Як оновити MIUI на старих смартфонах Xiaomi
Фірмова оболонка MIUI є дуже популярною. Незважаючи на істотні недоліки в роботі, такі як часті вильоти додатків, зависання, підгальмовування, багато користувачів все одно люблять Міюай і цікавляться, коли на їх телефони прилетить нове оновлення. А проблема полягає в тому, що Xiaomi підтримує свої телефони протягом обмеженого часу. Що робити і як оновити прошивку на старих моделях – розповімо в сьогоднішньому матеріалі.
Як довго телефони Xiaomi отримують підтримку від виробника
На жаль, Xiaomi не входить до списку компаній, які тривалий час оновлюють свої апарати. Рекордсменом, безумовно, є бренд Apple, який підтримує телефони протягом 6 років. Далі йде Samsung – термін підтримки коливається в межах 3-4 років.
У Xiaomi термін оновлення набагато скромніший – не більше 2-3 років. При цьому час підтримки майже не відрізняється у флагманів та бюджетників. Найсумніша ситуація з новими версіями Android. Зазвичай смартфони отримують лише дві нові версії «зеленого робота», а деякі моделі – лише одну. Якщо ви, наприклад, купили бюджетник з Android 12, Android 14 на нього може і не прийти.
З прошивками MIUI ситуація трохи краща – на 3-4 роки оновлень можна розраховувати. Але через два роки свіжі оболонки починають ґрунтуватися на старих версіях Android , тому велика кількість нововведень буде недоступна. Патчі безпеки прилітають на пристрої у середньому три роки.
Як же оновити мобільний пристрій, якщо він вийшов кілька років тому і нове оновлення на нього вже не приходить? Існує лише один надійний метод – встановити кастомну (неофіційну) прошивку. Також є спрощений варіант – поставити якийсь Magisk-модуль, який додасть на смартфон певні нововведення та фішки зі свіжої версії ПЗ.
Читайте також: 4 Способу оновити MIUI на Xiaomi.
Використання кастомних прошивок
Для телефонів Xiaomi, Redmi та Poco існує безліч різних кастомних прошивок. Встановивши їх на свій телефон, ви можете отримати нову версію Android. Деякі кастоми ґрунтуються на поточній збірці Андроїда, але пропонують суттєві зміни у плані дизайну та функціоналу. Давайте з'ясуємо, що потрібно для встановлення неофіційних оболонок і як взагалі провести цю процедуру.
Зверніть увагу! Встановлення кастомної прошивки – це серйозна маніпуляція, яка може призвести до повної поломки телефону. Якщо не впевнені у своїх силах, краще не починайте перепрошивку апарата.
Всі інструкції в цій статті представлені для ознайомлення. Редакція не несе відповідальності за можливі проблеми зі смартфоном після встановлення кастома.
Що потрібно для встановлення неофіційної прошивки
Для проведення процедури вам знадобиться:
- TWRP Recovery (кастомне рекавері).
- Завантажений архів із кастомною прошивкою, яку збираєтесь встановлювати.
- Завантажений архів з Google Apps (за потреби). Це пакети, які необхідні для встановлення звичних нам Google-сервісів. Окремо GApps потрібно встановлювати, якщо вони відсутні в прошивці.
- USB -кабель для підключення до комп'ютера або SD-карта (за потреби). Перед проведенням перепрошивки необхідно перекинути важливі матеріали на зовнішнє сховище. Оскільки всі особисті дані будуть знищені під час встановлення кастома. Карту пам'яті також краще на якийсь час витягти з телефону.
Які бувають кастомні оболонки
Майже для кожної моделі Xiaomi є кілька варіантів кастомних оболонок. Вони всі відрізняються за функціоналом, інтерфейсом та версією ОС. Вам потрібно лише вибрати ту, яка більше сподобалась.
Найбільша цінність кастомних прошивок – це, звичайно, можливість встановити на свій апарат новий Андроїд. Наприклад, візьмемо популярний доступний флагман минулих років – Pocophone F1. Новий Android на нього так і не вийшов офіційно, зате є безліч кастомних оболонок, побудованих на Android 13. У такий же спосіб можна поставити на свій апарат нову версію MIUI.
Важливо, щоб неофіційна прошивка більш-менш стабільно працювала і не нашкодила вашому телефону. Варто зазначити, що майже всі кастомні оболонки мають проблеми зі стабільністю роботи.
Перед встановленням нової оболонки необхідно переконатись, що розробнику можна довіряти. Для цього завантажуйте прошивки з надійних джерел. Різні кастомні зборки представлені на форумах 4pda та XDA Developers. Просто зайдіть на сайт, вкажіть у пошуковому рядку назву моделі та відкрийте розділ «Неофіційні прошивки». Там буде список усіх представлених кастомних оболонок з різними версіями Android.
Як встановити кастомну прошивку на телефон Xiaomi
Переходимо до найцікавішого – встановлення прошивки на смартфон Xiaomi. Для цього потрібно виконати певну кількість дій. Будьте уважні та не порушуйте послідовність.
1. Перекиньте важливу інформацію у сховище, на комп'ютер або картку пам'яті. Якщо ви користуєтеся карткою пам'яті, вийміть її на час перепрошивки.
2. Вимкніть смартфон і перейдіть в режим recovery, затиснувши кнопку живлення та збільшення гучності.
3. Відкрийте розділ «Очищення» та оберіть «форматувати data». Підтвердьте дію, натиснувши «yes». Дочекайтеся закінчення очищення.
4. Поверніться до пункту «Очищення» та натисніть «Вибіркове очищення». Скрізь виставте галочки, крім пунктів MicroSD і USB OTG. Зробіть свайп для підтвердження дії.
5. Виконайте перезавантаження режиму та зайдіть у пункт «Встановлення». Через вбудований файловий менеджер знайдіть завантажений архів із прошивкою. Дочекайтеся, доки виконається перепрошивка телефону.
6. Далі можна додатково встановити Google Apps або якісь Magisk-модулі. Це робиться також через розділ «Встановлення».
7. Після перезавантаження смартфона можна приступати до початкового налаштування та стандартного використання пристрою.
Можливі проблеми після встановлення кастому
Крім явних переваг, кастомні прошивки мають суттєві мінуси. Наприклад, на неофіційних оболонках не працює модуль NFC та платіжні додатки (Приват24, Монобанк, Sense SuperApp тощо). Також відмовляється працювати додаток Дія. Ці проблеми можна частково вирішити шляхом встановлення додаткових Magisk-модулів.
Після встановлення неофіційної прошивки втрачається гарантія на пристрій. Оновлення «по повітрю» більше не прилітатимуть. Але на ці моменти не варто звертати увагу, якщо модель вже давно втратила підтримку від виробника.
Найголовніший і найсерйозніший недолік – можливі проблеми з роботою телефону. Не можна точно сказати, яка функція постраждаю та чи постраждає вона взагалі. Одні користувачі відзначають перебої зі звуком, другі – часті вильоти додатків, треті – мимовільні перезавантаження операційної системи. Поставивши кастомну прошивку, ви повинні розуміти всі ризики. У деяких випадках краще залишитися на офіційній оболонці задля стабільної роботи телефону.
Важливо! Користувачі повідомляють, що після встановлення кастомних прошивок на смартфони, які були випущені восени 2022 року, перестає працювати сенсора панель телефону, тобто екран. Це відбувається, якщо ядро у прошивці не від MIUI. Тому перед встановленням кастомної прошивки будьте уважні і ознайомтеся з думкою інших користувачів, які вже перепрошили девайс.
Вас може зацікавити: Що робити, якщо телефон зависає після оновлення.
Встановлення Magisk-модулів
Перепрошивка апарату на кастомну оболонку – це радикальний крок, на який ризикнуть не всі користувачі. Якщо ви просто хочете додати до телефону фішки з нової прошивки, можна скористатися спеціальними Магіск-модулями. Це програмні пакети, які змінюють функціонал пристрою. У цій статті ви знайдете найкращі модулі для Magisk.
Якщо говорити про додавання опцій нових прошивок, то для прикладу можна розглянути модуль MIUIPlus Magisk. Він підійде користувачам, які мають версію MIUI 12, і телефон більше не оновлюється. Завдяки цьому модулю ви зможете отримати основні нововведення з MIUI 12.5, а саме:
- Контроль перегрівання при зарядці.
- Нові анімації, теми та шпалери.
- Емодзі з iOS 14.5.
- Запис екрана зі швидкістю 90 fps .
- Покращені налаштування безпеки та конфіденційності.
- Прискорений запуск веб-сторінок.
- Більш якісний звук завдяки увімкненню технології Hi-Fi + налаштування еквалайзера.
- Виправлення проблем з автояскравістю.
- Додавання та налаштування особистого інтерфейсу.
- Автоматичне шумозаглушення при дзвінках.
Коректна робота модуля протестована на наступних пристроях:
- Redmi 5, Redmi 5 Pro, Redmi Note 4, Redmi 6 Pro, Redmi 7, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 8T, Redmi 8 Pro, Redmi 9, Redmi 9S, Redmi 9 Pro, Redmi 10, Redmi 10 Pro;
- Mi 9T, Mi 9T Pro;
- POCO X3, POCO X3 Pro;
- Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 11.
Завантажити модуль можна з надійного джерела Xiaomiui.
Ось такі існують методи оновлення оболонки на смартфонах Xiaomi. Вони точно знадобляться, якщо телефон давно не оновлюється «по повітрю» і для нього не виходять свіжі офіційні збірки. Пишіть у коментарях, якою моделлю користуєтеся і яка версія ОС зараз на ній встановлена. До зустрічі!
Не вводим людей в заблуждение.Не всё так просто как написано.(Сам занимаюсь разлочкой,прошивкой..около 10 лет)
Меня зовут Дмитрий (Инстаграм: kupratsevich_dima). Я ищу хорошие сайты для покупки и дальнейшего развития.
Понравился ваш проект andro-news.com. Прямо сейчас рассматриваю его к приобретению.
Предварительно предлагаю 533000 рублей. Цена может быть пересмотрена в большую сторону.
Если вам это интересно, то можем обсудить.
Почта: kuprdimasites@gmail.com
Телефон (whatsapp): +79959176538
Telegram: kupratsevich