Найпомітніші та найзначніші смартфони з великим екраном
Фаблети або смартфони з великою діагоналлю дисплея. Оглядаємося на найпомітніші планшетофони з будь-коли створених
Пам'ятаєте ті часи, коли фаблети були винятком, а чи не правилом? Лише кілька років тому смартфони з дисплеями від 4,7 до 5,5 дюйма були практично нормою, а все, що було більшим, відносили до категорії фаблетів. Коли вийшли перші планшетофони — багато хто здивувався. Було чимало тих, хто вважав фаблети дивною та тимчасовою екзотикою, але незабаром вони стали популярними пристроями та абсолютно буденними засобами зв'язку в руках користувачів.
Вирішили озирнутися назад і згадати найпомітніші смартфони, які першими почали прати межу між смартфоном та планшетом, ставши своєрідним трампліном до сучасних пристроїв із діагоналями понад 6 дюймів. Саме вони ламали неприйняття мобільників-переростків.
Samsung Galaxy Mega (2013 рік)
Samsung вважається тим виробником, який створив таку категорію пристроїв, як фаблети. Саме він почав випускати пристрої, які були більшими і більшими за звичайні мобільники, вони були ближче до невеликих планшетів і були симбіозом кращого з двох світів. Так, Samsung почала випускати знамениту лінійку пристроїв Note, що мають діагональ екрана понад 5 дюймів.
У 2013 році світло побачив Samsung Galaxy Mega, який став абсолютним монстром з діагоналі дисплея для свого часу. Обсяг апарату на той момент був значним: 167,6х88х9 мм при вазі 199 грам. А все через великий 6,3 дюймовий дисплей роздільною здатністю 1280х720 пікселів.
Він був орієнтований на молодіжну аудиторію, яка хотіла б отримати в одному пристрої симбіоз смартфона та планшетного пк. Природно, що ні про яку легкість роботи чи роботи з ним однією рукою не могло йтися. Він однозначно вимагав залучити дві руки. А ще Samsung Galaxy Mega не вистачало певного блиску як у плані зовнішнього виконання, так і внутрішнього змісту. Це був не найпотужніший апарат на базі Snapdragon 400 і лише з 8 Гб постійної пам'яті. Ємності акумулятора на 3100 мАч ледь вистачало на день роботи, але була 8 Мп камера і це був той же модуль, який отримав свого часу флагман Galaxy S3.
Була ще й «компактна» версія Samsung Galaxy Mega з екраном діагоналлю 5,8 дюйма, але її технічне оснащення було значно слабшим. Запросили за смартфон величезні на той час $570, що й не дозволило йому стати бестселером. Але свій внесок у популяризацію фаблетів він зробив і окреслив нову категорію пристроїв великими екранами.
Sony Xperia Z Ultra (2013 рік)
Ця модель з'явилася на світ лише через місяць після виходу Samsung Galaxy Mega, і на відміну від пристрою південнокорейського гіганта японці запропонували флагманського рівня апарат. Розміри гаджета були значні: 179,4 х92, 2х6, 5 мм, вага 212 грам. Носити такий смартфон у кишені було дуже незручно.
Sony Xperia Z Ultra був виконаний у звичному для того часу "соністайл" дизайні і запропонував величезний за тими мірками дисплей діагоналлю 6,4 дюйми роздільною здатністю 1920х1020 пікселів. У плані начинки був на голову вище за Galaxy Mega. Тут запропонували потужний 4-ядерний чіп Snapdragon 800, 2 Гб оперативної пам'яті та 16 Гб постійної.
Huawei Ascend Mate (2013 рік)
З огляду на те, як Samsung почала збільшувати діагональ екрану лінійки Galaxy Note, амбітна компанія Huawei вирішила також випустити модель із надвеликою діагоналлю дисплея. Ставку зробили на матрицю діагоналлю 6,1 дюйма та габарити корпусу склали 163,5 х85, 7х9, 9 мм при вазі 198 грам. У багатьох користувачів насамперед у Китаї такий великий смартфон викликав захоплення.
Суворий зовнішній вигляд, пристойний час автономної роботи і хороша IPS-матриця разом зіграли на руку Huawei Ascend Mate, і він став популярним пристроєм. Через рік компанія випустила Huawei Ascend Mate 7, який також був орієнтований на шанувальників жанру величезних смартфонів. Він був гарний зовні, пропонував ємну батарейку та мав флагманське залізо. Але коштувала «лопата» дорого, як для створення китайців і на світовому ринку її сприйняли досить прохолодно.
Lenovo Vibe Z2 Pro (2014)
Це був флагманський фаблет, який наробив чимало галасу влітку 2014 року. Lenovo змогла упаковати пристрій у стильний металевий корпус, запропонувала 6-дюймовий екран роздільною здатністю QuadHD (2560х1440 пікселів), чіп Snapdragon 801 та 3 Гб оперативної пам'яті. Фішками пристрою стали 16 Мп основна камера та акумулятор ємністю 4000 мАг. Одним із недоліків смартфона була відсутність підтримки карт microSD і всю інформацію користувачам пропонували вмістити на 32 Гб флеш-накопичувача.
Huawei P8 Max (2015)
Один із найзнаменитіших «динозаврів» на стику смартфона та планшета. Це був один із великих та якісних пристроїв свого часу. У його арсеналі знаходилися 6,8-дюймовий екран роздільною здатністю FullHD, чіп Kirin 935, 3/32 Гб пам'яті і важив він значні 228 грам. За автономність роботи пристрою відповідав акумулятор ємністю 4360 мАг. Недолік Huawei P8 Max - софт, який докучав китайщиною.
Xiaomi Mi Max (2016)
Після того, як компанії, яких прийнято називати лідерами ринку, вже охолоне до планшетофонів, Xiaomi вирішила скористатися затишшям на ринку і викотила Mi Max. Це був трохи урізаний за габаритами планшет з екраном на 6,44 дюйми та ємним акумулятором. Він не вмів робити хороші фоточки і дизайном не блищав. Але смартфон був безальтернативним рішенням для тих, «кому більше» і базувався на трьох китах: великий екран, продуктивність та приємна ціна. І він дуже припав до вподоби тим, хто цінував гігантські моделі.
Через рік з'явився Xiaomi Mi Max 2, який знову був недорогим мобільним телефоном з навколопланшетною діагоналлю екрану. Йому дали хороший корпус за останньою модою, стереодинаміки, ємний акумулятор і, звичайно, великий екран. Новинка вийшла попсовою та гідною.
Випуск своїх максимально великих смартфонів компанія завершила виходом Xiaomi Mi Max 3 у 2018 році. І тут уже діагональ екрану довели до 6,9 дюймів максимально наблизившись до межі планшетів. Якимись унікальними та цікавими рисами Mi Max 3 не відрізнявся і став скоріше прохідною моделлю компанії, ніж помітним гравцем.
В результаті Xiaomi згорнула випуск фаблетів і навряд чи незабаром повернеться до ідеї випускати смартфон з максимально великим дисплеєм. Хоча, можливо, під маркою суббренду Redmi у майбутньому з'явиться планшетофон.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.