Огляд Blackview BV9300 - це удароміцний смартфон-повербанк!

28.07.2023 16601 5

Привіт, друзі. Сьогодні у нас буде незвичайний огляд. Замість звичного смартфона середнього класу чи флагмана ми розглянемо телефон, який є ще й повербанком – це Blackview BV9300. Цей китайський бренд спеціалізується на випуску доступних удароміцних смартфонів з величезними акумуляторами, і сьогоднішня новинка якраз входить до їх складу.

 

Ударостійкі смартфони зазвичай не потрапляють до наших оглядів. Сьогодні буде перший такий мобільний пристрій, через що інтерес до нього однозначно підвищується. Не знаю як ви, але ми вже заінтриговані. Тому давайте швидше розпочинати огляд Blackview BV9300.

 

Огляд Blackview BV9300  - це удароміцний смартфон-повербанк!

Технічні характеристики

Комплектація

Зовнішній вигляд та габарити

Якість екрану

Продуктивність

Інтерфейс

Камера

Комунікації

Автономність

Ціна та висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

IPS

Діагональ екрану:

6.7″

Інші параметри екрана:

Роздільна здатність – 1080 x 2388 пікселів, частота розгортки – 120 Гц, щільність пікселів – 391 ppi

Габарити:

184.6 x 85.6 x 22.8 мм при вазі 520 г

Матеріали:

Метал, пластик та гума

Захист:

Стандарти IP68/IP69K (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин)

Удароміцність під час падіння на бетон з висоти до 1.8 метра

Відповідність стандарту MIL-STD-810H

Додаткові елементи:

Наявність вбудованого лазерного далекоміра (до 40 м) або ліхтарика яскравістю 100 люмен

Кольори:

Чорний, зелений, помаранчевий

Процесор:

6-нанометровий Mediatek Helio G99

Кількість ядер:

Два ядра Cortex-A76 із тактовою частотою 2.2 ГГц + шість ядер Cortex-A55 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Відеоприскорювач:

Mali-G57 MC2

Варіанти пам'яті:

12/256 ГБ

Операційна система:

Android 12 з Doke-OS 3.1

Основна камера:

Основний модуль: роздільна здатність 50 Мп, розмір матриці 1/2.76", розмір пікселя 0.64µm, PDAF (фазовий автофокус)

Надширкокутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, кут огляду 120˚, автофокусування

Датчик глибини: роздільна здатність 2 Мп

Запис відео у 1440p@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп

Запис відео в 1080p

Комунікації:

Wi-Fi 802.11, Bluetooth 5.2, NFC, FM радіо, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

Місткість батареї:

15080 мАг

Потужність заряджання:

33 Вт, реверсивна 5 Вт

Ціна:

Від 240 доларів

 

Ось такий набір характеристик має Blackview BV9300. Якщо говорити про захист від механічних впливів, то тут все на гідному рівні: міцність при падінні на бетон, підтримка стандарту MIL-STD-810H, вологозахист IP68. Все, як і має бути у смартфона, призначеного для використання в екстремальних умовах.

 

 

Окрему увагу хочеться приділити величезному акумулятору ємністю 15080 мАг, завдяки якому Blackview BV9300 можна вважати ще й повербанком. Особливо з огляду на те, що підтримується реверсивна зарядка. Всі інші параметри вже стандартні та захоплення не викликають: IPS-екран, процесор початкового рівня Mediatek Helio G99, основна 50-мегапіксельна камера.

 

Але не варто забувати, що Blackview BV9300 коштує дуже бюджетно, тому вимагати від нього сучасніших характеристик не варто. Отже, перше враження отримали, тепер рухаємось далі.

 

Комплектація

Як завжди, починаємо з комплекту постачання. Blackview BV9300 приходить у квадратній білій упаковці, на лицьовій стороні якої вказана тільки назва бренду. На звороті розміщено вже повну назву моделі та її технічні характеристики.

 

 

Комплект постачання Blackview BV9300 простий і включає лише необхідні елементи, які зустрічаються і у всіх інших смартфонах. Це документація, зарядний пристрій, шнур USB-C, скріпка для виймання SIM-лотка та темляк. З усіх комплектуючих деталей лише наявність темляка вказує на те, що перед нами ударостійкий смартфон.

 

 

Чохла у комплекті Blackview BV9300 немає, та він там у принципі і не потрібний. Габарити смартфона і так величезні, а уявіть його ще у захисному чохлі. Більше нічого цікавого у комплектації немає, тому впевнено рухаємось далі.

 

Вас може зацікавити: Огляд Xiaomi Redmi 12 – аутсайдер чи топовий бюджетник?

 

Зовнішній вигляд та габарити

Дизайн – це, звичайно, пекуча тема Blackview BV9300, як і всіх ударостійких смартфонів. Виглядає телефон як грубий броньований пристрій, яким він, по суті, і є. Ніякої елегантності та стилю – все зроблено лише для захисту та експлуатації в екстремальних умовах.

 

 

Сам корпус Blackview BV9300 пластиковий, але є багато гумових і металевих елементів. По периметру всієї задньої кришки йдуть гумові вставки, які повинні забезпечити захист під час падіння на тверду поверхню. Навколо блоку камер, а також з обох боків корпусу розташовані металеві пластини. Нагадує вся ця справу якогось Термінатора у світі телефонів.

 

З правого боку знаходяться кнопки живлення та регулювання потужності, а на іншій грані SIM-лоток та клавіша швидкого доступу. Роз'єм USB Type-C захищений спеціальною заглушкою. Також є отвори для того, щоб прикріпити до телефону темляк. Сканер відбитків пальців знаходиться в кнопці живлення і спрацьовує дуже нестабільно.

 

 

Говорити про те, що Blackview BV9300 важкий та незручний, буде зайвим. Всі ми розуміємо, що на таку проблему страждають абсолютно всі ударостійкі девайси. Розміри Blackview BV9300 становлять 184.6 x 85.6 x 22.8 мм, а вага – 520 грамів. У руці лежить украй незручно, хоч виробник і намагався якомога поліпшити ергономіку.

 

Зрозуміло, що ніхто не розглядатиме Blackview BV9300 як звичайний повсякденний телефон. Цей смартфон підходить для людей, які часто подорожують, займаються екстремальними видами спорту, працюють на найнебезпечніших видах роботи. І, певна річ, що в таких ситуаціях поняття гарного дизайну відходить на далекий план.

 

Якість екрану

Переходимо на екран Blackview BV9300 і тут все на бюджетному рівні. IPS-матриця не може похвалитися достатньою яскравістю, тому у сонячну погоду у вас виникнуть серйозні проблеми з розпізнаванням вмісту на дисплеї. Максимальна яскравість – близько 500 ніт, і це досить мало. Якщо говорити про роздільну здатність, то тут стандартні 1080 на 2388 пікселів.

 

 

Тішить частота розгортки екрану Blackview BV9300, що становить 120 Гц. Ви запитаєте – що ж у цьому такого дивовижного, адже таку частоту вже мають практично всі смартфони на ринку. Але в сегменті бюджетних протиударних смартфонів зазвичай зустрічається 60 чи 90 Гц, і 120 Гц вже можна вважати досягненням. Втім, на занадто плавний скролінг не варто розраховувати через недостатню потужність процесора, але про це трохи пізніше.

 

В очі впадають рамки значних розмірів навколо екрану Blackview BV9300. За сучасними мірками, їх можна вважати просто величезними, адже співвідношення дисплея до передньої панелі складає всього 68.8%. Виглядає таке рішення не дуже, але це ціна, яку доведеться заплатити за ударостійкий корпус.

 

 

Як ви вже зрозуміли, дисплей Blackview BV9300 досить посередній, в першу чергу через низьку яскравість і бляклу кольоропередачу. Але з огляду на клас пристрою, ці моменти йому можна пробачити.

 

Продуктивність

Тепер поговоримо про продуктивність Blackview BV9300. Смартфон працює на чіпі Mediatek Helio G99, який був представлений минулого року. Це ще не дідок, але явний представник процесорів початкового рівня.

 

При повсякденному використанні жодних проблем не виникне, хоч інтерфейс працює трохи повільно. З невибагливими іграшками Blackview BV9300 теж впорається, а ось усілякі ресурсомісткі ігри – це вже не його профіль.

 

 

В AnTuTu Blackview BV9300 набирає близько 379 000 балів, що, звичайно, замало. З тестом на тротлінг смартфон теж справляється не дуже добре. Через 30 хвилин тестування починаються серйозні просідання, і падіння продуктивності становить понад 30%.

 

А ось нагрівання адекватне, якщо грати в не дуже вимогливі іграшки. Наприклад, після гри в PUBG Mobile температура корпусу Blackview BV9300 становила приблизно 35°C.

 

В принципі, очікувати на якийсь інший процесор у цьому ціновому сегменті не варто. Дякую, що хоч не встановили слабше залізо, яким часто грішать ударостійкі моделі початкового рівня.

 

Blackview BV9300 можна придбати лише в одному варіанті пам'яті на 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті. Це досить значний обсяг як для бюджетного пристрою. Також у системі передбачено функцію розширення ОЗП. Додамо сюди ще підтримку картки пам'яті, і виходить взагалі цукерочка.

 

 

 

Інтерфейс

Скажемо кілька слів про програмне забезпечення Blackview BV9300. Смартфон із коробки працює на базі Android 12 з фірмовою прошивкою DokeOS 3.1. Оновлення до Андроїда 13 немає, але, можливо, воно все ж таки прилетить трохи пізніше.

 

Якщо обговорювати фірмовий інтерфейс, то він трохи дивний. Напружує схоже малювання значків, через що можна сплутати програми. Також встановлено багато непотрібних додатків, якими ви навряд чи користуватиметеся. З приємних моментів є можливість запису дзвінків, яка здійснюється за допомогою системного диктофона.

 

Інтерфейс працює непогано, серйозних лагів та підвисань немає. Але все одно великої стабільності не чекайте, іноді система може викидати фокуси.

 

Читайте також: ТОП інтерфейсів Android смартфонів: MiUi, One Ui, ColorOS, OxygenOS, realme Ui, EMUI. Який краще і чому!

 

Камера

Давайте розглянемо камери Blackview BV9300. Тут очікувано все дуже скромно. Телефон став власником потрійної основної камери з головним 50-мегапіксельним сенсором, 8-мегапіксельним ультраширіком та 2-мегапіксельним датчиком глибини.

 

Почнемо із денних фото на головний сенсор. Якість непогана – приємна природна кольоропередача і нормальна деталізація, але трохи страждає динамічний діапазон і деякі кольори передаються надто блякло. Фотографувати в аматорських цілях можна, оскільки щось крутіше у цьому ціновому сегменті знайти важко.

 

 

Нічні знімки погані: жахлива деталізація, багато шумів та розмитих об'єктів. Навряд чи когось задовольнять такі результати.

 

Тепер ультраширік Blackview BV9300. Він тут навіть із автофокусом, за що отримує додатковий бал. Але фотографії робить також посередні. Невеликий кут огляду, розмитість по краях, погана деталізація – це все його промахи. Вночі намагатись зробити на нього якісь знімки взагалі марно.

 

 

Відео на основну камеру Blackview BV9300 можна записувати у роздільній здатності 1440p та 1080p з 30 кадрами на секунду. Якість роликів середня, як і запис звуку.

 

 

Фронтальна 32-мегапіксельна камера Blackview BV9300 створює нормальні фотки, які можна навіть викласти в соцмережі після додаткової обробки.

 

 

Запис відео здійснюється у 1080p. Знову ж таки, якість непогана як для цього цінового сегмента.

 

 

 

Комунікації

За комунікаційними технологіями у Blackview BV9300 все стандартно, за винятком лазерного далекоміра та ліхтарика. Для роботи далекоміра передбачено окрему програму з великою кількістю функцій. Не можна сказати, що точність виміру правильна на 100%, але результати максимально наближені до дійсності.

 

Ліхтарик особливо коментувати і не потрібно. Можемо лише сказати, що світить він яскраво. Важливий момент: на вибір надається дві версії Blackview BV9300: в одній версії далекомір, в іншій – ліхтарик. Вибирайте, що вам більше підходить.

 

 

З інших комунікацій є Wi-Fi, Bluetooth 5.2, NFC , ІЧ-порт, FM-радіо і повний набір навігаційних служб. Стереозвуку немає, тільки моно. Але незважаючи на це звучання все одно дуже голосне, хоч і не дуже якісне. Вібромотор бюджетний, і це відчувається – навряд чи вимогливих користувачів задовольнить якість вібрації.

 

Автономність

Час автономної роботи є однією з головних переваг Blackview BV9300. Ємність батареї становить 15080 мАг, так що апарат можна вважати повноцінним повербанком. Звичайно, відразу згадуємо вагу телефону у півкілограма, і від цього захоплення трохи минає. 

 

Приблизно розраховуйте на 16-18 годин роботи екрану. Як ліхтарик мобільний пристрій може працювати безперервно протягом двох діб. Результати, звичайно, приголомшливі.

 

 

А ось потужність комплектної зарядки трохи напружує. 33 Вт для такого обсягу акумулятора просто смішно. Ясна річ, що це бюджетний смартфон і потужну зарядку сюди завезти не могли. Але все одно сумно, адже на повне поповнення заряду до 100% у вас піде не менше 4 годин, а то й 5.

 

Завдяки реверсивній зарядці ви можете підживити від Blackview BV9300 інші пристрої, і для цього навіть не потрібні перехідники. Ось тільки потужність зворотної зарядки дуже маленька – всього 5 Вт.

 

 

 

Ціна та висновки

Blackview BV9300 можна придбати на Aliexpress , і там ціна на нього становить у звичайні дні близько 270-290 доларів. Для цього скористайтеся цим посиланням. Але під час акцій смартфон можна придбати приблизно за 240 доларів, і це справді дуже смачна ціна.

 

Ось тільки потрібно добре подумати перед покупкою цього смартфона. Не варто вестись на величезний об'єм акумулятора та купувати Blackview BV9300 для повсякденного використання. Вам буде дуже незручно користуватися ним, і навіть відмінна автономність цього не варта.

 

Якщо ви спеціально шукаєте протиударний смартфон для роботи, екстремального виду спорту та інших подібних цілей – тоді Blackview BV9300 є непоганим варіантом. Серед конкурентів він виділяється екраном із частотою розгортки 120 Гц, нормальним процесором, великим об'ємом пам'яті та камерою з ультраширіком.

 

 

За 240 доларів це гідна модель, якщо говорити про сегмент ударостійких телефонів. Звичайно, у такому ціновому діапазоні можна знайти смартфони з крутішими характеристиками, але це будуть звичайні моделі без захисту. А це вже зовсім інша розмова.

 

На цьому ми закінчуємо огляд Blackview BV9300. Залишайте свою думку про цей смартфон у коментарях.

 

Плюси:

  • частота розгортки 120 Гц;
  • вологозахист IP68/IP69K;
  • відповідність стандартам MIL-STD-810H;
  • вбудований лазерний далекомір або ліхтарик;
  • підтримка картки пам'яті;
  • нормальний для бюджетного сегменту процесор Mediatek Helio G99;
  • 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті;
  • є можливість системно збільшити ОЗП;
  • непогані фото на основну камеру при денному освітленні;
  • гарна фронтальна камера;
  • акумулятор з величезною ємністю 15080 мАг;
  • низька ціна.

 

Мінуси:

  • специфічний дизайн;
  • величезні габарити та вага;
  • проблеми з ергономікою;
  • бляклий екран;
  • проблеми з оновленнями Андроїда;
  • слабкий ультраширік;
  • немає стереозвуку;
  • поганий вібромотор;
  • низька потужність зарядки.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 28.07.2023
Коментарі
Всього коментарів: 5
 
Сергей
0
Дебил
28.08.2023 14:59
Відповісти
Борис-бритва
2
Вес это хорошо, вес это надёжно, даже если не выстрелит, таким всегда можно врезать по башке
01.08.2023 15:44
Відповісти
Ярослав
1
Процесор Helio G99 початкового рівня?Автор,ти лузер,тобі тільки кнопкові телефони оглядати,і то ти б напартачив...
30.07.2023 21:51
Відповісти
Аліна Нікітіна
3
А до якого рівня ви б його віднесли? До середнього чи до флагманського? Може, вам перерахувати середньорівневі та флагманські процесори?
31.07.2023 03:07
Відповісти
Виктор
6
Такое впечатление что автор аппарат и в руки не брал.Например дисплей очень яркий и насыщенный красками.Можно регулировать цвето передачу.Полная зарядка не 5 часов а три с небольшим.
29.07.2023 07:51
Відповісти

Останні ролики на YouTube