Причини отримати root права на Android
Маю root права! Що ховається за цією заявою
Чи слід отримувати root права на Android чи залишить все як є? Безумовно, це питання особистих переваг, але є низка вагомих аргументів як за, так і проти. Розглянемо аргументи на користь отримання root права.
Свобода – це одна з головних цінностей людини. Прагнення здобути свободу притаманне кожній людині. Можливо, тому відкрита операційна система Android так сподобалася народу. Програмна платформа від Google - це величезний простір для творчості і у ваших силах отримати практично повний контроль над своїм смартфоном. Тільки користувач може вирішувати, як облаштувати Android смартфон.
У випадку із закритою iOS зробити це не вдасться. Тут все за користувачів вирішили розробники та пропонують користуватися вже тим, що є. Є безліч речей, які користувач не зможе зробити, доводиться обмежувати себе.
Якщо ви усвідомлюєте свою унікальність і хочете, щоб і ваш мобільний пристрій був таким же, тоді вам потрібен доступ до root на Android. Відразу скажемо, що, якщо ваш смартфон вас повністю влаштовує і виконує всі необхідні вам функції тоді необхідність шаманства відпадає. Але якщо необхідно прокачати функціональність, і ви просунутий юзер, то root-права стають бажаним вам придбанням. І сьогодні ми обговоримо ключові переваги цього дійства.
Відразу скажемо, що виробники не дуже раді прагненню користувачів до рутування смартфонів. Вони всіляко намагаються не пустити їх туди, куди не потрібно, застерігаючи, що це може призвести до анулювання гарантії. І це справді може статися, якщо в процесі жонглювання з програмним забезпеченням пристрою щось піде не так.
Гарантійні умови будуть порушені, виробник не розуміє, що спровокувало поломку - його одвірок або ваше вторгнення в систему при спробі отримати root права на Android. Щоправда, є можливість відкотитися до заводської прошивки, але, на жаль, далеко не завжди це спрацьовує. Тому шанс угробити смартфон при несприятливому збігу обставин, є.
Також користувачі, що скуштували принади root на Android, повинні знати, що втручання в системні файли призведе до неможливості автооновлення смартфона до актуальної версії зеленого робота. Тому, якщо дуже хочеться встановити нову ітерацію Android, доведеться зробити це вручну. Якщо ви позиціонуєте себе як просунутий користувач і отримали root права, будьте ласкаві відповідати цьому званню і зуміти накотити нову версію операційної системи.
Але є ціла низка причин, заради яких можна ризикнути і отримати root-права на Android. Тим більше, якщо гарантія на апарат вже закінчилася, то тут і зовсім нема чого боятися. Однак знову повторимося, що всі дії ви робите на свій страх і ризик. Іноді самовпевненість — не найкращий порадник. Можливо, когось усі ці маніпуляції розважать, а ось результат — не дуже. Іноді достатньо однієї необережної дії, щоб перетворити апарат на «цеглу». І в цьому випадку для звичайного користувача єдиний спосіб реанімувати смартфон - похід до сервісного центру, але за це з нього візьмуть гроші. Іноді чималі.
Що таке root доступ
Почнемо з теорії. Root у середовищі Linux називають акаунти, що мають привілеї щодо доступу до файлів. Ще їх прийнято називати суперкористувачами. Користувач з правами root отримує доступ до системних файлів, але що найважливіше – може змінювати їх та зберігати зміни. Ви зможете ставити будь-які програми, виконувати зі своїм пристроєм практично будь-які дії. Безумовно, на свій страх і ризик, але за правильного підходу, це не страшно і просто. Інструкцій, як завантажити root права для конкретних моделей смартфонів, в мережі безліч. За бажання знайти, не проблема.
Є три види root-прав:
- Full-root - постійний доступ до можливостей суперкористувача;
- Shell root, "полегшений" варіант full, коли змінити папки/system не можна;
- Temporary root, тимчасовий варіант, який зникне, варто тільки пристрій перезавантажити.
Ще один важливий момент. Будь-які експерименти з root правами мають проводитися з використанням рідного кабелю USB. Він повинен бути підключений до комп'ютера, в обхід будь-яких хабів. Пам'ятайте, що при застосуванні не рідного аксесуара є ризик, що він не впорається з поставленим завданням або заглючить у невідповідний момент.
Позбутися надокучливого ПЗ
Одна з переваг root прав - можливість позбавитися непотрібного софту. Користувач отримує повний контроль над встановленими програмами. Набридли і дратують стокові програми? Видаліть їх та залиште лише ті, що потрібні. Ще це дозволить раціонально використати обсяг пам'яті.
Безумовно, можна вимкнути утиліти в налаштуваннях, переконавшись, що вони не відображаються на панелі програм. Також є можливість приховати утиліти залежно від інтерфейсу користувача або засобу запуску. Але в цьому випадку вони нікуди не зникли і, як і раніше, займають пам'ять. Отримання root прав - єдиний спосіб назавжди позбавити смартфон небажаних додатків. І завжди пам'ятайте, що є програма Titanium BackUp, яка вміє зберігати стан телефону за розкладом і можна фактично створити клон свого пристрою.
Бекапи
Починаючи з Android 3.1, впровадили вбудований механізм бекапу, прихований від користувача. З його допомогою можна виконувати резервну копію. Але якщо смартфон перетворився на «цеглу» і не запускається, звичайний бекап марний. Врятує рекавері. Але останній спосіб потребує root прав, а також спеціальної програми. І тут допоможе вже згадана вище утиліта Titanium BackUp.
Не чекаєте оновлень від виробника
Ні для кого не секрет, що багато виробників не надто спритні в справі оновлень до нової версії Android своїх актуальних пристроїв. Не кажучи вже про «старі» яких списали і час підтримки минув. І тут на допомогу можуть прийти ентузіасти, які працюють над перенесенням останньої ітерації зеленого робота на мобільники. Багато хто з них є завсідниками форуму XDA Developers. Вони створюють прошивки для конкретних моделей пристроїв на основі останньої версії Android і нічого не заважає вам накотити їх. Єдиний мінус - відсутність фірмових фішок від творців оболонок, якими вони наділяють пристрої з настанням нової версії зеленого робота. Але якщо вас турбує така дрібниця, тоді визначтеся, чи дійсно вам потрібні root права.
Кастомні прошивки
Якщо вам не подобається Android у своєму первозданному вигляді, можна встановити кастоми, які пропонують цілу низку покращень та унікальних функцій, не доступних зеленому роботу. Можливості окремих ROM захоплюють дух і виводять досвід на новий рівень. Не рідко вони функціональні, переставляють дизайн з ніг на голову, позбавлені стандартних для Android додатків або замінені більш легкі аналоги. У них є приємні дрібниці та доповнення, які перетворюють смартфон на «універсального солдата». І root права допоможуть накотити кастоми.
Реклама
Часто реклама буває корисною. Але є випадки, коли вона викликає відторгнення та виглядає нав'язливо. Її надлишок на смартфонах відверто дратує. Тому немає нічого дивного в тому, що багато хто хоче позбутися її. І тут допоможе одержання root прав на Android. У цьому випадку вирішити питання можна швидко та кардинально. Вам знадобиться утиліта, наприклад AdBlock, Adaway, AdFree або Lucky Patcher. Достатньо встановити програму, натиснути опцію фільтрації або блокування реклами та перезавантажитись.
Розгін
Серед користувачів Android-смартфонів із root правами раніше був популярний розгін процесора. Правда, сьогодні ця опція не так затребувана на тлі зростаючої продуктивності чіпів. Але все ж таки можуть знайтися ті, хто захоче прискорити процес і отримати трохи потужніший апарат. Root права на Android дозволяють підвищити частоту мікропроцесора, але це автоматично спричинить збільшений жор батарейки.
Об'єднайте внутрішню та зовнішню пам'ять
Ви хочете встановити багато програм на смартфон, але у вас недостатньо пам'яті? Вам нема про що турбуватися, якщо телефон підтримує карти пам'яті microSD, і ви отримали root права на Android. Все, що вам потрібно зробити, це вставити картку microSD в телефон і об'єднати внутрішнє та зовнішнє сховище за допомогою таких програм, як GL to SD, Folder Mount і т. д. Виробники тепер дозволяють встановлення програм на SD-карти. З цієї причини необхідно вставити SD-карту та підключити її до внутрішньої пам'яті, використовуючи можливості, що надаються правами root.
Візьміть під свій контроль усі процеси
Ще одна причина отримати root права – широкий діапазон налаштувань та варіантів тем. Можна прокачати смартфон і додати безліч функцій. Встановивши сторонні модулі або розширення спеціальних програм, можна зробити багато цікавого.
Є й інші причини, які можуть виявитися досить вагомими, щоб переконати будь-кого отримати права root на своєму Android-пристрої. Нашою метою було обговорити деякі з основних та найпопулярніших переваг, які дають root права на смартфонах або планшетах.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
На самом деле, причин вообще очень много. Не только те, что перечислены. Но это уже задротство. Хотя, а для кого вообще ROOT, если не для задротов?)))