Яке майбутнє чекає на гнучкі смартфони: Samsung, Xiaomi, Motorola
Гнучкі смартфони - наше майбутнє?
Samsung була першою компанією, яка представила гнучкий смартфон, це відбулося ще у 2019 році. З того часу ринок таких пристроїв тільки зростав, з’явилися нові фаворити, такі як Huawei, Xiaomi та навіть легендарна Motorola, яка нещодавно невдало себе показала зі своїм Motorola Razr 40 Ultra, значно програвши Samsung Galaxy Flip 5 у тесті на міцність механізму.
Такі смартфони стрімко розвиваються та стають мегапопулярними, тому потребують сильних рішень від компаній-виробників для вдосконалення довговічності як самого механізму, так і інших рухомих компонентів, як наприклад, дисплей.
В основі складних телефонів лежить шарнірний механізм. Це дозволяє відкривати та складати пристрій. Шарнір досить міцний, але, як і більшість речей, він втрачає жорсткість протягом двох-п’яти років за умови, що користувач продовжує використовувати пристрій щодня і це при досить бережному використанні.
Переходячи до головної теми, Мішаал Рахман розповів у своєму обліковому записі Patreon (платний контент), що Google вимагатиме стандартів якості апаратного забезпечення для складних телефонів. Пошуковий гігант планує запустити складний процес перевірки якості для брендів. OEM-виробники повинні будуть заповнити анкету Google і надіслати зразки пристроїв власнику платформи для більш ретельного вивчення.
Бренди часто оцінюють кількість складок для своїх пристроїв. Google вимагатиме від усіх складних телефонів принаймні 200 000 складання та розкладання. Це відповідає тому, що Samsung заявляє про свій складаний Galaxy Z. Однак деякі бренди, такі як OPPO, рекламують більший термін служби петлі для пристроїв із 400 000 складаннями. Це досить багато, враховуючи, що 200 000 згортань і розкладань, ймовірно, вистачить на п’ять років, враховуючи, що він використовується 100 разів на день. Рахман також додав, що для складаних пристроїв із «крутним шарніром» знадобиться момент тертя, що дорівнює принаймні 80% початкового моменту після 200 000 складання/розкладання.
Google також вимагатиме від OEM-виробників надати два основних оновлення ОС і три роки виправлень безпеки для складних телефонів. Це свого роду розчарування, оскільки пристрої досить дорогі.
Немає інших важливих вимог, таких як використання ультратонкого скла для складаного пристрою. Обов’язковий термін служби петель і складок є кроком у правильному напрямку, щоб забезпечити якість і довговічність складних телефонів. Але поки, такі телефони хоча і є досить цікавими, але люди хочуть бути впевнені, що їх смартфон переживе падіння хоча б з маленької висоти, а для більшості складних смартфонів таке падіння може бути фатальним, також хочуть бути впевнені, що телефон не зламається за пів року після покупки, але є і такі випадки. Тому доки не буде встановлено чітких і повних вимог щодо надійності гнучких смартфонів, доти такий продукт буде досить нішевим.
Читайте також: Обіцяє бути дуже крутим: Xiaomi MIX Fold 3
Джерело: gizmochina