Xiaomi Mi 10T Lite огляд - прийшов принижувати POCO X3!
Плюси, мінуси, «підводне каміння» Xiaomi Mi 10T Lite – з'ясовуємо у нашому огляді
Продають особливості Xiaomi Mi 10T Lite
Poco X3 чи Xiaomi Mi 10 Lite? Який смартфон купити?
Екран без вигинів та гарний звук
Крім близьких до флагманських Xiaomi Mi 10T та Mi 10T Pro компанія представила молодшу модель – Xiaomi Mi 10T Lite. З дисплеєм з підвищеною герцовкою, практично схожими габаритами, але з простішою платформою, акумулятором трохи менше і вписали його в іншу цінову категорію. Логіка його створення проста: за рахунок кількох спрощень знизити ціну.
Але все ж таки своєю філософією Xiaomi Mi 10T Lite дуже близький до Poco X3 NFC, який коштує менше, ніж могли б запросити за запропонований набір характеристик. Чимось треба перемагати конкурентів. Випробуваний і дієвий спосіб встановити відносно низький цінник за запропонований набір характеристик на тлі конкурентів. Потрібно брати?
Продають особливості Xiaomi Mi 10T Lite
Цікаво, що по ряду параметрів Xiaomi Mi 10T Lite схожий з флагманами і за деякими з них навіть перевершує їх. Він має гарний хітовий потенціал і конкурентоспроможність, а також створений на тлі сьогоднішніх реалій, коли користувачі все частіше дивляться на смартфони середнього рівня, а не на флагмани. Причина проста: "середнячки" істотно додали останнім часом і за рівнем технічного розвитку вони наступають на п'яти своїм старшим побратимам. То навіщо платити більше?
Характеристики Xiaomi Mi 10T Lite, на які зроблена ставка:
- великий 120-Гц екран із частотою дискретизації 240 Гц;
- чіп Snapdragon 750G і це єдиний у своєму роді смартфон із цією SoC;
- акумулятор на 4820 мАг із швидкою 33 ватною зарядкою;
- стереодинаміки;
- NFC;
- четверна камера з головним датчиком на 64 Мп Sony IMX682, який має витягувати знімки за будь-яких умов освітлення;
- підтримка 5G (для нас фіча марна, але на глобальному ринку може зайти).
Компанія постаралася зробити так, щоб за матеріалами, швидкістю роботи, якістю виконання, камерами і додатковими обвісами на зразок стереодинаміків або підвищеної герцовки дисплея Xiaomi Mi 10T Lite відчувався як повноцінний флагман. І в технічному плані смартфон добре вписався у поставлене завдання.
Poco X3 NFC або Xiaomi Mi 10T Lite купити?
Для більшості користувачів та фанатів продукції Xiaomi це питання, мабуть, найголовніше. Намагатися розібратися в тому, який із двох смартфонів краще, з чим доведеться змиритися або у чому точно будуть у виграші, багатьом не так важливо, як конкретна відповідь на запитання: який смартфон вибрати. Відразу скажемо, що, якщо ви знаходите характеристики Xiaomi Mi 10T Lite оптимальними, вас влаштовує ціна і готові діяти без огляду на прайс Poco X3 NFC, тоді брати точно. Але якщо ви сумніваєтеся чи не визначилися, тоді текст є нижчим для вас. А якщо вам ліньки читати тонну тексту, тоді ласкаво просимо відразу перейти до висновків .
Скляний та важкий
Наступний пункт цілком можна було почати з ниття про зовнішнє одноманітність сучасних смартфонів. Тому відразу домовимося на березі: дизайн справа суб'єктивна, «гурманам» і естетам точно варто проходити повз Xiaomi Mi 10T Lite. Для решти скажемо, що в новинці простежується зовнішня наступність або схожість з Poco X3 NFC. Тут намагаються зіграти та експлуатують незвичайне оформлення блоку основної камери, покликане показати самобутність пристрою.
Заради нальоту індивідуальності, і щоб надати новинці впізнаваності, майданчик із датчиками зображення наче повернули на 90 градусів і візуально виділили його за допомогою ореолу. Блок трохи випирає, але це точно не псує ергономіку та візуальне сприйняття від смартфона. А ось фасад абсолютно стандартний: дисплей з тонкими рамками та «кругляшок» під фронталку. Нині тут важко чимось виділитися. Тут відмовилися влаштовувати якусь колірну вакханалію, запропонувавши благородний сірий та синій кольори. У продажу є колір «пляжу рожевого золота», якщо є бажання не бути як усі й виздритися.
Екран прикритий загартованим склом Gorilla Glass 5 і цей матеріал використовувався для виготовлення задньої панелі. Саме в матеріалах корпусу і криється одна з відмінностей від Poco X3 NFC, де «спинка» фанерована пластиком. Скло ззаду дозволяє Xiaomi Mi 10T Lite виглядати преміальніше, приємніше та виграшніше у порівнянні з моделлю під брендом Poco. Зате останнє має захист IP53, тоді як у лайт-версії Xiaomi Mi 10T така фіча не заявлена. Не додає радості і те, що Xiaomi Mi 10T Lite дуже слизький апарат, тож будьте готові ховати його в чохол. Сканер відбитків пальців на бічній грані. Запитань щодо чіткості та швидкості спрацьовування до нього немає.
На жаль, сказати, що користуватися Xiaomi Mi 10T Lite зручно, складно. Має бути миритися з пристроєм, який за своїми габаритами наближається до пульта від телевізора і важить чимало - 214,5 грам. Не у всяку кишеню мобільник завтовшки 9 мм поміститься, і він міцно прописався серед дворучних смартфонів.
Екран без вигинів та гарний звук
Головна особливість екрана, на якій виробник особливо акцентує увагу, - підвищена частота оновлення 120 Гц. І це справді фішка, що дозволяє виділитися. Особливо вона сподобається геймерам, благо ігор з підтримкою підвищеної частоти оновлення вже достатньо. Позитивно на ігровому досвіді позначається і те, що частота обробки дотиків становить 240 Гц.
Тут слід зазначити, що компанія запропонувала AdaptiveSync панель з адаптивним налаштуванням герцовки. Смартфон сам визначає, коли та яку частоту оновлення використовувати. Так, у базових сценаріях на кшталт перегляду статичної анімації, фотографій чи читанні він видає 30 Гц. А максимальні 120 Гц включаються в іграх, адже при перегляді картинок підвищена герцовка ніякої погоди не робить, а ось батарею жере неабияк. Усього режимів шість: 30 Гц, 48 Гц, 50 Гц, 60 Гц, 90 Гц і 120 Гц. Навіщо стільки? Щоб зменшити навантаження на акумулятор. У випадку з Poco X3 NFC ніякої адаптивної герцовки немає, на вибір дві частоти оновлення - 60 Гц або 120 Гц.
Дисплей тут IPS, цілком солідна роздільна здатність FullHD+, і він гарної якості, компанія явно не заощадила тут. Налаштований він добре, ШИМу немає, є продумані та великі налаштування екрану, ручна автояркість та максимальна яскравість становить 450 ниток. Мінімальна ж – 3 нита, щоб можна було комфортно користуватися смартфоном у повній темряві. Через тип матриці глибокого чорного кольору чекати не варто. Тим не менш, претензій до передачі кольору немає, контрастність приємна і кути огляду широкі.
За звуком ситуація позитивна – є 3,5 мм роз'єм для навушників та стереофонічні динаміки. Звук дуже навіть нічого і насичений, але чогось крутого в плані звучання ви не отримаєте і, суб'єктивно, не вистачає гучності. Зрозуміло, у смартфоні не забули запропонувати ІЧ-порт та NFC, а разом із ним і всі переваги використання Google Pay.
Продуктивність Xiaomi Mi 10t Lite
У Xiaomi Mi 10T Lite актуальне та пристойне "залізо" серед "однокласників" - Snapdragon 750G. Це сучасний, економічний та жвавий чіп, а латинська буква G видає в ньому посилену графічну складову. Щодо нумерації апаратних платформ, нова однокристальна система стоїть начебто на сходинку нижче за Snapdragon 765G. Але це теоретично, але в практиці різниці з цим чіпом майже немає. Snapdragon 750G видає схожі значення у бенчмарках, де прийнято вимірювати продуктивність смартфонів. Так, за підсумками забігу Xiaomi Mi 10T Lite в AnTuTu набирає близько 333 тисяч «папуг».
Однозначно Snapdragon 750G геймерська платформа середнього класу та одна з найкращих у своєму ціновому діапазоні. Основне навантаження лягає на вісім процесорних ядер Kryo 570, розігнаних до частоти 2,2 Гц. Виготовлена вона за 8-нанометровим техпроцесом і за графіком відповідає Adreno 619. На практиці чіп показує пристойний рівень продуктивності, це один з економічних і «холодних» процесорів. Тест на тротлінг смартфон проходить упевнено. У важких умовах Xiaomi Mi 10T Lite не зависає, підгальмовування немає і позитивно на враженнях від роботи смартфона позначається наявність швидкої пам'яті: оперативка, що накопичувач практично літають.
І тут потенційним покупцям смартфона варто звернути увагу на один нюанс. Як виявилося, базова версія з 64 Гб отримала флеш-пам'ять UFS 2.1, а старша модифікація з 128 Гб — UFS 2.2. Xiaomi Mi 10T Lite підтримує карти пам'яті, але доведеться вибирати дві сімки, або одна SIM-карта.
Що по камерах
У Xiaomi Mi 10T Lite стільки ж камер, як і у Poco X3 NFC. Але набір датчиків хоч і схожий, але є відмінності. Якщо продукт від суббренду фронталка на 20 Мп, то у лайт-версії Xiaomi Mi 10T на 16 Мп.
Основна камера обох смартфонів складається з чотирьох модулів:
Xiaomi Mi 10T Lite | Poco X3 NFC |
64 Мп, Sony IMX682, f/1.89, 1/1,73ʺ, об'єктив 6Р, 0,8 мкм (біннінг 4 пікселів 1,6 мкм), PDAF | 64 Мп, f/1.89, 1/1,73", 0,8 мкм (бініг 4 пікселів 1,6 мкм), PDAF |
8 Мп, ширококутна, кут огляду 120 градусів, f/2.2, 1/4?, об'єктив 5Р, 1,12 мкм | 13 Мп, ширококутна, кут огляду 119 градусів, f/2.2 |
2 Мп, макродатчик, f/2.4, об'єктив 3Р, 1/5?, 1,75 мкм | 2 Мп, макродатчик, f/2.4, 1/5?, 1,75 мкм |
2 Мп, датчик глибини, f/2.4, об'єктив 3Р, 1,75 мкм | 2 Мп, датчик глибини, f/2.4, 1,75 мкм |
Запис відео 4K @ 30fps, 1080p @ 30/120fps, 720p @ 960fps; EIS |
Головна камера на тильній стороні дуже пристойна сама по собі - Quad Bayer з роздільною здатністю 64 Мп. Вона позбавлена оптичної стабілізації, але пропонує пристойну діафрагму f/1.89. До речі, у Poco F2 Pro модуль ідентичний за роздільною здатністю, але датчик там встановлений Sony IMX686.
Знімає ключовий сенсор Xiaomi Mi 10T Lite дуже пристойно і ширококутний об'єктив дозволяє охопити набагато більшу площу, але поза пейзажними сюжетами він марний. Вдень камера видає хороші знімки, є буйство фарб, різкість, чіткий баланс білого та добре пророблені деталі, але вона пасує при малій кількості світла: для деталізованого та малошумного знімка ресурсів датчика, позбавленого OIS, обмаль. У важких умовах освітлення отримати різку, незмащену та чітку картинку складно. Нівелювати ряд недоліків допомагає нічний режим із багатокадровою експозицією, але не завжди.
У смартфоні є камера для макрозйомки та датчик глибини. Такі модулі вже стали завсідниками великої кількості пристроїв. Фотографії вони видають звичайні та не найвищої якості. З усіма сценаріями зйомки могла б впоратися одна камера за допомогою софту, але приймемо моду на велику кількість камер.
Селфі-камера Xiaomi Mi 0T Lite не вразила. Не в сенсі, що вона відверто слабка і видає погану якість автопортрети. А в тому сенс, що вона проста, можливостей вистачає для того, щоб видавати хорошу картинку як на вулиці при природному освітленні, так і в приміщенні.
Автономність
Xiaomi Mi 10T Lite отримав акумулятор ємністю 4820 мАг. Це дозволяє компенсувати збитки через наявність великого екрана з підвищеною герцовкою та модулем 5G. За стандартного використання смартфон проживе добу на одному заряді, але варто не забувати його ставити на нічну зарядку. Під навантаженням від мобільних ігор, заряд батарейки тане стрімко.
Для зарядки є порт USB Type-C, постачається смартфон із комплектною зарядкою на 33 Вт. На повну зарядку потрібно приблизно одну годину. Бездротову чи зворотну зарядку не запропонували.
Враження та висновки
Xiaomi Mi 10T Lite залишає приємні враження. Він має свіжий чіп, відмінний екран, підтримка NFC, і він добре виглядає. Додаємо сюди гідні, але не топові камери, стереодинаміки та міні-джек. Ціна — загалом адекватна, хоча є нюанси і вони обумовлені передусім курсом вітчизняних валют.
З Poco X3 NFC апарат схожий, перш за все, своєю філософією і поруч чорт, але у Xiaomi Mi 10T Lite потужніший чіпсет, краще звук і преміальніші матеріали корпусу. У всьому іншому зразковий паритет. А щоб було всім зрозуміло, Xiaomi Mi 10T Lite – гарний вибір, якщо вам потрібен шляхетний смартфон із пристойною продуктивністю. А в іншому - Poco X3 NFC такий же універсальний і нафарширований необхідним солдат, який радикально поступається Lite-версії лише за потужністю, але при цьому дешевшим. Якщо звикли розумно та економно платити за смартфон – беріть Poco X3 NFC.
Аргументи на користь покупки Xiaomi Mi 10T Lite:
- пристойна продуктивність;
- добре налаштований дисплей;
- швидка зарядка;
- стереодинаміки;
- хороші камери.
Що може зупинити від покупки:
- габарити та вага;
- гібридний слот для SIM-карт та microSD;
- немає вологозахисту;
- немає зум-об'єктиву;
- у камері немає оптичної стабілізації;
- ціна.
Технічні характеристики Xiaomi Mi 10 T Lite | |
Матеріали корпусу | Gorilla Glass 5 |
Розміри та вага | 165,38 х76, 8х9 мм, 214,5 грам |
Операційна система | Android 10, фірмова оболонка MIUI 12 |
Дисплей | 6,67 дюйма, 2400х1080 пікселів (FullHD+), IPS, AdaptiveSync, 120 Гц, співвідношення 20:9, контрастність 1500:1, максимальна яскравість 450 ниток, NTSC 84%, Corning Gorilla Glass 5 |
Платформа | Чіпсет Snapdragon 750G, 8 ядер (2 ядра Kryo 570 до 2,2 ГГц, 6 ядер Kryo 570 до 1,8 ГГц), 64 біт, 8 нм |
Графічний чіп | Adreno 619 |
Оперативна пам'ять | 6 Гб, LPDDR4x |
Постійна пам'ять | 64/128 Гб, UFS 2.2 (UFS 2.1 у версії 64 Гб), слот для карт microSD до 512 Гб |
Основна камера | Камера з чотирма модулями:
|
Фронтальна камера | 16 Мп, f/2.45, 1/3,06?, 1 мкм |
Акумулятор | Li-ion 4820 мАг, швидка зарядка 33 Вт |
Мережа | 2G: 850, 900, 1800, 1900 МГц 3G: діапазони 1, 2, 4, 5, 8 4G: діапазони 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 32, 38, 40, 41 5G Дві Nano-SIM-карти або Nano-SIM + картка пам'яті |
Бездротові інтерфейси | Wi-Fi a/b/g/n/ac 2,4 ГГц, Bluetooth 5, NFC з підтримкою Google Pay |
Навігація | GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou |
Біометрія | сканер відбитків пальців (на торці) |
Роз'єми | 3,5 мм роз'єм для навушників, порт USB Type-C |
Додатково | подвійні динаміки |
Ступінь захисту | не заявлено |
кольору | сірий, синій, рожевий |
Ціна | 6/64 Гб - 279 євро, $327 6/128 Гб - 329 євро, $385 |
Или я что-то неправильно понял?