Соцмережа Clubhouse: хвиля хайпа, як працює і як туди потрапити
Розповідаємо про нову соціальну мережу Clubhouse, навколо якої багато шуму
У цікавий і водночас дивний час ми з вами живемо. Одна з прикмет наших днів — соціальні мережі, які забирають сили та час, ми можемо годинами залипати до них. Замість того, щоб дружити та спілкуватися в реальному житті, ми проводимо час на просторах ресурсів, що дозволяють підглядати за чужим життям.
Вони популярні і незважаючи на їхню велику кількість, на світ з'являються нові, змушуючи говорити про себе. Один із останніх проектів Clubhouse, про який говорять багато хто. Той хайп, який панує довкола цієї соціальної мережі — вражає. Дедалі більше тих, хто хоче стати частиною Clubhouse, але зробити це не так просто – потрібно отримати запрошення. У результаті з'явилася величезна армія жебраків інвайтів, що дозволяють приєднатися до нової соціальної мережі. Що таке Clubhouse і чи потрібно вам туди?
Як працює Clubhouse
Почнемо з того що розповімо, що таке Clubhouse. Це соціальна мережа або звукові чати, де користувачі можуть спілкуватися один з одним у вигляді голосових повідомлень. Тут немає таких звичних інструментів комунікації як тест, картинки чи відео. Тільки аудіоповідомлення. При цьому можна говорити з кимось тет-а-тет або створити «кімнату» з великою кількістю учасників розмови.
Також можна вибрати варіант «кімнати», де діалог вестиме лише двоє, а всі інші стануть роззявами або спостерігачами того, що відбувається. Бажаєте вставити свої "п'ять копійок" - необхідно клікнути на клавішу "Підняти руку" і вам дозволять це зробити. Тобто. по суті можна вибрати роль модератора або засновника кімнати, або клубу за інтересами, або бути звичайним слухачем, який матиме право голосу тільки якщо модератор дозволить це. Іншими словами, вас можуть привести до соціальної мережі знайомі або якимось способом вдасться урвати інвайт від стороннього.
А чим Clubhouse відрізняється від того самого Zoom? У першому випадку все відкрито і, якщо хтось почав розмову один з одним, ви побачите це. У Zoom необхідно отримати спеціальне посилання, щоб «увійти» в кімнату для спілкування. Простота Clubhouse підкуповує і це щось нове, необтяжливе та комфортне місце для спілкування. Саме тому багато тих, хто не проти спілкуватися в новій соціальній мережі.
Як приєднатися до Clubhouse?
Найпростіший і популярніший - отримати інвайт або вас запросить той, хто вже є учасником Clubhouse, надішле запрошення. Фішка в тому, що кількість інвайтів «набік» обмежена лише два.
Можна піти іншим шляхом. Встановити додаток на смартфон і якщо ви є в контактах знайомих, які вже стали учасником Clubhouse, то є шанс, що він запросить вас у соціальну мережу. У цьому випадку користувач не пов'язаний з кількістю запрошень тих, чий номер телефону є в контактах.
Можна ще «напроситися» для чого встановити програму та залишити заявку на авторизацію. Можливо, ви опинитеся серед тих щасливчиків, яких система вибере сама та дозволить приєднатися до нової соціальної мережі. Але шанс невеликий.
Чому Clubhouse злетіла?
Скільки на вашій пам'яті було соціальних мереж, які зрештою не злетіли? Покопавшись у пам'яті хтось із вас згадає Vine, Google+, Orkut, MySpace та інші проекти. Причому створені вони були як найбільшими компаніями у світі, так і вискочками-стартапами, що тільки підтверджує, що не має значення, хто стоїть за соціальною мережею, важливо, що вона може запропонувати і наскільки цікава.
Чому ж Clubhouse зайшов досить великою кількістю користувачів? Все просто. Його творці зробили все, щоб соціальна мережа сприймалася як елітарне коло чи суспільство вибраних. Самому потрапити туди не можна, тільки якщо запросять. А ще там мешкають знамениті особи і є шанс поспілкуватися чи хоча б почути голос відомих людей, наприклад, перекинутися парою слів з Ілоном Маском, Каньє Вестом чи Марком Цукербергером. Це дуже привабливо і привабливо "доторкнутися" до ключових фігур в індустрії або світі, всього кілька кліків і ви зможете почути голос "небожителів". Творці зіграли на почуттях, що «заборонений плід солодкий». Тому є чимало тих, хто хоче зазирнути у світ, який захований і де гасять знаменитості.
Правила тут зрозумілі і дуже прості. Від користувача потрібно реєструватися під своїм справжнім ім'ям і за бажання можна вказати якісь дані про себе. Далі вивчаєте список кімнат, підключаєтеся до потрібної, слухайте та залишайте тоді, коли хочеться. Створивши свою кімнату, ви завжди бачитимете, хто увійшов, хто залишив і зможете «фільтрувати» тих, кому можна стати учасником дискусії або спілкування. Штука приємна, проста та прозора. І немає жодних зусиль щодо набору тексту та редагування. Болтай що хочеш і в будь-якій прийнятій для себе манері.
Що кажуть про Clubhouse
Справа в тому, що на даний момент Clubhouse доступний лише для iOS. Але це питання часу, коли утиліта потоваришує із зеленим роботом. А ще це чергова програма "вбивця" часу. Зараз ще дуже перша чарівність, така собі модна тусовка і творці ще не захоплені монетизацією соціальної мережі, тому все візуально виглядає привабливо.
Але завсідники Clubhouse вже відзначають дратівливу кількість повідомлень про те, що хтось почав розмову або приєднався до кімнати. Важливо й те, що по-справжньому цікавих розмов небагато. Більше переважає порожня балаканина і далеко не у всі кімнати можна стати вхожим. Багато що залежить від милості модераторів, а вони, як правило, не пускають чужинців, віддаючи перевагу спілкуванню в закритому і знайомому колі.
Як складеться доля Clubhouse, передбачити складно. Зараз це мода, але вона, як відомо, річ примхлива і швидкоплинна. Згодом користувачам набридне проводити багато часу за балаканією і хайп вщухне. Ось тут багато залежатиме від творців Clubhouse, чи зможуть вони придумати щось чіпляюче та цікаве.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.