Сила темного режиму перебільшена
Темна тема не відіграє великої ролі, коли йдеться про суттєвий приріст автономності
Одним із найочікуваніших нововведень в Android 10 стало темне оформлення операційної системи. Після оновлення смартфона до цієї версії прошивки він почав пропонувати перейти на темний бік інтерфейсу. Просуваючи нову фішку, розробники та маркетологи говорили про те, що використання темної теми давно назріло і несе лише плюси.
Серед переваг називають комфорт роботи зі смартфоном у вечірню та темну пору доби, а також збільшення автономності роботи на пристроях, оснащених OLED-дисплеями. За рахунок того, що чорні пікселі не підсвічуються на екранах з органічними світлодіодами та досягається менша витрата акумулятора. Але вчені з американського Університету Пердью дійшли висновку, що розмови про приріст тривалості роботи надто перебільшені.
Вони провели дослідження, яке показало, що темна тема дає істотний приріст автономності лише тоді, коли вона активується при переході зі світлого інтерфейсу, чия яскравість близька до 100%. Але фішка в тому, що більшість користувачів працюють із Android-смартфонами, де яскравість тримається на рівні 30-50%. У цьому випадку темний режим дозволяє отримати всього 3-9% приросту тривалості роботи і користувач навряд чи відчує позитивний ефект щодо збільшення тривалості роботи.
Враховуючи те, що багато хто з нас з вами навряд чи на постійній основі «викручуватиме» яскравість до максимального рівня на постійній основі, то розраховувати на відчутне збільшення автономності роботи не доводиться. Вчені дійшли висновку, що маркетологи все ж таки добряче лукавлять і перебільшують ефект від використання темної теми для автономності роботи пристрою.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: purdue
Друзья, не забывайте, что с недавних пор, по крайней мере у сяоми, используется адаптивная автояркость. Нужно только немного терпения и желания ее обучить.
Сам использую автояркость, даже сейчас летом хватает, всё читаемо, ночью яркость падает на минимум.