Огляд HyperOS (MIUI 15) – це ще Android чи вже iOS?
Компанія Xiaomi постійно покращує свої пристрої та програмне забезпечення. Щороку ми отримуємо нову версію фірмової оболонки MIUI, до якої додаються цікаві фішки та унікальні нововведення. Але виробник вирішив піти далі і замість просто нової версії Міюай випустити нову операційну систему під назвою HyperOS.
Прошивка HyperOS заснована на Linux, а не Android. Виробник заявляє, що ця оболонка може встановлюватися практично на будь-який пристрій від телефонів до автомобілів. Але нас, звісно, найбільше цікавить функціонал системи на смартфонах. Тому в сьогоднішньому матеріалі проведемо докладний огляд HyperOS (MIUI 15) і з'ясуємо, що цікавого вона пропонує.
Огляд HyperOS (MIUI 15) – це ще Android чи вже iOS?
Екран блокування та AOD
Починаємо з екрану блокування, який нарешті отримав повноцінні зміни навіть на глобальній прошивці. Раніше суттєві покращення стосувалися лише китайської версії, але тепер прогрес дійшов і до глобалки. Тепер ви можете не просто змінити заставку екрана, але й повністю кастомізувати стиль відображення годинника.
Найбільше уваги привертає ефект глибини, завдяки якому дата і час можуть бути на задньому плані, а на передній план виступає якийсь елемент шпалер. Виглядає дуже оригінально. З'явилася і імітація скла з розмиттям, а сама анімація екрану блокування тепер плавна та витончена.
У системі одразу пропонується кілька варіантів зміни екрана блокування. Ви можете підібрати той стиль, який найбільше подобається. Шаблонів багато, і кожен ви можете змінити на власний розсуд. Наприклад, встановити якусь картинку або фото, вибрати стиль, розмір і колір годинника, а також надрукувати будь-який напис. Кастомізація правда розширена і до певної міри навіть перевершує iOS 16.
Екран блокування плавно перетікає в AOD: зберігається такий самий стиль годинника та інших елементів, тільки фон стає чорним, а саме зображення пропадає. Якщо функція Always on Display присутня на вашому смартфоні, то ви зможете насолодитися новими стилями та провести власну кастомізацію.
Панель управління
Тепер давайте подивимося на панель керування. Вона теж змінилася в порівнянні з MIUI 14 і виглядає більш полегшеною та впорядкованою. І, звичайно, оновлений стиль ще більше нагадує iOS. Так можна сказати про весь дизайн прошивки. З першого погляду стає зрозуміло, якою операційною системою надихалися розробники HyperOS.
Ви можете змінювати розташування елементів на панелі керування, але це стосується не всіх налаштувань. Давайте подивимося на розташування. У самому верху знаходиться значок Wi-Fi та мобільної мережі, потім на одній лінії йдуть повзунки регулювання гучності та яскравості, а також медіаплеєр.
Ще нижче – віджет із пристроями, які синхронізуються. Ці елементи не змінюються. Можна тільки прибрати рядок з екосистемою, якщо ви не користуєтеся «розумним будинком».
А далі вже йдуть налаштування, розташування яких ви можете змінювати на власний розсуд. Сюди відноситься Bluetooth, ліхтарик, беззвучний режим, запис екрану тощо.
До речі, важливий момент щодо значка «Налаштувань». Він за замовчуванням присутній у глобальній версії і вам не потрібно проводити додаткові маніпуляції, щоб винести цей елемент на панель керування. Значок дуже корисний, тому що лише одне натискання – і перед вами відкривається меню з налаштуваннями.
Плеєр з музикою на панелі керування працює справно, все перемикається та регулюється без зависань. У налаштуваннях можна додати написи для елементів, оскільки за замовчуванням вони вимкнені – ми бачимо просто круглі значки.
Ну і, звичайно, всі любителі класики можуть повернути стару панель повідомлень, якщо їх не влаштовує панель у стилі iOS. Така ж можливість була й у попередній MIUI.
Робочий стіл
Продовжуємо говорити про дизайн HyperOS і наступний важливий етап – це робочий стіл. Тут якихось суттєвих змін немає. Дизайн значків змінили, і тепер вони також виглядають більш мінімалістично і свіжо.
Деякі іконки стали більшими за розміром. А параметр із самостійним регулюванням іконок перенесли до розділу «Шпалери та персоналізація». У швидких налаштуваннях робочого столу вже немає опції регулювання розміру іконок – для деяких користувачів це буде незвично і незручно.
HyperOS отримала велику кількість нових шпалер на будь-яку тему та смак. Все це ви знайдете в тому ж пункті «Шпалери та персоналізація».
Читайте також: Огляд OnePlus Ace 3 (12R) – перший убивця флагманів у 2024 році
Шрифти
Так, друзі, ми таки дочекалися новий шрифт у глобальній версії. Це MiSans, який вже був у MIUI 14, але тільки для китайських пристроїв. Виглядає такий шрифт більшим і цікавішим. Також за допомогою повзунків ви можете самостійно змінити його розмір, а також визначити жирність. Залишився і стандартний шрифт Default – більш тонкий і для деяких звичний.
Екосистема
Найбільше галасу на презентації HyperOS наробив не оновлений дизайн, а загальна екосистема. Нам розповідали, що тепер усі пристрої «розумного будинку» керуватимуться одним телефоном, все налаштовуватиметься в одному місці швидко і просто. Звісно, що така функція з'явилася, але тільки для Китаю.
У глобальній версії HyperOS взаємодію з екосистемою просто прибрали. З нових опцій варто відзначити лише можливість синхронізуватися із планшетом. Якщо у вас є планшетний ПК від Xiaomi, ви можете підключити його до телефону і полегшити роботу між пристроями.
Анімація
Над анімацією теж попрацювали. Вона змінилася не лише на екрані блокування, а й у всій системі. Наприклад, зарядка смартфона тепер теж супроводжується оновленою анімацією: у верхній частині екрана висвічується процес зарядки. Деякі об'єкти підтримують ефект розмиття, що виникає при взаємодії з ними. А коли ви відкриваєте шторку швидких налаштувань, у ній плавно з'являються елементи зі статус-бару.
Погода
Фірмовий додаток погоди злегка оновили і також додали більш точну та приємну анімацію, яка повідомлятиме нам про різні метеорологічні явища. Додаткова інформація (вологість, УФ-індекс, схід та захід сонця, тиск) знаходиться внизу програми у вигляді віджетів.
Галерея
Більшість нововведень у Галереї пов'язані з роботою штучного інтелекту. Так-так, він нарешті дістався і до смартфонів Xiaomi. Одна з найкрутіших функцій – це вирізання центральних елементів з фотографій та подальше їх використання у вигляді наклейок або стікерів. Ще є копіювання елементів і ручне малювання за допомогою пензля.
Штучний інтелект самостійно визначає головний об'єкт зображення (наприклад, силует людини) і видаляє задній фон. Окрім вирізки елемента, ви можете просто замінити фон, використовуючи вже готові варіанти або підбираючи свої.
Подібна взаємодія можлива і з текстом: натискаєте на будь-який текст, який є на картинці, і можете скопіювати його для подальшої роботи. Опція корисна, але на Samsung та Pixel вона присутня вже давно.
Також у Галереї з'явилися додаткові шаблони з різними ефектами. Їх можна застосувати до будь-якого фото.
Вас може зацікавити: Як перейти з iPhone на Android – докладна інструкція 2024
Камера
Скажемо кілька слів про системний додаток камери. Додаткові функції можна викликати простим свайпом вниз. Більше не потрібно натискати на значок у верхній частині екрана. З нових опцій додалася «Довга витримка» з різними ефектами та «Мікрокіно» з цікавими заставками.
Управління однією рукою
Системні додатки, такі як Провідник, Календар, Музика, Відео, не отримали істотних змін. Але дрібні фішки додалися, і всі вони орієнтовані на головне завдання – управління однією рукою.
Виробник наголосив на тому, що тепер користуватися смартфоном на HyperOS буде зручно однією рукою. Подібне ми бачили у One UI 6.0, про яку розповідали тут. Ось тільки з огляду на значні габарити сучасних смартфонів, для зручної взаємодії з додатками і системою вам все-таки знадобиться дві руки, як не крути.
Запуск застарілих додатків
І останнє нововведення в HyperOS, про яке сьогодні розповімо, стосується апаратної частини. Ви зможете встановлювати на флагмани бренду додатки, побудовані на 32 бітах. Ми нагадаємо, що новий топовий процесор Snapdragon 8 Gen 3 не підтримує 32-розрядні програми, тому окрема наявність такої можливості дуже радує.
По ідеї всі старі додатки повинні запускатися і нормально працювати на смартфонах під керуванням HyperOS. Звичайно, система пропонуватиме встановити новішу версію програми, але на працездатність це не вплине.
Висновки
Ми розповіли про основні нововведення, які з'явилися в HyperOS (MIUI 15). Як бачимо, цього разу виробник реально подумав про глобальну версію та не обділив її. У попередніх міжнародних прошивках зазвичай усі топові функції були відсутні, і лише китайські збірки могли похвалитися суттєвими нововведеннями. Тішить, що в HyperOS цю тенденцію змінили.
Так, ми не отримали на глобалці обіцяну взаємодію всієї екосистеми, але з цим нічого не вдієш. Натомість прокачали дизайн прошивки, впровадили роботу штучного інтелекту та додали дрібні, але дуже корисні покращення. Та й до стабільності роботи немає претензій, все працює спритно та плавно, а сама прошивка важить відносно небагато (в межах 10-12 ГБ).
А вам сподобалася HyperOS? Поділіться своєю думкою у коментарях.
Note 12 pro
Чі працюватиме взагалі?