Apple розчарована. Не всі зрозуміли, що вона дбає про природу Apple
Парламентарі Британії дійшли висновку, що Apple завдає шкоди навколишньому природі
Apple хоче, щоб вона щільно асоціювалася в умах користувачів як зелена компанія, яка дбає про охорону навколишнього середовища і робить для цього все. Саме турботою про природу концерн із Купертіно пояснив зникнення зарядного блоку з комплекту постачання iPhone 12 та зменшення упаковки для смартфона.
І начебто компанія справами справами доводить свою занепокоєність збереженням навколишнього середовища, застосовуючи перероблені матеріали та відновлювану енергію. Але та сама невисока ремонтопридатність пристроїв компанії призводить до великої кількості електронних відходів і далеко не всім подобається така політика Apple.
Читати також: Apple хоче, щоб Китай втратив статус головної фабрики з виробництва «яблучної» електроніки
Так, чиновники комітету з екологічного аудиту парламенту Великобританії дійшли висновку, що діяльність концерну з Купертіно завдає шкоди навколишньому середовищу. І саме ремонтна політика компанії стала підставою для такого висновку. Так, після вивчення «нутрощів» цілого ряду «яблучних» пристроїв експерти дійшли висновку, що вони мають низьку ремонтопридатність.
Цілий ряд комплектуючих практично склеєні або спаяні між собою, що робить ремонт пристроїв завданням майже нездійсненним. У результаті замість того, щоб замінити якусь одну деталь, що вийшла з ладу, доводиться міняти повністю весь блок, в якому вона знаходиться. Досить велика кількість справних комплектуючих йдуть в брухт, хоча вони могли б і далі виконувати свої завдання, не ускладни компанія ремонт апаратів.
Не дивно, що Apple не сподобався той факт, що хтось поставив під сумнів її зусилля, спрямовані на збереження природи. Зокрема, у своїй заяві вона повідомила, що дуже вражена позицією парламентарів. На її думку, звіт чиновників не відображає тих реальних зусиль, які вона робить із охорони навколишнього середовища. Apple упевнена, що її клієнти можуть розраховувати на якісний та безпечний ремонт гаджетів. Компанія пішла шляхом того, що при виготовленні ключових комплектуючих використовуються перероблені матеріали.
Apple явно лукавить і намагається прикрити «високими ідеалами» звичайну жадібність. Так, компанія серйозно противиться тому, щоб впровадити універсальний USB Type-C роз'єм, позбавляючи користувачів можливості використовувати одні кабелі та блоки живлення для заряджання різних пристроїв. І в цілому складається враження, що Apple спеціально ускладнює ремонт і з'єднує компоненти так, щоб якнайбільше замінити комплектуючих і більше виманити грошей з користувачів на ремонт. Не в накладі і виробники комплектуючих, виробничі потужності яких постійно завантажені.
Читати також: Apple попросила TikTok-знаменитостей прорекламувати новий iPhone 12 mini
Також компанія замовчує, що вилучення зарядного адаптера з комплекту постачання дозволило не лише зменшити габарити коробки, але скоротити витрати на доставку своєї продукції. Так якщо раніше Boeing 777 міг взяти на борт 450 тисяч одиниць iPhone, то тепер він здатний перевезти вдові більше смартфонів. Менше рейсів на постачання пристроїв менше витрат на логістику.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: macrumors