Огляд Poco M3: смартфон, що спонукає до покупки
Poco M3 здатний залучити масового покупця, але будьте пильні – це доступний та компромісний смартфон
Практичність рулює, але з чіпляючою деталлю
Вісім ядер і багато акумулятора
Три камери – непотрібна розкіш
Великий екран, здоровенна батарейка та ненудний дизайн. Говоримо про Poco M3, який до моменту анонсу Redmi Note 9 4G у Китаї виглядав як самостійний продукт із унікальними рисами.
Так склалося, що зараз по-справжньому добрі Xiaomi залишилися тільки серед «старших» бюджетників і то під брендом Redmi, а накручені флагмани компанії навіть у китайських магазинах неадекватно дорогі. І тут раптово любителів дешевизни вирішив врятувати Poco, який після виходу Poco M3 заявив про те, що він зміцнів, набрався досвіду і готовий «скидати гори» наодинці. Відтепер не хоче бути компанією «на підтанцьовках» Xiaomi і готовий підвищувати власний престиж в очах громадськості.
Теоретично Poco M3 має бути комфортним пристроєм, як у плані своїх можливостей, так і в витратності придбання. Спробуємо з усією цією «красою» розібратися, адже навіть за всіх характеристик цей смартфон Poco насправді працює не так, як від нього очікуєш.
Практичність кермує, але з чіпляючою деталлю
З часу появи смартфонів з краплеподібним вирізом під фронтальну камеру над ними жартували, дратувалися і лаяли їх останніми словами за одноманітність та засилля подібних пристроїв. А тепер уже не залишилося слів та асоціацій, щоб якось оригінально описати рішення з краплею-вирізом. Тому пропонуємо просто взяти до уваги, що фасадом Xiaomi Poco M3 максимально типовий для наших днів смартфон, що одержав дисплей з відносно невеликими рамками, а в отворі по центру - селфі-камера і такий виріз називається «краплею».
Якоюсь мірою преміальності спробували добитися тим, що задня панель хоч і виконана із пластику, але текстурована та дружня. Жодних викрутасів у зручності використання. Лежить смартфон у долоні зручно, надійно та тактильно приємно. До нас Poco M3 прийшов у чорному кольорі, але представлений він у трьох кольорах, включаючи синє та жовте забарвлення. Незважаючи на те, що всередині «зарита» ємна батарея, за габаритами смартфон у межах норми і на лаври громіздкого пристрою точно не претендує.
Ще одна прикмета цього року — засіб ідентифікації у боковій клавіші включення. У Poco M3 виробник вирішив відмовитися від сканера відбитків пальців на задній панелі, незважаючи на те, що на спинці площа покриття вище і випадкові натискання зведені до мінімуму. Мабуть, дизайнери хотіли в Xiaomi Poco M3 домогтися такої цілісності та монолітності корпусу, а також щоб нічого не відволікало увагу від оформлення основної камери. У будь-якому випадку сканер відбитків пальців Poco M3 спритний та безпроблемний. У верхній частині тильної кришки майже по всій ширині розташована глянсова підкладка для блоку основної камери та логотипу бренду. Оригінально та закос під преміальний OnePlus 8T Cyberpunk 2077.
Окремий роз'єм для навушників присутній, заряджати смартфон можна за допомогою USB Type-C та ще приємне відкриття в Xiaomi Poco M3 – повнорозмірний слот: крім двох nano-SIM є окреме місце для картки пам'яті microUSB. Краса, немає мук вибору! Чохол у комплекті є, та й плівка на дисплей із заводу наклеєна. Одна з приємних особливостей смартфона Poco X3 – два динаміки. Звук не дуже гучний, насичений і глибокий. Музичну колонку гаджет не замінить, але перегляд ролика та спецефекти в іграх слух «пестують», звучить Xiaomi Poco M3 для свого бюджету вражаюче.
Дисплей
У Poco M3 встановили IPS-екран діагоналлю 6,53 дюйма роздільною здатністю 2340х1080 пікселів, він витягнутий формату 19,5:9. За своїми можливостями та якістю картинки він багато в чому аналогічний іншим недорогим смартфонам Xiaomi. Щільність пікселів не вражає, але достатня, щоб сприймати нормально картинку - 395ppi.
За більшістю параметрів дисплей смартфона можна назвати нормальним та середнім за якістю. Хоча "на око" виглядає пристойно. З кольоропередачею та кутами огляду проблем немає, але максимальна яскравість «кульгає» — 400 нит. З таким показником розраховувати на хорошу читаність інформації на матриці під прямим сонячним промінням не доводиться. Тут немає якихось преміальних особливостей на кшталт підвищеної герцовки та збільшеної частоти відгуку сенсора, а також широкого колірного охоплення. Poco M3 смартфон бюджетний і потрібно було на чомусь економити і сліди здешевлення видно в тому, яку матрицю віддали перевагу.
Вісім ядер та багато акумулятора
Навіть якщо ви змиритеся з тим, що дисплей тут не з розряду «топ», то вам варто прийняти ще одне: незважаючи на вереск шалених фанатиків Сяомі, виявляється, не завжди «залізо смартфона Xiaomi найкрутіше на витрачений долар». Не забувайте, що невисокий цінник завжди має зворотний бік і це — економію. У випадку з Poco M3 виробнику вже варто сказати спасибі за відмову від установки «кульгавих» бюджетних чіпів MediaTek.
Процесор Snapdragon 662, на якому працює Poco M3, відноситься до середнього класу. За невелику ціну чіп пропонує все ще сучасний технічний процес в 11 нм і успішно впорається з виконанням основного масиву завдань. Але при цьому жодними «понтами» продуктивності чіпсет не наділений і не варто чекати, щоб він добре тягнув сучасні ігри, без ривків на високій якості графіки.
У цьому плані Poco M3 тішити нічим. Скільки-небудь серйозного геймерського потенціалу смартфон не має і особливо завзяття в іграх не виявляє. Варто бути готовим і до того, що іноді в повсякденних завданнях Xiaomi Poco M3 стикатиметься з невеликими труднощами і в цілому він справляє враження неквапливого пристрою, стійке відчуття, що він не «шпарить» на межі своїх можливостей. Snapdragon 662 намагається чіплятися за сучасність і зберігати браваду, але запас потужності вже випарувався.
Є у Snapdragon 662 ще одна погана риса — він «ненажера» щодо енергії. У Poco M3 спробували замаскувати цей недолік, встановивши акумулятор ємністю аж 6000 мАг, а також при максимальному навантаженні частоту роботи чіпа намагаються "душити", щоб їсти менше і не "злітав" високо. Але особливого ефекту хитрощі зі збільшенням тривалості Xiaomi Poco M3 не принесли.
З одного боку, це смартфон, що має батарейку на 6000 мАг, а з іншого — подивіться які моделі стоять поряд у нашому фірмовому рейтингу автономності роботи . Так, новинка лише трохи відстає від Xiaomi Mi 10T Lite, у якого акумулятор на 4820 мАг та екран на 120-Гц. А все тому, що чіпу доводиться «годувати» великий і ненажерливий екран дозволом FullHD+, і свої «вміння» тут доклали «криворукі» розробники і дива «у нас тут супер-автономність» не сталося. Залізо в Poco M3 не замінять і залишається тільки сподіватися, що з часом приберуть програмні огріхи і трохи підтягнуть тривалість роботи. Але чекати, що це призведе до серйозного приросту витривалості, не варто.
Тому щодо автономності — нічого екстраординарного. Свої два дні при звичайному навантаженні смартфон може і витримає, але від ідеї ганяти його «в три шиї» доведеться відмовитись. Швидка зарядка у Xiaomi Poco M3 є, і це чудово. Насправді заряд від 0 до 100% відбувається за 2 години та 47 хвилин. Довго? Але так і акумулятор тут невеликий і швидкість зарядки на рівні суперників.
Об'єм оперативної пам'яті 4 Гб, вище за голову тут Poco M3 не стрибає. Варіацій з флеш-пам'яті дві: 64 Гб та 128 Гб. За умови, що в смартфон можна встановити картку пам'яті об'ємом до 512 Гб - у частині внутрішнього сховища все склалося чудово.
Потрійна камера – непотрібна розкіш
У Poco M3 використовується 48-мегапіксельний Quad Bayer-сенсор і компанія подає його як перевагу моделі. Але справа в тому, що модулі з таким дозволом Xiaomi використовує, починаючи з Redmi Note 7, який дебютував ще в січні 2019 року, тому про якийсь «вау-ефект» говорити не доводиться. А всього Poco M3 отримав три камери, але як це часто буває в бюджетному сегменті - вони тут для кількості. Два датчики з трьох відповідають за макрозйомку та програмне розмиття заднього плану. У результаті знімає лише один модуль.
Незважаючи на те, що виробник завзято хоче створити враження, що камера Poco M3 «підкачалася» у своїй роздільній здатності на фоні Poco M2, вона нормально знімає тільки вдень. Головному модулю дуже важливо за яких умов ведеться зйомка. Вдень камера видає цілком пристойні кадри, звісно, з огляду на бюджет. У темряві якість зйомки закономірно знижується і отримати різкий кадр майже неможливо. За всіма параметрами камера Poco M3 видає, що це бюджетне рішення і її тут "не вилизали" до рівня "вище зірки". Не стала одкровенням і селфі-камера. Зі своїми обов'язками справляється непогано і це рядове рішення.
Прозвучить банально, але варто завжди робити знижку на те, що Poco M3 – це економ-варіант, який за статусом не може тягатися зі смартфонами класом вище. Він знімає на свої гроші, і об'єктивно за якістю фото/відео зйомки назвати його відвертим мотлохом - верх несправедливості. Створює знімки смартфон нормально і для того, щоб закинути фото в соціальну мережу, цілком згодиться.
Висновки
Poco M3 - вдала пропозиція на стику пристроїв початкового рівня та середнього класу. Так, після старту продажів він коштує на кілька доларів дорожче, ніж йому належало. Але не забуваємо про кусачі реалії курсу вітчизняних валют, що впав. Зараз Xiaomi намагається наваритися на ажіотажному попиті, але згодом цінник устаканиться і всі переваги Poco M3, втім, як і свої біди, нікуди не подінуться.
Об'єктивно це один із найкращих смартфонів у своєму ціновому сегменті. Сюди б ще NFC — і ціни йому не було. Але якщо абстрагуватися від відсутності можливостей здійснювати безконтактні платежі, то Poco M3 - пристойний смартфон свого рівня, не ідеальний і з рядом огріх, але близький до мрії нашої людини все включено і без переплати.
Чим хороший Poco M3:
- непоганий екран;
- ємний флеш-накопичувач + виділений слот для карт microSD;
- практичний корпус та незбитий дизайн (задня панель);
- помірні розміри;
- два динаміки;
- ІЧ-порт;
- нормальна автономність + швидка заряджання.
Чим поганий Poco M3:
- дисплею не вистачає яскравості;
- невиразні можливості з фото/відео зйомки;
- відсутність NFC;
- слабка апаратна платформа для важких ігор
Відеоогляд Poco M3: Xiaomi знову всіх обіграли. Але... .
Технічні характеристики Poco M3 | |
Розміри та вага | 162,3 х77, 3х9, 6 мм, 198 грам |
Операційна система | Android 10, фірмова оболонка MIUI 12 for POCO |
Дисплей | 6,53 дюйми, 2340х1080 пікселів (FullHD+), IPS, співвідношення 19,5:9, контрастність 1500:1, 395ppi, NTSC 70%, Corning Gorilla Glass 3 |
Платформа | Чіпсет Snapdragon 662, 8 ядер (2 ядра Kryo 260 до 2,0 ГГц,), 64 біт, 11 нм |
Графічний чіп | Adreno 610 |
Оперативна пам'ять | 4 Гб, LPDDR4x |
Постійна пам'ять | 64/128 Гб, UFS 2.2 (UFS 2.1 у версії 64 Гб) + microSD до 512 Гб |
Основна камера | Камера з трьома модулями:
|
Фронтальна камера | 8 Мп, f/2.05, 1,12 мкм |
Акумулятор | Li-ion 6000 мАг, швидка зарядка 18 Вт (у комплект входить блок на 22,5 Вт) |
Мережа | 2G: 850, 900, 1800, 1900 МГц 3G: діапазони 1, 2, 4, 5, 8 4G: діапазони 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 Дві Nano-SIM-карти або Nano-SIM + картка пам'яті |
Бездротові інтерфейси | Wi-Fi a/b/g/n/ac 2,4/5 ГГц, Bluetooth 5.0 |
Навігація | GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou |
Біометрія | сканер відбитків пальців (на торці) |
Роз'єми | 3,5 мм роз'єм для навушників, порт USB Type-C |
Додатково | два динаміки |
Ступінь захисту | не заявлено |
кольору | чорний, синій, жовтий |
Ціна | 4/64 Гб - 129 $ 4/128 Гб - 149 $ |
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.