У Росії Apple звинуватили у монополії на App Store
У Росії антимонопольне розслідування показало, що Apple порушує законодавство та зловживає домінуючим становищем на ринку. Сам розгляд тривало майже два роки і його результатом став вердикт Федеральної антимонопольної служби РФ, що концерн з Купертіно винен у монопольному захопленні ринку софту для iOS.
Давній конфлікт
Почалося все з того, що «Лабораторія Касперського» не могла досягти того, щоб її утиліта Kaspersky Safe Kids з'явилося в App Store. Приводом для відмови стало те, що програма використовує технологію Mobile Device Management, що дозволяє віддалено стежити і налаштовувати зареєстровані пристрої. Начебто логіка Apple зрозуміла і правомірна. Ніхто сторонній не повинен мати доступ до пристрою, крім власника.
Але справа в тому, що сама програма Kaspersky Safe Kids призначена для батьківського контролю за гаджетом, який використовується рідним чадо. Воно дозволяє батькам отримувати інформацію про місцезнаходження дитини, відстежувати історію запитів та контролювати час використання гаджету за розкладом.
Що далі
У результаті «Лабораторія Касперського» вирішила поскаржитися на Apple і її політику одноосібного прийняття рішень щодо можливості розміщення додатків в App Store і на свій розсуд обмежувати функціональність софту. Чиновникам знадобилося майже два роки, щоб ухвалити рішення за скаргою. І це за умови, що Kaspersky Safe Kids все ж таки потрапила в каталог App Store і компанія дала добро на використання Mobile Device Management, коли йдеться про батьківський контроль.
За результатами винесеного рішення на адресу Apple буде направлено розпорядження з вимогою усунути порушення. Термін його виконання — 10 днів. Якщо Apple відмовиться виконати вимогу, на неї може бути накладений штраф, а також може бути ініційований судовий розгляд щодо накладення санкцій, включаючи блокування магазину додатків.
Вже зрозуміло, що вносити будь-які зміни до власних правил для публікації софту в App Store компанія не буде. Як і не даватиме добро на функціонування альтернативних магазинів софту. Apple вже заявила, що не погоджується з рішенням ФАС і має намір подати апеляцію.
Джерело: fas