Безпека iPhone - це міф, який розвіяв суд
Суд визнав Apple винною у слабкому рівні безпеки iPhone
Адепти Apple мають один пункт або стереотип, пов'язаний з iPhone - iOS практично невразлива, якщо мова заходить про шкідливе ПЗ або злому. Вони впевнені, що її софт один із найстабільніших, продуманих та безпечних. Але черговий факт змушує говорити, що буде великим перебільшенням говорити про абсолютну невразливість iPhone.
До висновку про те, що «яблучний» смартфон має слабку систему безпеки, дійшли не конкуренти чи хакери, а суд. Суддя зробив висновок, що паролів, біометрії та системи розпізнавання особи недостатньо для того, щоб захистити дані користувача.\
Читати також: Зацініть Apple AirPods у прозорому корпусі
Сама історія почалася 3 червня цього року в Сан-Паулу, коли зловмисник викрав iPhone 12. Після крадіжки злочинець зміг змінити пароль пристрою, відключив функцію Find My та отримав доступ до особистих даних. Цього виявилося достатньо, щоб здійснити фінансові операції від імені власника викраденого iPhone.
До речі, це не поодинокий випадок. Крадіжки iPhone у Бразилії були поставлені на потік і метою зловмисників було зламування банківських акаунтів власників з метою викрадення особистих коштів. І їм вдалося благополучно зламати не тільки iPhone, а й банківські програми, які зазвичай захищені іншим паролем.
Жертвою такої схеми і став користувач, у якого викрали смартфон 3 червня. Злочинці змогли розблокувати iPhone 12 та викрали з його рахунків усі кошти. Жертва порахувала, що у події винен не стільки зловмисник, скільки Apple, яка не забезпечила високий рівень безпеки смартфона. Власник викраденого смартфона вважав, що це непростимо, що пристрій, який коштує чималих грошей, не забезпечує мінімальний рівень безпеки та захисту персональних даних. Він вважав, що Apple має понести за це покарання та відшкодувати йому моральну шкоду.
Суд став на бік постраждалого і погодився з його доводами про небезпеку iPhone. Його вердикт - Apple зобов'язана виплатити потерпілому в відшкодування моральної шкоди $875 і внести зміни до iOS, щоб підвищити рівень безпеки. Відповість за те, що трапилося і банк, який повинен буде відшкодувати всю суму викрадених коштів.
Читати також: Apple хоче засудити NSO Group за шпигунський софт
Apple не стала коментувати рішення суду. Вона потрапила у пікантну ситуацію та створено прецедент. Враховуючи те, що випадки злому iPhone та викрадення коштів у Бразилії не поодинокі, постраждалі можуть завалити суд позовами проти Apple.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: macmagazine