Realme 8 - серйозний конкурент Xiaomi

11.05.2021 57048 2

 

Комплектація

Дизайн

Дисплей

Характеристики

Камери та звук

Продуктивність

Інтерфейс

Автономність

Висновки

Відео огляд

Ось і під'їхала для огляду звичайна версія Realme 8 . З оглядом Pro -версії ви можете ознайомитись тут. Усі заздалегідь розуміють, що ця версія має бути трохи простішою за старшого брата, але за доступніший прайс. У цьому огляді ми розберемо, чого торкнулися спрощення, а чого ні, і що взагалі ця модель відрізняється від конкурентів у своєму ціновому сегменті. Про все, як завжди, по порядку.

Комплектація

За традицією, в коробці жовтого кольору знаходиться сам смартфон, на екрані якого наклеєна захисна плівка, прозорий силіконовий чохол, скріпка та зарядний пристрій на 30Вт із кабелем USB type - C . Ах да! Ледве не забули про інструкцію (цікаво, її хтось читає? Напишіть, якщо такі є).

Ось ми й побачили з вами першу відмінність від «прошки» – менш потужна зарядка. У 8 Pro був блок на 65Вт, хоча пристроєм підтримувалося лише 50Вт.

Дизайн

За габаритами та розташуванням елементів жодних відмінностей від старшої моделі немає. Це все такий самий компактний за сучасними мірками смартфон у стилі Ріалмі. Зовнішні відмінності у двох братів все ж таки є. Хоча задня кришка в Pro -версії була теж із пластику, але тепер це глянсовий пластик, на відміну від матово-перламутрового. Не можна сказати, що він виглядає та відчувається дешево. Просто тепер чохол у комплекті буде доречним, так як з таким покриттям не уникнути відбитків і подряпин. Складання корпусу зроблена добротно, нічого не люфтить і не скрипить.

Уздовж усієї кришки красується напис " DARE TO LEAP " на дзеркальному фоні, що переливається кольорами веселки. Хто не знав, напис дослівно означає «наважитися стрибнути», а смисловий переклад – «змінюючи стандарти» (можливо, ви знаєте інші варіанти перекладу цієї фрази). Що ж, подивимося далі, які ще стандарти змінили моделі Realme 8 .

Сканер відбитка пальців знаходиться на дисплеї. Сам же дисплей має отвір під фронтальну камеру зліва (виходить, що це праве око). Нещодавно компанія Samsung акцентувала увагу, що в їх моделі "фронталка" знаходиться по центру, ніяких зсувів ракурсу (Ріалмі змінюють стандарти ...).

Читайте також: Realme будуть свої ноутбуки.

Кнопки включення та гучності теж виконані із пластику. Зате лоток для сім-карт тут повноцінний - можете встановити дві сімки та карту пам'яті. На нижньому торці все звичайно: роз'єм для навушників, отвір під мікрофон, гніздо зарядки і динамік. Загалом, настав час переходити далі, а то ми затрималися на зовнішності.

Дисплей

Багато про дисплеї писати немає сенсу, тому що доведеться повторюватися. У просунутої версії дисплей не був особливо просунутим, тому у молодшої він такий самий. AMOLED -матриця із частотою оновлення 60Гц – все, що може запропонувати Realme у бюджетному сегменті. Але дякую, що не поскупилися на повноцінний Always On Display та DC Dimming (знайти цю функцію можна у розділі налаштувань "Лабораторія Realme "). Покази вимірів ШИМу з вимкненим усуненням мерехтіння та з увімкненим ви можете бачити нижче на скріншоті.

Характеристики

·        Розміри/вага : 160.6 x 73.9 x 8 мм, 176 г

·        Дисплей : 6.4 дюйма S - AMOLED ; роздільна здатність 2400x1080 FHD+, співвідношення сторін 20:9; 60 Гц (частота відгуку 180 Гц); щільність пікселів 409 ppi; пікова яскравість 1000 ніт.

·        Пам'ять : оперативна 4/6/8 Гб LPDDR 4 x ; вбудована 64/128 Гб UFS 2.1 з можливістю встановлення картки MicroSD до 512 Гб.

·        Процесор : MediaTek Helio G95

CPU: 8 ядер, 2 х Cortex-A76 до 2,05 ГГц + 6 х Cortex-A55, 12 нм

GPU: ARM Mali-G76 до 900 МГц

·        Камери : основний модуль – 64 Мп Omnivision, розмір сенсора 1/1.73″, 0.8 µm , апертура f/1.8, PDAF; надширококутний модуль – 8 Мп , кут 119º, апертура f/2.3; макромодуль - 2 Мп , апертура f/2.4, мінімальна відстань 4 см ; датчик глибини - 2 Мп , монохромний , апертура f/2.4; фронтальна камера - 16 Мп , апертура f/2.45

·        ОС : Андроїд 11, оболонка Realme UI 2.0

·        Акумулятор : 5000 мАг

·        Зарядний пристрій : 30 Вт, підтримка QC3.0

·        Особливості : NFC у глобальній версії, стереозвук відсутній , сканер відбитків пальців у дисплеї, роз'єм 3.5 мм для навушників, Hi-Res Audio, aptx , лоток для 2-х сім-карт та карти пам'яті.

·        Кольори : сріблястий і чорний

Як знімає та звучить Realme 8

Основна камера в блоці від виробника Omnivision і має роздільну здатність 64Мп, апертура f /1.79. Знімки на цей сенсор виходять цілком непоганими, якщо порівнювати з конкурентами в цьому ціновому сегменті. У кількох випадках він показав себе навіть на краплю краще, ніж його старший брат Realme 8 Pro . Ну а якщо порівняти з Poco X 3 Pro , то в більшості сценаріїв ви будете задоволені знімками з Realme .

 

У програмі камери не стали прибирати режими, доступні в 8 Pro . Можна знімати зірки у спеціальному "астрономічному режимі", є "динамічний портретний режим" і т.д. Це, не кажучи вже про звичайний режим «ніч» або режим зйомки в повній роздільній здатності.

16-мегапіксельна фронтальна камера знімає на жорстку 4-ку. Суто суб'єктивно, у того ж Poco X 3 Pro фронталка знімає трохи чіткіше. Порівняйте самі.

Обговорювати ширококутні об'єктиви на 8Мп або макромодулі на 2Мп в апаратах такого рівня немає сенсу. Вони просто є для галочки.

Відео Ріалмі 8 Про знімає непогано, але хотілося б найкращого. Кольори трохи перенасичені. Стабілізація доступна лише при записі відео у Full HD . Зате тішить швидка зміна фокусу.

За звучання у смартфоні відповідає один динамік на нижньому торці. Варто згадати, що компанія Realme не оснащує свої бюджетні моделі стереозвуком. Тому певної об'ємності не вистачає. Але все-таки "вісімка" звучить на хорошому рівні, навіть краще, ніж той же Realme 7 Pro .

 

А для поціновувачів якісної музики в навушниках є підтримка Hi - Res Audio і кодека aptX для прослуховування через блютуз-навушники (хоча це дивно, адже дана розробка є власністю Qualcomm , а процесор тут від їхнього конкурента – MediaTek ) .

Що за залізом

Процесор Helio G 95 від MediaTek показує досить високі результати в порівнянні з аналогічними моделями у конкурентів. Робота інтерфейсу та виконання повсякденних завдань на порядок швидше у Helio G 95 , ніж у Snapdragon 720 G або 732 G.

Якщо дивитися на бали у різних тестах, то все досить чудово. У якихось ситуаціях результат показуватиме навіть вище, ніж у Realme 8 Pro на Snapdragon 720 G. Але результат троттлінг-тесту видає не дуже приємну картину: буквально через кілька хвилин прямують до 73% від всієї потужності. Для рядового користувача цей результат навряд чи щось скаже, але майте на увазі.

Робота інтерфейсу

У смартфоні з коробки встановлена операційна система Realme UI 2.0 . Загалом відчуття від цієї операційки приємні, і за це треба віддати належне розробникам. З самого початку у прошивки немає жодних «глюків» або гальм, як ми звикли це бачити в перших партіях моделей Xiaomi . Та й загалом, все більше людей віддають перевагу цій операційній системі як стабільнішій і плавній.

Окремою плюшкою Realme UI 2.0 є вже встановлений додаток для простого монтажу відеороликів Soloop . Молодь це оцінить з огляду на загальний інтерес до відеоблогів.

Автономність

Ємний акумулятор на 5000 мАг - чергова відмінність від Про-версії, в якій батарея всього на 4500 мАг. Потрібно визнати, що наш піддослідний здивував автономністю. У нашому фірмовому тесті він посів 7 місце, протримавшись 10 годин і 6 хвилин. Здавалося б, процесор зі своїми 12-ма нанометрами має бути більш «ненажерливим». Незрозуміло, як Realme цього досягли. Може цьому сприяє добре продумана оптимізація роботи прошивки. Але факт залишається фактом, результат ми внесли до таблиці.

Зарядний пристрій трохи полегшили - доступна потужність 30Вт по дроту. Бездротова заряджання тут не підтримується. Виробники обіцяють, що до 100% смартфон може зарядитись за 65 хвилин. Багато це чи мало – вирішувати вам. Але привернула увагу ще одна заявлена цифра – до 40 днів у стані. Схоже, всі комунікації для цього мають бути відключені.

Висновки

На цьому етапі можна перерахувати переваги та недоліки даної моделі і потім порівняти з пропозиціями від конкурентів за ці гроші.

Плюси:

  • AMOLED -екран з повноцінними DC Dimming та Always On Display
  • Хороша батарея на 5000мАч
  • Стабільне та плавне ПЗ
  • Досить продуктивний процесор
  • Низька вартість за добрий обсяг пам'яті

Мінуси:

  • Немає підвищеної частоти оновлення екрану
  • Відстійна вібрація (кому важливо)
  • Немає стереозвуку
  • Корпус із глянсового пластику

Купити Realme 8 можна за цією знижкою: https://lite.bz/FGWgGq

ПРОМОКОД: " AETECHA1090 " (Україна) / " P3XCNVAQ " (Росія)

Виходячи з вищепереліченого, апарат цілком заслуговує на свої гроші. Не можна дорікнути Ріалмі за те, що вони ставлять неадекватний цінник на свої смартфони, впарюючи народ повне «фуфло». Але сказати, що ця модель змінює стандарти точно не можна. Якщо ви хочете більш потужне залізо та дисплей з підвищеною герцовкою, придивіться до трохи дорожчого Poco X 3 Pro . Але пам'ятайте, що у нього екран IPS , слабкіша камера, а зовнішній вигляд і габарити – взагалі на любителя.

Redmi Note 10 S за приблизно таку ж ціну програє принаймні нестабільною прошивкою та камери його знімають гірше. Але його розмовний динамік бере участь у відтворенні звуку у стерео. В іншому вони плюс-мінус однакові.

Відеоогляд Realme 8

Всім добра і нехай буде з вами Андроїд!

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 11.05.2021
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Ruslan
2
Вы забыли добавить что у Realme 8 стоит испарительная камера и телефон не так греется как это чудо от Redmi 10s которое при нагреве тормозит и лагает как г....
29.05.2022 07:11
Відповісти
Чердаков Равиль
3
Обновите картинку автономности, у Вас там 2 модели Realme 8 pro, на 13 и 15 местах.
16.05.2021 21:44
Відповісти

Останні ролики на YouTube