Xiaomi зависає на логотипі Mi

29.06.2021 64797 1

Що робити, якщо ваш Xiaomi завис на логотипі Mi і не приходить до тями?

Ми звикли хвалити Xiaomi за чудове співвідношення « ціна-якість » і лаяти за «гуляючу» стабільність прошивки MIUI. Дійсно, ПЗ від Xiaomi далеко не завжди радує стабільністю і «безглючністю», і деякі баги можуть довести ваш пристрій до стану «вічного завантаження» - смартфон показуватиме лише початковий логотип Mi, а система так і не завантажиться.

Однак варто розуміти, що стан вічного завантаження може бути пов'язаний не лише з проблемами програм. Сьогодні ми розберемо з вами найчастіші причини зависання Xiaomi на логотипі Mi та спробуємо відновити правильну роботу вашого смартфона.

Причини зависання Xiaomi на початковому логотипі

На жаль, проблема вічного завантаження актуальна не тільки для смартфонів Xiaomi, але і для інших виробників, що випускають пристрої на Android. Одна гарна новина: завдяки поширеності цієї проблеми, ми маємо чіткий список причин її виникнення та варіантів її вирішення.

Найчастішою причиною можна впевнено назвати некоректно виконану перепрошивку смартфона або його невдале оновлення . Його «популярність» пояснити легко – з кожним днем власників пристроїв Xiaomi стає більше, і багато нових фанатів хочуть пробувати себе в модернізації свого гаджета. Проте далеко не всім дано з першої спроби провести складні маніпуляції з перепрошивки з першого разу.

Ще однією схожою причиною є неакуратне редагування або видалення важливих системних файлів при використанні рут-прав . Недосвідчені користувачі можуть помилково «зачепити» життєво необхідні для роботи смартфона файли та отримати вічне завантаження.

Як не дивно, але до найпоширеніших причин можна також віднести і механічні (апаратні) проблеми . Найчастіше зависання на логотипі Mi може означати зношування акумулятора. Також неможливість завантажитись у систему може з'явитися після банального падіння смартфона.

Не забуваємо і можливість «зловити» серйозний вірус , який може значною мірою «порушити» цілісність прошивки. Так, цей варіант зустрічається не так часто: віруси в смартфонах - рідкісне явище. Однак такий варіант варто розглядати.

Можливі вирішення цієї проблеми

Користувачам початкового рівня можна видихнути, оскільки найчастіше проблема із зависанням смартфона на логотипі Mi відбувається саме через програмні помилки – у такому разі повернути смартфон до життя набагато простіше, ніж при апаратних пошкодженнях вашого пристрою.

Розберемо найефективніші методи реанімування телефону Xiaomi.

Скидання до заводських налаштувань

Насамперед варто спробувати найбільш логічний спосіб вирішення цієї проблеми – скидання смартфона до його «магазинного» стану. Так, після скидання всі наявні на вашому Xiaomi файли будуть видалені, зате всі можливі програмні помилки будуть виправлені.

Для скидання нам доведеться зайти в рекавері - спеціальний розділ відновлення працездатності пристрою. Спочатку вимикаємо смартфон, чекаємо кілька секунд і розпочинаємо процес запуску рекавері. Для цього затискаємо разом кнопку збільшення гучності та клавішу живлення. Тримайте, поки на екрані не з'явиться наступне меню.

Нам необхідно вибрати розділ "Wipe Data", а потім натиснути на кнопку "Wipe All Data". Всі дії в рекавері виконуються завдяки натисканню кнопки гучності: клавіша зменшення гучності переміщує вибір у меню, а збільшення виступає на кнопку «Прийняти».

Вибираємо "Wipe All Data", чекаємо завершення процесу, а потім натискаємо на Reboot. Смартфон розпочне перезавантаження. Можливо, вам пощастить, і саме цей спосіб поверне життя до вашого гаджета.

Екстрена перепрошивка за допомогою MiFlash

Нещодавно ми розповідали вам про те, як можна відкотитися на попередню версію MIUI . В інструкції одним із способів повернути звичне для користувача програмне забезпечення окремо стоїть перепрошивка за допомогою MiFlash – спеціальна програма для ПК, створена для зручної прошивки вашого Xiaomi.

Саме MiFlash може допомогти нам у відновленні нормальної роботи мобільного пристрою. Але для початку уточнимо один дуже важливий момент.

За офіційною інструкцією MiFlash, для прошивки смартфона Xiaomi потрібно мати розблокований завантажувач. Якщо ви не розблокували його раніше, ніж смартфон потрапив у стан вічного перезавантаження, з перепрошивкою можуть бути великі проблеми.

Процес розблокування завантажувача

Однак, незважаючи на таку обставину, деякі користувачі повідомляють, що пробувати таку екстрену прошивку можна і заблокованим завантажувачем – у деяких процес повернення програмного забезпечення запускається і без додаткових маніпуляцій. Пам'ятайте – всі дії ви виконуєте на свій страх та ризик.

Нагадаємо процес перепрошивки у програмі MiFlash. Завантажуємо ПЗ з офіційного ресурсу та запускаємо її встановлення. Спільно з програмою вам буде запропоновано встановити драйвери, необхідні для перепрошивки – погоджуємося з усіма умовами.

Після встановлення програми завантажуємо необхідну для нас прошивку, зроблену спеціально під Fastboot. Дуже важливо! Обов'язково завантажуйте версію саме під Fastboot. Знайти файл прошивки можна як на офіційних ресурсах (сайт виробника), так і на спеціалізованих гілках форумів (4PDA).

Завантажили архів із прошивкою – тепер необхідно розпакувати його корінь диска З вашого ПК. Нічого перейменовувати не треба.

Після цього вимикаємо смартфон і переводимо його в режим Fastboot – затискаємо кнопку живлення та кнопку зменшення гучності, поки не з'явиться зображення із зайцем у шапці та написом Fastboot. Після цього можна підключати телефон до ПК - чекаємо, доки смартфон повністю визначитися системою.

Далі відкриваємо MiFlash та натискаємо у лівому верхньому кутку програми кнопку «Select» - вибираємо шлях до нашої прошивки. Після цього тиснемо на кнопку «Refresh», щоб програма визначила ваш смартфон. Коли пристрій з'явиться в списку MiFlash, вибираємо в нижній частині програми варіант Clean All і тиснемо Flash. Чекаємо на закінчення прошивки і, можливо, радіємо відновленню роботи пристрою.

Надсилання смартфона в сервісний центр

Якщо описані раніше способи не допомагають, то, на жаль, залишається лише один вибір – віднести ваш пристрій до авторизованого сервісного центру, де фахівець зможе провести повну діагностику поломки та, по можливості, виправити помилку із зависанням пристрою на початковому логотипі.

Перед походом до сервісного центру обов'язково ознайомтеся з відгуками в Інтернеті – поганий майстер завдати додаткової шкоди вашому смартфону, а за діагностику ще й доведеться платити.

Вічне перезавантаження - дуже неприємна ситуація, яка може виникнути будь-якої миті. Але не варто хвилюватися – ми бачимо, що ця проблема є цілком вирішальною, а способи її вирішення доступні кожному.

Автор: Егор Лебедев Дата публікації: 29.06.2021
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
Никола
4
Всегда ставлю TWRP и после настройки смартфона делаю резервную копию, всегда можно восстановиться за 5-7 минут
30.06.2021 16:47
Відповісти

Останні ролики на YouTube