Redmi 9C з NFC огляд: помірно швидкий, але витривалий

15.11.2020 41627 6

Оглядаємо Xiaomi Redmi 9C, який загалом коштує своїх грошей, але вже не безкомпромісна заявка на успіх

Добротний пластик і нудний вигляд

Дисплей та звук

Продуктивність

Камера

Автономність

Висновки

Сьогодні Redmi 9C огляд і з'ясовуємо, наскільки вдалим вийшов бюджетник. Лінійку смартфонів Redmi компанія Xiaomi вивела на ринок у 2013 році, відтоді її представники робили продаж компанії. Звичайні Redmi - це найдоступніші пристрої бренду, а Redmi Note - добротний середній клас для тих, хто не проти заплатити більше. І як би компанія «може в бюджетники», але від одноманітності моделей вже нудить.

До плеяди «конвеєрних» приєднався Redmi 9C, який недостатньо крутий за більшістю характеристик, а головна його перевага полягає в тому, що «ось за такою ціною і з таким набором якостей конкурентів небагато». А ще запропонували NFC – риса для подібних апаратів рідкісна. Фокус з невисокою ціною вже звичний у виконанні Xiaomi, але чи не виявилося тепер занадто багато недоліків, які вже не окупить і низький прайс?

Добротний пластик і нудний вигляд

Зовні Redmi 9C оформлений аскетично, але актуально. Звичайно, зі знижкою на статус та вартість пристрою. Якимись дизайнерськими хитрощами похвалитися Redmi 9C не може. Це невиразний, з утилітарним виглядом гаджет.

Рамки навколо дисплея звели до мінімуму настільки, наскільки це можливо у випадку недорогого апарату. Тому маємо солідне підборіддя, яке видає в Redmi 9C його приналежність до бюджетників. Зрозуміло, що до оформлення селфі-модуля підійшли стандартно — сховали в крапельці-вирізі. Сам корпус та грані з матового пластику, суб'єктивно пристрій виглядає як дешева мильниця. Спроба ушляхетнити - текстурована «спинка».

На тильній стороні Redmi 9C NFC встановили сканер відбитків пальців та основну камеру з двома датчиками зображення та світлодіодним спалахом. Дактилоскопічний датчик - старий добрий ємнісний сенсор, який швидко спрацьовує з мінімальним відсотком збоїв. За бажання можна розблокувати смартфон лише глянувши на нього - функція Face Unlock числиться серед Redmi 9C параметрів. Але це не найнадійніший спосіб, і працює він не так вже жваво, як хотілося б. Тільки знайте, що така опція запропонована.

Окреме "дякую" виробнику за роз'єм microUSB. Мабуть, компанія вирішила, що новий бюджетник не доріс до актуальнішого роз'єму. Хоча давно настав час відмовитися від його використання і почати масово встановлювати USB Type-C. Поскаржитись також хочеться на розміри та вагу. Габарити Xiaomi Redmi 9C склали 164,9 х77, 07х9 мм і він важкуватий - 196 грам. Через вагу спочатку тримати смартфон у руці не дуже комфортно, але згодом звикаєш. Користуватися вільно Redmi 9C однією рукою навряд чи в кого вдасться, дотягнутися до кутів 6,53-дюймового екрану складно. Але це даність сучасних пристроїв, які вимагають двох рук у більшості сценаріїв.

Приємна особливість Redmi 9C - лоток для двох SIM-карт та однієї картки microSD роздільний. Складно зрозуміти, чому в бюджетниках таке рішення можна застосувати, а ось у флагманах немає, змушуючи терпіти тягар позбавлення переваги у вигляді розширення внутрішнього сховища. Логіка управління традиційна для пристроїв Xiaomi: навігаційні віртуальні клавіші, а на корпусі розташовані тільки механічна клавіша включення і гойдалка регулювання гучності.

Економія "на сірниках" простежується в тому, що в комплекті не йде силіконовий чохол. У сам комплект поставки, крім Xiaomi Redmi 9C, входить кабель, зарядний адаптер на 10 Вт, скріпка для вилучення лотка з сімками та документація.

Дисплей та звук

Природно, що, коли мова заходить про бюджетний пристрій, чекати тут OLED-матрицю не варто. Серед характеристик Redmi 9C заявлений IPS-екран яскравістю 400кд/м2, що для бюджетника гідне. Діагональ дисплея 6,53 дюйми. Люблять виробники встромити в бюджетник екран більше. Роздільна здатність склала 1600х720 пікселів і співвідношення сторін 20:9. Якщо поставити собі за мету, то можна розрізнити пікселізацію неозброєним оком на шрифтах, а ось кути огляду хороші.

На сонці користуватися Redmi 9C можна, але назвати комфортною роботу з ним за яскравого сонячного світла складно. Картинка блисне і зберегти кольоровість не виходить. Матриця схильна до відблисків і слід розуміти, що для своєї цінової категорії панель видає нормальну яскравість. Але варто бути готовим прикрити екран Xiaomi Redmi 9C долонею, щоби зручніше було щось прочитати на екрані в яскравий сонячний день.

Рівень контрастності, різкість та чіткість зображення на екрані смартфона можна назвати добрими. Також багатьом може сподобатися природна передача кольору, без отруйних відтінків. Є темний режим і фільтрація синього кольору, тому смартфон не поганий для читання в темряві.

Єдиний динамік у Xiaomi Redmi 9C поєднує в собі функції музичного та розмовного – справляється зі своїми завданнями непогано, але без претензій на високу якість звучання. Глибоких і насичених частот ви тут не почуєте. Звук при використанні провідних навушників можна описати як нічим не примітний та прісний, без якихось яскравих особливостей. У випадку з бездротовою гарнітурою - та сама історія, звук як звук. Bluetooth 5.0 дозволяє підключати будь-які навушники, але підтримки aptX або LDAC тут немає - не розраховуйте на пристойний рівень звучання.

Продуктивність

Зазвичай, коли стояло завдання викотити якісний бюджетник за принципом «дешево і сердито», Xiaomi брала на озброєння стратегію створити мобільний телефон, що поєднує в собі ємний акумулятор і трохи потужнішу апаратну ніж у суперників за аналогічну ціну платформу. У випадку з Redmi 9C компанія дещо відійшла від цього принципу та запропонувала не гоночний чіп Helio G35. Складно звикнути до наявності чіпа MediaTek, багато хто хотів би побачити бюджетного рівня процесор від Qualcomm.

Запропонована апаратна платформа складається з восьми ядер із тактовою частотою 2,3 ГГц. Графічний чіп - PowerVR 8320. Зроблено систему на чіпі по 12-нанометровому техпроцесу. Об'єктивно все виглядає не дуже сучасно і навіть віє архаїчністю. Але загалом за мірками бюджетної платформи Helio G35 видає пристойну для свого рівня продуктивність, забезпечуючи нормальну працездатність. В AnTuTu Redmi 9C зміг видати трохи більше 94 тисяч папуг, у багатоядерному тесті Geekbench - 507 балів.

Щоправда, говорити про якісь серйозні ігрові здібності не годиться. Він дозволяє запускати безліч простих ігор, але не більше. Втім, цілком адекватна віддача бюджетника. Xiaomi Redmi 9C добре справляється з відкриттям базових додатків і виконання всіх основних завдань, але загальної гладкості системі не вистачає. Він точно не «літає» і є загальним відчуттям, що смартфон працює неквапливо. Помітне підгальмовування у різних сценаріях роботи, але до критичних проблем справа не доходить.

У Xiaomi Redmi 9C встановлено 2/3 Гб оперативної пам'яті LPDDR4x та 32/64 Гб постійної eMMC 5.1. Можна сказати, що оперативники впритул, навіть незважаючи на те, що тут запропонували не вимогливу HD-панель. Це, серед іншого, не найкращим чином позначається на швидкості роботи. А ось постійної пам'яті Redmi 9C цілком нормально, особливо якщо згадати, що реалізували підтримку карт пам'яті. Благо передбачений окремий слот, тому заради неї прибирати другу сімку не доведеться.

Камера

Найважливішим елементом іміджу Redmi 9C є подвійна основна камера. Саме іміджу, а не практична та дієва складова. Тут можна вибухнути тирадою на тему того, як нас обдурюють виробники. Наочно бачимо картину, коли із двох датчиків реально корисний лише один. Ось і виходить паритет між безглуздим і робочим модулями, а в розуміння «основна камера» входить лише один сенсор на 13-мегапікселі.

А ще компанія схитрила і вбудувала датчики зображення у блок квадратної форми, створюючи ілюзію, що сенсорів три. Насправді один отвір – заглушка. Хоча на інших ринках є версія з потрійною головною камерою, де третій модуль для макрозйомки на 2 Мп.

Другий датчик на 2-мегапікселі відповідає за вимірювання глибини різкості і допомагає малювати програмне боці. Якщо закрити датчик глибини, можна переконатися, що смартфон знімає без нього абсолютно так само. При хорошому зовнішньому освітленні Redmi 9C видає непогані знімки, але малопридатний для створення фотографій в умовах поганого зовнішнього освітлення.

Вдень фоточки пропонують хорошу передачу кольору, контрастність і виходять чіткими. Але якщо бути скрупульозним і розглядатися кожен знімок скрупульозно, то можна побачити, що десь камера промахнулася з програмним розмиттям, десь не витягнула окремі об'єкти, є питання до балансу білого і при наближенні спостерігається втрата різкості. Як би там не було – для свого цінового рівня смартфон знімає відповідно.

Камера не сильна, ані слабка сторона Redmi 9C. Зірок з неба не вистачає, але відверто в багнюку обличчям не вдарила. Вона справляється зі своїми завданнями і свій бюджет виправдовує повністю. Тому пред'являти до неї якісь завищені вимоги було б несправедливо.

Фронтальна камера Xiaomi Redmi 9C - проста на 5-мегапікселів. Щось розповісти про неї не виходить. Вона знімає та робить це цілком нормально. Знову ж таки доведеться зробити застереження, що якість селфі повністю відповідає заявленому бюджету.

Автономність

Xiaomi все частіше оснащує пристрої ємними акумуляторами – Redmi 9C не виняток. Тут стоїть батарейка на 5000 мАг, і додаємо до неї не надто потужну апаратну платформу, і не ненажерливий екран – отримуємо розрахункову автономність серйозного рівня.

Виробник заявляє, що термін служби акумулятора збільшено на 25%, порівняно з ринковим стандартом. При цьому, що таке «ринковий стандарт» компанія воліла не уточнювати, надавши нам простір для припущень та висновків. Головне було заявити, що батарейку прокачали, а ось «помацати» та відчути ці покращення вам навряд чи вдасться.

Деградація ж джерела живлення Xiaomi Redmi 9C почнеться тільки після того, як ви зарядите смартфон у 1001 раз, тому без остраху за зношування батарейки можна заряджати її хоч щодня. Перевірити цю заяву на практиці також навряд чи вдасться.

Ресурсу акумулятора вистачає щонайменше на півтора дні впевненої роботи при серйозному навантаженні. Протримається Redmi 9C і довше, але максимальна тривалість роботи залежить від сценаріїв роботи зі смартфоном. Три дні він точно «вистоїть», якщо користуватися ним помірковано. Це не так щоб дуже круто з огляду на ємність батареї, але пристойно.

Ще один аспект параметрів Redmi 9C, де виробнику довелося «стиснутись» для здешевлення — зарядка на 10 Вт. З адаптером живлення на повну зарядку йде майже дві години. Батарейка ємна і потрібно бути готовою до того, щоб дати більше часу смартфону «підкріпитися».

Висновки

Xiaomi Redmi 9C відповідає заявленому позиціонуванню - смартфон-довгожитель з помірною продуктивністю. Але, мабуть, лише чіп NFC виділяє його на тлі однокласників. З основними обов'язками Redmi 9C справляється, але загальне гарне враження тьмяніє на тлі неспішної роботи операційної системи та звичайної камери. Після знайомства з Redmi 9C з'являється чітке розуміння, що нічого не дається даремно і низький прайс не просто так. У багатьох аспектах є економія та каверза. Так, заощадили на чіпі, віддавши перевагу не самому поворотному та економічному Helio G35, в дисплеї «зарізали» рівень яскравості і не запропонували швидку зарядку.

Redmi 9C вийшов боєздатним, практичним смартфоном та гідним придбанням у своєму ціновому сегменті. Це простий мобільник для невибагливих користувачів, кого не бентежить низка компромісів, і він готовий набувати модель рівня «працює, витривалий і запропонував NFC – на тому й спасибі».

Переваги Xiaomi Redmi 9C:

  • NFC;
  • автономність;
  • ціна;
  • потрійний слот для SIM-карток та картки пам'яті.

Недоліки Redmi 9C:

  • недостатня яскравість дисплея;
  • мінімальний обсяг оперативної пам'яті;
  • процесор не найшвидший і найпотужніший;
  • відсутність швидкої зарядки;
  • порт microUSB;
  • невисока якість знімків під час нічної зйомки.

Технічні характеристики Xiaomi Redmi 9 C

Матеріали корпусу

Пластик

Розміри та вага

164,9 х77, 07х9 мм, 196 грам

Операційна система

Android 10, фірмова оболонка MIUI 12

 

Дисплей

6.53 дюйми, IPS LCD, 1600 x 720 пікселів, 20:9 заявлена яскравість 400 нит, контрастність 1500:1

 

Платформа

MediaTek Helio G35 (12 нм), Octa-core до 2,3 ГГц

Графічний чіп

PowerVR 8320

Оперативна пам'ять

2/3 Гб, LPDDR4x

Постійна пам'ять

32/64 Гб eMMC 5.1, слот для карт microSD

 

Основна камера

Камера з двома модулями:

  • основна: 13 Мп, f/2.2
  • датчик глибини 2 Мп, f/2.4

Фронтальна камера

5 Мп, f/2.2, 1,12 мкм

Акумулятор

Li-ion 5000 мАг, зарядка 10 Вт

 

 

Мережа

2G: 850, 900, 1800, 1900 МГц

3G: діапазони 1, 2, 4, 5, 8

4G: діапазони 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41

Дві SIM-картки + картка пам'яті

Бездротові інтерфейси

Wi-Fi a/b/g/n 2,4 ГГц, Bluetooth 5.0, NFC

Навігація

GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou

Біометрія

сканер відбитків пальців (на задній панелі)

Роз'єми

3,5 мм роз'єм для навушників, порт microUSB

Додатково

-

Ступінь захисту

не заявлено

кольору

чорний, синій, помаранчевий

Ціна

2/32 Гб - 7 990руб., 3299грн.

3/64 Гб - 8 990руб., 3599грн.

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 15.11.2020
Коментарі
Всього коментарів: 6
 
вика
-1
я не знаю как но на редми 8 есть камера 0.6 х а на редми девять нету чтоли
29.09.2023 09:39
Відповісти
Александр,
0
В играх может запускать нормально до тех гиг, запустил игру в 20 гиг, пошла, тормоза были, ну играть можно, единственный минус скорость интернета в играх, не успевает прогружаться, а так ни че достойно
18.09.2023 09:22
Відповісти
Бебра
-2
Листал на этом же телефоне и все висло,пишу тоже на нем и...все виснет
28.02.2023 09:59
Відповісти
Roi
-4
Автор уебан, плохо разбирающийся в протоколах звука, связи и для чего они применяются!
09.11.2022 09:16
Відповісти
Наталья
-1
Не подскажите, как между камерами переключиться? Фото очень низкого качества.
31.10.2022 14:48
Відповісти
Антонов Frigat.nasvai
10
Странно выделены "недостатки"
Начнём с того, что процессор явно не игровой и потому целевая ниша устройства люди которым он нужен для тривиальных задач: позвонить, посмотреть что то в инете, сфотографировать что-то без претензии на шедевр, поиграть в простую игру, почитать книгу с экрана, послушать музыку (не в наушниках за 2000 баксов!) . Исходя из этого небольшой объём оперативки вовсе не недостаток, равно как и отсутвие быстрой зарядки, раз нет быстрой зарядки - не нужен разъём тип "С". Слабые фотовозможности в темноте - разве это недостаток бюджетной модели? Вот если бы речь шла про смарт за 1000 долларов, вот тогда это недостаток, а тут лишь придирка автора. Туда же можно отнести и "недостаточную яркость экрана". У айфона 12 на OLED матрице яркость 625, а тут у смарта на порядок(!) дешевле 400 - беда!
19.08.2021 16:55
Відповісти

Останні ролики на YouTube