У діях Samsung, SK Hynix та Micron знайшли ознаки цінової змови
Трьох найбільших виробників мікросхем оперативної пам'яті DRAM звинувачують у штучному підвищенні цін
Практично у всьому світі антимонопольні закони побудовані так, щоб кожен гравець самостійно ухвалював рішення, за якою ціною він повинен продавати товар. Теоретично це має відбуватися саме так, але на практиці буває все інакше і не рідкісні випадки цінової змови.
Саме в цьому звинувачують компанії Samsung Electronics, SK Hynix та Micron Technology, які контролюють майже 100% ринку чіпів ОЗУ DRAM. За даними аналітиків, на Samsung минулого року припало 42,1% ринку мікросхем пам'яті DRAM, частка SK Hynix та Micron Technology склала 29,5% та 23% відповідно.
Проти трьох компаній розпочато судове провадження, а ініціювало його сторони, інтереси яких представляють юристи компанії Hagens Berman. У позові сказано, що три компанії фактично повністю контролюють ринок чіпів DRAM і такий стан справ дозволив їм вступити в монопольну змову, щоб скоротити відвантаження мікросхем на ринок і цим спровокувати штучне зростання цін на них. А зроблено це все для того, щоб набити свою кишеню і нажитися за рахунок споживачів.
У цьому впевнені 14 позивачів колективного позову, які придбали комп'ютери та смартфони у період 2016-2017рр. І це не перший випадок, коли Hagens Berman намагається притягти до відповідальності за цінову змову Samsung Electronics, SK Hynix та Micron Technology. У 2018 та 2019 були подані аналогічні позови. Суд уже виніс у 2020 році свій вердикт за першим позовом та став на бік виробників. Звичайно, що компанії заперечують всі звинувачення, заявляючи, що сам ринок і ситуація на ньому диктує ціни на модулі пам'яті.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: Korea Times