Огляд Poco X3 - це найкращий смартфон Xiaomi та недорого!
Огляд Poco X3. Ось він - цар середньобюджетників!
У компанії Poco дуже цікава доля. Історія бренду почалася у стінах Xiaomi – саме вони дали своїй «дочці» шлях у світ, підготувавши смартфон, який згодом деякі любителі китайського смартфонобудування називали одним із найяскравіших представників середньобюджетного сегменту, а хтось навіть досі вважає легендарним. Йдеться, звичайно ж, про Pocophone F1. І справді перший млинець не виявився грудкою.
На момент презентації F1, а це, нагадаємо, було вже 2 роки тому, ніхто не міг запропонувати такі специфікації за такий кумедний цінник. Флагманський чіп – Snapdragon 845 – та офіційний цінник трохи більше 300 доларів. Така пропозиція і зараз звучить цілком вражаюче.
Найцікавіше, що ніхто особливо не сварив Pocophone F1 ні за пластиковий корпус, який на той момент рідко зустрічався у смартфонах від Xiaomi навіть за 150 доларів, ні за посередні для його чіпа камери. Все просто фанателі від поєднання ціни та характеристик, які пропонував цей монстр.
Час минав, інтерес до бренду зростав, і фанати чекали на продовження «банкету». Але весь 2019 бренд валяв дурня, скажімо прямо. Відділившись від Xiaomi, Poco вирішив не рвати зв'язок із «вітчим домом»: молода компанія просто почала переклеювати шильдики з вже представлених смартфонів Xiaomi. Як приклад наведемо відмінний смартфон Poco F2 Pro . Багато хто в Мережі називав його «наступником» F1 – саме через топовий чіп.
Але проблема в тому, що вся філософія бренду кудись загубилася. Це точно не був дешевий смартфон: на старті продажів за базову версію просили вже майже 550 доларів. Звичайно, ціна на це з часом просіла до адекватних 350 доларів, але питання не в цьому – перед нами все одно був не самостійний продукт, який повинен якось відбивати цінність компанії.
І ось наслухавшись негативних відгуків від фанатів, Poco вирішив нагадати собі, що можна випускати і оригінальні пристрої. Першим з них став Poco X3 NFC. І, скажімо відразу, цей апарат має повернути позиції бренду на ринку бюджетних пристроїв. Тут є все: і відмінне залізо за його цінник, і непогані камери і навіть та сама самобутність. Але все по порядку.
Дизайн та комплектація Poco X3
Зустрінемо смартфон, як кажуть, по одягу. Для початку подивимося на комплект постачання. У суворій чорній коробці нас зустрічає сам смартфон, досить щільний прозорий силіконовий чохол та масивний блок зарядного пристрою на 33 Вт, що не може не тішити. Природно, у коробочці ми також знайдемо скріпку для вилучення комбінованого лотка під сім-карти та різну документацію, вкладену в пенал. Як і завжди у Xiaomi та його суббрендів, всі складові набору постачання акуратно розкладені на свої місця.
До речі, величезний плюс у карму летить компанії за те, що на екрані вже з коробки наклеєна захисна плівка. Так, інші виробники у своїх смартфонах теж пропонують такий бонус, але це не означає, що не варто звертати на такі жести увагу. Тобто при покупці ви вже отримуєте базовий захист спочатку.
За завітами "дідуся" Poco X3 NFC, Pocophone F1, новинка отримала пластиковий корпус. На жаль, практичність поступилася місцем зовнішньому вигляду - тут ми маємо глянсовий пластик, і всі знають, що це означає: вічні відбитки пальців і подряпини, що швидко з'являються. Але на захист смартфона варто відзначити, що на самій збірці не заощадили - всі деталі підігнані ідеально, нічого не хрумтить, не скрипить і не відвалюється. Більш того, в Poco X3 NFC реалізований захист від бризок і пилу, та найпростіший, але не забуваємо про вартість пристрою.
Загальний дизайн хоч і самобутній, але частково нагадує Redmi Note 9 Pro . Особливо це помітно за розташуванням елементів корпусу. Знизу пристрою ми знаходимо отвір основного мікрофона, решітку основного динаміка, USB-C та виріз для навушників. Праворуч – кнопку живлення, поєднану зі сканером відбитків пальців та кнопки регулювання гучності. Обидва смартфони навіть за габаритами один в один, тобто величезні лопати, але треба розуміти, багатьом це сподобається.
За кольорами пристрою все просто - синій і чорний, причому перший варіант не має жодних градієнтів та переливів, все строго та лаконічно.
Екран Poco X3
Напевно, найцікавіший момент скептиків стосується якості IPS-дисплея, встановленого в Poco X3 NFC. Адже головною його особливістю стала швидкість поновлення зображення 120 Гц. Всі ми пам'ятаємо фіаско Redmi K30, який одним із перших у бюджетному сегменті пропонував таку високу швидкість оновлення зображення. Так, картинка була плавна, але мильна, кольори тьмяні, та й загальна якість матриці була на дуже низькому рівні.
У новинці від Poco таких дитячих болячок немає - на покупця чекає нормальний дисплей з адекватною кольоропередачею і непоганим запасом яскравості. Так що далеко ходити: ми в лоб порівняли дисплеї Redmi Note 9 Pro і Poco X3 NFC на яскравому сонці, і не помітили майже жодної різниці, тобто текст читається чудово навіть під прямим сонячним промінням.
Сама по собі картинка зовсім не поступається екранам інших смартфонів від тих же Xiaomi та Redmi: пікселі не впадають у вічі, кольори яскраві, соковиті. Загалом, і кіно не можна подивитися, і залипнути в Інстаграмі теж одне задоволення. Друге робити особливо приємно, враховуючи суперплавний та швидкий скролінг.
1
Камери
Блок основної камери оформлений незвичайно: прямокутник, вбудований у коло. Рішення, треба сказати, досить спірне, але цілком запам'ятовується, а в пору, коли всі смартфони схожі один на інший, це взагалі чи не єдиний спосіб смартфону виділитися з натовпу.
Компонування основного блоку наступне: головний датчик на 64 Мп, ультраширококутний на 13 Мп і дві звичні «затички»: об'єктив для макрозйомки на 2 Мп та датчик вимірювання глибини різкості на ті ж 2 Мп.
В автоматичному режимі основна камера робить знімки з роздільною здатністю 16 Мп. Якість знімків ми визначали порівняно з тим самим Redmi Note 9 Pro. І знаєте, якогось помітного прогресу ми не помітили. Але не хвилюйтеся, це просто означає, що за свій прайс смартфон фотографує дуже непогано. Навіть у важких умовах камера не падає в багнюку обличчям і показує гідну картинку.
Якщо порівнювати апарати пліч-о-пліч, то навіть тут знімки на головний сенсор будуть практично однаковими: хтось покаже краще деталізацію (ненабагато), а хтось – покаже більш натуральні кольори (знову – ненабагато). Але що вигідно відрізняє Poco X3 NFC, то це його ультраширококутний модуль. Його прокачали будь здоровий: якщо в Note 9 Pro ми мали 8 Мп сенсор, то в Poco на нас чекає датчик на 13 Мп, і це реально відчувається. Новинка показує ширший динамічний діапазон і, головне, різкість картинки стала значно вищою.
Любителів портретних знімків порадує робота датчика глибини різкості. Для цього цінового сегмента знімки виглядають дуже гідно: основний об'єкт добре виділяється, а ефект «боке» виглядає настільки реалістично, наскільки це можливо.
Також у Poco X3 NFC встановлено непоганий сенсор фронтальної камери на 20 Мп. Знову ж таки, з огляду на цінник пристрою, фронталка показує відмінні результати, і, на нашу думку, точно краще за те, що можна спостерігати на Redmi Note 9 Pro. Крім того, що знімки на селфі-камеру нового Poco просто деталізовані, так ще й робота алгоритмів обробки зображення Redmi гірша, ніж у його конкурента. У X3 NFC краща контрастність: кольори виглядають більш природними та «живими».
Тепер поговоримо про відеорежим. У Poco X3 NFC є можливість знімати 4К-відео з електронною стабілізацією, що раніше у бюджетному сегменті здавалося фантастикою. Варто відзначити, що стабілізація працює дуже непогано, але якщо вам не вистачатиме плавності, то виробник прикрутив хитру функцію під назвою «супер-стабілізація». При її використанні роздільна здатність картинки зменшується до FullHD, але робота «стаба» приємно дивує: на екрані смартфона здається, що при зйомці додатково використовувався якийсь простенький стедікам.
Пам'ять та продуктивність
Набори пам'яті смартфона такі: базова модифікація – 6/64 Гб та топова – 6/128 Гб. Це стандарт для середньобюджетника сьогоднішнього дня.
За роботу пристрою відповідає новий чіп від Qualcomm Snapdragon 732G. Це прямий спадкоємець минулорічного Snapdragon 730G. Взагалі номінально за характеристиками перед нами два брати-близнюки, але все-таки «свіжак» буде приємнішим. Навіть за офіційними даними він на 15% потужніший за свого попередника, і це підтверджується при реальному використанні: і ігри працюють трохи плавніше, і інтерфейс радує швидкістю.
А ось автономність, на жаль – не найсильніша сторона Poco X3 NFC. Ні, він не дихне за дві години після зняття із зарядки, але й монстром автономності назвати його не можна. Що дивно, адже батарея у нього на царські 5160 мАг. Докладніше про його живучість ви можете дізнатися з нашого фірмового тесту автономності.
Операційна система Poco X3
За інтерфейс, як і завжди, у смартфонів, що знаходяться під егідою Xiaomi, відповідає MIUI. Дуже добре, що вже при першому включенні нас зустрічає свіжа версія 12 популярної оболонки. Про MIUI 12 ми знаємо вже все, але зайвий раз хочеться згадати гарний дизайн, симпатичні анімації та дуже глибоку для серійного смартфона кастомізацію. Щоб хоч якось відрізнятись від пристроїв Xiaomi, Poco встановив за замовчуванням свій однойменний лончер.
Як і слід очікувати, на старті продажів у прошивці зрідка спостерігається вогкість: то анімації трохи заглючать, то можна зловити виліт програми. Але ми з вами знаємо, що фанати Xiaomi беруть нові апарати зі світлим поглядом у майбутнє – адже саме в ньому після декількох оновлень смартфон починає дихати на повні груди.
Особливості
Тішить, що виробник забезпечив Poco X3 NFC усіма необхідними радощами: тут тобі і наявність 3.5 мм міні-джека, і порт для зарядки USB-C, навіть ІЧ-порт залишили для любителів покерувати технікою зі смартфона. Очікувано, смартфон отримав NFC-чіп із робітником Google Pay з коробки. Poco, схоже, настільки пишалися наявністю цього чіпа, що навіть поставили його позначення в офіційну назву пристрою.
Незважаючи на такий низький цінник, Poco не залінувалися і впилили в смартфон стерео-звук, тобто розмовний динамік підспівує здебільшого. Так, це все ще віддає фішкою заради фішки - все-таки справжнє стерео, яке ми звикли бачити у флагманах від тих же Xiaomi або ж, наприклад, Samsung, нам ніхто в бюджетнику не дасть, але це все одно краще, ніж використання тільки одного динаміка. Повірте нам, ми наслухалися динаміків на кілька років уперед і нам є з чим порівнювати.
Також порадувала робота вібромотора. На презентації Poco приділяли йому особливу увагу, і це видно: він дуже приємний, звичайно, не флагманський рівень, але на три голови вищий за своїх конкурентів за ту ж ціну.
Підсумок
Що можна сказати у результаті? Навіть зараз, на старті продажів і з не найвідточенішим ПЗ, новинка Poco X3 NFC дасть прикурити багатьом смартфонам у ціновому сегменті 200-250 доларів. У ньому є тупо все для середнього користувача, щоб не почуватися ущемленим: і крутий 120 Герцовий дисплей, і непогане стерео, і відмінні за свій бюджет камери. Також смартфон працює на новому несоромному чіпі від Qualcomm, який точно буде актуальним ще кілька років. Не забув виробник і про обов'язкові фішки смартфона середини 2020 року, а саме NFC, USB-C та наявність 3.5 мм міні-джек. Тут навіть є інфрачервоний порт.
Звичайно, до пристрою можна причепитися за його пластиковий корпус, але, як не дивно, навіть це надає Poco X3 NFC індивідуальності, адже саме з пластику розпочалася історія бренду.
Як би голосно це не звучало, але зараз кращої пропозиції щодо співвідношення ціна-якість просто не знайти. Адже з часом завдяки оновленням смартфон повинен ставати тільки краще.
Де купити?
На сьогоднішній день базову версію можна придбати на AliExpress за 230 доларів. Але як тільки з'явиться цікавіша пропозиція, ми відразу викладемо її у нашому Телеграм-каналі з низькими цінами andro-price .com. Обов'язково підписуйтесь, щоб не пропустити круту пропозицію!
Також нагадуємо, що ви можете виграти Poco X3 NFC абсолютно безкоштовно, взявши участь у нашому конкурсі. Умови простіше нікуди, так що не соромтеся, переходьте за посиланням і спробуйте вашу удачу!