OTA-оновлення - що це і для чого потрібні
Розберемося, що являє собою оновлення OTA на Xiaomi
Сьогодні прошивки для смартфонів розвиваються набагато швидше, ніж навіть кілька років тому. Різні нововведення не тільки покращують досвід використання смартфоном, але й дають нові відчуття, що дуже важливо, якщо ви купуєте телефон на кілька років уперед.
Раніше процес оновлення міг бути заплутаним і вельми незручним для новачків, але тепер "накотити" свіжу версію прошивки зможе навіть дитина. За це можна дякувати способу оновлення під назвою OTA.
OTA доступний практично для кожного сучасного смартфона. Звичайно, такий спосіб оновлення підтримують пристрої від нашого улюбленого бренду Xiaomi. Сьогодні ми розберемося, що таке OTA і як із ним «працювати».
OTA – що означає цей термін
Насправді, OTA – давно існуючий тип установки оновлень. Абревіатура розшифровується як "Over The Air", тобто "по повітрю".
Вже з назви ви можете уявити принцип «роботи» OTA: замість «ручного» скачування файлу прошивки та використання recovery смартфон як би ловить необхідні для нього файли з серверів виробника і в автоматичному режимі робить їх установку.
Зручно це, насамперед, людям, які зовсім не розуміються і не бажають розумітися в процесі оновлення ПЗ свого телефону - все робиться фактично в автономному режимі, людині залишається лише запустити процес установки.
Плюси оновлення повітря
Як ми вже сказали, головний плюс OTA полягає у її зручності – файли оновлення закачуються власними силами. До речі, вам не доведеться чекати на підключення смартфона до Wi-Fi-мережі – підійде і мобільний Інтернет. Правда, варто пам'ятати, що обсяг завантажених файлів може досягати декількох Гігабайт – будьте обережні.
Однак, загалом, за мінорні оновлення хвилюватися не варто, тому що оновлення не «прилітає» у вигляді цілого файлу прошивки – ви отримуєте лише необхідні патчі та фікси, що сильно прискорює процес встановлення нової прошивки.
Позитивною стороною оновлення OTA є також гарантія того, що на ваш пристрій буде встановлено офіційне програмне забезпечення прямо з «будинку» Xiaomi. Більше не потрібно перейматися шкідливими файлами та вірусами.
Ще однією рисою загальної зручності від оновлення повітря є відсутність необхідності розблокувати завантажувач. По суті, саме цей пункт надає впевненості звичайному користувачеві в тому, що він не зламає свій пристрій через свої «криві» руки.
Мінуси OTA
Здебільшого, мінуси оновлення повітрям абсолютно несуттєві – багато їх взагалі можуть вважати неважливими. Все-таки ми повинні попередити про них.
По-перше, OTA просто недоступно для «умільців», які звикли кастомізувати смартфон за свої специфічні потреби (установка іншої прошивки, рут-права тощо).
По-друге, користувачі, які встановили нову версію прошивки на «старий» пристрій, можуть помітити уповільнення свого телефону.
Пов'язано це з двома причинами: 1) найчастіше програмісти Xiaomi не прагнуть оптимізувати нові функції під застаріле залізо;
Як ми бачимо, плюсів OTA налічується більше, та й їхня вага точно приділяє можливі мінуси.
Принцип роботи OTA?
Вище ми говорили про те, що оновлення повітря дає можливість завантажити тільки ті файли, які потрібні в даний момент для «підвищення» версії прошивки. Сам архів, що «прилітає» при оновленні на ваш пристрій, складається з трьох головних складових: System (основна частина нової версії прошивки), Patch (файли, що виправляють «косяки» попереднього складання) та META-INF (інформація про те, що буде оновлено ).
Вам не доведеться турбуватися про те, як завантажити ці файли і знайти шлях до них у Провіднику – все робиться без вашої участі.
Як оновити ваш Xiaomi в повітрі?
Що ж, ми розглянули теорію – перейдемо до практики. Перед початком оновлення обов'язково переконайтеся, що ваш смартфон готовий до цього процесу.
До обов'язкових умов для OTA відносяться: заблокований завантажувач зі стоковим (рідним) Recovery, стоковий прошивка (не кастом) і відсутність рут-прав. Рекомендуємо підтримувати заряд вашого смартфона на рівні не нижче 60 відсотків, а також «підчистити» сховище, щоб мати можливість скачати необхідні файли.
Автоматичне оновлення
Почнемо з найпопулярнішого та найпростішого способу оновити ваш Xiaomi. Виходячи з назви методу, можна зрозуміти, що смартфон виконуватиме всі дії по оновленню прошивки в автономному режимі – вам необхідно буде погоджуватися з виконанням деяких вимог пристрою.
Принадність автоматичного оновлення полягає в тому, що в більшості випадків вам просто прийде системне повідомлення про отримання нової версії прошивки. Однак, якщо ви знаєте, що оновлення доступне, але повідомлення так і не надходить, можна перевірити його наявність вручну.
Заходимо в загальні Налаштування смартфона та тицяємо по розділу «Про телефон». Усередині нас чекатиме список підрозділів, серед яких знаходимо пункт «Версія MIUI». Відкриється меню оновлення, внизу якого ви знайдете кнопку "Перевірити оновлення". Натискаємо на неї і чекаємо на закінчення пошуку.
Якщо прошивка доступна для завантаження, натискаємо на кнопку «Завантажити» і чекаємо, поки апдейт повністю завантажиться. Після закінчення скачування натискаємо на кнопку «Перезавантажити» і чекаємо завершення установки. У цей час зі смартфоном не можна нічого робити, інакше є великий шанс отримати цеглу.
Після завантаження в систему чекаємо пару хвилин, щоб прошивка встала на свої місця і насолоджуємося оновленням.
Ручне оновлення
Якщо ж пошук в налаштуваннях Xiaomi не привів до потрібного результату, а свіжа прошивка вже «лежить» на офіційному форумі компанії, то ви можете провести інсталяцію оновлення в ручному режимі.
Для цього вам необхідно зайти на форум Mi Community , де завжди можна знайти найсвіжіші (офіційні) збірки під ваш пристрій. У пошуку сайту вбиваєте модель вашого Xiaomi та переходите на його сторінку. На цій сторінці шукаєте кнопку «Download Full Rom», натискаєте на неї та очікуєте закінчення скачування.
Невелика ремарка: качати краще відразу з телефону, щоб не перейматися перекиданням архіву з ПК на смартфон.
Після скачування повертаємося до вже відомого нам пункту «Версія MIUI» і натискаємо у вікні іконку у вигляді трьох точок у верхньому правому куті екрану. Вивалиться вибір із можливих дій – вам необхідно натиснути на пункт «Вибрати файл прошивки».
Відкривається провідник, в якому нам необхідно вибрати архів, що недавно скачав, з оновленням нашої прошивки. Натискаємо «Ок» і чекаємо завершення перевірки файлу та інсталяції оновлення.
До речі, варіант ручного оновлення кращий для користувачів, які прагнуть повністю позбутися ризику отримати ті самі помилки при встановленні лише урізаних файлів оновлення. Пов'язано це з тим, що з форуму MIUI ви качаєте повну версію нової прошивки від Xiaomi.
Можна трохи спростити та прискорити процес встановлення повної версії оновлення – для цього у пункті «Версія MIUI» (при натисканні на три точки) є підпункт «Скачати повну прошивку». Якщо ви не знаходите цей пункт, натисніть кілька разів по логотипу MIUI 12, доки не з'явиться повідомлення про те, що додаткові налаштування стали доступними.
Після цього натискаємо на рядок «Скачати повну прошивку», чекаємо на її скачування і по закінченні натискаємо на «Перезавантажити». Установка піде своєю чергою.
Додаткові способи оновлення Xiaomi
Наступні методи оновлення вашого смартфона зовсім не належать до тематики OTA, але не згадати про них ми не можемо. Адже часто трапляються непередбачені ситуації і нова прошивка «встає» не так гладко, як хотілося б. В цьому випадку має сенс скористатися альтернативними способами встановлення прошивки.
Через Recovery
Для початку розглянемо простіший спосіб оновлення – через вбудований Recovery. Качаємо файл повної прошивки, переносимо його в корінь сховища та перейменовуємо архів у update.zip. Після цього вимикаємо телефон і заходимо в сам Recovery – для цього вам необхідно затиснути одночасно кнопку живлення та обидві кнопки керування гучністю.
Потрапивши у рекавері, спостерігаємо вибір із кількох дій. Нам необхідно натиснути на пункт «Install update.zip to System One». Після цього почнеться процес установки, по закінченні якого натисніть кнопку Reboot to System, щоб увімкнути ваш пристрій.
Через Fastboot
Другий спосіб прошивки актуальний у «запущених» випадках. Наприклад, якщо ваш смартфон після оновлення перетворився на цеглу або з'явилися помилки в роботі пристрою, які не вирішуються звичайною перепрошивкою силами самого смартфона.
Для прошивки через Fastboot нам знадобиться програма Mi Flash. Нещодавно ми докладно розповідали про роботу з цим ПЗ , тому цього разу торкнемося лише найважливіші етапи прошивки.
Обов'язково завантажуємо версію прошивки саме під Fastboot – стандартна версія під рекавері не підійде. Після розпакування не забуваємо, що ні папку, ні окремі файли редагувати не можна. Також обов'язково встановлюємо всі необхідні драйвера. У цьому нам допоможе сама програма, головне – погоджуватися з усіма вікнами, що спливають.
Прошивка за допомогою Mi Flash поверне вашому Xiaomi первозданний стан. Саме тому ми використовуємо цей спосіб тільки в екстрених випадках, коли втрачати його.
Бонус: чому я не бачу OTA оновлення, якщо воно вже є на форумах?
Відповідь на це питання дуже проста: до вас ще не дійшла черга. Справа в тому, що Xiaomi відправляю файли оновлення порційно, а не одразу на всі свої пристрої. Зроблено це для того, щоб не припуститися появи помилок на великій кількості телефонів.
Спочатку свіжа версія прошивки відправляється на обмежену кількість смартфонів, щоб перевірити її стабільність. Якщо компанія не отримує наднегативної критики, то починається друга та третя хвилі відправлення оновлення. Якщо ж свіжа прошивка приносить велику кількість багів, розсилання оновлення згортається, і програмісти «допилюють» щойно випущене програмне забезпечення.
Також Xiaomi просто бояться перевантаження своїх серверів – сьогодні у світі неймовірна кількість та різноманітність продукції від китайського бренду, тому відправити нову версію прошивки навіть для однієї моделі було б непосильним завданням.
Тому робимо висновок: якщо ви не хочете морочитися з додатковими можливостями оновлення, то просто запасіться терпінням і чекайте на появу заповітного повідомлення про нову версію MIUI.
Предложение: Вакансии курьера и курьера доставки еды в вашем городе. Чтобы начать процесс отбора, пожалуйста, заполните следующую форму обратной связи:
1. Имя и фамилия:
2. Контактный номер телефона:
3. Адрес электронной почты:
4. Город проживания:
5. Возраст:
6. Образование:
7. Опыт работы (если есть):
8. Уровень владения английским языком (если есть):
9. Наличие водительского удостоверения и автомобиля (если есть):
10. Готовность к работе в выходные и праздничные дни:
11. Готовность к работе в вечернее время:
12. Готовность к работе в любую погоду:
13. Готовность к физическим нагрузкам:
14. Дополнительная информация (если есть).
Пожалуйста, заполните все поля и отправьте форму. Мы свяжемся с вами в ближайшее время для дальнейшего обсуждения.
Спасибо за ваше время и интерес к нашей компании!
С уважением,
Сергей Волгин
Менеджер по подбору персонала
+79325557750
Я не бот, просто листала ваш сайт и решила сделать до вас что-то хорошее)
Мы привозим автомобили из Германии в Россию. Завозим большими партиями, вот наш сайт – avtotrade-russia.ru
До 5% наших клиентов отказываются от авто по разным причинам, внеся до 50% стоимости. На такие авто мы оперативно ищем нового заказчика, цена получается невероятно выгодной! Раньше перепродавали кому-то из компании, сейчас объёмы выросли, ищем новых покупателей на такие авто.
Периодически публикуем варианты в отказе в нашем telegram. Там есть и мой контакт – t.me/avto_europe