Redmi 9 vs Redmi 9C: Порівняльний тест двох бюджетних смартфонів Xiaomi
Xiaomi Redmi 9 проти Xiaomi Redmi 9C
Зовнішній вигляд, практичність та зручність
Складно сказати, щоб преса та користувачі із захопленням та урочистістю смакували вихід Redmi 9 та Redmi 9C. Смартфони належать до масових і доступних моделей, збалансованих економічних варіантів. Але замість крутих чіпів від Qualcomm компанія цього разу зробила ставку на найкращі за якістю процесори MediaTek. І вже на старті новинки добряче підбадьорили чарівність через вибір апаратної платформи. Цим пояснюється прохолодний прийом пристроїв.
Redmi 9
Ми вирішили порівняти Redmi 9 і Redmi 9C, щоб ви розуміли, на які компроміси доведеться погодитися при покупці будь-якого пристрою і чи вони компенсують сукупністю характеристик кожен витрачений долар.
Redmi 9c
В обох пристроїв чимало спільного. По-перше, сам бренд Xiaomi, у стінах якого народилася лінійка Redmi. По-друге, тут дисплей з однаковою діагоналлю 6,53 дюйма, програмна складова та обсяг флеш-накопичувача. Але все ж таки ціла низка принципових відмінностей знайшлася.
Зовнішній вигляд, практичність та зручність
Незважаючи на низку подібних рис в інженерному плані, зовні переплутати смартфони складно. Але це за умови, якщо оцінювати «спинку». З лицьового боку це брати-близнюки, які пропонують витягнутий дисплей та одинарну фронтальну камеру, розташовану по центру екрана у краплеподібному вирізі. Говорячи про екстер'єр Redmi 9 складно позбутися відчуття, що він дуже схожий на багато китайських смартфонів останніх років. А у випадку з Redmi 9C компанія спробувала зробити наліт індивідуальності, запропонувавши квадратний модуль основної камери.
Дизайн смартфонів є приклад утилітарного підходу до екстер'єру. Статус та дешевизна моделей диктують використання пластику, причому це матовий, а не глянсовий матеріал. Безперечні переваги застосування такого матеріалу – практичність та відсутність слідів та відбитків після дотику.
До того ж тут спробували додати пристроям деякого шарму, запропонувавши в Redmi 9 градієнтний малюнок із переливом відтінків та рифленою поверхнею. Комусь сподобається невеликий декоративний ореол навколо основної камери, який нагадує дизайнерський маневр із тильним об'єктивом Redmi K30. Безсумнівно це йде на користь візуальному сприйняттю від пристрою, дещо облагороджуючи його та виділяючи серед інших моделей Xiaomi.
У Redmi 9c ставку зробили на текстуровану задню панель і виглядає вона відверто недорого, видаючи бюджетність моделі. Такі дизайнерські рішення дозволили зробити корпуси обох пристроїв зовсім неслизькими, тому ризик вислизнути з долоні зведений до мінімуму.
З очевидних прорахунків в ергономіці Redmi 9 виділимо сканер відбитків пальців, що знаходиться на одному майданчику з потрійною тильною камерою. Рідкісність, коли не зачепиш нижній об'єктив пальцем. Тоді як у Redmi 9C таких проблем немає – дактилоскопічний датчик на спинці та далеко від основної камери. До чутливості та швидкості спрацьовування сканера немає, а за бажанням до ваших послуг функція Face Unlock.
Що вигідно відрізняє Redmi 9 від Redmi 9C так це порт USB Type-C, що дозволило запропонувати швидку 18-ватну зарядку. У випадку ж з запитаною версією доводиться задовольнятися microUSB і зарядкою на 10 Вт. У обох гаджетів слот для SIM-карт і карток пам'яті роздільний, тому в плані організації внутрішнього сховища користувачі почуваються вільними.
За габаритами — паритет, обидва пристрої важко назвати мініатюрними. Вони важкуваті і тримати в руці їх не дуже зручно. Звикнути можна. Але Redmi 9 у руці лежить приємніше, хоча великої різниці у тактильних відчуттях між двома пристроями практично немає. Якщо одягнути пристрої в чохол для захисту корпусу, вони додадуть у розмірах, тому будьте готові до того, що у захисному одязі користуватися смартфонами стане ще менш комфортно.
Дисплей
Обидва смартфони обладнані IPS-матрицями діагоналлю 6,53 дюйма, але в «старшій» моделі вона цікавіша, адже роздільна здатність тут 2340х1080 пікселів. Для бюджетного апарату роздільна здатність FullHD+ відносна рідкість. У випадку ж із «молодшим» мобільником віддали перевагу діяти звичним способом і використовують HD+ екран.
У обох апаратів яскравість дисплея на рівні 400 ніт. Показник непоганий, але працювати з екраном при яскравому сонці некомфортно і читання інформації далека від ідеальної. Але варто розуміти, що це бюджетні пристрої та для своєї цінової категорії пропонують адекватні екрани. Загалом у матриць Xiaomi Redmi 9 та Xiaomi Redmi 9C немає нічого примітного. Вони видають хорошої якості картинку з яскравими кольорами, гарною різкістю та контрастністю.
Продуктивність
У Redmi 9 встановили Helio G80 з піковою частотою 2,0 ГГц та графікою Mali-G52 MC2, а також 3/4 Гб оперативної пам'яті. Цей чіп вважається продуктивним рішенням модельного ряду MediaTek. І знову ж таки на тлі Redmi 8 прогрес очевидний, смартфон додав у швидкості. Інтерфейс працює спритно і плавно, штатні програми практично «літають», смартфон не гріється і не підгальмовує. Грати у ньому цілком комфортно.
Ні, звичайно, це не той комфорт, що отримуєш від флагмана. Але якщо об'єктивно оцінювати його «залізну» складову та не пред'являти завищених вимог, то все виглядає гідно. Пограти у важкі ігри можна на середніх налаштуваннях, але варто бути готовим до падіння частоти кадрів та можливим підгальмовуванням.
А ось з продуктивністю у Redmi 9C все ще нудніше і прозаїчніше. Тому потрібно чітко розуміти, що це простий апарат, а не накручений смартфон для геймерів. Процесор Helio G35 загалом забезпечує нормальну працездатність і якісь прості ігри підуть без проблем, але більше не сподівайтеся. Апарат справляє враження трохи неповороткого та розміреного пристрою, якому не вистачає швидкості та хватки. І є проблема із невеликим нагріванням. Чи не критично, але корпус при високому навантаженні гріється, але не розжарюється.
Економити на пам'яті не радимо. Пам'ять забивається швидко, тому будьте готові розщедритися на топовий варіант. Хоча з Redmi 9C особливо не розгуляєшся. Молодший варіант дуже виглядає убого з 2/32 Гб пам'яті. Версія з 3/64 Гб виглядає краще, але все одно не оптимальний варіант із оглядом на начинку та програмну частину.
Якість фото
З легкої руки маркетологів користувачам категорично перестали подобатись смартфони з одинарною тильною камерою. Ось і прагнуть виробники відповідати очікуванням користувачів, воліючи встановлювати багато модулів. Redmi 9 прокачали так, що запропонували на тильній стороні систему з чотирьох датчиків, а ось у Redmi 9C камер "всього" дві. А ось за кількістю непотрібних модулів повний паритет. З чотирьох сенсорів базової моделі серії корисних лише два, а спрощена версія пристрою — одна з двох. Ось і виходить, що 50% модулів тут грають більше декоративну роль, ніж життєво необхідні.
Жодних сюрпризів по камерах немає - досить типові фотоможливості для мобільних пристроїв бюджетного класу. Чогось видатного у плані якості фото та відео ви не отримаєте. Говорити про рівень якогось камерофона на ринку, вгору божевілля та лицемірство. Загальну якість знімків можна описати одним словом нормальну. Камери Redmi 9 і Redmi 9C схильні робити хороші якості знімки в умовах хорошого зовнішнього освітлення, а ось зі зйомкою в темряві є серйозні проблеми.
Впадає в око той факт, що в Redmi 9 не стали економити на макрооб'єктиві, запропонувавши камеру на 5 Мп. І до такого рішення є питання, адже користі від нього так собі, а коштує він недешево. Зверніть увагу, що в моделях вище класом воліють ставити макродатчики на 2 Мп, а тут замахнулися на 5 Мп. Схоже, що має місце звичний розклад, коли компанія намагається пустити пилюку в очі характеристиками, не пропонуючи при цьому реальної переваги запропонованого рішення.
Щодо запису відео якихось особливостей ви не знайдете ні в Redmi 9, ні тим більше в Redmi 9C. Стабілізації немає цифрової, ні оптичної. Тому смартфони варто тримати міцно і впевнено, щоб примудритися нівелювати тряску. Селфі більш-менш хороші там і там, хоча у Redmi 9 вони все ж таки виходять краще. Камера тут краща, все об'єктивно. Також варто відзначити наявність програмного розмиття заднього фону, яке реалізовано цілком непогано.
Автономність
Але з автономністю у Redmi 9 не сильно задалося і в плані витривалості він програє Realme 6 Pro з його 90-Гц IPS-дисплеєм. Працює смартфон все ж таки пристойно і не варто накидатися з нещадною критикою на компанію, але від батарейки на 5020 мАч очікувалося більшого. При активному використанні виходить день роботи. Але це якщо сильно навантажувати мобільний телефон, а при звичайному режимі роботи можна розраховувати на два дні. Досягти дуже високих показників не дозволяє ненажерливий екран та процесор.
Redmi 9 підтримує швидку 18-ватну зарядку. Але для цього потрібно бути готовим придбати окремий аксесуар. Якщо заощадити та заряджати мобільник від комплектного адаптера на 10 Вт, то варто розраховувати мінімум на 3 години повної зарядки. 18-ватний блок живлення дозволить скоротити час "дозаправлення" мінімум на півгодини.
Головна перевага Redmi 9C якраз у ємній батарейці на 5000 мАг. У поєднанні з відносно економічним дисплеєм і платформою, що явно не вимагає багато ресурсів, він дає значний запас автономності. При звичайних сценаріях використання смартфон доведеться заряджати не частіше ніж раз на 2-2,5 дні. Непогано тримається смартфон і при серйозному навантаженні, витримуючи 1,5 дні нещадної експлуатації. Але швидкої зарядки немає, тож будьте готові до того, що біля розетки смартфон проведе кілька годин.
Висновки
Xiaomi Redmi 9 і Xiaomi Redmi 9C – приклад добротних бюджетних апаратів. Кому автономність важливіша за всі інші параметри смартфона, тоді варто придивитися до Redmi 9C. Це нормальний вибір для тих, хто не хоче багато витрачати на новий смартфон, що пропонує практичний корпус, сканер відбитків пальців, великий дисплей та можливість зробити звичайні фото на бігу.
Redmi 9 - добротна бюджетка, що має такі приємні моменти як хороший дисплей, достатня продуктивність, NFC і практичний корпус. І все ж таки автономність також віднесемо в актив смартфона. Це недорогий представник бюджетної лінійки смартфонів Xiaomi та варто трохи доплатити, проголосувавши своїми кревними за цю модель.
Технічні характеристики: Redmi 9C | Технічні характеристики: Redmi 9 | |
Матеріали корпусу | Пластик | Пластик |
Розміри та вага | 164,9 х77, 07х9 мм, 196 грам | 163,32х77,01х9,1 мм, 198 грам |
Операційна система | Android 10, фірмова оболонка MIUI 12 | Android 10, фірмова оболонка MIUI 12 |
Дисплей | 6.53 дюйми, IPS LCD, 1600 x 720 пікселів, 20:9 заявлена яскравість 400 нит, контрастність 1500:1, 81,1% | 6.53 дюйми, IPS LCD, 2340 x 1080 пікселів, 19,5:9 заявлена яскравість 400 нит, контрастність 1500:1, 83,2% |
Платформа | MediaTek Helio G35 (12 нм), Octa-core до 2,3 ГГц | MediaTek Helio G80 (12 нм), Octa-core до 2,0 ГГц |
Графічний чіп | PowerVR 8320 | Mali-G52 MC2 |
Оперативна пам'ять | 2/3 Гб, LPDDR4x | 3/4 Гб, LPDDR4x |
Постійна пам'ять | 32/64 Гб eMMC 5.1, слот для карт microSD до 256 Гб | 32/64 Гб, eMMC 5.1, слот для карт microSD до 512 Гб |
Основна камера | Камера з двома модулями:
| Камера з 4 модулями: Основна: 13 Мп, f/2.2, 28мм, 1/3.1", 1.12μm, PDAF Ультраширококутна: 8 Мп, f/2.2, кут огляду 118° (ультраширококутний), 1/4.0", 1.12μm макро: 5 Мп, f/2.4 датчик глибини: 2 Мп, f/2.4 |
Фронтальна камера | 5 Мп, f/2.2, 1,12 мкм | 8 Мп, f/2.0, 27мм |
Акумулятор | Li-ion 5000 мАг, зарядка 10 Вт | Li-ion 5020 мАг, зарядка 18 Вт (В комплекті адаптер на 10 Вт) |
Мережа | 2G: 900, 1800, 1900 МГц 3G: діапазони 1, 2, 4, 5, 8 4G: діапазони 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 Дві SIM-картки + картка пам'яті | 2G: 900, 1800, 1900 МГц 3G: діапазони 1, 2, 4, 5, 8 4G: діапазони 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 Дві SIM-картки + картка пам'яті |
Бездротові інтерфейси | Wi-Fi a/b/g/n 2,4 ГГц, Bluetooth 5.0, NFC | Wi-Fi a/b/g/n 2,4 ГГц, Bluetooth 5.0, NFC |
Навігація | GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou | GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou |
Біометрія | сканер відбитків пальців (на задній панелі) | сканер відбитків пальців (на задній панелі) |
Роз'єми | 3,5 мм роз'єм для навушників, порт microUSB | 3,5 мм роз'єм для навушників, порт USB Type-C |
Додатково | - | - |
Ступінь захисту | не заявлено | не заявлено |
кольору | сірий, синій, помаранчевий | сірий, зелений, фіолетовий |
Ціна | 2/32 Гб - 7 990руб., 3299грн. 3/64 Гб - 8 990руб., 3599грн. | 3/32 Гб – 11 990 рублів, 3999грн. 4/64 Гб - 13490 рублів, 4499грн. |