Поразницькі настрої: США відстає від Китаю в області 5G

18.02.2022 1880 0

Досягнення США у сфері 5G технології назвали жалюгідними

Про 5G сказано багато і всі, хто цікавиться технологіями, знають про ті переваги, які вона може привнести в життя кожного і цілих країн. США опинилися серед тих, хто усвідомив, що поява мереж п'ятого покоління відкриває нові можливості для економіки, потужний поштовх для розвитку отримають багато сфер. І тут дуже важливо те, хто домінуватиме в її освоєнні та впровадженні.

В Америці всі оператори кинулися будувати 5G-мережі, а Білий дім почав допомагати їм тиском і знищенням найбільших гравців - Huawei та ZTE. Але всі ці потуги виявилися безглуздими і не принесли бажаного результату. У США спостерігається тотальне відставання у створенні та розвитку інфраструктури для мереж 5G, лідерство пішло до Китаю. Низька швидкість передачі даних, відсутність помітного покриття, висока вартість експлуатації – все це проблеми, з якими борються американські стільникові оператори.

І це думка не обивателів чи ворогів Америки. Думка про те, що США безнадійно відстали від Китаю у справі 5G, прозвучала у статті, яку спільно опублікували у виданні The Wall Street Journal колишній глава Google Ерік Шмідт і Грем Еллісон, професор Гарвардського університету. Вони висловили думку, що США зараз "далеко позаду практично у всіх областях 5G у той час, як інші, включаючи Китай, в авангарді".

Автори статті підкреслили, що рух до надшвидкостей 5G призведе до прориву в різних сферах і тих галузях, які тільки мають з'явитися. Особливо чітко переваги, які надає технологія мереж п'ятого покоління, виявляться у військовій сфері.

У статті наведено порівняння швидкостей завантаження в китайських та американських мережах. Так, у третьому кварталі минулого року медійна швидкість завантаження у Китаї становила 299 Мбіт/с, а ось у США – 93,73 Мбіт/с. І хоча у штатах розгорнуто 100 000 базових станцій 5G, у Китаї їх уже понад мільйон базових станцій 5G. «Страшно те, що 5G можна перетворити на зброю, що китайці, схоже, мають намір зробити з 6G. Битва за 6G, безперечно, буде важливою, але битва за 5G відбувається зараз».

Ерік Шмідт і Грем Еллісон висловили думку, що якщо Китай і далі розвиватиметься нинішніми темпами і дотримуватиметься прийнятої стратегії, то в 2030 році є ймовірність, що Піднебесна обійде США в галузі виробництва чіпів.

«Жалюгідні досягнення Америці у гонці за 5G — ознака невдач Америки у спробі не відставати від Китаю у стратегічно важливих технологіях. Китай також знаходиться попереду Америки у сфері високотехнологічного виробництва, зеленої енергетики та багатьох сферах застосування ІІ», — резюмували автори.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: wsj

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 18.02.2022
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube