UFS 4.0 у Galaxy S23: маркетинг чи новий рівень швидкості?
Що таке UFS 4.0 і чи справді це так важливо?
Ви не раз бачили на сторінках нашого сайту або інших ресурсах поряд із написом про обсяг пам’яті абревіатуру UFS. Вона не має нічого спільного з NFC і тим більше UFC: мова про стандарт флеш-пам'яті, який часто використовується в більшості сучасних портативних пристроїв.
Для початку трохи історії UFS (Universal Flash Storage) розробляється комітетом Joint Electron Devices Engineering Council (JEDEC). Накопичувачі стандарту UFS набули популярності у 2016 році, хоча сама технологія з'явилася двома роками раніше. До цього моменту смартфони здебільшого комплектувалися сховищами типу eMMC (Embedded Multimedia Card).
Ключова перевага UFS над eMMC – можливість одночасної роботи на запис та читання. Крім того, флеш-накопичувач нового покоління потребує менше енергії. Попри випуск нових версій, eMMC програв боротьбу UFS залишившись лише в дуже бюджетних моделях.
Специфікації широко поширеного UFS 3.1 опубліковані у 2020 році. А версія UFS 4.0 випущена JEDEC у середині серпня 2022 року. Роботу з новою технологією одразу підтвердили Samsung, Micron та інші виробники мікроелектроніки. Таблиця Швидкості UFS різних версій наведено нижче
Відмінності UFS 4.0 від попередніх поколінь: UFS 4.0 розрахований на швидкість читання 4200 МБ/с та швидкість запису 2800 МБ/с. Попередня версія стандарту, UFS 3.1, здатна на читання та запис зі швидкістю до 2100 МБ/с та 1200 МБ/с відповідно. Більш ніж дворазова різниця на практиці означає, що ігри та інші великі програми на смартфоні з UFS 4.0 запускаються помітно швидше навіть при однакових процесорах.
Поряд із суттєвим підвищенням швидкості, UFS 4.0 відрізняється покращеною на 46% енергоефективністю. Це теж важливий чинник для мобільних пристроїв — особливо для розумного годинника. За вимірами Samsung, пристрій споживає приблизно 1 мА при швидкості передачі 6,0 Мбіт/с. Ще UFS 4.0 дозволяє збільшити ємність накопичувача до 1 ТБ без збільшення розміру чипа.
Наостанок, нова версія технології підтримує Advanced RMPB. RMPB - це розділ пам'яті для безпечного зберігання чутливих даних, він є і в eMMC-модулях, і в попередніх поколінь UFS. Але Advanced RMPB відрізняється від попередніх рішень скороченням кількості команд для доступу до сховища без шкоди для безпеки.
Тож, підсумувавши усе вище сказане, можна зрозуміти що новий стандарт пам’яті покращить досвід користування смартфоном та допоможе подовжити час автономної роботи.
На даний момент накопичувачем UFS 4.0 мають усі смартфони серії Galaxy S23, Xiaomi 13, а також OnePlus 11, Vivo X90 Pro+ і серія iQOO 11.
Джерело: jedec