Огляд OnePlus 11 – хочете смартфон за всі гроші світу?

27.02.2023 20586 8

Привіт, друзі! Сьогодні у нас на огляді дуже цікава новинка, на яку, ми впевнені, чекали багато користувачів. А особливо фанати бренду Ванплас. Адже бренд випустив новий флагманський смартфон, який обіцяє бути ідеальним за всіма параметрами. Нічого дивного, тому що смартфони OnePlus майже завжди виходять чудовими, та й ціна на них приємна. Чи так все добре й з OnePlus 11, або деякі питання до цієї моделі все ж таки виникають? Давайте розбиратися.

OnePlus 11 – хочете смартфон за всі гроші світу?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, розміри та матеріали корпусу

Дисплей

Процесор, продуктивність в іграх та варіанти пам'яті

Фірмовий інтерфейс та різниція у версіях

Камери та якість фото і відео

Комунікації та звук

Акумулятор та час автономної роботи

Ціна

Висновки

Відеоогляд 

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO3 Fluid AMOLED

Діагональ екрану:

6,7″

Роздільна здатність екрану:

1440x3216 пікселів

Додаткові характеристики дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів 525 ppi, стандартна яскравість – 500 ніт, пікова яскравість – 1300 ніт, розпізнавання 1 мільярда кольорів, підтримка технології Dolby Vision та формату HDR10+

Габарити:

163.1 x 74.1 x 8.5 мм при масі 205 грамів

Кольори:

Titan Black (чорний), Eternal Green (зелений)

Матеріали корпусу:

Скляна задня панель та алюмінієві грані

Захист:

Corning Gorilla Glass Victus (передня панель)

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Графічний прискорювач:

Adreno 740

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A715 із частотою 2.8 ГГц + два ядра Cortex-A710 із частотою 2.8 ГГц + три ядра Cortex-A510 із частотою 2.0 ГГц

Варіанти пам'яті:

8/128 ГБ, 12/256 ГБ, 16/256 ГБ, 16/512 ГБ (для Китаю); 8/128 ГБ, 12/256 ГБ (для Європи)

Операційна система:

Android 13 з прошивкою OxygenOS 13 (Global) або ColorOS 13 (China)

Основна камера:

Головний модуль: Sony IMX890, роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, сенсор 24 мм, розмір матриці 1/1.56", розмір пікселя 1.0µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Телеоб'єктив: Sony IMX709, роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 44 мм, розмір матриці 1/2.74", PDAF (фазовий автофокус), 2-кратний оптичний зум;

Надширококутний об'єктив: Sony IMX581, роздільна здатність 48 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 115˚, розмір матриці 1/2.0", AF (автофокусування)

Додатково: запис відео в максимальній роздільній здатності 8K@24fps, калібрування кольору Hasselblad, подвійний світлодіодний спалах

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, сенсор 25 мм, розмір пікселя 1.0µm

Запис відео в роздільній здатності 1080p@30fps

Комунікаційні технології:

Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, навігаційні служби GPS, BDS, GLONASS, GALILEO, QZSS

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5000 мАг

Швидка зарядка:

Для Китаю – 100 Вт (заряд до 50% за 10 хвилин, до 100% – за 25 хвилин); для США – 80 Вт

Ціна:

8/128 ГБ – $716; 12/256 ГБ – $769; 16/256 ГБ – $802; 16/512 ГБ – $922.

В першу чергу знайомимося з переліком технічних характеристик. Тут все чудово: AMOLED- екран з роздільною здатністю 2.5K, найтоповіший процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, потрійна головна камера з крутими модулями від Sony, потужна 100-ватна зарядка.

 

Приголомшливі враження, поки не подивишся на ціну. Так-так, базова версія коштує аж 716 доларів. Чи є сенс віддавати такі великі гроші за OnePlus 11, або краще придбати більш доступну модель від конкурентів? Щоб відповісти на це питання, потрібно ближче познайомитись із новинкою.

 

Комплектація

Спочатку розберемося з комплектацією. OnePlus 11 приходить у досить невеликій упаковці. Коробка значно менша за розміром, ніж була у попередніх моделей. Упаковка однотонна, яскраво-червоного кольору. У верхньому лівому кутку розташовується велика цифра 11. Виглядає просто і зі смаком.

Комплект постачання звичний, нічого нового не додали. Разом з OnePlus 11 ви отримаєте прозорий силіконовий чохол, USB-кабель червоного кольору, блок живлення, скріпку для відкриття SIM-лотка та документацію.

У китайській версії адаптер живлення йде на 100 Вт, а ось в американській – на 80 Вт. І це не єдина відмінність версій, але про це поговоримо в окремому пункті. Якщо купуватимете НЕ європейську версію OnePlus 11, заздалегідь подбайте про перехідник.

Більше про комплектацію нема чого сказати. Хіба тільки те, що на екрані вже наклеєно захисну плівку. Дрібниця, а приємно.

 

Дизайн, розміри та матеріали корпусу

Зовнішній вигляд OnePlus 11 одразу нагадує, що перед нами повноцінний флагман. Його не можна назвати супер тонким або легким: смартфон досить важкий і добротний, що тільки наголошує на його преміальності. Габарити складають 163.1×74.1×8.5 при вазі 205 грамів.

Задня панель OnePlus виконана зі скла, а рамки алюмінієві. Жодного пластику. Екран покритий загартованим склом Gorilla Glass Victus – це забезпечує невеликий захист, але кидати пристрій дисплеєм униз ми б вам не радили.

Вибір кольорів невеликий: є лише зелений та чорний варіанти. Зелене забарвлення глянсове, а чорне йде з приємною текстурою.

Головна фішка дизайну OnePlus 11 – це блок основної камери. Він круглий, із невеликою металевою підкладкою збоку. Виглядає оригінально та точно привертає увагу. Ось тільки тим, хто любить мінімалізм та строгість, такий дизайн камери навряд чи сподобається.

З роз'ємів варто відзначити фірмовий перемикач звукових режимів та другий мультимедійний динамік.

Фірмовий логотип OnePlus розміщений по центру корпусу, а невеликий виріз для фронтальної камери причаївся у верхньому лівому кутку екрану.

 

Ще одна примітна деталь – округлі грані корпусу. Така фішка зараз зустрічається майже у всіх флагманах. Виняток складає Xiaomi 13, про який ми нещодавно розповідали: там дисплей плоский, що точно сподобається великій кількості користувачів. Можна по-різному ставитися до закругленого екрану, але цікавинку у дизайн це додає. А ось у плані практичності виграє все-таки плаский дисплей.

Слот для карти пам'яті, ясна річ, відсутній, як і аудіоджек. Що ж із вологозахистом, спитаєте ви. А нічого – відповімо ми. В офіційних характеристиках OnePlus 11 захист від вологи не вказаний, але деякі джерела все ж таки стверджують, що вологозахист присутній, але невеликий. Швидше за все це рівень IP64. Тож випадкові бризки води чи дощ телефону не страшні.

Невеликі підсумки з зовнішнього вигляду OnePlus 11: смартфон цілком виправдовує звання флагмана. Впізнавальний і яскравий дизайн, якісні матеріали корпусу, надійне складання, закруглений дисплей – що ще потрібно для топового телефону?

 

Дисплей

Екран OnePlus 11 також відповідає флагманським параметрам. Телефон оснащений матрицею Fluid AMOLED із підтримкою новітньої технології LTPO 3.0. Роздільна здатність досить солідна – це 2.5K (QHD+).

Але сам екран вже можна назвати трохи застарілим: у OnePlus 11 використовується дисплей Samsung E4, тоді як деякі інші флагмани оснащуються новим шостим поколінням. Наприклад, Xiaomi 13 отримав дисплей Samsung E6, але роздільна здатність у цієї моделі Full HD+, а підтримка технології LTPO взагалі відсутня.

Повертаємося до OnePlus 11. Частота оновлення екрана – 120 Гц. Тут усе по-дорослому. Пікова яскравість досягає 1300 ніт – непогано, але Xiaomi 13 видає цілих 1900 ніт. Є автоналаштування яскравості, підтримка Dolby Vision та HDR10+.

Якщо візуально оцінювати дисплей OnePlus 11, він однозначно хороший. З яскравістю, деталізацією та кольоропередачею все відмінно. Але, знову ж таки, деякі флагмани показують результати на голову вищими.

Невелика проблемка є і з ШІМом. У останніх смартфонах бренд OnePlus перестав приділяти належну увагу рівню шкідливого мерехтіння. Ми провели виміри, і результати нас трохи розчарували. Як завжди, ліворуч – ШІМ, праворуч – яскравість:

  • 100% - 32%;
  • 75% - 31%;
  • 50% - 30%;
  • 35% - 29%;
  • 25% - 29%;
  • 15% - 27%;
  • 0% - 15% .

Нагадаємо, що, якщо рівень ШІМу вище 20%, користувач може відчувати втому очей та інші неприємні симптоми. У OnePlus 11 рівень шкідливого мерехтіння не критичний, але чутливі до ШІМу люди все одно відчують легкий дискомфорт.

 

Якщо ви помічали погіршення самопочуття після використання телефонів з AMOLED-матрицями, можливо, вам краще придбати модель з IPS, або вибрати смартфон з функцією DC Dimming. У цій статті ми проводили детальне порівняння матриць AMOLED та IPS .

 

Процесор, продуктивність в іграх та варіанти пам'яті

OnePlus 11, як і належить флагману, отримав топовий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. На даний момент це найпотужніший чіп для Android-смартфонів. Snapdragon 8 Gen 2 прийшов на зміну першому поколінню восьмого Дракона, який, нагадаємо, нещадно нагрівався в іграх і сильно тротлив. Як же з цим справи в OnePlus 11 – з'ясуємо прямо зараз.

Ми протестували смартфон у вимогливій іграшці Genshin Impact, і результат відмінний. Гра чудово йде на ультрависоких налаштуваннях, ніяких мікрофризів та інших неприємних явищ.

При тривалій грі нагрівання корпусу становить близько 43-44°C. Смартфон відчувається у руках трохи теплим, але надмірного нагріву немає – можна грати з комфортом.

Ознайомитися з троттлінгом ви можете на зображенні нижче. Так, просідання є, але кількість гіпсів приємно дивує. Загалом до продуктивності OnePlus 11 жодних претензій. Це дуже потужний телефон, який чудово впорається з усіма важкими сценаріями.

Варто звернути увагу на модифікації пам'яті. Справа в тому, що версії для китайського та міжнародного ринку відрізняються. Якщо ви купуєте Global Version, то там тільки модифікації на 8/128 ГБ та 12/256 ГБ. А ось у китайській версії OnePlus ще додаються модифікації з 16 ГБ оперативної пам'яті. Це 16/256 та 16/512 ГБ.

OnePlus 11 отримав новий стандарт постійної пам'яті – UFS 4.0, але лише у модифікаціях на 256 та 512 ГБ. Версію на 128 ГБ обділили і додали лише UFS 3.1.

 

Із продуктивністю розібралися. У цьому плані OnePlus 11 – справжній красень. А як стабільність роботи? Зараз дізнаємось!

 

Фірмовий інтерфейс та різниця у версіях

Залежно від регіону OnePlus 11 поставляється з різними фірмовими прошивками. У китайській версії це ColorOS 13, у глобальній – OxygenOS 13. Різниця між ними несуттєва, тому довго зупинятись на цьому не будемо.

В обох випадках використовується операційна система Android 13. Також виробник заявляє, що OnePlus 11 підтримуватиметься протягом 4 років. Тобто на цей апарат прилетить навіть майбутній Android 17. А ще нам обіцяють 5 років патчів безпеки.

 

Інтерфейс працює дуже спритно та плавно. Відсутні навіть найменші підвисання та лаги. Це цілком очікувано, адже у якості прошивки від холдингу BBK не варто сумніватися.

 

Тепер важливіший момент – чи варто купувати китайську версію? Дивіться, ситуація з China Version у OnePlus 11 така сама, як і в інших китайських моделях. Можна цілком комфортно користуватися телефоном для китайського ринку, але тільки з умовою, що ви перепрошиєте його на глобальну прошивку. Досвідчені користувачі можуть впоратися з таким завданням самостійно, а ось усім іншим краще звернутися до майстра.

Користуватися смартфоном із китайською прошивкою відверто незручно. Ви зіткнетеся з відсутністю важливих сервісів Google. Та й на OnePlus 11 спостерігається проблемка з відображенням повідомлень на AOD.

Якщо ж перепрошити на глобалку, все буде чудово. Агрегація частот також працюватиме, як і band 20. Якщо не знаєте, навіщо він потрібен, ласкаво просимо до окремої статті. Є навіть запис дзвінків.

Технічно китайська версія майже нічим не відрізняється від глобалки. Хіба що у неї відсутня підтримка технології e-SIM, і блок живлення йде з потужністю 100 Вт, а не 80.

Чому ж одразу не придбати глобальну версію, адже вона вже доступна? Ви можете без проблем це зробити, але враховуйте, що майже завжди глобалки коштують на 100-200 доларів дорожче , ніж China Version. Чи є сенс переплачувати – вирішуйте самі.

 

Камери та якість фото та відео

OnePlus 11 отримав дуже пристойні датчики. Тут немає марної нісенітниці на 2 або 5 Мп. Все по-дорослому: основний модуль має роздільну здатність 50 Мп, ультраширік – 48 Мп та телевік – 34 Мп. Всі датчики від Sony. Але це лише цифри: ми знаємо, як компанії заради маркетингу вміють ними розкидатися. Чого тільки вартий 200-мегапіксельний модуль у Redmi Note 12 Pro+, який насправді не робить нічого особливого.

Тішить, що OnePlus не пішли шляхом марних обіцянок і правда зробили свою камеру дуже цікавою. Для прикладу ми провели порівняння з OnePlus 10 Pro. І так, OnePlus 11 справляється краще майже у всіх сценаріях.

Фото на основний об'єктив більш природні і з правильною кольоропередачею саме на OnePlus 11. На OnePlus 10 Pro деякі знімки виходять занадто затемненими. Автоматичний HDR найкраще працює також на одинадцятому смартфоні.

 

Вночі телефони фотографують приблизно однаково – і одна, і друга модель справляється чудово. Але на OnePlus 11, знову ж таки, краще кольоропередача.

Ультраширік на Ванплас 11 показує себе з гарної сторони. Кут огляду навіть більше, ніж на OnePlus 10 Pro + краще деталізація та кольоропередача. У жодному разі не можна сказати, що у 10 Pro слабкий надширококутний сенсор – просто в новому поколінні він ще кращий.

Чудовий ультраширік вплинув на зйомку макро. Предмети виходять набагато більші, ніж на 10 Про, та й деталізація краща. Ви тільки подивіться, наскільки OnePlus 11 випереджає попереднє покоління в плані макрозйомки.

Телевік теж чудовий, але його круто реалізували саме для зйомки портретного режиму. На OnePlus 10 Pro портретні фото виходять дуже темними, колір шкіри передається неприродно.

А ось зум краще відпрацьовує на 10 Про, хоча в одинадцятому поколінні він теж непоганий.

OnePlus 11 вміє записувати відео в максимальній роздільній здатності 8K з 24fps. Якість просто відпад, у цьому немає сумнівів. І при цьому телефон не гріється як божевільний. Але будьмо чесні: мало хто з нас на постійній основі записуватиме відеоролики в 8K. В цьому просто немає потреби. Тому краще протестуємо якість запису відео в 8K з 30 кадрами на секунду.

OnePlus 11 знову справляється краще за свого попередника в плані кольоропередачі, динамічного діапазону і деталізації. Але запис звуку краще у 10 Про. Ось такі справи. Загалом же два смартфони справляються чудово, що й потрібно було довести.

Фронтальна камера на 16 Мп. Чи є суттєва різниця між OnePlus 10 Pro та 11? Ні, фронталка фотографує приблизно однаково. Але нове покоління краще працює із тоном шкіри.

Відео на передню камеру записуються в 1080p з 30 fps. Так, це невелика роздільна здатність для флагмана, але якість непогана. На одинадцятому поколінні ширший кут огляду, та й краща деталізація.

Підсумок по камерах OnePlus 11 наступний: смартфон може цілком претендувати на звання камерофона. Результат гідний і задовольнить навіть найвибагливіших користувачів. OnePlus 11 точно можна додати до ТОП телефонів із найкращою камерою.

 

Комунікації та звук

У плані комунікацій нас найбільше цікавлять дві речі – якість звуку та робота вібромотора. І з одним, і з другим параметром у OnePlus 11 все чудово. Вібромотор дуже приємний і якісний – навіть краще, ніж у 10 Про, хоч і там все було чудово.

Звук також на висоті завдяки другому мультимедійному динаміку. У попередньому поколінні якість звучання була значно гіршою. Що ж, із цими питаннями розібралися, тож рухаємося далі.

 

Акумулятор та час автономної роботи

OnePlus 11 отримав батарею ємністю 5000 мАг. Це стандартна для флагмана ємність акумулятора. Відповідно, час автономної роботи також стандартний. У нашому фірмовому тесті OnePlus 11 протримався 9 годин 52 хвилини, тоді як 10 Про – 9 годин 2 хвилини. Різниця несуттєва, але все одно вона є, і це чудово.

При помірному навантаженні можна розраховувати на день-півтора автономної роботи. Це приблизно 6-7 годин роботи екрану, що досить непогано. Якщо у вас китайська версія зі 100-ватною зарядкою, на повне заповнення заряду піде всього півгодини. За 15 хвилин можна підживити батарею до 63%.

Ще виробник заявляє, що акумулятор витримає близько 1600 циклів заряду. А ми пам'ятаємо з цієї статті, що зазвичай батарея смартфона розрахована на 400-500 циклів.

З цим все чудово, але де ж проблема? А вона є, і це – відсутність бездротової зарядки. Так-так, смартфон вартістю 700 доларів не вміє заряджатися бездротовим способом. Для багатьох користувачів бездротова зарядка – це марна технологія, але у флагмані вона має бути присутня. Користуватися нею – це вже індивідуальне рішення, але виробник мав додати таку можливість. Ось такий неприємний момент виходить.

 

Ціна

Насамкінець залишилося дізнатися ціну OnePlus 11. І тут, ми впевнені, будуть шоковані багато користувачів. Цінник на новинку стартує із 716 доларів. Саме стільки просять за глобальну версію на 8/128 ГБ. Також на Aliexpress представлені китайські версії, але із встановленою міжнародною прошивкою (Global ROM). Ціни просто скажені:

  • 12/256 ГБ – $769;
  • 16/256 ГБ – $802;
  • 16/512 ГБ – $922.

Чи варто придбати OnePlus 11 за таким прайсом – ні. Вартість зараз дуже завищена. Зачекайте півроку і тоді вже можна замислюватися про покупку OnePlus 11.

 

Висновки

OnePlus 11 – це чудовий флагманський смартфон. У ньому є все, що потрібно користувачеві: стильний дизайн, якісний дисплей, потужний процесор, круті камери, відмінний звук, стабільна робота ОС, тривалий час підтримки від виробника та гідна автономність.

 

Але всі ці переваги псує дуже підвищена вартість. Для порівняння ви можете придбати OnePlus 10 Pro, який буде не набагато гіршим за нове покоління. Коштує Ванплас 10 Про близько 500 доларів, і це вже за глобальну версію, яку продають в Україні.

Є і свіжий тринадцятий флагман від Xiaomi, який може похвалитися наявністю офіційного вологозахисту та бездротової зарядки. Платити такі гроші за новинку від OnePlus зараз нераціонально. Приблизно через півроку ціна має знизитися, і тоді OnePlus 11 можна розглядати до покупки. Поки що краще не поспішати, або взагалі придбати інший смартфон.

Плюси:

  • цікавий дизайн;
  • якісне складання;
  • дорогі матеріали корпусу;
  • роздільна здатність екрану 2.5K;
  • наявність LTPO 3.0;
  • частота оновлення дисплея 120 Гц;
  • новий топовий процесор;
  • хороша продуктивність в іграх та помірне нагрівання;
  • стабільна та плавна робота прошивки;
  • 4 роки оновлень Android та 5 років патчів безпеки;
  • чудовий надширококутний об'єктив;
  • крута макрозйомка;
  • запис відео в 8K та 4K;
  • природні фото на передню камеру з правильною передачею тону шкіри;
  • гучний та якісний звук;
  • гідний вібромотор;
  • тривалий час автономної роботи;
  • дуже швидка зарядка.

 

Мінуси:

  • мало колірних варіантів;
  • матриця Samsung E4, а не E6;
  • невеликі проблеми із ШІМом;
  • некоректний показ повідомлень на китайській версії;
  • немає бездротової зарядки;
  • вологозахист офіційно не заявлений;
  • посередній зум;
  • підвищена вартість.

 

Вам сподобався OnePlus 11? Поділіться своєю думкою у коментарях.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 27.02.2023
Коментарі
Всього коментарів: 8
 
Александр
0
Отличный обзор. Все ясно и понятно. Интересует вопрос с перепрошивкой на глобалку , при скидывании на заводские настройки будет ли телефон корректно работать?
14.02.2024 06:06
Відповісти
Майк
0
Момент в статті "Як завжди, ліворуч – ШІМ, праворуч – яскравість", насправді ліворуч яскравість а праворуч ШІМ :)
25.01.2024 19:53
Відповісти
Марина
3
Доброго дня.
Підкажіть, будь ласка, як відрізнити цей телефон China версію від Global?
За пошуком в інтернеті надає відповідь - тільки по коробці: якщо тільки ієрогліфи, то Китай, якщо англійська мова присутня, то - європейська.
А окрім цього як зрозуміти, що в мене на руках OnePlus 11 12/256 Global. Адже китайську версію просто могли перепрошити на Oxygen 13 і додати перехідник для зарядки. Які є способи визначення цього.
Дякую.
24.07.2023 15:41
Відповісти
Андрій
2
Доброго дня зніміть якщо не важко процес перепрошивки з колор на оксиген на дану модель
18.07.2023 13:26
Відповісти
Евгений
2
Привет вашей команде. Спасибо за обзоры. По вашему мнению если выбрать главный критерий фото, видео, то с этим лучше справится OnePlus 11 или xiaomi 13?
12.04.2023 10:00
Відповісти
Дмитрий
-12
Здравствуйте!

Это Дмитрий (Инстаграм: kupratsevich_dima), писал вам раньше про покупку сайта andro-news.com, но не получил ответа.

Возможно, что не устроила цена. Готов рассмотреть по рыночной оценке.

Мои контакты:
kupratsevich (Telegram)
kuprdimasites@gmail.com (Почта)
+79959176538 (Телефон/whatsapp)
02.03.2023 06:41
Відповісти
Гаврило
24
Дмитро, ідіть в слід за російським корабле!
03.03.2023 20:54
Відповісти
Якут
-9
Хааа ебанашка)))
25.03.2023 16:51
Відповісти

Останні ролики на YouTube