Чому Huawei продає Honor? Що далі?

18.11.2020 6579 0

Яким шляхом може піти Honor без Huawei

Якщо кілька тижнів тому розмови, що Huawei продає Honor, були лише розмовами, то тепер вони знайшли під собою твердий ґрунт. Гоняючись американськими санкціями, китайська компанія змушена йти на крайні заходи та використати всі способи, щоб пережити «шторм» та вистояти. Понад рік Huawei вдавалося стоїчно витримувати тиск із боку США і навіть нарощувати свою присутність на ринку смартфонів. Але другий раунд санкцій виявився дуже болючим, і компанія змушена була ухвалити рішення позбавитися активу в особі Honor.

Чи не губити «кровинушку»

У своїй офіційній заяві Huawei чітко дала зрозуміти, що рухало нею після ухвалення рішення про продаж Honor: «Для порятунку галузевих ланцюжків Honor». Вирішили дати шанс вижити суббренду і не тягнути його з собою на дно. Якщо, звісно, таке станеться. Продадуть бренд Honor конгломерату Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd, де є частка держави від імені уряду Шеньчженя.

Суму угоди озвучувати не стали, але, за оцінками аналітиків, вона може становити від $15 млрд. І це живі гроші, а не акції. Сама Huawei відійде від управління Honor і не володітиме її акціями. Після розриву з материнською компанією, крім співробітників, продавцю відійдуть кілька центрів наукових досліджень та продуктові підрозділи.

Яку мету переслідує Huawei

Але найцікавіше кажуть, що нові власники Honor отримають у своє розпорядження напрацювання в області чипів HiSilicon на умовах ліцензування. Якщо ця інформація правильна, то це вкотре підтверджує, що рішення про продаж Honor зважене, продумане і лежить у практичній площині. Схоже, що китайська компанія хоче зберегти весь накопичений потенціал у галузі розробки процесорів як науковий, так і інженерний.

Після операції Honor стане найбільшим дослідницьким центром, де зможуть і надалі працювати співробітники, продовжуючи розвивати технології. Huawei зможе зберегти кістяк "мозків" під дахом Honor, а сама тим часом займеться створенням виробничої бази для випуску чипів. На це піде кілька років і знадобляться величезні інвестиції. Виручені після угоди гроші, Huawei таки може інвестувати у створення власної бази з виробництва напівпровідникової продукції.

Коли виробництво буде запущено, Huawei зможе використати ті технології та напрацювання, які будуть в арсеналі нового власника Honor. Щоправда, якщо на той момент санкції продовжуватимуть діяти, то легально користуватися напрацюваннями Huawei не вдасться. Думаю, не варто пояснювати, що це не стане непереборною перешкодою, і Huawei отримає доступ до технологій, нехай і використовуючи обхідні варіанти. До речі, ніхто не гарантує, що в майбутньому Honor знову не буде продано Huawei, коли буря вляжеться.

З огляду на США

Чи не поспішила Huawei з продажем Honor? Адже зараз відбудеться зміна голови Білого дому, і все може змінитися? Але, як показують події, навряд чи в найближчій перспективі Джо Байден закопає сокиру торгової війни з Китаєм і покінчить з «беззаконням» Трампа. Цілком зрозуміло, що демократи все ж поділяють побоювання республіканців на чолі з Дональдом Трампом щодо того, що Китай становить загрозу національній безпеці. Тому робити ставку на нову адміністрацію крок ризикований і довгий час перебувати на стадії невизначеності компанія не може. Активи знецінюються та час очікування може бути витрачений у порожню. А зараз у неї реальний шанс врятувати непогані гроші від продажу активів.

Багато аналітиків сходяться на думці, що продаж Honor крок розумний і є стратегічно вивіреним рішенням. Honor стає незалежним і на даний момент немає жодних перешкод повернутися до нормальної діяльності. Вона зможе безперешкодно купувати комплектуючі та знову встановлювати GSM-версію Android на свої смартфони. Майже, напевно, Google з радістю вхопиться за можливість повернутися до роботи з китайцями. Але для цього їй доведеться відмовитись від використання у своїх смартфонах HMS, щоб продемонструвати свою незалежність від Huawei. Компанія зможе вийти на зовнішні ринки, залишивши "батькові" на відкуп ринок Китаю і не створюючи конкуренції.


Інша справа, чи повірить США в те, що Honor «білі та пухнасті». Є ймовірність, що спочатку вона не буде якимось чином обмежувати діяльність Honor. Вона пильно спостерігатиме за нею, чіпляючись за будь-який привід звинуватити компанію в загрозі національній безпеці. Але на збирання компромату піде час. Необґрунтовані або притягнуті за вуха звинувачення з боку США виглядатимуть шкода в очах світової спільноти. Не варто списувати з рахунків можливість адекватного удару з боку Китаю за загальні звинувачення.

У будь-якому випадку Huawei отримує виграш у часі. Вона зможе не втратити потенціал і почне активно створювати свої технології, комплектуючі та виробничі бази «чисті», без «домішки» американських технологій та обладнання. Чи розуміють у США, які насправді має на меті Huawei продаж Honor? Скоріше за все так. Цікаво буде подивитися яку все ж таки тактику вони оберуть по відношенню до Honor.

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал

Джерела: bbc , cgtn

 

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 18.11.2020
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube