Такі різні, але такі популярні: Poco F5, Motorola Edge 40, Samsung Galaxy A54. Який оберете ви?
Порівняння: Найпопулярніші середньобюджетні смартфони!
Купівля смартфона на роки - зовсім не простий вибір. А коли діло йде про бюджет близько $400, це стає ще складнішою задачею, адже вибір великий, кожен виробник пропонує різні переваги. І завжди варто пам'ятати, що навіть у такому бюджеті не обійтися без компромісів.
Головними критеріями вибору завжди є дисплей, камери та процесор.Часто люди балансують і намагаються знайти найбільш універсальний смартфон. Але чи можливо це? Сьогодні розберемо!
Сьогодні ми поговоримо про три дуже популярного смартфона у 2023 році: Poco F5, Motorola Edge 40 та Samsung Galaxy A54. У максимальній комплектації усіх смартфони мають вартість близько 15 000 грн. Усі вони мають як багато переваг, так і вдосталь недоліків. Ось деякі специфікації даних смартфонів:
Samsung Galaxy A54
Почнемо з фаворита тисячі людей Samsung Galaxy A54. Він вже встиг здобути велику популярність, але чи може він похвалитися можливостями?
Насправді це максимально збалансований смартфон наскільки це можливо, тут ви отримуєте свіжий, але не топовий за дану ціну процесор Samsung Exynos 1380, захист від води та пилу за стандартом IP67, що є одним із найкращим показником середнього сегмента, відмінної якості 6.4” AMODEL-дисплей 1000 ніт і найголовніше - чудовий досвід використання від фірмової оболонки One UI. Він також підтримує високу частоту оновлення 120 Гц, яка, на відміну від молодшого брата Samsung Galaxy A34, є адаптивною.
Процесор Samsung Exynos 1380 показує хорошу потужність, хоча номінально він є найслабшим серед конкурентів. В тесті AnTuTu він набирає близько 580 000 балів.
Але тут не без недоліків. Усім відомий ШІМ у Samsung досі присутній. Невідомо, чому компанія нехтує цим. Також смартфон має просто величезні за сучасними мірками рамки навколо дисплею та досить великі габарити як для своєї діагоналі. Ще одним мінусом є його ціна, офіційно за базову модель просять близько 17 тис. грн, тоді як максимальна комплектація вам обійдеться близько 19 тис. грн.
Щодо фото можливостей пристрою, фотографує він добре. Він оснащений основною камерою на 50 Мп, ширококутною камерою на 12 Мп і камерою для макрозйомки на 5 Мп. З усіх представлених смартфонів він робить найкращі фото та відео.
Неможливо не помітити дизайн смартфона, виглядає він як сучасні флагмани лінійки S23. Матеріали корпусу - пластик та скло, смартфон не відчувається дешево.
Фірмовою фішкою Samsung є також є довгий час підтримки пристрою: 4 роки оновлення Android та 5 років - безпеки.
В цілому даний смартфон можна назвати балансом технологій, адже він пропонує стабільну систему, якісну камеру, нормальний дисплей за помірні гроші.
Оцінки Камери: 8/10 Продуктивність: 8/10 Екран: 9/10 Автономність: 9/10 Швидкість заряджання: 7/10 Плюси + Хороші камери + Яскравий AMOLED-дисплей та 120 Гц + 4 роки основних оновлень операційної системи та 5 років патчів безпеки + Вологозахист IP67 Мінуси - Великі рамки навколо дисплею
- Високі показники ШІМ
Poco F5
А ось Poco F5 претендує на звання геймерського смартфона. Всьому виною його процесор, адже тут встановлений напевно найпотужніший чип за ці гроші - Snapdragon 7 Plus Gen 2. Смартфон отримує в AnTuTu близько 1 100 000 балів, що є рекордним показником серед смартфонів цього цінового сегмента. Ну і в іграх, звичайно, видає максимальні значення.
Чим ще може здивувати нас цей пристрій? Так, ви правильно зрозуміли, дисплей! 6.67-дюймовий AMOLED-дисплей з адаптивною частотою оновлення 120 Гц в поєднанні з дуже тонкими рамками, як у флагмана, роблять цей дисплей одним із найкращих на ринку. На відміну від Samsung, смартфон не страждає наявністю ШІМ і в цьому плані він більш приємний у використанні.
А ось що може засмутити - якість збірки та матеріали. Корпус смартфона виконаний із пластику, задня панель відчутно прогинається. Тому тут не варто чекати ефекту “вау”, як у флагманів, хоча за потужністю він дасть фору майже будь-кому.
Камери тут є - і це вже добре. Для повсякденних фотографій котів або лічильника на світло вони досить пристойні, щоб отримати щось дійсно краще - варто йти у флагманський сегмент, там виробники більше стараються. Основна камера на 64 Мп, решта - звичайні затички.
Даний смартфон варто розглядати людям, які хочуть максимальну продуктивність від пристрою. Тут вона справді відчутна і вистачить її на декілька років перед.
Оцінки Камери: 7/10 Ігрова продуктивність: 8/10 Екран: 9/10 Автономність: 8/10 Швидкість заряджання: 9/10 Плюси + Непоганий процесор Snapdragon 7 Plus Gen 2 + Швидка зарядка 67 Вт Мінуси - Слабка камера (основна камера 1/2) - Економія на матеріалах корпусу
Motorola Edge 40
Motorola Edge 40 - справжнє втілення стилю. Смартфон викликає ефект “вау” вже з коробки, вас зустрічає приємний запах парфумів, це показує ставлення компанії до своїх фанатів.
Смартфон відрізняється від своїх конкурентів цікавим дизайном, задня панель виконана з пластику стилізованого під шкіру, бокові грані - з металу. Смартфон приємно лежить у руці і завдяки невеликим габаритам та зігнутому по краях дисплею, що робить смартфон вужчим, з ним зовсім не хочеться використовувати чохол. Він дійсно виглядає дорожче ніж коштує, офіційно за нього хочуть 15 000 грн. Також у смартфона присутній максимальний ступінь захисту від води та пилу за стандартом IP68 і навіть бездротова зарядка!
Пристрій отримав 6,55-дюймовий OLED-екран. Роздільна здатність екрана становить 2400×1080 пікселів, щільність пікселів 402 ppi, а частота оновлення 144 Гц. Максимальна яскравість - 1200 ніт.
Смартфон також отримав відносно продуктивний процесор MediaTek Dimensity 8020, який щось середнє між Exynos 1380 у Samsung та Snapdragon 7 Plus Gen 2 у Poco, в тесті AnTuTu Edge 40 отримує близько 720 000 балів.
Суттєвим мінусом смартфона є його батарея у 4400 мАг, хоча його достатньо на цілий день використання, але конкуренти пропонують більше.
Камери відносно хорошої якості, але виробнику варто б було більше постаратися над софтом. Хоча в цілому камери добре відпрацьовує, точно не гірше ніж у Galaxy A54, ще й ширик з автофокусом і можливістю зйомки макро. За камерою тільки Poco F5 явний аутсайдер.
Motorola Edge 40 досить іміджевий смартфон, він вирізняється з поміж середньобюджетних смартфонів та більше нагадує флагмани минулих років. Він підійде людям, яким вже набридли звичайні смартфони та хочеться спробувати щось нове.
Оцінки Камери: 8/10 Ігрова продуктивність: 8/10 Екран: 9/10 Автономність: 7/10 Швидкість заряджання: 8/10 Плюси + Компактність та зручність + Низький ШІМ + Флагманський IP68 + Mediatek Dimensity 8020 + Наявність безпровідної зарядки Мінуси - Задня поверхня збирає бруд - Батарея 4400 мАг
Важко також не згадати схожий смартфон Motorola Edge 40 Neo, вартість якого на 1000 грн дорожча, смартфон має інший процесор (простою мовою, трішки слабший), більшу батарею та ще декілька відмін у характеристиках.
Смартфони виявилися справді чудовими, але варто зважати на ваші інтереси та вподобання, тому вибір стоїть за вами.
Щодо A54, то він хоч і працює теж достатньо швидко, але відчувається не так блискавично, як F5. Екран в нього трохи менший і по якості панелі він мені сподобався менше, ніж в F5. Грати на A54 теж можна гарно, хоча гріється процесор на ньому трохи більше, ніж на Poco. В цілому, A54 я би радив лише тим, кому подобається OneUI від Самсунг, є критичним присутність вологозахисту IP67 та хоче трішки кращу камеру (хоча різницю з F5 в цьому плані помітити важко). Всім іншим краще взяти Poco F5.
Motorola Edge 40 я навіть не розглядав як варіант, бо в нього захист екрану повне дно та він царапається всім, чим тільки можна уявити. Це наглядно можно побачити вбивши в пошуку у YouTube'і "crash test edge 40". Особисто для мене це критичний показник.