Видавити китайські 5G-технології за будь-яку ціну. Нові обмеження та методи боротьби від США
Знищити за всяку ціну. Таку мету поставила перед собою Америка у битві за ринок та технології 5G
Була надія, що градус абсурду, який почав зашкалювати за часів президентства Дональда Трампа, піде на спад із приходом Джо Байдена. Торгова війна, яка розгорнулася між Китаєм і США, все ж таки буде вирішена і сторонам конфлікту вдасться знайти компроміс. Але немає. Джо Байден не лише продовжить справу, розпочату попередником, а й у своїй політиці дотримуватиметься принципу ще більшого «закручування гайок» проти китайських технологічних компаній.
Надійшло повідомлення, що США лише посилить тиск на витіснення китайських компаній з ринку 5G-технологій. Крім загроз і наполегливого умовляння партнерів вигнати китайські компанії при розгортанні 5G-мереж, адміністрація Білого дому займеться фактично підкупом країн-партнерів. А ще вона має намір проводити масштабну роз'яснювальну роботу, чому китайські технологічні компанії є зло. Вона викладатиме іншим, як найбільш безболісно відмовитися від послуг компаній з Китаю при освоєнні 5G-мереж.
Більше того, США підготує посібник або підручник, де докладно і на прикладі Великобританії покажуть чиновникам країн-союзників, як обмежити доступ китайських компаній до побудови 5G-мереж.
Для тих країн, які готові приєднатися до США у боротьбі проти Китаю, американський уряд передбачив фінансові преференції та стимули. Політиків, фахівців та чиновників із країн Східної та Центральної Європи ще кликатимуть на спеціальні тренінги, де їх навчатимуть як показати китайцям на двері. А курируватиме цей напрямок Міністерство торгівлі США.
У Конгресі США вже готовий законопроект, де на законодавчому рівні хочуть запровадити заохочення тих країн, які відмовляться від китайського телекомунікаційного обладнання. І їм начхати, що воно коштує дешевше аналогів від таких компаній як Nokia та Ericsson. Політики США впевнені, що заради безпеки можна піти і на великі витрати, аби не допустити проникнення обладнання китайських виробників на територію інших країн.
Але, схоже, що особливо впертих та незговірливих союзників Америка готова переконувати доларом. Подібний «підкуп» вже випробували на прикладі Ефіопії, яка отримала кредит на суму $500 млн для створення 5G-інфраструктури, вільної від «китайщини».
Також Білий дім продовжить і надалі тиснути на Китай. Зокрема, буде розширено список технологій, доступ до яких заборонено приватним та урядовим структурам КНР. І все це робиться для того, щоб не допустити того, що «США стануть вразливими до хижацької економічної політики Китаю».
Конгресмени США незадоволені тим, як чиновники ведуть торгову війну проти Піднебесної. Вони вважають, що Міністерство торгівлі США недостатньо добре оберігає національну безпеку країни. Зокрема, вони нарікають на те, що воно надто повільно оновлює список технологій, доступ до яких обмежений для Китаю. Зі свого боку чиновники нагадали політикам, які санкції вони ввели проти Huawei та ZTE, а також про те, що продовжують постійно переглядати правила експортного контролю з метою обмежити доступ китайських компаній до новітніх технологій.
Всі ці дії США спрямовані лише на розпалювання торгової війни проти Китаю. Протистояння тільки посилиться, адже Пекін, напевно, приготує симетричну відповідь. Все, що відбувається, тільки сильніше переконує в тому, що Huawei не варто розраховувати на «сходження» і зняття санкцій у найближчій перспективі. Америка веде повномасштабну війну на те, щоб спалити вщент компанію та диктувати свої правила гри на ринку телекомунікаційного обладнання.
Але до перемоги ще далеко. За даними аналітиків Omdia, за підсумками першого кварталу 2021 року Huawei лідирує на ринку 5G-обладнання. Другий рядок зайняла Ericsson і на третьому місці Nokia. На четвертому рядку опинилася ZTE.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал
Джерела: wsj , reuters ,gizmochina