Xiaomi 15 обіцяє революцію, Motorola захоплює ринок, а роботи вже почали війну проти людей

31.12.2023 41669 2

ДАЙДЖЕСТ НАЙЦІКАВІШИХ НОВИН ТИЖНЯ 

Вітаю, друзі. Це наш останній випуск новин у 2023 році, і перше, що я хочу сказати вам - це дякую! Дякую усім, хто прямо зараз захищає нашу країну на фронті. Дякую кожному, хто зробив донат, і таким чином наблизив нашу спільну перемогу. Дякую за кожен ваш лайк, коментар і репост, які просували україномовний контент в YouTube..

 

І окреме дякую за підтримку нашого каналу в той час, коли ми потребували цього найбільше. Тільки уявіть: до початку повномасштабної війни понад 70% аудиторії нашого каналу не розуміли українську мову. Звісно, це була переважно русня, а також Казахстан, Азербайджан, Вірменія, Грузія та інші.

 

Але не дивлячись ні на що, рівно рік тому я прийняв рішення повністю перейти на українську мову, і таким чином свідомо втратити понад 70% переглядів, а разом з цим і рекламодавців. Але, попри те, що моя українська була, м’яко кажучи, далека від ідеалу, ви підтримали мене так, як я і не очікував. По суті, ви врятували цей проект, і вся наша команда безмежно вам вдячна.



Що ж, а тепер до новин!


2023 рік був дуже технологічним: бум штучного інтелекту, всілякі роботи та чудернацькі електромобілі. Останній його тиждень теж тримався у темпі: виявилося, що ледь не сталося повстання роботів, як в «Термінаторі». І причетний до нього – ну, вгадайте хто? Звісно ж, Ілон Маск, якій напевно став найбільш огидним персонажем технічного світу в цьому році.

 

 

 

На виробництві Tesla в Техасі робот вирішив вдарити програміста. Чоловік отримав поранення, навіть пролилася кров. Але у найкращих традиціях Tesla, йому не дали навіть лікарняний. І знаєте в чому прикол? Tesla приховувала цей випадок два роки, про нього стало відомо лише зараз. Дивуватися нема чому: дотримання правил безпеки – давня біда підприємств Маска.

 

 – Сатоши, а ти завів би собі робота?

 – Ну, якщо красивий і мало їсть…

 

До речі, ви замислювалися, скільки «їдять» всі ці роботи та штучні інтелекти? Звісно, не попкорну, а електрики. За оцінками інженерів Microsoft, процесор NVIDIA H100, розрахований на 700 Вт, споживає як середнє американське домогосподарство. За рік усі такі процесори споживають як півторамільйонне американське місто. А якщо врахувати чипи, що будуть випущені у наступному році, їхнє споживання перевищить потреби деяких країн, як Грузія або Литва.

 

 

А от цікаво, чому майже за рік лихоманки штучного інтелекту голосові помічники Google та Siri не отримали найсучасніші мовні моделі? Це ж які б були б співрозмовники! І ще одне питання – а чому ми розмовляємо з пультами від телевізорів, смартфонами, або колонками?

 

Чи не цікавіше було б балакати з роботом, який хоча б трохи був би схожий на якусь живу істоту або людину? Певно саме так міркували в LG, коли створювали AI Robot – домашнього інтелектуального помічника з подобою обличчя та ніжок, які мають колеса. 

 

 робот від LG у нашій уяві

 

Робот їздить сам собою по квартирі та може не тільки балакати на різні теми, але й контролювати техніку через систему розумного дому, підтримувати клімат в оселі, або навіть патрулювати помешкання та повідомляти про відкриті вікна, невимкнуте світло або інші домашні пригоди.

 

Він розпізнає обличчя та ідентифікує мешканців, зустрічає хазяїна біля дверей, повідомляє про погану погоду. Раніше таки помічники були лише у фантастичних фільмах, і от майбутнє вже настало! Це маленьке чудо офіційно покажуть на CES 2024.

 

 робот від LG насправді) 

 

Але ми щось забули про смартфони. Які технології готують нам виробники? Якщо я скажу, що телефони можуть отримати яскравіші екрани, та ще й при цьому менше споживати та більше триматися на акумуляторі – повірите? Якщо ні, то дарма: розробник OLED-технологій компанія UDC звітувала про готовність до комерційного виробництва технології PHOLED. 

 

Щоб не занурюватися у технічні деталі, скажу, що вона дозволить OLED-екранам майже зовсім не випромінювати тепла та не споживати зайвого заряду акумулятора. Найбільш неефективні до цього сині світлодіоди зможуть випромінювати як світло не 25% отриманої енергії, а майже 100%.

 

 

Є два шляхи як це можна використати. Перше – створити ну дуже яскравий екран. Всі ці сучасні 3000 ніт та більше будуть тихо відпочивати у куточку. Але це скоріше актуально для телевізорів – сучасні смартфони мають в принципі нормальну яскравість. Інший спосіб – залишаємо екрани такими, як є, але при цьому вони споживатимуть набагато менше. Це саме те, що треба для смартфона!

 

Він не потребуватиме великої товстої батареї, щоб працювати довше. І тут теж є два шляхи: створювати телефони з більшим запасом автономності, або більш тонкі. Швидше за все, виробники скористаються усіма цими можливостями в різних моделях.

 

 

До того ж без зайвого нагрівання дисплеї стануть якіснішими та працюватимуть довше. Кажуть, що Samsung та LG вже готують виробництво для цієї технології. Але я не думаю, що ми побачимо такі смартфони вже наступного року – інакше б всі вже рекламували це.

 

Мабуть, головний анонс тижня, у всякому разі, для Xiaomi, не пов’язаний зі смартфонами. Компанія офіційно представила свій перший електромобіль Xiaomi SU7. 

 

 

З її характеристик найбільше «вау» – це заявлена швидкість заряджання. За 5 хвилин акумулятор поповнюється на 220 км, за 15 хвилин – на 510 км. Але не забувайте, що ми маємо справи з Xiaomi, у якої заявлена швидкість зарядки пристроїв ще жодного разу не збігалася з фактичною. З усім тим, навіть якщо зарядка буде тривати вдвічі довше, тобто 500 км за пів години, то це все-одно дуже круто!

 

До речі, оскільки автомобіль працює на базі HyperOS (тобто, по суті, це звичайний MIUI), то я цілком припускаю, що на його мультимедійній системі, або навіть прямо на панелі приладів, іноді може з’являтись рандомна реклама. А чому ні?

 

 

Сяомісти, як завжди, полізуть відключати зайві системні процеси, встановлювати модифікації, потім воно заглючить, перезавантажиться десь на перехресті, або просто зависне під час руху… 

Життя з Xiaomi - воно таке бентежне і непередбачуване, просто кайф)))


Але не автомобілем єдиним відзначився китайський конвеєр. Цього разу офіційно було представлено, а в Індії вже навіть надійшов у продаж, смартфон POCO M6 5G, і на мою думку, принаймні на папері, це один з найкращих апаратів за свої гроші, а саме - 115 доларів за версію 4/128.

 

 

Щоправда, практично на усіх офіційних рекламних зображеннях майже відсутня рамка під дисплеєм, і це, звісно, типове китайське налюбилово, яке одразу характеризує Xiaomi як бренд другого сорту.

Погодьтесь: дуже складно поважати компанію, яка настільки відверто намагається тебе обдурити, продаючи явно зовсім не те, що обіцяє у рекламі.

 

 

Тим не менш, за 115 доларів смартфон дійсно крутий. І якщо вам цікаво, буквально днями на нашому сайті Andro-News.com з’явився повний огляд цієї моделі разом з усіма тестами.

 

Але це ще не все. Попри нещодавній анонс смартфонів Xiaomi 14 та 14 Pro, в мережі вже з’явилася інформація про наступне покоління цієї лінійки - Xiaomi 15 та 15 Pro. Все, що відомо - можна переглянути за цим посиланням




Пам’ятаєте, була колись така компанія - Huawei? Так от, цього тижня вона представила одразу 4 нових смартфони: nova 12, 12 lite, Pro та Ultra.

 

 

Їх докладні характеристики і ціни можна прочитати у цій світлині, а я маю сказати, що, на мій погляд, апарати доволі непогані. Так, можливо трохи дорогуваті, але Huawei ніколи й не були дешевими. Ну і, зважаючи увагу на те, що версія лайт навіть отримала процесор Snapdragon 778G, то можна зробити висновок, що у Huawei наразі лишилася лише одна серйозна проблема - це відсутність Google-сервісів.

 

Проте є ще одна компанія, яка крок за кроком, неспішно, але дуже впевнено робить “камбек” в смартфонний бізнес - це Motorola.

 

Генеральний директор мобільного підрозділу lenovo повідомив, що розкладачка Moto Razr мала цього року значний успіх на світовому ринку, і це позитивно вплинуло на подальші плани компанії. Вже наступного року нас чекатиме значно ширший асортимент крутих новинок, і основний акцент буде зроблено на штучний інтелект.

 

 

Що ж… розкладачка Moto Razr - це, звісно, прикольно, але особисто для мене смартфоном року став Moto Edge 40. І якщо наступного року компанія запропонує ще більше таких класних смартфонів, то власне я буду тільки радий.

На цьому тижні Honor представила смартфон 90 GT – і це досить непоганий апарат. У корпусі з незвичайним блоком камер – Snapdragon 8 Gen 2, дисплей 120 Гц 2600 ніт, непогана камера та зарядка на 100 Вт. А 10 січня має вийти Honor X50 Pro 5G, якого називають конкурентом Poco F5 Pro. За відповідну ціну телефон з батареєю 5800 мАг, екраном 1.5K та процесором серії Snapdragon 8+ може стати хітом.

 


Останній випуск новин 2023 року добігає кінця, тож за традицією, під фінал, для підняття настрою, я відклав для вас добірку абсурдних, іноді смішних, або принаймні просто цікавих новин. 


Почнемо з нагадування про війну. Австралія вирішила утилізувати 45 сучасних вертольотів замість віддати їх Україні за офіційним запитом. Мовляв, ця модель небезпечна. 

 

 

Так, одного разу був інцидент з загибеллю 4 членів екіпажу, двигун має деякі проблеми, також є проблеми з корозією. Але, хлопці, стоп! Не буду втомлювати вас технічними, але це вертольоти 21 сторіччя, розроблені за усіма стандартами НАТО. Завдяки вуглецевому покриттю вони майже непомітні для радарів! А завдяки свому оснащенню вони в деяких випадках рятували життя екіпажу.

 

Радянські Мі, якими переважно користуються сили оборони України – справжні корита  у порівнянні з ними. То може не треба так?! Іронія в тому, що вертольоти настільки міцні, що їх не могли розрізати наявним обладнанням, тому просто розбирали та закопували частини в землю. Нема слів!

 

 

А ось вам ще одна дивна новина, яку я взагалі ніяк не можу пояснити: китайська митниця затримала чоловіка, який намагався провести в Китай 108 смартфонів Google Pixel, захованих всередину акумулятора для інвалідного візка.

 

 

І отут я щось трохи зламався… Я розумію, коли провозять айфони, але Пікселі??? Нафіга?!!!... В Китаї не працюють сервіси гугл! Що вони будуть робити з тими смартфонами? Якщо збираються продавати назад європейцям, то може не варто взагалі завозити їх у Китай, ризикуючи потрапити у в’язницю? Коротше, якась дивна ситуація. Хотів би я знати що відбувається.


Епічного фейла у цьому місяці зазнав американець на ім’я Деметріус Поліхрон. Цей чолов’яга є автором фанфіку за мотивами «Володаря перснів» Джона Толкіна. Його книжка продавалася у магазинах, у тому числі на Amazon.

 

 

І продавалася б досі, якби в голову автора не прийшла «світла» ідея.У квітні цього року він подав судовий позов до Amazon та фонду нащадків Толкіна. Мовляв, у серіалі «Персні влади» були використані ЙОГО персонажі! За це він хотів 250 млн доларів.Наглість, яка просто не знає меж!

 

Історія завершилася у грудні: зрозуміло, що містер Поліхрон нічого не відсудив. Щобільше, залишився винним купу грошей та отримав заборону видавати свої твори. Толкін Естейт подала зустрічний позов, за результатами якого чоловік має відшкодувати організації 134 тисячі доларів судових витрат, а його книга опинилася під повною забороною з вимогою знищити усі друковані чи електронні примірники будь-де. Також «автору» заборонили створювати будь-які її продовження. Що тут можна сказати: пацан йшов до успіху, але щось пішло не так.

 

 

І нарешті остання новина: 24-річний італієць Маріо перебуваючи під домашнім арештом настільки сильно не хотів святкувати Різдво наодинці, що не витримав, втік з дому і поїхав прямісінько до в’язниці, вмовляти охоронців впустити його, щоб відбувати решту свого покарання у камері, разом з іншими ув’язненими.

 

 

Звісно, охоронці були спантеличені таким проханням і тому одразу ж викликали поліцію, яка відвезла хлопця назад додому і тепер за втечу з-під домашнього арешту хлопець знову постане перед судом. 

Хіба не новорічне диво? Чувак загадав бажання, і тепер воно точно збудеться!)))


А вам я бажаю, щоб усі ваші новорічні бажання збувались, новий рік був значно краще ніж попередній і, найголовніше, приніс всім нам таку довгоочікувану перемогу та мир.



Автор: Олександр Коваленко Дата публікації: 31.12.2023
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
русскоязычный пока что украинец
-2
"ровно год назад я принял решение полностью перейти на украинский язык"
Продолжаю читать попадающиеся в ленте гугленовостей посты с вашего сайта исключительно на русском. Благодарность Google Translate, которому, к счастью, не взбрело в коллективную голову совета директоров заблокировать русский - или чем там вы пользуетесь для автоперевода сайта?
Улучшаю свой английский, думаю насчёт испанского. Готовлюсь голосовать ногами, в общем.
Украинский я знаю с детства - так получилось исключительно благодаря заботе правительства СССР о поддержке национальных культур. Но пользоваться им не вижу смысла, а после того, как вы и вам подобные стали гнобить русский язык - теперь ещё и противно.
Hasta luego, строители монокультурного мононационального государства. Мне с вами не по пути.
03.01.2024 13:25
Відповісти
Роман
0
А тепер ти ідьошь вслед за рюзькім кораблем.
07.01.2024 18:00
Відповісти

Останні ролики на YouTube