Чекаємо сторонні магазини програм для iOS. Apple доведеться змінити правила гри

25.04.2022 4717 0

На законодавчому рівні компанію зобов'яжуть не перешкоджати конкуренції

Будемо об'єктивні, незважаючи на те, що Apple практично повсюдно і досить давно звинувачують у монопольному захопленні ринку мобільних програм для iOS, до цього часу компанії вдавалося уникнути відповідальності. Концерн із Купертіно робить все, щоб на ринку не з'явилися сторонні магазини софту, і не без успішно.

 

Але все йде до того, що Apple доведеться підкоритися та змінити стан справ. Єврокомісія підготувала пояснювальну записку до Закону про цифрові ринки, який пройшов процедуру схвалення у березні цього року. Нормативний акт вводить таке поняття як «брамник» у цифровому секторі. Це платформи, які значно впливають на ринок, служать важливим інструментом для бізнес-користувачів і є для них сполучною ланкою з кінцевими споживачами послуг. Вони займають або в найближчому майбутньому займатимуть укорінене і міцне становище, а також їхнє домінуюче становище дозволяє встановлювати правила для клієнтів. Простіше кажучи, йдеться про компанії-монополісти, які займають домінуюче становище на ринку. Сам закон покликаний протистояти зловживанню становищем та запобігти нав'язуванню несправедливих чи дискримінаційних умов.

 

 

Apple майже напевно буде класифікована як «брамник» через розмір її річного обороту в ЄС, вона володіє і експлуатує платформи з великою кількістю активних користувачів, а також через її «міцну позицію», що «укорінилася, і, отже, зобов'язана буде підкорятися нормам закону.

 

У рамках виконання Закону про цифрові ринки Apple змушена буде внести зміни до правил App Store, Messages, FaceTime, сторонні браузери та Siri в Європі. Зокрема, вона зобов'язана буде не перешкоджати та дозволяти роботу сторонніх магазинів додатків, розробники повинні отримати право просувати свої пропозиції за межами офіційного магазину додатків та використовувати сторонні платіжні системи, а також їм мають надати доступ до даних, зібраних брамником.

 

Якщо брамник ігноруватиме правила Євросоюзу, йому загрожує штраф у розмірі 10% від загального річного обороту по всьому світу та 20% у разі повторного порушення. Якщо порушення носитимуть систематичний характер, то Єврокомісія має право зобов'язати компанію продати свій бізнес або його частину, включаючи підрозділи, активи, права на інтелектуальну власність чи бренди.

 

На даний момент Закон про цифрові ринки не набув чинності. Він запрацює лише після того, як буде остаточно схвалений Європарламентом та Радою Європи. Це може статися у жовтні цього року.

 

Джерело: macrumors

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 25.04.2022
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube