Youtube Premium чи Youtube Vanced: порівняння, плюси та мінуси і що ж краще?
Youtube вже не той і користуватися ним без підписки не комфортно
Якщо ви активно користуєтеся Youtube, то вам вже, напевно, всі вуха продзижчали підпискою Youtube Premium. Мовляв і рекламу можна відключити і взагалі мало не світ врятуєте. Так воно так, але є і безкоштовна альтернатива, яка дозволяє заблокувати рекламу та ім'я їй Youtube Vanced. Важливо розуміти, що це не "якийсь там лівий клієнт", ні, це розробка базується на Open Source ресурсах, причому законна: за поточними законами ніхто не має права забороняти вам перегляд контенту із заблокованою або відключеною рекламою. Так що все біло і поважно. Але у випадку з Premium або Vanced є свої плюси та мінуси і про них ми вам і розповімо.
Youtube Premium
Це офіційна підписка, яку можна придбати у клієнті Youtube. За 1800р на рік або 200р на місяць (на момент написання статті) ви отримуєте: відсутність реклами (рекламні інтеграції вбудовані самим блогером у ролик залишаться), фоновий режим, можливість завантажувати ролики для офлайн перегляду та доступ до Youtube Music без реклами. Звучить непогано, працює теж. Але є застереження, наприклад: не можна вибрати якість відео, що завантажується, за замовчуванням вибирає якість в районі 720p. А на Youtube Music хоч і достатньо музики, причому навіть від досить нішевих виконавців, але алгоритми рекомендацій працюють не найкращим чином. Якщо порівняти з тим же Deezer або Spotify, то тут Yotube Music явно програє, причому і за якістю звучання, часто це не окремі звукові доріжки в Hi-res, а звук з кліпу/ролика, зустрічаються навіть mono звукові доріжки. Але хочеться похвалити розробників за високу стабільність сервісу, а за "сімейну підписку", коли придбавши Premium ви можете потішитися ним з п'ятьма людьми взагалі, якщо розкидати ціну на п'ятьох друзів або членів сім'ї, то вартість виходить яскравою.
Youtube Vanced
Це "надбудова" над офіційним клієнтом, використовується оригінальний вихідний код але з модифікаціями, що блокують завантаження реклами (ви будете бачити на смужці індикатора місця, де мала б бути реклама). Також Vanced дозволяє пропускати і рекламні інтеграції/заставки та інші подібні речі, що не відносяться до основного контенту ролика. На додачу вам надається і фоновий режим. Загалом це все відмінні можливості Vanced. Так, не можна завантажувати відео, але є безліч сторонніх сервісів, що дозволяють це робити. І програма не оновлюється автоматично через Google Play. А для авторизації у своєму акаунті взагалі доведеться ставити сторонній сервіс MicroG (благо він повністю безпечний і вихідний код доступний на GitHub у форматі OpenSource).
Що ж краще?
Складно дати однозначне питання: якщо вам не хочеться витрачати гроші і ви готові витратити десяток хвилин на встановлення сторонніх додатків і вирішувати можливі проблеми - Vanced виглядає хорошим рішенням. Але з іншого боку, YouTube Premium не так і дорого коштує. Купуючи його ви автоматично спонсоруєте і сервіс та блогерів (перегляди з Premium дають блогерам окрему нагороду, замість зниклої реклами). Можна довго розмірковувати на тему, що Google жадібна корпорація добра і ми нічим не зобов'язані і взагалі вони озвіріли. Але давайте відразу перейдемо до зведеної таблиці плюсів та мінусів.
Youtube Premium | Youtube Vanced |
Платформи : Android, iOS, Windows | Платформи: Android |
Докладніше про підписку тут | Завантажити Youtube Vanced + інструкція з встановлення |
Відсутність реклами | Відсутність реклами та рекламних інтеграцій |
Завантаження роликів для офлайн перегляду | Ролики зберігати не можна, лише за допомогою сторонніх сервісів |
особливості:
| особливості:
|
144/360/720p. качаю постоянно. Только через Starlink не заходите, все загрузки слетают.