У Росії планують легалізувати сірий імпорт
Складуть список брендів, чию продукцію дозволять ввозити в обхід правовласників
Колись у Росії була забава, їздити за кордон за смартфонами та іншою технікою, привозити її у валізах та перепродувати на ринку чи онлайн-майданчиках. Таким чином країну наповнювали різними шляхами електронікою. Але в міру того, як російський ринок ставав цивілізованим і торгові мережі почали працювати з виробниками пристроїв, «валізу» бізнес здав позиції.
Але в умовах санкцій російські ділки можуть повернутися до перевіреного способу нелегального ввезення пристроїв і в Росії буйним кольором зацвіте «сірий» імпорт. Планується запровадити таке поняття, як паралельний імпорт. Це коли буде дозволено ввозити до РФ без дозволу правообладателей їх продукцію. Право паралельного імпорту поширюватиметься на товари від брендів, які залишили або призупинили свою діяльність у Росії.
Чиновники з Мінпромторгу зайняті складанням списку потрібних брендів, без яких Росії все ж таки не обійтися і чию продукцію можна буде імпортувати без дозволу правовласників. При цьому контрафакт заборонено, паралельний імпорт буде дозволено лише для оригінальних товарів з використанням альтернативних каналів.
Станом на сьогодні понад 200 компаній призупинили свою роботу та постачання продукції до Росії. Серед них Samsung, Apple, IKEA, Intel, Acer, LG, Qualcomm, Xerox, Ricoh, Asus, Yamaha, Ericsson, Nokia, Hewlett-Packard, Cisco, Mitsubishi Electric, Siemens, IBM, Canon, AMD, Microsoft та інші бренди.
Паралельний імпорт дозволить задовольнити інтереси споживачів у товарах, але для цього імпортерам доведеться вирішити цілу низку проблем, пов'язаних із зруйнованою логістикою, транспортуванням, знеціненням рубля та необхідністю витрачати валюту на товари, які до того ж зараз подорожчали.
Такий товар не вважається введеним в обіг і виробник не пов'язаний з обов'язком післяпродажного супроводу, виконання гарантійних зобов'язань буде виключно на совісті продавця. А ще майже, напевно, російський ринок стане величезним майданчиком для реалізації контрафакту, і імпортери можуть зіткнутися з багатомільйонними позовами від правовласників.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: повідомлення