Роскомнагляд "змилостивився". Гальмувати сервіси Google не будуть
Риторика змінилася, від погроз чиновники відмовилися
На відміну від Twitter, роботу якої раніше уповільнили на території Росії з ініціативи Роскомнагляду, застосовувати аналогічний захід до Google чиновники не планує. Штрафів цілком буде достатньо, щоб змусити корпорацію добра переглянути свою позицію щодо видалення протиправного контенту. Таку думку висловив голова Роскомнагляду Андрій Липов.
Він упевнений, що у всьому має бути баланс. Тільки якщо загрози, що виходять від тієї чи іншої соціальної мережі, будуть превалювати над користю, яку вона несе, тоді можна вдаватися до радикальніших заходів. На даному етапі штрафів цілком буде достатньо. За словами Андрія Липова, «покарання рублем» є найефективнішим інструментом впливу на компанії. За модерацію відповідальні конкретні співробітники та не виконання ними своїх обов'язків, що спричинило фінансові втрати, незмінно викликатиме питання у керівництва компаній.
Логіку Роскомнагляду зрозуміти складно. До чого були всі ці загрози про можливе уповільнення трафіку ? Складається враження маніпуляцій та подвійних стандартів у підході до «порушників» або чиновники намагаються зробити гарну міну за поганої гри. У березні цього року в Росії було уповільнено роботу Twitter через не видалення протиправного контенту. Тобто. у цьому випадку вони вважають, що загроза домінує над користю. При цьому домогтися уповільнення соцмережі по «усім напрямкам» не вдалося. Необхідні технічні можливості уповільнити трафік є лише у великих провайдерів та мобільних операторів. Провернути аналогічний фінт із десктопами не вдалося.
Роскомнагляд запевняв, що «батіг» вплинув, змусивши Twitter видалити майже 91% забороненого контенту до травня. А найголовніше, що був створений прецедент та інші компанії почали значно охочіше реагувати на вимоги про видалення забороненого контенту. Правда, не дуже зрозуміло, як це співвідноситься із заявою Роскомндазора, що Google найзліший порушник, який ігнорує вимоги відомства.
Швидше за все, відмова від уповільнення сервісів Google продиктована тим, що це спровокує серйозний збій у роботі Інтернету в Росії. Це призведе до масового невдоволення користувачів і весь цей негатив буде звернений насамперед у бік влади. «Стріляти собі в ногу» російська влада не хоче.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: interfax