Протестована нова технологія швидкісного інтернета, оптоволокно - вчорашній день
Нові технології швидкісної передачі даних вже поруч
Швидкісний інтернет на сьогодні це не якийсь привілей чи дороге задоволення, його може собі дозволити будь-який середньостатистичний житель нашої країни без жодних проблем. Усе це стало можливим завдяки технології оптоволоконних кабелів, які дозволяють пропускати 1 терабіт даних на секунду.
Дослідники з ETH Zurich знайшли цікавий спосіб заощадити гроші на кілометрах кабелів і при цьому не втрачати швидкість передачі. Вони випробували спосіб лазерної передачі сигналу по повітрю. Майданчиком для експерименту став простір між гірською вершиною Юнгфрауйох і містом Берн у Швейцарії.
Швейцарські вчені продемонстрували терабітну оптичну передачу даних повітрям. У майбутньому це забезпечить набагато простішу та гнучку систему з'єднання через навколоземні супутники.
Як пояснив один з провідних вчених у цьому дослідженні Яннік Хорст: «Для оптичного передавання даних наш тестовий маршрут між висотною дослідницькою станцією на Юнгфрауйохе та обсерваторією Циммервальд у Бернському університеті набагато складніший, ніж між супутником і наземною станцією»
Тобто це не просто теоретичні розрахунки а вже реально діюча технологія, яка вже найближчим часом може мати комерційне застосування.
Ще одним плюсом такого методу стане можливість забезпечити найвіддаленіші міста чи поселення швидкісним інтернетом лише маючи відповідне обладнання на місці. Тож це величезний крок уперед.
Читати також: OnePlus Ace2 Pro отримає неймовірну кількість ОЗУ та постійної пам'яті
Джерело: techxplore