iFixit висловилися за «право на ремонт» iPhone

05.11.2021 1557 0

Apple хитрує і вигадала механізм, що спонукає звертатися за ремонтом iPhone до офіціалів

Apple випускає дорогі та технологічні продукти. Вона дбає про свою репутацію, і чого гріха таїти, і про свою кишеню. Купертіно дотримується політики не довіряти аби кому свої пристрої. Тому вона всіма силами робить усе, щоб у разі поломки користувачі зверталися до її сертифікованих сервісних центрів.

Можливо, користувача там і обслужать на найвищому рівні, але ремонт там точно буде дорогим вже тому, що він зроблений Apple. Але не всі хочуть утридорога лагодитись у «офіціалів» і далеко не в усіх регіонах є авторизований центр. Саме тому в США набирає сили рух «Право на ремонт». Підготовлений законопроект, який зобов'яже виробників пристроїв продавати оригінальні комплектуючі звичайним ремонтним майстерням та споживачам, тим самим надавши користувачам право вибору — лагодити самому, йти до «офіціалу» або довіритися ентузіасту-майстру зі звичайної майстерні.

Apple не була б собою, якби не підготувала запасний варіант обходу законодавчої ініціативи. Ми вже розповідали про те, що спроба замінити дисплей на iPhone 13 у не авторизованій майстерні спричиняє вихід з ладу Face ID.

Днями хлопці iFixit, що спеціалізуються на ремонті електроніки, опублікували статтю, в якій підтримали ідею з «правом на ремонт». Самостійну заміну екрана без «вбивства» Face ID унеможливлює мініатюрний мікроконтролер, розташований між дисплеєм і системною платою iPhone. Авторизовані майстерні мають доступ до програмного забезпечення Apple Services Toolkit 2, де можна зареєструвати новий контролер при заміні екрана. Тоді як звичайні користувачі та майстерні такого права позбавлені.

Є варіант встановити чіп від старого дисплея на новий екран, але для виконання такої маніпуляції необхідний професіонал високого рівня та використання дорогих інструментів. На думку iFixit, своїми діями Apple "вбиває" невеликі майстерні, які могли б надавати послуги із заміни дисплея.

Ніхто не сумнівається, що Apple навмисне впровадила такий мікроконтролер, змушуючи користувачів звертатися до «офіціалів», де вартість послуг на порядок вища і є можливість непогано заробити. Залишається сподіватися, що Apple передумає або її змусять передумати і вона дозволить невеликим майстерням ремонт «яблучних» пристроїв.

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: macrumors

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 05.11.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube