Огляд Asus Zenfone 8 - не все так гладко...

17.05.2021 10272 3

 

Комплектація

Дизайн

Дисплей

Характеристики

Камери та звук

Продуктивність

Автономність та інтерфейс

Підсумок

Відео огляд

Asus Zenfone 8 – у нього є, що показати

Цікавий, свіжий, незвичайний ... Так коротко можна описати новий продукт компанії Asus - Zenfone 8 . Напевно, багатьом вже хочеться чогось нового, крім продуктів від Xiaomi , холдингу BBK і Samsung. Huawei та Honor відстали від нашого ринку; LG померли ще за життя, випускаючи якусь дичину. Залишаються Google зі своїми Pixel та Apple , але це трохи інша тема.

І ось ковток свіжого повітря приносить компанія Asus . Їхня новинка не схожа на вау-продукт, як зазвичай люблять робити китайські виробники.   Щось у ній здасться свіжим, а щось застарілим. Звісно, є й речі, що викликають сумніви (куди без них). Тому уважно ознайомтеся з усіма нюансами у нашому огляді.

Упаковка – 50 відтінків сірого

Отже, всередині сірої коробочки на нас чекає сам смартфон, чорний блок зарядки на 30Вт і чорний кабель USB type-C, а також чорний TPU-чохол. У комплекті додається плівка на екран (не чорна), яку потрібно приклеїти. Прихильники бренду Redmi, мабуть, забули, як це робиться. Чи варто згадувати наявність посібника користувача та голки для слота сім-карти? Сам чохол має приємну фактуру, через яку телефон добре «сидить» в руках і не буде швидко бруднитися.

А булочка з родзинками

Без чохла смартфон виглядає відносно стримано і навіть простовато, і в цьому він мало відрізняється від сірої маси. Він не кричить : "Погляньте, у мене найбільша камера" або "У мене напис Harman Kardon вибитий на жопі нижньому торці". Тут все без зайвого пафосу та будь-яких блискіток. Відчуття, що виробник хотів сказати: "Ви не дивіться на зовнішність та написи, а потримайте в руках, користуйтеся..."

Задня панель виконана з матового скла, що, у свою чергу, добре - відбитків на корпусі не буде. Блок камер, яких всього 2, вже нам приївся після Samsung A51 . Складається враження, що дизайн цієї моделі розробляли ще давно, а випустили тільки зараз.

Тильна панель пропонується в 2-х варіаціях: сріблястого та чорного кольору (на сайті Asus вказаний ще білий колір, але він поки що не доступний). Вона має заокруглення по краях. Серед задньої кришки видно напис Asus Zenfone . Номери "8" ніде немає. Що виділяє смартфон з першого погляду, то це блакитна кнопка включення на правому торці. Хоч щось його має виділяти. Сама рамка зроблена з алюмінію, не «дешман» все-таки. Що ще незвичайно: модель має широкі отвори на передній панелі над дисплеєм і під ним: зверху – для динаміка, а знизу – для основного мікрофона.

У нижньому торці несподівано розмістили індикатор сповіщень. Трохи спірне рішення: з одного боку, це зручно, коли смартфон лежить «обличчям» вниз, але з іншого боку, якщо він лежить не потрібним торцем до вас, то ви його не побачите. Також знизу розташували слот для сім-карт та отвір під динамік.

Що користувач одразу помітить, коли візьме до рук цей смартфон, то це його габарити. Zenfone 8 має досить компактні розміри – 148 мм за висотою та 65,8 мм за шириною. Але тонкістю він похвалитися не може, товщина корпусу майже 9мм. Окремо можна відзначити флагманський захист від води за класом IP68 (не всі флагмани від китайців є).

Читайте також: Вийшов Asus Zenfone 8 Flip: потужно, поворотно та топтання на місці

Дисплей

"Обличчя" Asus Zenfone 8 надійно захищене - дисплей працює під прикриттям Gorilla Glass Victus , хоча захисну плівочку з комплекту наклеїти не завадить. Рамки навколо дисплея за сучасними мірками широкі, особливо зверху та знизу. Фронтальна камера врізана в дисплей, отвір для неї ви побачите у верхньому лівому кутку.

Тепер перейдемо до параметрів дисплея. Хоча в цілому характеристиками Zenfone 8 вже не здивує, але вони насправді топові. Тут встановлена відмінна AMOLED-матриця від Samsung , кольори чітко відкалібровані. Куди вже тепер без оновлення 120Гц? Все є, будь ласка, вибирайте: 60Гц, 90Гц, 120Гц або адаптивну частоту, що змінюється в залежності від сценарію використання (але з останнім варіантом доведеться довіритися виробнику, в якому разі яка частота вам потрібна).

Все, що можна використовувати у випадку з AMOLED-екраном, тут застосовується: повноцінний Always On Display та DC Dimming. Насолоджуйтесь.

Сканер відбитка пальців під дисплеєм працює нормально і, слід визнати, виробник не помилився з місцем його розміщення, потрапляти в нього буде легко. Зрідка зауважувалося, що він не спрацьовував, але жодного сигналу в такій ситуації смартфон не подає.

Характеристики Asus Zenfone 8

Розміри/вага : 147,8 х 65,8 х 8,9 мм, вага 169 г

Дисплей : 5.9 дюйма AMOLED; HDR 10+, роздільна здатність 2400x1080 FHD+, співвідношення сторін 20:9; 120Гц (швидкість відгуку 1 мс); пікова яскравість 1100 ніт; Gorilla Glass Victus; Always-on display, DC Dimming

Пам'ять : оперативна 6/8/12/16 Гб LPDDR5; вбудована 128/256 Гб UFS 3.1 (без можливості розширення)

Процесор : Qualcomm Snapdragon 888, 5 нм, 8 ядер, 1 х 2,84 ГГц + 3 х 2,42 ГГц + 4 х 1,8 ГГц; GPU : Adreno 660

Камери : основний модуль – 64 Мп (Sony IMX686) з OIS, розмір сенсора 1/1.7″, 1.6µm, кут огляду 78,3 º, апертура f/1.8, Dual-Pixel PD автофокус, 2-кратне наближення;

надширококутний модуль – 12 Мп (Sony IMX363), розмір сенсора 1/2.55", 1.4µm, Dual-Pixel PD автофокус, кут 119º, апертура f/2.2, відстань 4см для макрознімків

Фронтальна - 12 МП (Sony IMX663), розмір сенсора 1/2.93", 1.22µm, Dual-Pixel PD автофокус

ОС : Андроїд 11, ZenUI 8

Акумулятор : 4000 мАг

Зарядний пристрій : 30 Вт, підтримка Quick Charge 4.0 та PD Charging (бездротової зарядки немає)

Особливості : NFC, захист від води IP68, стереозвук c Dirac HD Sound, сканер відбитків пальців у дисплеї, роз'єм 3.5 мм для навушників, підтримка Hi-Res Audio та aptX, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6E

Кольори : білий (Moonlight White) , сріблястий (Horizon Silver) та чорний (Obsidian Black)

Камери та звук

Зовнішній вигляд блоку камер ми вже обговорили, подивимося, наскільки добре ці «очі бачать». Як головний модуль виступає 64-мегапіксельний сенсор від Sony з оптичною стабілізацією. Додатковим модулем служить камера на 12Мп із надширококутним об'єктивом.


Нічого незвичайного він не видає, смартфон знімає на рівні флагманів, наприклад, Xiaomi Mi 11. Порівняння з ним буде дуже доречним. Вдень у Ейсус знімки виходять досить контрастними з гарною деталізацією, хоча Сяомі в цьому плані виривається вперед. А щодо темних ділянок, то тут навпаки, кращий результат у Ейсус.

У темний час дня фотознімки виходять приблизно однакової якості з Xiaomi, різниця лише у кольоропередачі. На Asus фотографії виходять холоднішими.

Відео Зенфон 8 може знімати на основний модуль у роздільній здатності 8К, а на фронтальну камеру – у 4К! Оптична стабілізація працює при зйомці 4К на основну камеру. До автофокус під час запису претензій немає. Є режим Acoustic Focus Mode для вибору напрямку запису звуку та потрійний мікрофон.

За звук відповідають два динаміки, і вони страшенно добре звучать. Ну і звичайно пара слів про вібромоторчик - його робота в цілому приємна, але в деяких випадках здається, що він не такий вже й топовий.

Продуктивність заліза

Ми з вами вже знаємо, на що здатний топовий 888-й дракон від Qualcomm , оскільки саме він відповідає за роботу смартфона. Це шалений кулемет, який ще потрібно вміти приборкати, інакше він обпалить пальці.

Так ось щось тут не так. Швидше за все, виробник не зумів ретельно опрацювати охолодження і під високим навантаженням корпус відчутно гріється. На піку пристрій показав 50ºС. Але це не все. Найсумніше, що за такої температури ви спостерігатимете суттєве падіння продуктивності через тротлінг! У вимогливих іграх, таких як ShadowGun Legends або Genshin Impact на максимальних налаштуваннях графіки, вам буде доступно в середньому 44 fps . Звичайно, рівень вищий, ніж у середньобюджетних смартфонів, але сучасному флагману, та ще й на такому коні має бути трохи соромно за показники.

Але тут важливе й інше питання: хто взагалі за такої діагоналі дисплея гратиме в ці ігри? Це компакт, і ті, хто його купуватиме, швидше за все робитимуть це для інших цілей. Такими габаритами приємно користуватися у повсякденних завданнях: дзвонити, спілкуватися в месенджерах, скролити стрічку новин… Але навіть у звичайних сценаріях смартфон нагріватиметься до теплого стану. Коротше, незрозуміло, навіщо такий компакт встановили Snapdragon 888 . Його ціна була б на порядок нижчою з простішим чіпом.

Автономність та інтерфейс

Почнемо одразу з сумного. Живе наш лошат дуже недовго. У нашому фірмовому тесті автономності він посів «почесне» 132 місце, протримавшись трохи більше 6 годин. Так, батарея тут малої ємності, всього на 4000 мАг, зате мега-ненажерливий процесор та підвищена частота оновлення екрану. Все логічно. Ми можемо подивитися, що приблизно стільки ж живуть Айфони 12 міні, а iPhone SE 2020 - взагалі комаха в порівнянні з ними. Не полінуйтеся та загляньте в рейтинг автономності праворуч.

Інтерфейс ZenUi можна похвалити за плавність та стабільність – зауважень під час тестування не було. Приємною плюшкою буде можливість запису дзвінків у штатній дзвонилці. Є багато налаштувань, особливо щодо екрана, звуку і т.д. Кнопка живлення має розширену функціональність: подвійним натисканням відкривається Google Assistant, а натискання з невеликою затримкою відкриває програму камери. Сама програма камери реалізована по-своєму у фірмовому стилі Asus, але це на любителя.

Підсумок

Прайс за своє дітище компанія встановила не найстрашніший, ціна стартує від 600 Євро. За версію на 8/128 Гб офіційні рітейлери просять 720 доларів, в Україні його вартість становить 19999 грн. І за ці гроші у нього є свої переваги :

  • зручні габарити
  • захист IP68
  • хороший стереозвук
  • гідна камера

Недоліки також перед вами:

  • безглузде використання потужного процесора
  • відсутність бездротової зарядки
  • автономність
  • набридлий дизайн (суб'єктивно)

Просто зараз купити Asus Zenfone 8 можна за 599$ за посиланням https://lite.bz/QG1Bz

( Купон від магазину на 50 $ )


За флагман від Samsung - Galaxy S21 - потрібно буде доплатити ще понад 100 $. Але ви отримаєте бездротову зарядку і приємніший дизайн, а також додатковий телефотооб'єктив. Автономність його теж вища.

За таку ж доплату можна купити і Xiaomi Mi 11. Але в цьому випадку на вас чекає апарат трохи більших розмірів (хоча і тонший) з кращим дисплеєм, ємнішим акумулятором і бездротовою зарядкою. Телефотооб'єктив у нього теж є.

Не менш цікавим здається і Asus Zenfone 8 Flip з камерою, що повертається, батареєю на 5000 мАч і телевізором. Але його цінник за версію 8/256 Гб починається з 970 $ - досить лякаючий стрибок.

Відео огляд

Всім добра і нехай буде з вами Андроїд!

Дата публікації: 17.05.2021
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
Антонов Frigat.nasvai
0
Жуткая цветопередача, вместо голубого неба оно зелёное! Сильный шарпинг. До Сяоми ему далеко.
25.05.2021 15:56
Відповісти
Kiril Nikulin
0
1)есть инфра порт в данном телефоне?
2) gcam исправляет некоторые косяки камеры?
3) возможно ли клонировать приложения?
спасибо!
22.05.2021 18:06
Відповісти
Kiril Nikulin
0
1)есть инфра порт в данном телефоне?
2) gcam исправляет некоторые косяки камеры?
3) возможно ли клонировать приложения?
спасибо!
22.05.2021 18:05
Відповісти

Останні ролики на YouTube