Що робити якщо телефон Xiaomi впав у воду
Підготували інструкцію, як урятувати ваш Xiaomi від пошкоджень водою
Зараз смартфоном із захистом від вологи нікого не здивуєш. Ще кілька років тому такою фішкою могли похвалитися виключно флагманські пристрої із сильно завищеним цінником, а сьогодні навіть деякі середньобюджетники радують наявністю всесвітньо прийнятих класів захисту. І, схоже, тренд на повсюдне використання пило- та вологозахисту в результаті призведе до того, що можна буде не боятися втопити навіть бюджетний смартфон.
Проте, поки «світле майбутнє» не настало, бюджетники та середньобюджетники все ще у переважній кількості випадків не мають належного «бар'єру» від несподіваного проникнення води до корпусу. Так, сумно, але така правда життя. І саме тому необхідно особливо берегти смартфон від влучення його у воду.
На жаль, від усього оберегтися не вийде, і така неприємність може статися з кожним із нас. Незважаючи на відсутність захисту від води, смартфон ще можна врятувати головне знати правильну послідовність дій.
Сьогодні ми з вами змоделюємо ситуацію: ваш телефон Xiaomi впав у воду і не вмикається. Що ж робити?
Перше правило – не панікувати
Як і в будь-якій справі, найкорисніше, що ви можете зробити після того, як дістали ваш смартфон Xiaomi з води - не панікувати. Не робіть всі дії по наїттю - навіть якщо ваш пристрій не захищений від води, зламатися відразу він не встигне. Ви маєте час, щоб зробити правильні дії.
Також корисно буде НЕ робити кілька речей, які ми помилково можемо зробити відразу після «трагедії».
Сушіння смартфона феном
Як не дивно, але найочевидніше рішення виявилося в цьому випадку неправильним. Крім того, що таким чином ви не просушите нутрощі смартфона (корпус пристрою щільно закрито і потоки повітря не доходять до центру), так ще й розкидаєте краплі води по всіх складових телефону, через що згодом може початися окислення.
Те саме відноситься і до спроби продування отворів ротом або дії з «витрушування» води з корпусу - погані ідеї.
Розбирання пристрою безпосередньо після вилучення з води
Якщо ви не маєте великого та успішного досвіду ремонту великої кількості смартфонів, то вам точно не варто відразу ж після витягування пристрою з води пробувати розбирати його на частини.
При неакуратних рухах під час розтину смартфона можна не тільки залишити подряпини та пошкодження на корпусі, але й завдати шкоди нутрощам смартфону, що буде набагато гірше.
Продовження роботи зі смартфоном
Якщо ваш пристрій не вимкнувся сам, після виймання телефону з води негайно вимкніть його. Тут все просто – вода банально може затекти у незахищене місце та викликати коротке замикання.
Правильний алгоритм дій із порятунку телефону Xiaomi
Отже, смартфон вже витягнутий з води і чекає на вашу турботу. Що робити насамперед?
Для початку необхідно витерти корпус смартфона насухо – так, щоб не залишилося навіть натяку на вологу. Бажано протирати пристрій спеціальною безворсовою ганчірочкою, щоб не лише прибрати всю рідину, а й не залишити подряпин. Особливо зверніть увагу на всі роз'єми – динаміки, 3.5 mm mini-jack та, звичайно, отвір під зарядний шнур.
Після цієї обов'язкової дії можна приступити до розбирання смартфона. Увага: розбирання необхідне лише у разі (щодо) тривалого знаходження смартфона у воді. Якщо ви не впевнені, що готові проводити розбирання пристрою самостійно, не варто цього робити. Найкраще віднесіть ваш смартфон професіоналам.
Розбирання смартфона
Для початку витягуємо з пристрою лоток для SIM-карток – обов'язкова дія перед розбиранням. Нагадаємо, що нещодавно на нашому сайті виходила докладна інструкція, як зняти кришку смартфона Xiaomi - вона буде дуже корисна і для цієї інструкції.
Обов'язково перед розбиранням підготуйте потрібний інструмент – пластикова «лопатка» та медіатор. За допомогою медіатора акуратно підсуньте край кришки пристрою до звуку «відлуження» і так само акуратно проведіть медіатором по всьому периметру кришки, поки вона не вийде зі своїх пазів.
Після того як кришка відійшла з виїмок, не робіть різких рухів. Вам потрібно акуратно підняти її та від'єднати шлейф екрану. Після цього можете сміливо відкладати кришку убік.
Потрапивши всередину пристрою, починаємо відкручувати всі болти - постарайтеся запам'ятати їх розташування для зручнішого складання у зворотній послідовності. Особливу увагу приділіть батарейці - вам доведеться трохи прогріти акумулятор, щоб відклеїти його від спеціальних клейких смужок. Після прогрівання батарейка повинна добре відійти від виїмки. Обов'язково від'єднайте всі шлейфи перед подальшим розбиранням.
Перевірка материнської плати
Розібравши всі начинки, добираємося до материнської плати смартфона. Її дуже легко знайти – зазвичай у смартфонах Xiaomi вона розташовується вище за акумулятор і має форму великої пластини. Нам потрібно перевірити масштаб трагедії – найбільший страх для «материнки» можна назвати окисленням.
Для зручності діагностики виробник передбачив спеціальний індикатор – невелике коло, яке при попаданні води на материнську плату забарвлюється у рожевий колір. Якщо при огляді ви не знаходите слідів окиснення (вони виглядають як білий наліт), то вам потрібно просто просушити пристрій. Якщо ж окислення утворилися, їх доведеться почистити.
Очищення окислень
Для очищення від окиснення існують спеціальні розчини – їх легко можна знайти у будь-якому спеціалізованому магазині побутової хімії. Беремо невелику кількість розчину, намазуємо на непотрібну вам зубну щітку та акуратно поступальними рухами прибираємо всі зайві сліди.
Просушування
Після очищення від окиснення слід просушити смартфон, і саме зараз можна скористатися феном - ставимо його на найслабший режим і на відстані метра від смартфона сухим смартфон протягом 5 хвилин, не чіпаючи його руками.
Якщо не зовсім упевнені, що всі складові пристрою просушені, то також можете покласти вже зібраний смартфон у герметичний пакет, наповнений рисом – ця крупа добре абсорбує всі залишки рідини.
Складання смартфона та перевірка його працездатності
Після сушіння смартфона можна зібрати його у зворотній послідовності, не забуваючи все робити акуратно, не створюючи різких рухів. Після збирання можна перевірити пристрій на коректну роботу.
Тепер ви знаєте, як можна врятувати «утопленика». Якщо ж всі описані дії не допомогли, то сміливо вирушайте до найближчого сервісного центру – будьте певні, фахівець вам обов'язково допоможе.