Огляд Poco F5 – невже це правда найкращий субфлагман?
Привіт, друзі! Цей місяць прямо не перестає тішити довгоочікуваними новинками. Зовсім недавно ми знайомили вас із цікавими смартфонами від realme – 11 Pro та 11 Pro+. І ось гарячі пиріжки готові і від бренду Poco.
Сьогодні у нас в гостях Poco F5, який є повним клоном Redmi Note 12 Turbo. На думку багатьох користувачів і навіть техно-експертів, Poco F5 можна сміливо вважати найкращим молодшим флагманом у світі. Яка гучна заява, чи не так? Давайте проведемо огляд Поко Ф5 і з'ясуємо, чи варто погоджуватися з цим пафосним твердженням.
Огляд Poco F5 – невже це правда найкращий субфлагман?
Дизайн, розміри та матеріали корпусу
Інтерфейс та стабільність роботи
Технічні характеристики
Матриця: |
OLED |
Діагональ екрану: |
6.67″ |
Дозвіл: |
1080 x 2400 пікселів |
Інші параметри екрана: |
Частота розгортки – 120 Гц, підтримка Dolby Vision та HDR10+, пікова яскравість – 1000 ніт |
Габарити: |
161.1 x 75 x 7.9 мм при вазі 181 грам |
Матеріали корпусу: |
Пластик |
Кольори: |
Blue, Black, White |
Процесор: |
4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 |
Графічний прискорювач: |
Adreno 725 |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-A710 із тактовою частотою 2.91 ГГц + три ядра Cortex-A710 із частотою 2.49 ГГц + чотири ядра Cortex-A510 із частотою 1.8 ГГц |
Операційна система: |
Android 13 з фірмовою прошивкою MIUI 14 f or Poco |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 64 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/2", розмір пікселя 0.7µm, PDAF (фазовий автофокус Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4 Запис відео в 4K @ 30fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5 Запис відео в 1080p@/60fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
Звук: |
Стерео |
Батарея: |
5000 мАг |
Швидка зарядка: |
67 Вт |
Ціна: |
Від $314 (на Aliexpress), від €429 (у Європі) |
Як вам такі характеристики, друзі? Погодьтеся, що як для молодшого флагмана все чудово. Найбільшу увагу привертає OLED-екран із частотою розгортки 120 Гц та високою яскравістю, а також новий чіп Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, завдяки якому Poco F5 вважають найпотужнішим субфлагманом у світі.
А ось характеристики камери якось відразу не вражають: тут вже набридлий 64-мегапіксельний сенсор, малоефективний 8-мегапіксельний ультраширік і некорисний макро на 2 Мп. З першим враженням від Poco F5 розібралися. Тепер давайте зануримся глибше і з'ясуємо всі сильні та слабкі сторони цього апарата.
Комплектація
По традиції огляд Поко Ф5 починаємо з комплектації. І тут вже давно набридлий комплект поставки – USB-кабель, скріпка для SIM-лотка, дешевий силіконовий чохол та адаптер живлення потужністю 67 Вт. Все примітивно та звично.
Смартфон приходить у чорній фірмовій упаковці з жовтими літерами, яка одразу дає зрозуміти, що перед нами чергова модель від бренду Poco. З невеликих переваг варто відзначити вже наклеєну на екран захисну плівку. Більше тут обговорювати нема чого, тому впевнено рухаємося далі.
Дизайн, розміри та матеріали корпусу
Після розпакування Poco F5 зовсім не справляє ефекту «вау». Якщо розглядати дизайн новинки саме в рамках асортименту Poco, то тут все є досить мінімалістичним. На корпусі немає жодних великих елементів та помітних написів.
Три модулі основної камери не мають під собою окремої панельки. Це просто три невеликі сенсори, і таке оформлення дуже нагадує нещодавній Samsung Galaxy A54.
Якщо порівнювати зовнішній вигляд Poco F5 c Poco X5 Pro, то в останнього більш яскраве оформлення з великою чорною вставкою у верхній частині корпусу. В іншому ж відмінності мінімальні: навіть розташування камер однакове. Redmi Note 12 Pro 5G теж, до речі, вливається до цієї трійки «зведених братів».
До речі, радимо порівняти ці смартфони в е-каталозі, щоб було зручніше визначити найкращу модель.
Xiaomi Poco F5 повністю виконаний із пластику, і виробник ніяк це не замаскував. На задній панелі є невеликі блискітки, які виглядають дешево. Колірні варіанти скромні – це блакитний (з дуже сумнівним відтінком, що більше нагадує лазурний), білий і чорний. Габарити вже стандартні – це 161.1 x 75 x 7.9 мм із вагою 181 грам.
Як ви зрозуміли, Poco F5 виглядає непривабливо і навіть не виправдовує свою ціну. Взявши смартфон у руки, ви оціните його максимум у 160-180 доларів. Це досить прикро для апарата за 300-350 доларів.
Але виробник не захотів морочитися із питанням зовнішнього вигляду і вирішив усю увагу приділити саме «начинці» телефону. Вся ця історія нагадує легендарний Pocophone F1 та Poco X3 Pro. Так що за дизайном маємо такого собі «гидкого каченя».
Єдина перевага у кращій бік йде завдяки дуже тонким рамкам навколо дисплея та захисному склу Corning Gorilla Glass 5. Та й сам екран якісний та яскравий (але про це трохи пізніше).
Сканер відбитків пальців розміщений у кнопці живлення, і це ще один фактор, що вказує на бюджетність мобільного пристрою.
Проте підтримку карти пам'яті не додали. А ось аудіоджек є. Досить дивна комбінація, згодні?
Якщо з питанням дизайну розібралися, переходимо до наступного параметра.
Якість екрану
У плані дисплея Poco F5 не відрізняється від Poco X5 Pro або Redmi Note 12 Pro. Це, як і раніше, 6.67-дюймовий OLED-екран з роздільною здатністю FHD+, частотою розгортки 120 Гц, підтримкою Dolby Vision і HDR10+ та з яскравістю в межах 1000 ніт.
Тут просто нема до чого причепитися. Дисплей має приємну кольоропередачу, а завдяки високому рівню яскравості на сонці все чудово видно.
Ще порадували показники ШІМу, оскільки вони просто мінімальні. Пропонуємо вам самим ознайомитися з отриманими результатами (як завжди, ліворуч – яскравість екрану, праворуч – ШІМ):
- 100% - 7%
- 75% - 7.4%
- 50% - 7.8%
- 35% - 8.3%
- 25% - 9.1%
- 10% - 5.8%
- 0% – 9.8 %.
Навіть якщо ви чутливі до ШІМу, можете не боятися купувати Poco F5. Від його матриці буде не більше шкоди, ніж від IPS-екранів.
Невеликі висновки: дисплей Поко Ф5 правда чудовий. У середньобюджетному сегменті ви навряд чи знайдете щось крутіше – далі вже йде флагманський рівень.
Вас зацікавить: Порівняння матриць AMOLED та IPS – що краще
Потужність та пам'ять
Як ми вже говорили, процесор – одна з основних переваг нового Poco F5. А все завдяки свіжому чіпу Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, назва якого відразу натякає, що він недалеко пішов від флагманського Snapdragon 8+ Gen 1. У синтетичних тестах різниця між цими процесорами реально невелика.
Але ми тут не для того, щоб сліпо вірити папірцю. Ми провели реальний тест смартфона у важкій іграшці Genshin Impact на максимальних налаштуваннях графіки. І, що було цілком очікувано, дуже задоволені результатом. Гра літає, ніяких підвисань та лагів навіть через 40-50 хвилин.
Після такого часу гри нагрівання передньої панелі склало близько 47°C, а задньої – 48°C. Це відмінні результати з огляду на потужність чіпа. Ви зможете спокійно грати на ультрависоких налаштуваннях у всі вимогливі іграшки, тому Poco F5 заслуговує на звання геймерського смартфона.
Ще залишилося протестувати рівень тротлінгу. У тесті на обчислювальні ядра падіння продуктивності становило приблизно 30%, а у тесті з відеоприскорювачем – близько 15%. Так, невеликий тротлінг є, але це не критично.
Poco F5 пропонується лише у двох модифікаціях – 8/256 та 12/256 ГБ. Але такого обсягу буде достатньо навіть за дуже активного використання телефону. Використовуються швидкі стандарти пам'яті LPDDR5 та UFS 3.1.
По продуктивності Poco F5 отримує найвищу оцінку. Весь потенціал смартфона розкривається завдяки потужному залізу, і, якщо вам потрібен телефон для ігор або якихось інших ресурсомістких завдань – сьогоднішня новинка якраз є підходящим кандидатом, який безперечно заслуговує на вашу увагу.
Інтерфейс та стабільність роботи
У плані стабільності роботи Poco F5 не відрізняється від інших телефонів бренду. Міюай може періодично підлагувати, але це несуттєва проблема, яку усунуть у нових збірках. А так завдяки продуктивному чіпу і частоті розгортки 120 Гц все літає, додатки відкриваються миттєво, скролінг плавний. Причепитися, в принципі, нема до чого.
Вже з коробки Поко Ф5 працює на базі MIUI 14 зі свіжим Android 13. Ми зробили на цьому акцент, оскільки ні Poco X5, ні Redmi Note 12 Pro 5G ще не оновилися до нової версії операційної системи. Так що Poco F5 поки що першопрохідник у порівнянні зі своїми конкурентами від Xiaomi.
Термін підтримки очікувано такий самий, як і в інших субфлагманів бренду. Більше, ніж на 2 роки оновлення, розраховувати не варто.
Камера та якість фото і відео
Ще на початку огляду ми запідозрили, що камера стане слабким місцем Poco F5. Адже ніяких нововведень та покращень тут немає – телефон оснащений 64-мегапіксельним сенсором Omnivision OV64B, який зустрічався у попередньому Poco F4. Цілком очікувано, що виробник вклався в процесор, а на камери забив. Але на практиці все виявилося не так уже й погано.
Для кращого розуміння ми порівняли камери Poco F5 все з тими ж Poco X5 Pro та Redmi Note 12 Pro. І це приблизно один рівень. Удень відмінності мінімальні, хіба що Poco F5 трохи краще витягує деталізацію.
Poco F5 не вміє працювати з тоном шкіри, тому під час зйомки людей він програє. Найкращий результат у цьому сценарії показує саме Poco X 5 Pro, а на Redmi знімки виходять замиленими.
У тяжких умовах визначити переможця важко. Poco F5 та Redmi Note 12 Pro фотографують однаково зі змінним успіхом. То один телефон краще справляється з деталізацією та динамічним діапазоном, то інший. Poco X5 Pro трохи відстає, але, знову ж таки, не критично.
8-мегапіксельний ультраширік у Поко Ф5 відверто слабкий. Знімки виходять посередні, але аналогічний результат і на X5 Pro, і на Редмі. Усі три смартфони отримали середній надширококутний модуль.
Наш сьогоднішній герой вміє записувати відео у 4K, але тільки з електронною стабілізацією. І картинка приємніша, ніж у конкурентів. Оптична стабілізація включається лише у роздільній здатності FHD. Звук пише непогано.
Фронтальна 16-мегапіксельна камера звичайна, нічим не краща і не гірша від конкурентів. Якість селфі нормальна, але відтінок шкіри краще передає Redmi. Натомість Поко виграє щодо деталізації.
Під час зйомки відео на фронталку на задньому плані помітні значні засвіти, які спостерігаються навіть у похмуру погоду. Така проблемка є у всіх трьох смартфонів, тому можна зробити висновок, що відео на передню камеру записують вони так собі.
Poco F5 не можна назвати найкращим смартфоном у плані фото- та відеозйомки. Але це й не найгірший варіант. Якщо вам потрібна камера просто для повсякденного використання, без вишукувань і професійних вимог, то новинка від Poco цілком може підійти. У плані камер зірок з неба цей смартфон не хапає, але конкурентам не програє. Це такий собі середній рівень.
Читайте також: Як обрати камерофон у 2023 році! Невже 200 Мп – це лише маркетинг?
Комунікації та звук
Нудні комунікаційні служби перераховувати не будемо, ви можете знайти їх у таблиці з технічними характеристиками. У цьому пункті звернемо увагу на звук, якість вібромотора та роботу датчика наближення.
Лінійний вібромотор приємний, з чітким вібровідгуком. Не можна сказати, що це флагманський рівень, але однозначно краще, ніж у бюджетників. Два мультимедійні динаміки видають якісний і гучний стереозвук – з цим теж усе гаразд.
Датчики наближення завжди були персональною болячкою телефонів Xiaomi і особливо Poco. Але нарешті цю проблему усунули, встановивши в Poco F5 фізичний датчик наближення. Тепер все працює чудово, жодних претензій.
Автономність
З часом автономної роботи сучасні смартфони не мають жодних проблем. І сьогоднішня новинка не стала винятком. Вона отримала акумулятор ємністю 5000 мАг, який має забезпечити до півтора дні роботи при помірному використанні. Додамо сюди ще новий процесор Snapdragon 7+ Gen 2, який відрізняється підвищеною енергоефективністю, і виходить взагалі цукерочка.
Є й швидка 67-ватна зарядка, яка нагодує батарею Poco F5 до 78% всього за 30 хвилин, а на повне заповнення заряду потрібно 46 хвилин. Це не якісь особливі результати, адже деякі субфлагмани мають потужність зарядки взагалі 80-100 Вт.
Ціна
Огляд Poco F5 добігає фіналу, тому настав час озвучувати ціни. У європейських країнах версія на 8/256 ГБ пропонується за €429, а за передзамовленням – за €379. Модифікація на 12/256 ГБ коштуватиме €479, а покупці, які оформили попереднє замовлення, зможуть придбати смартфон за €399.
На Aliexpress базову версію (8/256 ГБ) можна купити за $314, а топову (12/256 ГБ) за $344.
Якщо хочете придбати смартфон за такою смачною ціною, не забудьте підписатися наш Telegram-канал Andro Price Aliexpress. На каналі Andro Price Ukraine ми також публікуємо найвигідніші пропозиції.
Висновки
Ну що, друзі, підбиваємо підсумки по Poco F5. Відразу скажемо, що називати цей смартфон найкращим субфлагманом у світі якось нечесно. Щоб відповідати такій гучній назві, недостатньо мати лише потужний процесор. Всі інші характеристики Поко Ф5 більш ніж непогані, але вони не кращі, ніж у конкурентів.
Так що серед інших телефонів середнього класу Poco F5 виділяється лише продуктивною начинкою. Але давайте будемо чесні: чи помітите цю різницю при повсякденному використанні? Адже, наприклад, Dimensity 8100 або Snapdragon 870 теж показують відмінні результати і не дуже поступаються Snapdragon 7+ Gen 2. Різниця може бути трохи помітна тільки в ресурсомістких іграх, але не в інших сценаріях роботи.
Екран у Poco F5 чудовий, а ось дизайн захоплення не викликає. У камерах також нічого особливого. Ми не хочемо сказати, що Поко Ф5 поганий телефон, але він однозначно не найкращий, і гідні альтернативи у нього є. До них можна віднести OnePlus Ace, Realme GT Neo 3, Realme GT Neo 3T.
Ще велике питання полягає у ціні. За 320 доларів це, безперечно, хороший варіант. Але в Україні ціна на Poco F5 складе щонайменше 16 тисяч грн. А за ці гроші якраз можна купити вищеперелічені моделі, які за деякими параметрами будуть навіть кращими за новинку від Poco.
Бренд Poco випустив непоганий смартфон, але нічого революційного та особливого в ньому немає. Навряд чи ця модель повторить шалений успіх Pocophone F 1 або навіть Poco X3 Pro. Але, можливо, ті користувачі, які шукають потужний ігровий апарат, якраз і звернуть увагу на Poco F5. Тут все залежить від ваших цілей та уподобань. На цьому у нас все. Поділіться в коментарях своєю думкою про Xiaomi Poco F5. До зустрічі!
Плюси:
- OLED-екран із частотою розгортки 120 Гц;
- мінімальний рівень ШІМу;
- є аудіоджек;
- потужний процесор;
- помірне нагрівання в іграх;
- 256 ГБ ПЗП у базовій модифікації;
- з коробки встановлений Android 13 ;
- непогана основна камера;
- приємний лінійний вібромотор;
- фізичний датчик наближення;
- гучний стереозвук;
- відмінна автономність.
Мінуси:
- непривабливий дизайн;
- пластиковий корпус;
- не підтримується SD-карта;
- слабкий надширококутний об'єктив;
- погана якість відео під час запису на фронталку;
- неправильне визначення скінтону на фото.