Огляд Samsung Galaxy Flip5 - всі мінуси і плюси гнучкого смартфона 2023

28.08.2023 4908 1

Привіт, друзі! Ми продовжуємо розповідати вам про круті складані смартфони від Samsung. Зовсім недавно ми оглядали Samsung Galaxy Fold 5, а сьогодні поговоримо про більш доступну та спрощену модель під назвою Samsung Galaxy Flip5.

 

Цей смартфон пропонує схожі характеристики, але конструкція відрізняється, як і вартість. Samsung Galaxy Flip5 певною мірою можна вважати народним варіантом, адже його ціна становить лише близько 45 тисяч грн, на відміну від старшого брата вартістю понад 74 000 грн. Якщо вас вже зацікавив цей малюк, влаштовуйтеся зручніше і читайте огляд Samsung Galaxy Flip5.

 

Огляд Samsung Galaxy Flip5 - новий гнучкий красень

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

Екрани

Продуктивність та пам'ять

Програмне забезпечення

Камери

Автономність

Ціна та висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Внутрішній екран:

Матриця Dynamic AMOLED 2X, діагональ 6.7″, роздільна здатність 1080 x 2640 пікселів, щільність пікселів – 425 ppi, частота розгортки – 120 Гц, підтримка HDR10+

Зовнішній екран:

Матриця Super AMOLED, діагональ 3.4″, роздільна здатність 720 x 748 пікселів, щільність пікселів – 306 ppi

Габарити:

У розкладеному вигляді – 165.1 x 71.9 x 6.9 мм, у складеному – 85.1 x 71.9 x 15.1 мм, вага 187 грамів

Матеріали корпусу:

Пластик, скло та алюміній

Захист:

IPX8 (занурення на глибину до 1.5 м протягом 30 хвилин)

Кольори:

Mint, Graphite, Cream, Lavender, Gray, Blue, Green, Yellow

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.36 ГГц + два ядра Cortex-A715 із тактовою частотою 2.8 ГГц + два ядра Cortex-A710 із тактовою частотою 2.8 ГГц + три ядра Cortex-A510 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Відеоприскорювач:

Adreno 740

Варіанти пам'яті:

8/256 ГБ, 8/512 ГБ

Операційна система:

Android 13 з фірмовою прошивкою One UI 5.1.1

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/1.8, сенсор 24 мм, розмір матриці 1/1.76", розмір пікселя 1.8µm,

Dual Pixel PDAF (розширений фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація)

Надширококутний модуль: роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 123˚, розмір пікселя 1.12µm

Запис відео в максимальній якості 4K@/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 10 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 23 мм, розмір пікселя 1.22µm

Запис відео в 4K @ 30fps

Комунікації:

Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

Ємність акумулятору:

3700 мАг

Потужність зарядки:

Дротова – 25 Вт, бездротова – 15 Вт, реверсивна – 4.5 Вт

Ціна:

Від 42 999 грн

 

Ось такі характеристики показує нам Samsung Galaxy Flip5. Відразу хочеться звернути увагу на якісний екран Dynamic AMOLED 2X, невелику вагу пристрою, повноцінний вологозахист та флагманський процесор. А ось набір камер не виглядає супер вражаюче, адже тут у нас тільки основний та надширококутний модуль по 12 Мп. Ємність батареї теж маленька.

 

Перше враження від Samsung Galaxy Flip5 неоднозначне, хоч і більше позитивне. Але давайте розберемося докладніше.

 

 

Нагадуємо, що з усіма детальними технічними характеристиками смартфона ви можете ознайомитись на Е-каталозі.

 

 

Комплектація

Як завжди, наш огляд стартує з комплекту постачання. І тут все дуже скромно. Samsung Galaxy Flip5 приходить у невеликій чорній коробці без помітних елементів. Усередині все теж мізерно: тільки наш сьогоднішній герой, кабель USB Type-C, скріпка для відкриття SIM-лотка та макулатура.

 

Блок живлення доведеться докуповувати окремо, як фірмовий чохол. Ситуація така сама, як і з Samsung Galaxy Fold 5. Схоже, виробник вважає, що якщо користувач розщедрився на покупку такого недешевого смартфона, то фірмові аксесуари зможе докупити окремо. До речі, захисна плівка теж входить до аксесуарів, які потрібно купувати додатково.

 

 

Більше тут нічого цікавого, тому відкладаємо комплектацію та йдемо далі знайомитись із Samsung Galaxy Flip5.

 

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

Звичайно, зовнішній вигляд – це перший момент, який хочеться розглянути у Samsung Galaxy Flip5. Тут вже звична нам доладна конструкція з двома дисплеями: усередині «розкладачки» знаходиться внутрішній дисплей, а ззаду – зовнішній додатковий.

 

 

Цьому зовнішньому екрану хотілося б приділити багато уваги, але поговоримо про нього в наступному пункті. А поки що повернемося до дизайну Samsung Galaxy Flip5. Такий важливий елемент, як шарнір, значно покращили, і тепер немає щілини між двома половинками корпусами у складеному стані. Ця щілина завдавала відчутного естетичного дискомфорту, тому її відсутність приємно гріє душу.

 

 

Як заявляє сам виробник, міцність шарніру прокачалася на 25%, що у реальності, звичайно, не можна підтвердити або спростувати. Але за першими відчуттями шарнір справді якісний та добротний.

 

 

Розміри Samsung Galaxy Flip 5 у складеному стані складають 85.1 x 71.9 x 15.1 мм, а в розкладеному – 165.1 x 71.9 x 6.9 мм із вагою 187 грамів. Це досить скромні габарити, що не може не тішити. «Розкладачка» без проблем поміститься в будь-якій кишені.

 

До матеріалів корпусу Samsung Galaxy Flip 5 претензій нема. Грані алюмінієві, а задня скляна панель із захисним покриттям Gorilla Glass Victus 2. Тут все по-дорослому. Додали навіть вологозахист IPX8, наявність якого у гнучкому смартфоні можна вважати справжнім тріумфом.

 

 

Колірних варіантів Samsung Galaxy Flip 5 величезна різноманітність. У технічних характеристиках телефону вказано, що він доступний у м'ятному, графітовому, жовтому, кремовому, сірому, лавандовому, синьому та зеленому кольорах.

 

У магазині ви, звичайно, таку велику палітру кольорів не знайдете: на прилавках Galaxy Flip 5 демонструється в основному лише у чотирьох кольорах. Але все одно цього достатньо, щоб зробити зі смартфона стильний аксесуар, який підійде до будь-якого образу.

 

 

За дизайн Samsung Galaxy Flip 5 отримує високу оцінку. Тут і преміальні матеріали корпусу, і якісний шарнір, і наявність вологозахисту, і збільшений додатковий дисплей. Щоправда, за бажання можна причепитися до зморшки на екрані в розкладеному стані, але це вже тема наступного пункту.

 

 

Читайте також: Який смартфон Samsung вибрати у 2023 році. ТОП Samsung Galaxy в Україні!

 

Екрани

Почнемо із зовнішнього AMOLED-дисплея Samsung Galaxy Flip 5, діагональ якого становить 3.4 дюйми з невеликою роздільною здатністю 720 x 748 пікселів. Такі параметри можуть здатися скромними, але це вже прогрес порівняно з попередником, який мав крихітний 1,9-дюймовий екран на 260 x 512 пікселів.

 

 

Діагоналі зовнішнього екрану Samsung Galaxy Flip 5 цілком достатньо, щоб відповісти на повідомлення, перевірити сповіщення або переглянути прогноз погоди. Та й інші завдання виконувати на цьому екрані цілком зручно: відповісти або відхилити дзвінок, зайти в Google карти, налаштувати функцію Always ON, додати різні корисні віджети і навіть запускати YouTube.

 

 

Є навіть можливість встановити інструмент Good Lock і за його допомогою відкривати на зовнішньому дисплеї будь-яку програму. Ось тільки коректну працездатність програм ніхто не гарантує.

 

Під час фото- та відеозйомки можливості такого дисплея теж будуть дуже доречними. Можна робити селфі і одразу дивитися на результат. Та й записувати сторіс у соціальні мережі дуже зручно, адже завдяки оптичній стабілізації відео не стрибатиме навіть під час активної ходьби.

 

 

Режим Flex дозволяє скласти конструкцію певним чином, поставити смартфон на якусь поверхню та зробити знімок без допомоги сторонніх людей.

 

 

Яскравості додаткового екрану Samsung Galaxy Flip 5 вистачає навіть у сонячний день. Так, частота розгортки становить лише 60 Гц, але для такої діагоналі це нормально. Якщо хочете повноцінний другий екран, тоді вже варто дивитися у бік Samsung Galaxy Fold 5. Для виконання невеликих повсякденних завдань цей дисплей цілком підходить.

 

А ось внутрішній екран Samsung Galaxy Flip 5 абсолютно не змінився порівняно з попередником. Тут все та ж 6,7-дюймова матриця Dynamic AMOLED 2X з роздільною здатністю 1080 x 2640 пікселів і частотою розгортки 120 Гц. Хоча ні, один параметр таки змінився, і це пікова яскравість. У минулій моделі це було 1200 ніт, тепер 1750 ніт.

 

 

Такої яскравості цілком достатньо, і навіть під прямим сонячним промінням можна добре розглянути вміст екрану. А ось із ШІМом знову неприємний момент – рівень шкідливого випромінювання зашкалює. Втім, нічого нового, користувачі Samsung вже до цього звикли.

 

Ось такі результати маємо:

  • 100% - 47%
  • 75% - 47%
  • 50% - 46%
  • 35% - 44%
  • 25% - 42%
  • 10% - 109%
  • 5% - 88%.

 

 

Дисплеї Samsung Galaxy Flip 5 нас точно не розчарували і тому одержують високий бал. Це гідний флагманський рівень і претензій до якості картинки у вас точно не буде.

 

 

 

Продуктивність та пам'ять

Наближаємося до процесора Samsung Galaxy Flip 5. У цьому малюку встановлений найпотужніший чіп Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, і, здавалося б, це чудове рішення для ігор. Але ні, і справа не лише у вузькому та незручному екрані.

 

 

Основна проблема полягає в божевільному тротлінгу Samsung Galaxy Flip 5. У тесті на графіку падіння продуктивності становить до 60%. З тестом на обчислювальні ядра ситуація схожа. З усіма нашими вимірами ви можете ознайомитись на прикріплених нижче зображеннях. Ви тільки подивіться на цю жахливу червону лінію. Давно ми такого не бачили у флагманських смартфонах.

 

 

І така картина спостерігається у Samsung Galaxy Flip 5 не лише під час проведення синтетичних тестів. У грі Genshin Impact вже за 20 хвилин починаються помітні фрізи.

 

 

Таким чином можна зробити висновки, що для важких іграшок Samsung Galaxy Flip 5 абсолютно не підходить. Звичайно, всілякі простенькі іграшки будуть йти на «ура», але серйозним, так би мовити, геймінгом зайнятися не вдасться. І давайте будемо чесні: мало хто купує таку «розкладачку» для ігор.

 

 

Samsung Galaxy Flip 5 пропонується лише у двох варіантах пам'яті – 8/256 ГБ та 8/512 ГБ. При помірному використанні вистачить базової модифікації. А якщо хочете ні в чому не обмежувати себе – якраз підійде варіант на 512 ГБ. У всіх випадках, звичайно ж, використовуються новітні та швидкі стандарти пам'яті.

 

 

Нагадуємо, що порівняти Samsung Galaxy Flip 5 з конкурентами можна також на Е-каталозі. Там для цього надано зручний та зрозумілий функціонал.

 

 

Програмне забезпечення

У плані інтерфейсу все стандартно і в найкращих традиціях флагманів Samsung. Мабуть, єдина відмінність від стандартних смартфонів цього бренду – це наявність FLEX Mode. Ви вже знаєте, що завдяки цьому режиму можна активувати багатозадачність: наприклад, в одному вікні дивитися YouTube, а в іншому спілкуватися в месенджері. У виборі сценаріїв ви не обмежені.

 

 

Samsung Galaxy Flip 5 функціонує під керуванням операційної системи Android 13 із фірмовою прошивкою One UI 5.1.1. Про можливості та функції даного ПЗ повторюватися не будемо. Якщо говорити про продуктивність інтерфейсу, то все працює дуже швидко та чітко. У середньому можна розраховувати на 5 років підтримки від виробника.

 

 

 

Камери

Пройдемося камерами Samsung Galaxy Flip 5, і тут суттєвого покращення з попередником теж немає. Новинка отримала аналогічні модулі: головний 12-мегапіксельний та 12-мегапіксельний ультраширік. І це далеко не нові сенсори, але виробник наполегливо додає їх у кожну свою «розкладачку».

 

 

Отже, давайте ознайомимося із реальними прикладами. І вдень, і вночі знімки гідної якості. У деяких сценаріях видно штучну обробку, але завдяки цьому фотки виглядають більш «інстаграмно», і їх можна відразу завантажувати в соцмережі.

 

 

 

На основний модуль можна також робити круті портретні фотки. Результати хороші навіть у важких умовах.

 

 

А ось вам приклади фото на ультраширік Samsung Galaxy Flip 5. Погодьтеся, що виглядає чудово. Звичайно, при поганому освітленні якість помітно знижується, але все одно це прийнятний флагманський рівень.

 

 

Відео на основний модуль Samsung Galaxy Flip 5 ви можете записувати у максимальній якості 4K@/60fps. З цим теж все добре, як і в інших флагманів Samsung. Оптична стабілізація працює справно, автофокус теж виконує свою справу, картинка приємна, звук пише нормально.

 

10-мегапіксельна фронтальна камера Samsung Galaxy Flip 5 теж чудово вписується у компанію відмінних модулів. Фоткає класно, ще й відео пише в 4K, а таке вміють не всі флагмани.

 

Підіб'ємо короткі підсумки по камерах Samsung Galaxy Flip 5: хоч дана модель і не позиціонується як топовий камерофон, але камери у неї реально гарні. Хоч вони й встановлені ще від Galaxy S20, особливої різниці з Galaxy S23 немає.

 

 

У аматорських цілях все має чудово підійти і не викликати претензій. Зрозуміло й так, що професійні фотографи не дивитимуться у бік цієї «розкладачки».

 

Вас зацікавить: Топ 5 камерофонів до 20000 грн: Xiaomi, Pixel, Galaxy, що обрати у 2023 році?

 

Автономність

Тепер закриємо питання автономної роботи Samsung Galaxy Flip 5. Складні моделі завжди мали проблемку з автономністю, але в новому поколінні це вже не так гостро відчувається. Хоча ємність акумулятора і не змінилася в порівнянні з попередником, час роботи збільшився. Тепер сміливо можна розраховувати на день помірного використання, ще й із запасом.

 

 

Швидка зарядка є, але її потужність складає лише 25 Вт. Це дротова, а бездротова загалом на 15 Вт. Цього досить мало, але Samsung не поспішає тішити нас супершвидкою зарядкою. Якщо заряджати Samsung Galaxy Z Flip 5 по дроту, то до 50% мобільний пристрій зарядиться приблизно за півгодини.

 

 

 

Ціна та висновки

Давайте розглянемо ціну Samsung Galaxy Flip 5 і будемо підбивати підсумки. Версія на 8/256 ГБ продається за ціною від 42 999 грн, а за модифікацію на 512 ГБ треба віддати 46 999 грн. Так, цінник немалий, але це набагато дешевше того ж Samsung Galaxy Fold 5.

 

 

Бажаєте дізнатися, в якому українському магазині вигідніше купити Samsung Galaxy Flip 5? Рекомендуємо скористатися Е-каталогом. Цей сайт дозволяє швидко порівняти ціни в різних магазинах.

 

 

Якщо вам в принципі потрібен компактний гнучкий телефон, Samsung Galaxy Flip 5 можна вважати чудовим варіантом. Навряд чи ви зможете знайти гідного конкурента цієї моделі – тут і вологозахист, і довгий час оновлень, і якісний шарнір, і відмінно оптимізоване ПЗ, і можливість сервісного обслуговування в нашій країні.

 

 

Так, це не звичайний флагман, і мінуси у нього також є – наприклад, слабка продуктивність в іграх. Але в гнучкому апараті це і не головне. Порівнювати Galaxy Flip 5 з Galaxy Fold 5 безглуздо, оскільки вони в першу чергу відрізняються конструкцією, і тут уже справа смаку, кому яка подобається (та й ціна відіграє не останню роль).

 

 

На цьому з вами прощатимемося. Поділіться в коментарях своєю думкою про Samsung Galaxy Flip 5, а також перегляньте наш відеоогляд. До зустрічі!

 

Плюси:

  • компактні габарити;
  • якісний шарнір та відсутність щілини між корпусом;
  • вологозахист IPX8;
  • преміальні матеріали корпусу;
  • багато кольорових варіантів;
  • якісний внутрішній екран;
  • 3,4-дюймовий зовнішній дисплей;
  • 512 ГБ постійної пам'яті преміум модифікації;
  • стабільна та швидка робота інтерфейсу;
  • довгий час підтримки від виробника;
  • функція FLEX Mode ;
  • гарні фото на основну камеру та ультраширик;
  • запис відео у 4K з оптичною стабілізацією на головну камеру;
  • чудові фото та відео на фронтальну камеру;
  • нормальний час автономної роботи;
  • наявність бездротової зарядки.

 

Мінуси:

  • убога комплектація;
  • зморшка на екрані у розкладеному стані;
  • сильний тротлінг;
  • погана продуктивність у іграх;
  • немає телефото об'єктива;
  • немає запису відео в 8K;
  • низька швидкість провідної та бездротової зарядки.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 28.08.2023
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
Олена
0
Я являюся користувачем новенького Zflip 5, щодо зморшки на екрані не згодна, візуально вона не помітна на ввімкненому екрані, лише під певним кутом, на зручність в користуванні вона не впливає, акум хотілося б звичайно більше, він продається з захисною плівкою на основному екрані, якість фото та відео на рівні, щодо ігор, то це так, такі телефони не купують для іграшок, дуже зручно що можна поділити на два окремих екрана. Виглядає стильним та міцним
30.08.2023 12:08
Відповісти

Останні ролики на YouTube