Що потрібно знати про дисплеї з підвищеною частотою оновлення

17.01.2021 10760 0

Дисплеї з підвищеною частотою оновлення стають масовим явищем: маркетинг, реальність та очікування

Схоже, що виробники вирішили, що дисплеї в смартфонах досягли своєї стелі в розвитку, але дивувати публіку все ж таки чимось треба. Ось і почали вони нарощувати частоту оновлення картинки і на 2020 рік припав бум пристроїв з підвищеною герцовкою екрану. Почалося все з флагманів, а трохи згодом до них приєдналися і простіші моделі. Завдяки Xiaomi, Realme, OnePlus та Oppo збільшену частоту оновлення екрану почали отримувати моделі з цінником до $300.

Висока частота оновлення робить роботу з інтерфейсом і прокручування інформації плавнішим і візуально приємнішим. На тлі 120 Гц-дисплеїв створюється відчуття, що екрани з 60 Гц "гальмують" і сприймаються як неповноцінні. Але фішка в тому, що дисплеї з підвищеною герцовкою потребують більшої обчислювальної потужності процесора, вони повинні працювати в унісон. Якщо у чіпа немає «силеня», то користі від підвищеної герцовки небагато.

Тест на підвищену герцовку

Так, хлопці з ресурсу Android Authority вирішили перевірити, наскільки той чи інший смартфон дійсно пропонує заявлену частоту оновлення в реальних умовах експлуатації. Для цього ряд моделей прогнали через бенчмарк GFXBench і наочно показали, обмежує чи ні чіп можливості екрану щодо підвищеної герцовки.

За підсумками прогонки смартфонів через Manhattan та T-Rex можна наочно побачити, що тільки апарати на флагманському залозі «вивозять» підвищену частоту оновлення, тоді як рішення з менш продуктивними платформами не справляються із цим завданням.

Наприклад, Asus ROG Phone 3, Xiaomi Mi 10 Ultra та Asus ROG Phone 2 видають заявлений параметр з герцьовкою, а ось Google Pixel 5 та OnePlus Nord не змогли видати понад 60 кадрів на секунду, незважаючи на те, що в їх основі лежить субфлагманська платформа Snapdragon 765G. Провалив тест OnePlus Nord N100 із чіпом Snapdragon 460, навіть не дотягнувши до 40 кадрів за секунду. І це за умови, що всі «аутсайдери» пропонують 90-герцеві дисплеї, але на практиці жоден із них не видає заявленого параметра.

Не виправдав надій на 120 Гц та Poco X3, у тестах він видав максимальні 60 кадрів за секунду. Але дивно інше, тут стоїть чіп Snapdragon 732G, який за ідеєю слабший за Snapdragon 765G, але при цьому він дозволив досягти 60 к/с, тоді як старший брат на Google Pixel 5 ледве «вивіз» 40 к/с.

При цьому хлопці з Android Authority підозрюють, що ціла низка пристроїв, які були протестовані, використовували софтверні хитрощі для кращого проходження тестів, підвищене охолодження або кращу оптимізацію ПЗ, щоб показати найкращий результат у бенчмарку. Можливо, саме цим можна пояснити різницю у показниках Pixel 5 та Poco X3.

Чому так?

Проста істина полягає в тому, що між флагманськими чіпами та однокристальними системами середнього рівня існує прірва щодо графічної продуктивності. Не можна говорити про те, що SoC середнього та бюджетного рівнів не додають у потужності. Але все ж таки все найкраще дістається преміальним системам на чіпі і високий рівень графічної продуктивності дозволяє їм бути «царями гори», оминаючи слабші рішення.

Навряд чи ми колись побачимо паритет щодо графічної продуктивності між флагманськими та платформами середнього рівня. Топові рішення завжди стоятимуть на сходинку вище. Але цілком може статися так, що поступово чіпмейкер запропонують однокристальні системи середнього рівня, які дозволять дисплеям з підвищеною герцовкою розкрити весь свій потенціал.

А як справи насправді?

Але не варто поспішати робити висновки. Синтетика синтетикою, але набагато важливіше, як себе проявляють дисплеї з підвищеною герцовкою при повсякденному використанні смартфона, при звичайному, а не максимальному навантаженні. І ось тут виявляється, що ті ж Pixel 5, OnePlus Nord та Poco X3 користувачі хвалять, відзначаючи серед приємних сторін візуально приємну роботу дисплея. Все працює плавно та чуйно. Якихось нарікань на «підгальмовування» прокручування немає.

Щоправда, об'єктивно варто сказати, що власники апаратів із 60-герцовими дисплеями не відчувають якогось «білю» при роботі з ними. Але рівно до того моменту, поки їм самим не вдасться побачити відмінності в роботі екрану з 60 Гц і 120 Гц. Відрізнити «на око» 90 Гц і 120 Гц зовсім мало кому вдається.

Де справді має значення підвищена герцовка дисплея, то це в іграх. Але тут багато залежить від того, яку гру віддати перевагу. Прості ігри без проблем працюють на смартфонах середнього рівня зі збільшеною частотою оновлення. Але варто запустити важкі 3D-ігри і можна побачити, як стрімко зійде нанівець ігровий запал чіпів середнього рівня і "скотиться" герцювання екрану. Наприклад, у випадку з OnePlus Nord N100 компанія заявила про те, що "на фактичну частоту оновлення впливають налаштування додатків та обмеження обробки". Схоже, що OnePlus добре усвідомлює, що продуктивність чіпа багато вирішує і може стати непереборною перешкодою для досягнення заявленої частоти оновлення екрана.

Виходить, що розчарування спіткає лише тих користувачів, які розраховували на те, що їхня модель середнього рівня видаватиме підвищену герцовку при відтворенні будь-якого контенту. На жаль немає. При виконанні звичайних завдань — так, але варто навантажити смартфон і його продуктивності просто не вистачить забезпечити одночасно пристойну потужність і підвищену частоту оновлення матриці.

Щастя не лише у підвищеній герцьовці

Завжди варто розуміти, що висока частота оновлення аж ніяк не є головним фактором, що впливає на якість картинки на екрані. Є багато інших аспектів, що впливають на кінцевий результат. До уваги йдеться тип матриці (OLED або IPS), підтримка кольорів, роздільна здатність та інші параметри. Також не варто списувати з рахунків, що розгін частоти оновлення негативно впливає на автономність смартфона і тест Xiaomi Mi 11 лише підтверджує, що така «плюшка» неабияк «жере» батарейку.

Але цілком очевидно, що виробники продовжать практику встановлення екранів із підвищеною частотою оновлення, поступово нарощуючи цей показник. Так, той самийMediaTek ось-ось повинен викотити чіп, який дозволить пропонувати частоту 160 Гц. Поступово підвищена герцовка стане стандартом не лише для флагманів, а й для апаратів середньої руки.

Залишається сподіватися, що ті ж чіпи середнього рівня отримають істотне збільшення у продуктивності, щоб «вивозити» екрани зі збільшеною частотою оновлення. А також доведуть до розуму технологію адаптивних матриць, і ми побачимо реальний ефект від установки дисплеїв з поперемінною частотою оновлення виходячи з контенту, що відображається.

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: androidauthority

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 17.01.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube