Зміни ці налаштування одразу після купівлі смартфону! Інструкція по захисту особистих даних
Друзі, вимкніть ці функції, якщо не хочете, щоб ваш смартфон за вами стежив. Всі ми знаємо, що перебування у мережі не завжди безпечне: є ризик перейти за ненадійним посиланням, завантажити якийсь заражений додаток чи отримати електронного листа з вірусом. Тут можна уникнути небезпеки, якщо бути обережним і користуватися, наприклад, сервісом VPN.
Але що ви скажете, коли дізнаєтесь, що з заводу на телефоні вже активовані потенційно небезпечні налаштування? У більшості випадків вони увімкнені за замовчуванням: людина просто купує новий пристрій, починає ним користуватися і навіть не знає, що її особиста інформація може потрапляти до шахраїв.
Ситуація неприємна, але не критична, оскільки всі ці функції можна самостійно вимкнути.
Зміни ці налаштування одразу після купівлі смартфону! Інструкція по захисту особистих даних
Одне з найголовніших налаштувань – це геолокація. Обов’язково перевірте, які додатки мають доступ до визначення вашого поточного місцеперебування. Геолокація точно відстежує, де ви знаходитеся просто зараз, і якщо ця інформація опиниться в руках у зловмисників, нічого доброго з цього не вийде.
Я раджу взагалі вимикати у налаштуваннях телефона геолокацію та вмикати її лише за потреби, наприклад при використанні Гугл карти.
Також за аналогією бажано вимкнути історію місцезнаходжень, яку зберігає Гугл. Там розміщена взагалі вся історія ваших переміщень. Погодьтеся, що це конфіденційна інформація і з нею потрібно бути обережним.
1. Отже, відкриваємо налаштування смартфона, заходимо до розділу «Місцезнаходження».
2. Обираємо пункт «Геолокація» та переходимо до вкладки «Історія місцезнаходжень Гугл».
3. Натискаємо «Вимкнути й видалити історію».
Наступне небезпечне налаштування теж пов’язане з місцезнаходженням. Це автоматичний пошук мереж Wi-Fi та Bluetooth. Смартфон постійно шукає, які бездротові мережі знаходяться біля вас, і за допомогою цього зловмисник може легко визначити ваше місцеперебування.
Також ці функції доволі активно розряджають батарею. Для відключення у налаштуваннях смартфона переходимо до пункту «Інтернет» та деактивуємо опцію «Шукати мережі Wi-Fi». Модуль Bluetooth просто відключайте, коли припиняєте ним користуватися.
Ну й остання функція вже менш важлива, але вона все одно збирає вашу особисту інформацію. Це персоналізована реклама від Google, яка будується на основі ваших інтересів. Наприклад, ви шукаєте готель, в якому можна зупинитися на декілька днів у новому місті, і ці дані вже зберігаються на сервісах Гугл.
1. Для деактивації потрібно зайти в налаштування.
2. Відкрити пункт «Гугл», натиснути «Усі сервіси» і далі «Реклама».
3. На цій сторінці натисніть «Видалити рекламний ідентифікатор» та підтвердіть дію.
Ще персоналізовану рекламу можна відключити в обліковому запису Гугл. Для цього переходимо у свій Гугл-акаунт, в розділі «Дані й конфіденційність» відкриваємо меню «Мій центр реклами» та клацаємо угорі «Вимкнути». В цьому ж розділі «Дані й конфіденційність» можна додатково вимкнути історію додатків та вебпошуку, а також історію Ютуб, якщо для вас це важливо.
Ось такі нескладні дії захистять від шахраїв та забезпечать конфіденційність у мережі. Обов’язково перегляньте ці налаштування на телефоні та за потреби вимкніть їх.
Відео у TikTok на цю тему дивіться за посиланням