ТОП інтерфейсів Android смартфонів: MiUi, One Ui, ColorOS, OxygenOS, realme Ui, EMUI. Який краще і чому!

14.06.2023 27047 17

Великі виробники давно стали створювати власні оболонки для своїх смартфонів. Це дозволяє розширити функціонал девайсів, додати якісь особливі фішки, прокачати безпеку та інші важливі моменти. Фірмова прошивка є відмінною рисою бренду, а це дуже важливо, адже асортимент телефонів зараз просто величезний.

 

Сьогодні ми розглянемо ТОП інтерфейсів Android смартфонів: MiUi, One Ui, ColorOS, OxygenOS, realme Ui, EMUI. У статті ми визначимо, яка прошивка найкраща та чому, розповімо про основні недоліки та переваги. Також, окрім офіційних оболонок, нами буде розглянуто одну цікаву кастомну ОС.

Топ-7 найкращих мобільних прошивок

ColorOS, OxygenOS і realme UI

MIUI

One UI

EMUI

Pixel Experience

Висновки

 

Ми склали добірку мобільних оболонок, які можна вважати найкращими у 2023 році. Можливо, ви не здивуєтеся, коли побачите популярні прошивки, які подобаються багатьом користувачам. Тут не буде ноунеймів чи оболонок сумнівної якості від маловідомих китайських виробників.

 

ColorOS, OxygenOS і realme UI

Відкривають наш рейтинг прошивки, які зустрічаються на смартфонах від холдингу BBK. А саме realme UI, OxygenOS та ColorOS. Перша оболонка використовується на телефонах realme, а дві інших – на девайсах OnePlus та Oppo відповідно. Відмінності між цими оболонками мінімальні.

 

 

Realme UI взагалі є практично повною копією ColorOS. OxygenOS від них трохи відрізняється, але різниця лише в деяких елементах дизайну та певних функціях.

 

Основні фішки даних оболонок – стабільність та зручність використання. З легкістю можна налаштувати практично будь-який параметр, і при цьому всі налаштування зручно та логічно розсортовані. В оболонках практично немає реклами.

 

 

Деяких може збентежити відсутність деяких функцій, якщо порівнювати, наприклад, з MIUI. Але в останніх версіях ОС майже всі опції та можливості, яких раніше бракувало, були додані. Обновлення виходять не дуже часто (особливо на realme Ui), і цей момент варто враховувати.

 

Плюси:

  • зручне меню налаштувань;
  • стабільне функціонування без лагів та підвисань;
  • приємний інтерфейс;
  • відсутність нав'язливої реклами.

 

Мінуси:

  • відсутність деяких функцій, якщо порівнювати, наприклад, з MIUI;
  • частота оновлення екрана в іграх автоматично знижується (на ColorOS);
  • рідкісні оновлення до наступної версії (на realme UI).

 

MIUI

Це одна з найвідоміших прошивок для Android-смартфонів. Працює на телефонах від компанії Xiaomi (до неї входять і пристрої Redmi). Смартфони Poco теж функціонують на базі цієї прошивки, але там додатково використовується фірмовий інтерфейс Poco. Геймерська лінійка Black Shark працює під керуванням Joy UI, яка дуже схожа на MIUI.

 

 

Головною перевагою прошивки MIUI завжди був розширений функціонал. Особливо це стосувалося попередніх версій, у яких з'являлися ексклюзивні опції. Зараз конкуренти вже наздоганяють MIUI, але цікаві фірмові фішки все одно залишаються.

 

Через велику кількість різних функцій оболонка може здатися трохи перевантаженою. Є багато непотрібних параметрів. Іноді бувають підвисання та випадкові вильоти додатків. І, звичайно ж, із недоліків варто обов'язково виділити величезну кількість реклами. На щастя, нав'язливі рекламні оголошення вимикаються досить просто.

 

На даний момент актуальною є версія MIUI 14. Нові збірки виходять приблизно раз на рік, іноді трохи раніше. Версії прошивок для китайського та глобального ринку практично не відрізняються щодо функціоналу.

 

 

Плюси:

  • багато цікавих функцій;
  • цікавий дизайн;
  • розширена кастомізація інтерфейсу;
  • часті оновлення.

 

Мінуси:

  • нав'язлива реклама;
  • бувають проблеми зі стабільністю роботи;
  • перевантажений інтерфейс.

 

One UI

Звісно, рейтинг не може обійтися без популярної оболонки One UI від компанії Samsung. Ця прошивка встановлюється на всі смартфони південнокорейського бренду. Оболонка була випущена в 2018 році, і за цей час завоювала симпатію багатьох користувачів.

 

 

В One UI ви не знайдете безліч непотрібної реклами, як це буває у випадку з MIUI. Також хочеться похвалити стабільність роботи та часті оновлення. Нові прошивки виходять приблизно раз на рік, і це звичайний показник. Зате дуже часто прилітають невеликі оновлення з покращеннями та виправленнями багів, а також із патчами безпеки.

 

Функціонал досить об'ємний, є ексклюзивні функції. В оболонці One UI велика увага приділяється безпеці та конфіденційності.

 

 

З недоліків варто відзначити повільну роботу інтерфейсу, що особливо помітно на бюджетних апаратах. Порівняно з прошивками від холдингу BBK оболонка працює значно повільніше. Також бувають незначні лаги.

 

Плюси:

  • немає реклами;
  • лаконічний дизайн;
  • часті оновлення з невеликими поліпшеннями;
  • деякі ексклюзивні функції;
  • стабільна робота ОС на середньорівневих та флагманських телефонах.

 

Мінуси:

  • повільна робота інтерфейсу на бюджетниках;
  • перевантажене меню налаштувань та не завжди логічне розташування пунктів.

 

EMUI

Прошивка EMUI встановлюється на смартфони Huawei. Останнім часом вони не дуже популярні в нашій країні, але гідні моделі в асортименті є. EMUI базується не на Android, а на фірмовій операційній системі HarmonyOS. Тим не менш, EMUI все одно максимально наближена до Андроїда.

 

 

До переваг цієї оболонки слід зарахувати цікавий дизайн, багато цікавих функцій, які відсутні в інших прошивках, а також стабільну роботу. А ось основними недоліками є велика кількість непотрібних встановлених програм і відсутність Google-сервісів. Зважайте на ці моменти, якщо вирішите придбати новий смартфон Huawei.

 

Плюси:

  • гарний дизайн;
  • багато цікавих опцій;
  • стабільна робота інтерфейсу.

 

Мінуси:

  • немає Google-сервісів;
  • є реклама;
  • оновлення виходять відносно рідко.

 

Pixel Experience

Pixel Experience – це єдина кастомна оболонка, яку ми вирішили додати до рейтингу. Ця прошивка точно повторює офіційний «чистий» Андроїд з лаунчером Pixel Launcher – саме таке ПЗ встановлено на смартфонах від Google.

 

 

Ви можете встановити Pixel Experience на телефони, випущені великими брендами. До цього числа входять Xiaomi, OnePlus, realme, Samsung, ASUS, Motorola, Nokia та інші. Свіжі версії Pixel Experience завжди ґрунтуються на новій версії Android. Навіть якщо смартфон перестав отримувати офіційні оновлення, за допомогою Pixel Experience ви зможете встановити на нього свіже складання Андроїда.

 

Прошивка Pixel Experience має багато переваг, серед яких виділяється стильний фірмовий інтерфейс, зручні налаштування, цікаві функції. Але необхідно розуміти, що для самостійного встановлення цієї ОС потрібно проводити додаткові серйозні дії зі своїм апаратом. Також можливі деякі лаги та збої в роботі смартфона, оскільки це все ж таки кастомне ПЗ.

 

 

Плюси:

  • можливість встановлення нової версії Android;
  • інтерфейс та всі функції зі смартфонів Pixel;
  • відсутність зайвих встановлених програм та урізаний розмір Google-сервісів.

 

Мінуси:

  • можуть виникнути труднощі під час встановлення;
  • не виключені збої у роботі ОС.

 

Висновки

Пора підбивати підсумки та визначати, яка оболонка найкраща за конкретними параметрами:

 

  • Найкраща мобільна ОС по функціоналу – MIUI від Xiaomi;
  • Найкраща мобільна ОС у плані стабільної роботи – ColorOS від OnePlus та Oppo;
  • Найкраща мобільна ОС з безпеки та конфіденційності особистих даних – One UI від Samsung;
  • Найкраща мобільна ОС за частотою оновлень – MIUI від Xiaomi;
  • Найкраща мобільна ОС без реклами – One UI від Samsung;
  • Найкраща кастомна мобільна ОС – Pixel Experience;
  • Найкраща мобільна ОС за сукупністю всіх параметрів – ColorOS від OnePlus та Oppo.

 

Напишіть у коментарях, яка прошивка найбільше подобається вам.

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 14.06.2023
Коментарі
Всього коментарів: 17
 
Антон
0
Origin OS от Vivo на мой взгляд самая интересная оболочка. Сейчас вдею OnePlus на Oxygen OS. Жалею, что сменил Виву на Палас. Оболочки реально отличаются и виво выигрывает вчистую у пласа.
01.09.2024 10:26
Відповісти
QWERTY
1
у меня вообще realme на colorOS v7
20.12.2023 18:33
Відповісти
Tomm
0
Віддаю перевагу Самсунг по стабільності і без полюбляння мозгів свого власника. Хаомі в топку! телефони нормальні, система норм але завжди вони щось, десь напортачать, а тобі потім цим користуватись.
27.09.2023 09:39
Відповісти
FerZь_ALeX
0
На руках Samsung Galaxy A71 2019 года выпуска. Ежегодно приходят крупные обновления Android и ещё чаще приходят патчи безопасности с добавлением новых функций или с их улучшением. В этом году получил обновление на Android 13 и месяц назад патч безопасности с добавлением функции. One UI 5.1.
P.S.
Мой А71 передаёт привет Xiaomi Redmi Note 12 и другим моделям с одногадким разовым обновлением, который только вышел и сразу же вылетел из списка получателей обновления MIUI :D как и другие модели от Redmi )))
Прошу заметить, бюджетные модели от Samsung с оболочкой One UI, получают 3 года обновления версии Android + частые патчи безопасности и добавление новых функций. А средний и флагман класс получают 4 года обновления версии Android и 5 лет патчей безопасности.
24.06.2023 13:15
Відповісти
Юрко
6
Шо ты несёшь??? Мой привет ограниченным в уме обладателям гнусмаС :).
Моему смарту Сяоми Редми Ноут 10Про, ему уже 2.5 лет и сейчас на нём уже 4 месяца стоит 13ый Андроид, на который уже прилетела три патча.
Ваши попытки оправдать деньги потраченные на гнусмаС смешны, напоминаете Яблочников))
29.06.2023 08:11
Відповісти
Priest
2
Не удивительно что упомянули пиксель, гугл в своё время перекупил всю команду HTC и по сути пиксель, широко портируемый на другие тела, является логическим продолжением сенса, очень удобная, быстрая и стабильная оболочка была. Вспоминаю с ностальгией. На старенький Ю11 пиксель встаёт как родной и никаких тупняков.
20.06.2023 00:42
Відповісти
AndChe
4
Origin OS от того же BBK забыли, ее на топовые Vivo ставят, она вообще одна из самых функциональных
19.06.2023 01:21
Відповісти
Иван
3
Miui часто обновляется? Ну и насмешили. Последняя "Обнова" была в 2017 году. С тех пор ничего кроме айфоновской шторки не было добавлено.
А вот realmi ui за два года уже два раза получала крупное обновление с кучей нововведений, и исправно получает обновление безопасности и фиксы. (Есть realmi 9 Pro+ на руках) С 2015 сижу на телефонах Xiaomi, уже так надоел этот скучный, однообразный, тугой интерфейс... Пока думаю какой тел взять на замену салями 12х и это точно не будет сяоми.
18.06.2023 04:56
Відповісти
Кто-то
3
Я вчера свой Poco до MIUI 14.0.3 обновил
18.06.2023 07:10
Відповісти
Андрей
7
Пользовался всеми перечисленными.
OneUI лучшая, самая красивая и удобная, плюс сервисы самсунг.
17.06.2023 11:51
Відповісти
Сергей
3
Согласен, сейчас на realme ui, очень скучаю. Очень плохая локализация оболочки, бегущая строка в шторке и обрубки названий в меню, бесят.
17.06.2023 13:45
Відповісти
Дмитрий
1
Нет, даже на флагманах самсунга на эксинусе она работает не очень хорошо
19.06.2023 10:47
Відповісти
Владимир
0
Color OS от Oppo
17.06.2023 11:25
Відповісти
hffhhq4
1
Ви не праві. У пікселя не чистий андроїд, а оболонка. Просто її ніяк не виділяють. Чистий андроїд - AOSP
15.06.2023 21:52
Відповісти
Vetal Chevdar
0
hffhhq4, Я не писал именно чистый андроид,а прошивки на его основе. Например Crdroid основан на Lineageos, а Lineage на AOSP.
16.06.2023 12:14
Відповісти

Останні ролики на YouTube