Telegram потрібен $1 млрд, щоб покрити борги

28.02.2021 6813 4

Telegram займе $1 млрд, щоб вижити і надалі існувати

Telegram має величезну армію користувачів. Так, у січні 2021 року аудиторія цього сервісу перевалила позначку 500 млн. Це більш ніж солідне і серйозне досягнення для гібрида месенджера та соціальної мережі. Telegram став явищем без жодних застережень.

Благодійний проект

Велика кількість лояльних користувачів – це помітна аудиторія та серйозна сила, особливо на політичній арені. Саме тому Telegram намагалися заборонити в Росії і цим РФ мимоволі зробила величезний внесок у його популяризацію. Цікаво, що з моменту запуску сервісу в 2013 він не приносить своєму засновнику ні копійки. Він тільки пожирає мільйони доларів і все виглядає як альтруїстський проект Павла Дурова.

Сам Павло Дуров заявив, що він витрачає на месенджер власні кошти, отримані від продажу частки «ВКонтакті». Він не поспішав монетизувати Telegram чи залучати кошти інвесторів. Сам він таку поведінку пояснював бажанням, щоб месенджер був зоною свободи та суверенним простором, який би не залежав від забаганки будь-кого.

Боргова яма

Але в міру того, як аудиторія користувачів серйозно розросла, Telegram потребував великих засобів і великих потужностей, щоб підтримувати в працездатному стані таку машину. Само собою, що й надалі утримувати сервіс із власної кишені Павло Дуров не міг. Але впертість і жага до незалежності месенджера призвела до того, що він вліз у борги і зараз месенджер заборгував майже $700 млн. Про таку величезну заборгованість стало відомо з фінансового звіту Telegram за 2018-2020 роки.

Але благодійність не може продовжуватися нескінченно, питання про те, щоб Telegram заробляв і став окупним, украй гостро. Саме тому у грудні минулого року Павло Дуров оголосив про початок монетизації месенджера , щоб покрити поточні витрати на трафік та сервери. Платна функціональність буде запропонована для бізнес-акаунтів та з'явиться власний рекламний майданчик для каналів. Крім того, було вирішено залучити інвесторів, продавши їм облігації Telegram на суму $1 млрд. Очікується, що необхідні кошти месенджер отримає у квітні і це дозволить покрити існуючі борги. А викупити облігації планують упродовж 5 років завдяки монетизації сервісу.

На що далі існуватиме Telegram

На даний момент Дуров обіцяє, що в Месенджер нічого не зміниться для звичайних користувачів, для них він залишиться безкоштовним. Крім того, реклами не буде у повідомленнях. Обіцяно, що гроші залучатимуть із тих, хто використовує Telegram як бізнес-платформу. І головне — про продаж месенджера не йдеться. Це важливо для Павла Дурова, який ставить на чільне місце незалежність і безпеку приватності.

Але експерти вже скептично ставляться до цієї витівки. Та монетизація, яку задумав Павло Дуров, не дозволить залучити достатню кількість коштів на підтримку працездатності Telegram. Витрати дуже великі і потенційна виручка їх не покриє. Можливо, крім інвесторів, вкластися в сервіс запропонують і звичайним користувачам, тим самим вони матимуть можливість підтримати сервіс у його прагненні бути незалежним. Подивимося, чи вдасться Павло Дуров до такого прийому, але точно 2021 стане непростим і цікавим в історії Telegram.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: vtimes

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 28.02.2021
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
verbal terorist
3
я в принципе не против заплатить за приложение
01.03.2021 23:11
Відповісти
verbal terorist
1
я в принципе не против заплатить за приложение
01.03.2021 23:11
Відповісти
nuraddin rozmetov
0
Было бы крайне любопытно об этом узнать.
28.02.2021 17:20
Відповісти
ШПАРКІ МАРУДНІК
-2
Так и не знаю продал ли Дуров исходники ФСБ или нет ?
28.02.2021 03:01
Відповісти

Останні ролики на YouTube