Як відключити датчик наближення при дзвінку на Xiaomi
Часто користувачі стикаються з неприємною ситуацією, коли екран не вимикається під час розмови. Через це відбуваються випадкові натискання, що тягне за собою запуск непотрібних додатків та функцій. Датчик наближення вирішує цю проблему. Тому в сьогоднішньому матеріалі обговоримо, як увімкнути, відключити та відкалібрувати датчик наближення на телефонах Xiaomi та Redmi .
Навіщо потрібен датчик наближення
Датчик наближення – це спеціальний сенсор, який відповідає за автоматичне вимкнення дисплея під час телефонної розмови. Екран стає неактивним, тому ви не можете здійснити випадкове натискання, зачепивши дисплей вухом або щокою. Proximity sensor розташований на верхній грані смартфона, зазвичай, біля фронтальної камери. На сучасних смартфонах сенсора не видно через тонкі рамки.
Датчик наближення відповідає за приглушення голосових повідомлень, коли телефон підносить до вуха. Тобто, звук починає відтворюватись через слуховий, а не поліфонічний динамік, за рахунок чого звукове повідомлення чуєте лише ви. Ще сенсор необхідний роботи функції «У кишені». Дисплей знову ж таки блокується, щоб уникнути випадкових натискань, що відбувалися, коли телефон лежить у кишені.
Як ви вже зрозуміли, proximity sensor є дуже корисним інструментом, що полегшує використання мобільного пристрою. Але майже всі смартфони Сяомі грішать суттєвим недоліком – некоректною роботою датчика наближення. Він може не спрацьовувати при піднесенні смартфона до вуха, або працювати хаотично, через що екран весь час згасатиме і повторно вмикатиметься. Тому багато користувачів хочуть повністю відключити датчик наближення. Але перед тим, як розпочинати такі радикальні заходи, ми рекомендуємо відкалібрувати сенсор. Як це зробіть – читайте у наступному пункті.
Що робити, якщо датчик некоректно працює на Сяомі
Спочатку розглянемо, яких заходів можна вжити, якщо сенсор неправильно працює. Нижчеописані дії в більшості випадків допомагають усунути проблему.
Зняття або заміна захисного скла
Неякісні захисні стекла блокують потік світла, у результаті датчик освітленості перестає спрацьовувати. Також проблема може спостерігатися, якщо ви неправильно наклеїли скло. Тому ми рекомендуємо придбати скло гарної якості (бажано оригінальне) та акуратно наклеїти його на екран смартфона. Обов'язково простежте, щоб усі вирізи для датчиків та передньої камери не були перекриті. Початківцям варто звернутися до сервісного центру: майстер швидко наклеїть захисне скло на дисплей телефону.
Вимкнення функції «У кишені»
Як уже згадувалося вище, опція «У кишені» запобігає випадковим натисканням, але через неї датчик не спрацьовує, коли смартфон підноситься до вуха. Так що функцію краще одразу відключати. Для цього:
1.Відкрийте «Налаштування» та перейдіть до розділу «Блокування екрана».
2.Деактивуйте повзунок навпроти рядка «Режим «У кишені»».
Калібрування датчика
Це одна з найдієвіших процедур, після якої сенсор починає працювати коректно. Щоб здійснити калібрування, потрібно зайти до інженерного меню. І тут важливий момент: не на всіх моделях можна відкалібрувати датчик. Якщо ваш смартфон працює під керуванням процесора MediaTek, ви зможете здійснити цю операцію. Якщо встановлено Qualcomm Snapdragon – калібрування недоступне.
Отже, переходимо до «Налаштування» – «Про телефон». Відкриваємо «Всі параметри» і 5 разів швидко натискаємо на рядок «Версія ядра». З'являється меню hardware test. Тиснемо по трійці у правому верхньому кутку. Там має бути вкладка Proximity sensor calibration. Натискаємо по ній і дотримуємося підказок на екрані.
Ще в інженерному меню можна перевірити працездатність наближення датчика. Можливість доступна як для пристроїв з MTK, так і Snapdragon. Гортаємо меню і знаходимо вкладку "Proximity sensor". Кілька разів прикладаємо руку до верхньої панелі телефону, де розташований сенсор, і дивимося на значення Sensor Value. Якщо цифра зміняться з нуля до п'яти, то датчик працює коректно (при піднесенні долоні повинен показуватися нуль; якщо сенсор нічим не прикритий, буде цифра п'ять).
Вимкнення датчика в MIUI 12
Якщо сенсор наближення більше шкоди, ніж користі, можна повністю вимкнути його. Знову ж таки, ця можливість доступна не для всіх смартфонів. Наприклад, на моєму Redmi Note 10 5 G з процесором MediaTek Dimensity 700 5G немає функції увімкнення/вимкнення датчика.
1. У "Налаштуваннях" відкриваємо "Програми" - "Системні програми".
2. Вибираємо пункт «Виклики».
3. Прокручуємо сторінку до вкладки «Вхідні дзвінки».
4.Шукаємо пункт «Датчик наближення» та деактивуємо повзунок.
Ще один варіант:
1. Включаємо режим розробника.
2. Заходимо в розділ «Розширені налаштування» – «Для розробників».
3. Відкриваємо вкладку «Елементи у швидких налаштуваннях».
4.Включаємо повзунок біля рядка "Датчики відключені".
Зверніть увагу, що після включення цієї опції можуть не працювати інші важливі датчики.
Використання стороннього софту
На Google Плей представлено безліч додатків, які нібито призначені для калібрування датчика. Але насправді користі від них практично немає. Функціональність сенсора залежить насамперед від прошивки, і якось вплинути на це за допомогою сторонніх програм не вдасться. А ось завантажити програму для перевірки працездатності сенсора можна. Але чи варто це робити, якщо для таких цілей чудово підходить системне інженерне меню? Вирішуйте самі.
Ми розібралися, як відкалібрувати та ввімкнути/вимкнути датчик наближення на Xiaomi . Все робиться дуже просто та швидко. Пишіть у коментарі, чи влаштовує вас робота датчика наближення в Міюай.
После чего -- перегрузите телефон.
Когда прослушиваю голосовые сообщения на Ватсап, это блин какой-то капец, тухнет экран и глушится звук, телефон от себя держу на состоянии вытянутых рук, по барабану.
Посоветуйте что делать с Ватсапом , Ксиоми Нот 10 про.
В нём вообще нет пункта "Датчик приближения". Я его ни включить,ни выключить не могу
В нём вообще нет пункта "Датчик приближения". Я его ни включить,ни выключить не могу