Топ найкращих смартфонів від Samsung, iPhone, Google для селфі до 25 000 грн - що взяти?
Найкращі фронталки до 25 000
Якісна фронтальна камера в смартфоні надзвичайно важлива в сучасному цифровому світі, про що часто забувають виробники китайськіх смартфонів, навіть не додаючи підтримку 4к відео на фронтальні камери, а їх якість залишає бажати кращого.
Проте ми живемо у світі, де кожен може створювати свій контент самостійно - багато з нас щодня робить селфі, стріми, відеодзвінки - і хочемо виглядати на них найкраще. Саме тому, якщо ви один з таких користувачів - вам точно буде коричний такий топ
Ми підготували топ смартфонів з найкращими на даний момент фронтальними камерами в бюджеті до 25 000 грн. Тут ви знайдете як моделі, які максимально прижимаються до цього цінового сегменту, так і доступніші варіанти. Головні критерії, які ми аналізували: якість фото, можливості відео, швидкість фокусування.
Також ми враховували загальні характеристики смартфонів: потужність, екран, автономність, швидкість зарядки - в контексті один одного. Виберіть модель, яка найбільше відповідає вашим вимогам та бюджету!
Motorola Edge 40
Motorola Edge 40 оснащений 6,5-дюймовим OLED дисплеєм з частотою оновлення 144 Гц, що забезпечує плавність анімації та комфортний перегляд відео. Дисплей підтримує HDR10+ і має яскравість до 1200 ніт, що дозволяє комфортно переглядати зображення навіть при яскравому сонячному світлі. Кривизна дисплея додає елегантності дизайну і створює враження практично безрамкового екрану.
Смартфон працює на 8-ядерному процесорі MediaTek Dimensity 8020 з тактовою частотою 2,5 ГГц, який легко справляється з усіма повсякденними завданнями і навіть вимогливими іграми. 8 ГБ оперативної пам'яті і 256 ГБ вбудованої пам'яті забезпечують швидку роботу додатків і комфортне зберігання медіафайлів та даних.
Головною перевагою Motorola Edge 40 є його 50 Мп фронтальна камера з ультрашироким кутом зйомки 114°. Завдяки цьому в кадр легко вмістити всю компанію чи значну частину оточення. Камера має великий 1/2.76-дюймовий сенсор OmniVision OV50A зі світлосилою лінзою f/2.2, що забезпечує чудову деталізацію селфі та природну колористику.
Також тут швидкий фазовий автофокус, який миттєво фокусує камеру на об'єкті зйомки. Вдень і вночі селфі виходять чіткими і яскравими.
Окрім фронтальної, на задній панелі розташована подвійна камера: основна на 50 Мп для детальних фото і ширококутна на 13 Мп, яка дозволяє охопити більше простору в кадрі. Є також режим макро для зйомки з близької відстані.
А ще в цьому смартфоні надзвичайно низький рівень ШІМ - цей смартфон був включений в наш топ смартфонів з найнижчим рівнем ШІМ. Тож - смартфон ідеальний баланс усього того, що потрібно від смартфону саме тут - крута фронталка за свої кошти, низький рівень ШІМ, вологозахист за стандартом IP68.
Додайте сюди преміальний дизайн, бездротове заряджання 15 Вт, Dolby Atmos стереодинаміки - і отримаєте справді привабливий пакет можливостей.
А ще в цьому смартфоні надзвичайно низький рівень ШІМ - цей смартфон був включений в наш топ смартфонів з найнижчим рівень ШІМ. Тож - смартфон ідеальний баланс усього того, що потрібно від смартфону саме тут - крута фронталка за свої кошти, низький рівень ШІМ, вологозахист за стандартом IP68
Оцінки:
Камера: 7/10
Продуктивність: 7/10
Екран: 8/10
Автономність: 6/10
Швидкість зарядки: 7/10
Плюси:
- 50 Мп селфі-камера
- Ультраширокий 114° кут
- Чудова деталізація
- Якісний дисплей 144 Гц
Мінуси:
- Немає телеоб'єктиву
- Відсутність оптичної стабілізації
- Посередня автономність
Google Pixel 7
Google Pixel 7 оснащений власним процесором Google Tensor G2, виготовленим за 4-нм техпроцесом та оптимізованим для штучного інтелекту, машинного навчання і обробки фото і відео в реальному часі.
Смартфон має 6,3-дюймовий OLED дисплей Full HD+ з частотою оновлення 90 Гц і високою яскравістю до 1400 ніт для комфортного перегляду контенту на сонці. Екран покритий захисним склом Corning Gorilla Glass Victus.
Фронтальна камера Google Pixel 7 - Sony IMX663, яка може знімати чітке 4К відео, проте на жаль, вона не має автофокусу. Вона забезпечує надзвичайну якість фото, природні кольори та різкість в будь-яких умовах.
Загалом Google Pixel 7 - це потужний смартфон з чудовими камерами, якісним екраном та операційною системою Android від Google. Чудовий вибір для шанувальників чистої ОС Android та мобільної фотографії.
Оцінки:
Камера: 9/10
Продуктивність: 8/10
Екран: 8/10
Автономність: 8/10
Швидкість зарядки: 6/10
Плюси:
- Чудова якість зйомки
- Можливість записувати 4К відео на усі модулі
- Апаратне та програмне поєднання від одного виробника
Мінуси:
- Процесор Tensor G2 поступається усім флагманам
- Повільна зарядка
- Відсутність автофокусу на фронтальній камері
- Немає зйомки в RAW
- Немає оптичного збільшення
- Швидкість зарядки - усього 23 вт
Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 оснащений потужним мобільним чіпом Samsung Exynos 2200, виготовленим за 4 нм техпроцесом. Він має 8 ядер (1x2.8 ГГц + 3x2.5 ГГц + 4x1.7 ГГц) і графічний процесор Xclipse 920 на базі архітектури AMD RDNA 2, який забезпечує продуктивність на рівні флагманів. В поєднанні з 8 ГБ ОЗП та 128/256 ГБ вбудованої пам'яті, Galaxy S22 працює швидко і плавно в усіх додатках і іграх.
Дисплей Dynamic AMOLED 2X діагоналлю 6,1" з частотою оновлення 120 Гц - дуже якісний і комфортний для перегляду за ціною в межах середнього цінового сегмента. Він має яскравість 1300 ніт для комфорту на сонці, бездоганну колориметрію та контрастність, а кривизна екрану додає преміальності. Не забуваємо про компактність - розмір екрану і корпусу ідеально підходить для використання однією рукою.
Фронтальна камера Galaxy S22 - 10 Мп, f/2.2. Незважаючи на не найбільшу кількість мегапікселів, вона забезпечує чудову якість завдяки швидкій та точній автофокусації, природній колористиці, високій деталізації і динамічному діапазону. Камера також підтримує HDR і 4K відео зі стабілізацією. Ідеально підходить для селфі, відеодзвінків і стрімінгу.
Основна камера 50 Мп, f/1.8 з оптичною стабілізацією дає чудову якість фото і відео вдень і вночі. Додатково є ультраширококутна камера на 12 Мп для панорамних видів та 3х оптичне збільшення на 10 Мп телекамері. Є також режими нічної зйомки, портретний режим з розмиттям заднього фону, професійний режим з налаштуваннями тощо.
Оцінки:
Камера: 9/10
Продуктивність: 10/10
Екран: 10/10
Автономність: 9/10
Швидкість зарядки: 8/10
Плюси:
- Чудова деталізація
- Швидкий автофокус
- Дисплей Dynamic AMOLED 2X
- Підтримка 4к на всіх модулях камери
- Найкращий оптичний зум
Мінуси:
- Немає 4К відео на фронталці
- Пласкі грані
- Exynos 2200 доволі слабкий чип
Asus ZenFone 9
Asus Zenfone 9 - компактний і потужний смартфон на базі найновішого процесора Snapdragon 8+ Gen 1. Він має 5,9-дюймовий екран Samsung AMOLED 120 Гц Full HD+ та подвійну камеру Sony - 50 Мп основна та 12 Мп ультраширока, котра також має автофокус і вміє знімати макрофото. Особливістю Zenfone 9 є 12 Мп Sony IMX663 селфі-камера зі швидкою фазовою автофокусацією.
Незважаючи на 12 Мп, фронталка Zenfone 9 забезпечує чудову якість завдяки великому 1/2.93" сенсору Sony Exmor-RS. Вона дозволяє робити детальні та чіткі селфі завдяки швидкому та точному автофокусу. Камера також може знімати 4К відео і підтримує HDR.
Завдяки невеликим розмірам і легкій вазі, Zenfone 9 зручний для використання однією рукою. Він також має стереодинаміки, 3,5 мм аудіороз'єм, стандарт IP68 та швидке 30Вт заряджання.
Оцінки:
Камера: 9/10
Продуктивність: 10/10
Екран: 9/10
Автономність: 7/10
Швидкість зарядки: 8/10
Плюси:
- 12 Мп Sony IMX663
- Швидкий автофокус
- Snapdragon 8+ Gen 1
- Компактний розмір
- Найпродуктивніший процесор серед усіх смартфонів в цьому топі (Snapdragon 8 Plus Gen 1)
- Ультраширококутна камера має автофокус (+макро)
- Наявність розʼєму для навушників
Мінуси:
- Невелика батарея
- Відсутність бездротової зарядки
- Надзвичайно малий термін підтримки програмного забезпечення (Android 14 - останній, на який він оновиться)
iPhone 13
iPhone 13 оснащений надпотужним процесором Apple A15 Bionic, виготовленим за 5 нм техпроцесом, що забезпечує відмінну продуктивність у всіх завданнях - від ігор до обробки фото та відео в 4K. До того ж, енергоефективність A15 дозволяє iPhone 13 працювати цілий день без підзарядки.
Дисплей Super Retina XDR діагоналлю 6,1" з частотою 60 Гц та 1200 ніт яскравості - один з кращих OLED екранів на ринку, проте не вистачає частоти оновлення в 120 Гц, проте якщо ви переходите зі старших айфонів - це не буде вас турбувати. Він глибокі чорні тони, високий контраст і преміальну якість зображення. Відмінно підходить для перегляду фото, відео, читання та ігор.
Подвійна задня камера складається з 12 Мп основної зі світлосилою лінзою ƒ/1.6 та оптичною стабілізацією, що забезпечує чіткі та яскраві кадри вдень і вночі, та 12 Мп ультраширококутної для панорамних видів. Програмна обробка фото Apple надає зображенням високу деталізацію і природну колористику.
Фронтальна камера - 12 Мп TrueDepth з швидким автофокусом та світлосилою лінзою ƒ/2.2. Завдяки поєднанню великого сенсора, світлосильної оптики та обробки зображень Apple, вона забезпечує фото і 4К відео виняткової якості за будь-яких умов освітлення. Кращий вибір для любителів селфі на iOS.
Оцінки:
Камера: 10/10
Продуктивність: 10/10
Екран: 8/10
Автономність: 8/10
Швидкість зарядки: 7/10
Плюси:
- 12 Мп сенсор TrueDepth
- f/2.2 світлосильна лінза
- Процесор A15 Bionic
- Якісний OLED дисплей
- Найкращий захист від води та пилу за стандартом IP68 (погруження в воду до 6 метрів)
- Якщо потрібен компактний смартфон - можна взяти iPhone 13 Mini
Мінуси:
- Частота оновлення екрану 60 гц
- Lightning
- Відсутність автофокусу на фронтальній камері
- Повільна зарядка (24 Вт MAX)
- Немає збільшення оптичного збільшення