Що таке miniLED і чому технологія перспективна

21.04.2021 5186 1

Чому Apple робить ставку на технологію mini LED

У майбутньому Apple планує відмовитися від класичних IPS-матриць, і абревіатура miniLED все частіше з'являтиметься серед характеристик її пристроїв. Перший вже пішов і ним став 12,9" iPad Pro . Спробуємо розібратися, що це за технологія і які переваги вона таїть у собі.

По суті, miniLED - це майже та ж сама LED, і не поступається їй за найважливішими характеристиками. Але замість добре освоєних світлодіодів на основі органічних сполук в них застосовується величезний масив невеликих світлодіодів. Якщо діаметр звичайного світлодіода становить 1 мм, розмір міні-світлодіода - 0,2 мм.

Оскільки діоди є мініатюрними, на екрані їх можна розмістити більше. На кожен піксель, яких, як правило, мільйони припадає на кілька світлодіодів. Міні-світлодіоди організовані на дисплеях в окремі «зони освітлення» і така щільна «забудова» дозволяє запропонувати високий рівень контрастності, яскравості та насиченості кольорів.

Сама ідея технології miniLED полягає в тому, щоб зробити світлодіоди мініатюрними, щоб можна було точніше контролювати світло на дисплеях, керувати зонами освітлення. Кожна зона включається окремо лише там, де потрібно. Це чудово поєднується з HDR, забезпечуючи хороші зони локального затемнення та ефективно перешкоджає втраті світла. Все це в результаті дозволяє запропонувати близький до ідеального чорного кольору, чистий білий відтінок і яскравіші кольори з красивими чіткими межами між об'єктами, що відображаються на екрані.


Важливо знати, що міні-LED практично не вигорають. На відміну від органічних світлодіодів звичайні на основі штучних кристалів деградують повільно і процес появи довгих засвітів.



Технологія miniLED перспективна і має великий потенціал, а також велику кількість переваг на тлі тих же OLED-матриць:

  • відмінна контрастність;
  • широкий динамічний діапазон та колірний охоплення;
  • найкраща деталізація у темних сценах;
  • низький рівень енергоспоживання через відсутність світлової підкладки;
  • зображення рівномірне без спотворень під кутом;
  • тривалий час на вигоряння;
  • матриця тонка і легка, що дозволяє пропонувати більш легкі і тонкі пристрої;
  • низька собівартість.

Незважаючи на те, що OLED-панелі перевершують miniLED за швидкістю відгуку, вони поступаються їм максимальною яскравістю і точності кольору. Але все ж таки miniLED не дозволяє повністю усунути артефакти, наприклад, яскраві ореоли навколо темних об'єктів, а також поступаються OLED по насиченості та глибині чорного кольору.

Технологія miniLED тільки розпочинає свій шлях на ринок. Вона вимагає ще детального вивчення та перевірки часом. Тому на сьогоднішній момент питання про те, що все ж таки краще OLED або miniLED залишається відкритим. Але сама технологія перспективна і багато залежатиме від того, як її розвиватимуть, яким шляхом підуть виробники.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: phonearena

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 21.04.2021
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
Дмитрий Куликов
1
Так это улучшеная технология Led, а OLED. А улучшения технология OLED это Micro-Led. Тоесть Mini-Led это улучшений Led, а Micro - Led это улучшеный OLED.
22.04.2021 11:18
Відповісти

Останні ролики на YouTube