Огляд Google Pixel 6: і це найкращий Android смартфон?

21.11.2021 18701 4

Google Pixel 6 - найкращий Android-смартфон?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн та габарити

Якість дисплея

Продуктивність

Операційна система

Камери та якість фото

Батарея та час автономної роботи

Ціна

Висновки

Привіт друзі! Нарешті у нас на огляді один з найбільш довгоочікуваних Android-смартфонів – Pixel 6. Як ви вже напевно знаєте, Пікселі вважаються топовими флагманами з крутими камерами та чудовою оптимізацією. Але є й велика проблема, яку одразу озвучимо – смартфони цієї фірми дуже проблематично придбати в Україні чи Росії. У вільному продажу вони є лише у Європі та США. Звичайно, якщо сильно захотіти, то дістати новий Pixel 6 можна. Але чи варто того – центральне питання, на яке і відповімо в сьогоднішньому огляді.

Технічні характеристики

Діагональ екрану:

6,4

Матриця:

AMOLED

Роздільна здатність та частота оновлення дисплея:

1080х2400 пікселів, 90 Гц, підтримка HDR10+

Габарити:

158,6x74,8x8,9 мм, вага 207 р.

Матеріали:

Скло + алюміній

Кольору:

Stormy Black (темно-сірий), Kinda Coral (кораловий), Sorta Seafoam (бірюзовий)

Процесор:

5-нанометровий Google Tensor

Графічний прискорювач:

Mali-G78 MP20

Ядра:

Два ядра Cortex-X1 з тактовою частотою 2,80 ГГц, два ядра Cortex-A76 з тактовою частотою 2,25 ГГц і чотири ядра Cortex-A55 з тактовою частотою 1,80 ГГц

Операційна система:

Android 12

Варіанти пам'яті:

8/128 Гб, 8/256 Гб

Основна камера:

Основний модуль: 50 Мп, діафрагма f/1.9, розмір пікселя 1/1.31, розмір матриці 1.2µm, всеспрямований фазовий автофокус, лазерний автофокус, оптична стабілізація;

Ультраширокий модуль: 12 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1.25µm, кут огляду 114˚

Фронтальна камера:

8 Мп, діафрагма f/2.0, розмір матриці 1.12µm

Вологозахист:

IP68

Комунікації:

Bluetooth 5.2, NFC, Wi-Fi 6, GPS

Акумулятор:

4614 мАч

Офіційна ціна:

$599 (8/128 Гб)

Своїми характеристиками Google Pixel 6 не дивує. Тут усе просто нормально, лише на рівні флагманських пристроїв. Але давайте розбиратися докладніше, ніж так хороший (або навпаки поганий), даний апарат.

Комплектація

Починаємо, як завжди, з комплекту постачання, і тут Google трохи розчарував. У комплекті ви не знайдете блок живлення, тільки перехідник OTG, кабель USB Type-C, фірмовий чохол та нецікаву документацію. Так-так, Google теж вступила до товариства компаній, які нібито турбуються про природу та вважають блок живлення зайвою деталлю у комплектації телефонів.

Оригінальний чохол - це, звичайно, приємне доповнення: він справді добре захищає смартфон і особливо блок камер. Але виглядає чохол просто огидно. Через нього і так широкий смартфон стає ще ширшим, а логотип фірми просто приклеєний. Разом з Pixel 6 у темно-сірому забарвленні йде відповідно сірий чохол, але колір у нього брудний і зовсім не симпатичний. Коротше, враження про комплектацію Пікселя 6 двояке, і чаша терезів більше схиляється в негативний бік.

Дизайн та габарити

Дизайн Pixel 6 специфічний. З першого погляду здається, що телефон квадратний і громіздкий, немає акуратних закруглень, та й рамки товсті та сильно виділяються на передній панелі. Ззаду корпус опоясує чорна смуга, де розташований блок камер. По центру задньої кришки розміщено логотип фірми. Є три кольори – темно-сірий, який більше підійде чоловікам, світло-рожевий для дівчат та бірюзовий, який можна назвати універсальним. Забарвлення правда симпатичні та непомітні.

Задня панель Google Pixel 6 виконана зі скла, а алюмінієві рамки. Окремий плюс Гуглу за те, що пластикові елементи ніде не використовуються. Але до самої збирання є претензії. Якщо придивитися, можна помітити, що смартфон зібраний досить погано. І це неприємно дивує, адже тримаєш у руках пристрій від А-бренду, а не просто китайське барахло за 100 доларів. Особливо відчувається грубий стик між скляним корпусом та металевими рамками. Не смертельно, звісно, і це легко можна забити, бо фізичного дискомфорту, коли тримаєш телефон у руках, немає. І все ж таки ми не могли не попередити вас про це.

За розміром Pixel 6 великий, широкий та важкий. Габарити складають 158,6 x 74,8 x 8,9 мм за масою 207 грам. Якщо шукайте більш менш компактний мобільний пристрій - це точно не до Пікселя 6. Ще трохи не забули сказати про вологозахист: Google Pixel 6 захищений від вологи за стандартом IP68. Це важливий параметр, якого немає більшість Android-флагманів. Перше враження, яке справляє Pixel 6 своїм зовнішнім виглядом – громіздкий та трохи неакуратний пристрій. І все-таки ми впевнені, що дизайн Пікселя 6 багатьом зайде, адже, погодьтеся, всі вже втомилися від однотипних елегантних флагманів у стилі OnePlus. Хочеться чогось нового та навіть специфічного.

Якість дисплея

Звичайно ж, Google 6 отримав AMOLED-екран роздільною здатністю 1080х2400 пікселів. Інші параметри не очікувалися, враховуючи ціну телефону. Дисплей має діагональ 6,4 дюйми, робоча область займає 83.4% від усієї передньої панелі. Якість екрана непогана, яскравості достатньо, кольору правильна. Але частота оновлення становить лише 90 Гц, а чи не 120 Гц. Матриці LTPO також немає. За такі гроші можна знайти смартфони з крутішими екранами, де буде і царська частота оновлення, та інші плюшки. А так у дисплеї Pixel 6 немає нічого особливого.

Окремо хочеться виділити захист загартованим склом Corning Gorilla Glass Victus. У деяких ситуаціях це скло правда здатне врятувати екран смартфона. Сканер відбитків пальців розташований під екраном – це нове в смартфонах Pixel. Сканер спрацьовує відносно швидко, але завжди ідеально.

Режим Always on Display також специфічний. Ви не зможете змінити стиль АОД, як би не намагалися. Все виставлено за умовчанням та редагуванням не піддається. Відчутно відлуння нового фірмового дизайну Material You, про яке поговоримо трохи пізніше.

Продуктивність

Рухаємося до «серця» Pixel 6 – його процесора. На борту смартфона стоїть фірмовий чіп Google Tensor. Щоб не затягувати інтригу, одразу скажемо, що він видає результати на рівні Qualcomm Snapdragon 888+ у Vivo X70 Pro Plus . Здавалося б, це топовий процесор, але в іграх чудес не відбувається. Як завжди, на тесті у нас були важкі іграшки Shadowgun Legends та Genshin Impact. У Shadowgun Legends справи непогані - протягом гри середня частота кадрів склала 59 FPS. Максимальна температура в одному місці задньої панелі досягла 45 градусів. Це нормальні показники, і грати за них більш ніж комфортно. А ось у Genshin Impact картина трохи гірша – частота кадрів залишалася на рівні 37 FPS, а корпус нагрівся на всій поверхні до 45 градусів. Та й були періодичні просідання до 20 кадрів, що теж не покращує ігровий процес.

В принципі, грати на ультраналаштуваннях ви зможете, але процесор Google Tensor все ж таки поступається по ігровій частині чіпам Snapdragon 860 і 870, які зустрічаються в середньобюджетних моделях. Та й погодьтеся, що купувати Pixel 6 будете не заради ігор. Для цього є інші, крутіші варіанти. А Піксель 6 хороший у плані камери та стабільної ОС.

Кілька слів про варіанти пам'яті. Google Pixel 6 має дві модифікації: на 8/128 Гб та 8/256 Гб. Стандарт постійного сховища UFS 3.1. Тут все добре, 8 гігабайт оперативної пам'яті цілком достатньо, телефон літає. З мінусів – не можна поставити картку пам'яті.

Операційна система

ОС є ще однією сильною стороною Pixel 6 і це вже закономірність. Хочете спробувати телефон із найкрутішим Андроїдом – дивіться у бік Пікселів. Так, іноді дрібні баги трапляються, але таке відбувається абсолютно з усіма мобільними пристроями. Навіть із айфонами, які славляться своїм супер стабільним функціонуванням. Нагадаємо, що на борту Пікселя 6 стоїть Android 12. А ось дизайн Material You трохи напружує: все виконано в якихось солодких рожевих тонах, адаптація ярликів робить іконки такими ж, як на китайських ноунеймах. Все це незвично і якось дивно.

На щастя, Pixel може похвалитися дуже глибокою кастомізацією. Користувач має можливість майже повністю підлаштувати інтерфейс та відображення елементів під свої уподобання. Починаючи з колірного оформлення системи та закінчуючи шпалерами. Круто, правда? Це трохи коригує враження від Material You на краще. Та й у плані стабільності роботи Pixel 6 має стати справжнім ТОПом, коли вийдуть нові збірки дванадцятого Андроїда.

Камери та якість фото

Пікселі називають найкращими камерофонами. І це справжня правда. Для початку швидко пройдемося за технічними характеристиками, а потім розповімо, як фотографує Pixel 6 насправді в порівнянні з конкурентами. Основна камера у гуглофон всього на два модулі. Тішить, що компанія не ганяється за кількістю сенсорів, як, наприклад, Xiaomi, а робить лише кілька необхідних модулів із крутими параметрами. Головний сенсор на 50 Мп із діафрагмою f/1.9, підтримується лазерний автофокус та оптична стабілізація. Ще є 12-мегапіксельний ультраширокий модуль із кутом огляду 114˚. Запис відео можливе в максимальній роздільній здатності 4K з 60fps.

Pixel 6, безперечно, фотографує просто розкішно. Конкурентів у цього телефону щодо фото досить мало. Ми порівняли Pixel 6 з iPhone 13 і відразу скажемо, що конкретного переможця в цьому порівнянні немає. Справа в тому, що підхід та алгоритми обробки зображень у даних моделей абсолютно різні. Піксель 6 робить "прикрашені" фотки - дуже світлі, яскраві та нереалістичні. Виглядає це круто, але правдоподібна передача кольору тут відсутня.

Айфон робить більш бляклі, натуральні і, скажімо так, похмурі фото. У нічній зйомці фотки з Пікселя теж виходять яскравими та світлими, а з Айфон – дуже темними. Але динамічний діапазон, портретний режим та деталізація однозначно краще у Пікселя 6. Загалом, тут дивіться самі: потрібні реалістичні зображення – це до iPhone 13, а просто красиві фотки – до Pixel 6. Знімати відео краще на тринадцятий Айфон. У ньому і шумозаглушення працює якісніше, і запис звуку відмінна.

Згадаємо ще одну фішку Google Pixel 6 – видалення непотрібних об'єктів на фото. Можна прибрати людину, автомобіль, будинок, дерево, гілку - все, що завгодно. Функція працює справно і знадобиться багатьом користувачам. Піксель 6 має і дві істотні недоліки. По-перше, це відсутність телевізора. По-друге, не можна перемикатися між основною та фронтальною камерою.

Фронтальна камера Pixel 6 на 8 Мп із записом відео в 1080p@30fps. Фоткає нормально, але, знову ж таки, чудес не робить. На ринку є пропозиції з крутішою фронталкою.

Батарея та час автономної роботи

Pixel 6 оснащений акумулятором на 4614 мАг. Є швидка провідна зарядка на 30 Вт та швидка бездротова на 21 Вт. Теоретично, зарядити смартфон до 50% можна за 30 хвилин. Але не забуваємо, що блоку живлення в комплекті немає, тому доведеться купувати окремо фірмовий зарядний пристрій із відповідною потужністю або бездротову станцію. Це зайва трата часу та грошей, і супер швидку зарядку ви все одно не отримаєте. Навіть за умови придбання фірмового блоку живлення повне підживлення акумулятора займе щонайменше годину. Китайські флагмани в цій галузі значно виграють, адже там можна знайти і 67-ватну, і навіть 120-ватну швидку зарядку.

По автономності Pixel 6 видає цілком нормальний результат. У нашому фірмовому тесті смартфон протримався 9 годин та 38 хвилин. Тобто, при більш менш активному використанні ви гарантовано отримаєте день автономної роботи. Не можна сказати, що це якийсь крутий результат – просто нормальний.

Ціна

І ось тут розкривається головна проблема Pixel 6 та взагалі всіх гуглофонів. Як ми вже згадували раніше, телефони від цього бренду неможливо знайти в офіційному продажу ні в Росії, ні в Україні, ні в інших країнах СНД. Офіційно придбати апарат вам вдасться лише у Європі чи США. І там ціна на нього складає 599 доларів за базову версію. Це небагато з огляду на якість продукту, але ми на такий прайс розраховувати не можемо.

Є варіант придбати Pixel 6 через посередника, але тоді до ціни смартфона відразу додаємо вартість доставки та мито. Вийде чимало. Деякі люди в наших країнах вже збирають замовлення на Піксель 6, вимагаючи 900 доларів. Це неадекватний прайс і розглядати до покупки новинку від Google за такою ціною точно не варто.

Висновки

Гугл Піксель 6 вийшов непоганим смартфоном зі своїми плюсами та мінусами. І, чесні, переваги все одно переважують недоліки. Google істотно апгрейдили свій мобільний пристрій як у плані заліза, так і в частині операційної системи. Чи краще Pixel 6, ніж китайські флагмани, – велике питання. Але два шикарні моменти можна відзначити – це камера та робота ОС. Чи варто заради цього купувати телефон у "сірих" продавців за дуже завищеною ціною - вирішуйте самі. Особисто я вважаю, що якщо хочете новенький Піксель, тоді вже краще купувати Pro версію, про яку поговоримо в наступному огляді.

Плюси:

  • захист від вологи та пилу за стандартом IP68;
  • загартоване скло Gorilla Glass Victus;
  • стабільна робота Android 12;
  • можливість глибокої кастомізації ОС;
  • адекватне нагрівання в іграх;
  • чудова основна камера;
  • день автономної роботи за активного використання.

Мінуси:

  • специфічний та громіздкий дизайн;
  • середня продуктивність у важких іграх;
  • немає телеоб'єктива;
  • потрібно докуповувати блок живлення із швидкою зарядкою;
  • не можна офіційно придбати в Росії та Україні.

Обов'язково залишайте свої враження від Pixel 6 в коментарях і дивіться відео. До зустрічі!

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 21.11.2021
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
Гарагуля Ирина
7
Спасибо, но тратить время на обзор google pixel 6 pro вам точно не стоит. Если он будет написан в столь же скучном и монотонном стиле, ощущение переписи видеообзора и не всегда уместной отсебятины. Пример? Пжл " согласитесь, все уже подустали от однотипных элегантных флагманов в стиле OnePlus". На рынке только и видим "элегантные" флагманы в стиле OnePlus. Такими вышли флагманы серии Xiaomi Mi 11, Oppo Find X3, Samsung Galaxy S21 и этот список можно продолжить. Все в стиле OnePlus. Не наоборот (если говорить об оформлении передней панели), а именно все подражают Oneplus. Дизайн тыльной камеры у всех разный. Согласитесь, не серьезно так писать в обзоре. вялые просмотры и отсутствие коментов только подтверждают, что текстовые обзоры скучны в вашем исполнении. Другой пример "Своими характеристиками Google Pixel 6 не удивляет. Здесь все просто нормально, на уровне флагманских устройств". Конечно, все предлагают чип tensor, стоковый android 12, уникальный софт для обработки фото, защиту от влаги. уже все это нормально. Интересно, найдется хотя бы парочку аналогов, если такие хар-ки норма?
24.11.2021 07:46
Відповісти
Никитина Алина
-6
Всегда очень интересно читать ваши комментарии под моими статьями:) Спасибо за субъективное мнение)
25.11.2021 22:12
Відповісти
Гарагуля Ирина
8
Рада, что есть повод для веселья у Вас:) Было бы еще лучше, если бы столь же положительные эмоции и интерес вызывали Ваши статьи:)
26.11.2021 07:00
Відповісти
Александр Демкин
0
Добрый вечер. Понимаю что honor уже не такой актуальный но моей жене сильно понравился honor 50 можно обзор на него.
21.11.2021 16:43
Відповісти

Останні ролики на YouTube