Залежність та лідерство TSMC небезпечне

20.06.2021 2743 0

Війна через мікрочіпи?

У відносинах між материковим Китаєм та Тайванем зберігається тендітний баланс. Розбіжності щодо статусу Тайваню посилили напруженість між материком і островом.

Позиція Пекіна однозначна - Тайвань є невід'ємною частиною Китаю. Для нього острів є провінцією, яку вона пообіцяла повернути, і, якщо знадобиться — навіть силою. І якщо КНР все ж таки всерйоз зважитися прибрати Тайвань до рук, це може завдати серйозної шкоди виробникам електроніки.

Справа в тому, що на Тайвані працює Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) – найбільший виробник чіпів у світі. Такі компанії, як Apple, AMD, MediaTek серед замовників TSMC, де остання створює для них мікросхеми, які потім знаходять своє застосування на різних пристроях, від iPhone до ноутбуків та автомобілів.

Ринкова капіталізація TSMC становить $550 млрд, і вона на 11 місці у рейтингу найдорожчих компаній. За даними TrendForce, у першому кварталі частку тайванського виробника мікросхем припадало 65% загальносвітової виручки від продажу чіпів. Майже 92% найпередовіших SoC виробляються на площах TSMC, а 8%, що залишилися, припадають на частку Samsung.

На сьогоднішній момент світова економіка дуже залежить від одного єдиного постачальника. Китай цілком може зробити висновки з агресивної політики США проти її компаній і не можна виключати, що він зважиться на силовий варіант повернення територій і наслідки можуть бути необоротними. Підсумком розв'язаної війни може стати руйнація фабрик TSMC або їхня націоналізація. Неймовірно, що Китай вирішиться на збройний конфлікт з Тайванем, але до кінця виключати цю можливість не можна.

Зараз багато країн серйозно взялися за створення напівпровідникової галузі і спрямовують величезні кошти на її становлення. Наприклад, США виділили $50 млрд на нарощування виробництва чіпів у своїй країні. Країна за останні десятиліття серйозно втратила свій потенціал. Тож якщо 1990 року 37% всіх мікросхем було вироблено США, нині 12%.

Але аналітики говорять про те, що на гонку за TSMC і Samsung може піти щонайменше п'ять років і інвестиції повинні становити щонайменше $30 млрд на рік, щоб отримати «шанс на успіх». Збільшення виробництва чіпів - завдання складне, що потребує величезних коштів і чимало часу. Так, на будівництво одного заводу потрібно $20 млрд і встановлення літографічної машини в крайньому ультрафіолеті (EUV), що використовується для розмітки пластин за допомогою схемних малюнків, коштуватиме ще $100 млрд.

Усе це показує наскільки вразлива промисловість до втрати єдиного постачальника. Сьогодні мікроелектроніка архіважлива для багатьох галузей і той, хто виграє у боротьбі за цей сегмент, диктуватиме умови всьому світу.

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: phonearena

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 20.06.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube