Що таке Band 20 і для чого він потрібен у смартфоні
Мережа 4G давно замінила 3G, оскільки вона забезпечує швидкий та безперебійний мобільний інтернет. Це покоління бездротового телефонного зв'язку називається LTE. Відмінності між 4G і ЛТЕ все ж таки присутні, але вони мінімальні, тому зупинятися на цьому не будемо. Набагато цікавіше поговорити про частотні діапазони – що це таке, для чого потрібно і які бенди працюють у наших країнах. У цій статті найбільше уваги приділимо Band 20 - чи обов'язковий цей діапазон у смартфонах і чи можна комфортно користуватися мобільним інтернетом без нього.
Що таке частотні діапазони (бенди) та як працюють
Якщо говорити максимально доступною мовою, то Band – це частота зв'язку, де відбувається роздача доступу до 4G (LTE). Технологія 4G може працювати на різних частотах - від наднизьких до надвисоких. Виходячи з цього стає зрозуміло, що всі бенди працюють на різних частотах, а також мають різну щільність і швидкість сигналу. Тому одні частотні діапазони найбільше підходять для густонаселених районів із щільною забудовою, інші – для відкритих місцевостей.
Для бездротової передачі стільникового зв'язку використовують базові станції (БС). Швидкість передачі залежить від радіочастоти. І тут важливо пояснити, які є радіохвилі та як вони розподіляються в атмосфері:
- УКХ (ультракороткі хвилі) - мають властивість сильно відбиватися від предметів, за рахунок чого посилюється їхня дія. Оскільки вони можуть відбиватися навіть від будинків, то використовуються у містах.
- КВ (короткі хвилі) та СВ (середні хвилі) – найчастіше використовуються між містами, оскільки вільно проходять крізь перешкоду, наприклад, пагорб.
- ДВ (довгі хвилі) – їх довжини достатньо передачі інформації навіть між країнами і материками, але такі хвилі здатні перенести зовсім небагато даних.
Чому довжина хвилі важлива? Справа в тому, що чим хвиля довша, тим нижча її частота. Чим частота вища – тим довжина коротша. З цього виходить, що низькочастотні бенди здатні працювати на високих відстанях, а високочастотні - тільки на невеликих. Саме тому бенди важливо правильно розподілити, виходячи з місцевості та відстаней між населеними пунктами. Деякі бенди можуть бути неефективними на великих відстанях, але на маленьких вони видадуть максимальну швидкість і знадобляться. Докладніше розповімо у наступному пункті.
Які бенди підтримуються в Росії та Україні
З вступною частиною розібралися, а тепер з'ясуємо, які частотні діапазони використовуються в Росії та Україні. На території Росії це п'ять бендів:
- Band 31 з діапазоном 450 МГц FDD;
- Band 20 з діапазоном 800 МГц FDD;
- Band 3 з діапазоном 1800 МГц FDD;
- Band 7 з діапазоном 2600 МГц FDD;
- Band 38 з діапазоном 2600 МГц TDD.
Трійка найпоширеніших частот у РФ – це B3, B7 та B20. В Україні також три робочі бенди – це Band 3 (1800 МГц), Band 7 (2600 МГц) та Band 8 (900 МГц).
Читайте також: Як увімкнути 90 Гц на смартфонах Xiaomi .
Чи обов'язковий діапазон Band 20
Як бачимо, B20 найактуальніший для Росії, де і використовується досить активно. Але питання залишається відкритим – чи потрібне воно взагалі, адже частота дуже низька. І тут згадуємо про розподіл радіохвиль. Чим частота у хвилі нижча - тим хвиля довша. Виходить, що низькочастотний band може працювати на великих відстанях і саме тому його слід використовувати.
Band 20 активно застосовують на автомобільних трасах та інших великих ділянках. Ця частота здатна покривати досить велику площу, хоч і має найнижчу швидкість у порівнянні з іншими бендами. Також B20 використовується навіть у закритих приміщеннях, таких як підвали та ліфти. Інші частоти просто не працюватимуть там через свою специфіку. Але Бенд 20 чутливий до різних перешкод (перешкод), тому найчастіше його використовують за містом та в малонаселених пунктах.
У великих містах активно застосовуються інші частоти, такі як Band 3 та Band 7. B3 є найбільш універсальною частотою, оскільки працює на середніх відстанях та видає непогану швидкість. B7 – найвищий частотний діапазон, тому покриває маленькі відстань. Швидкість у нього відмінна, але розум буде, тільки якщо поставити багато базових станцій. У великих містах, зазвичай, так і відбувається.
Також Бенд 20 виявляється корисним у разі агрегації несучих. Технологія називається LTE+. Якщо говорити коротко, то агрегація несучих має на увазі об'єднання кількох бендів для покращення сигналу. Об'єднувати можна як однакові, і різні частотні діапазони. Наприклад, band 20 + band 7, band 7 + band 7. В результаті отримуємо швидше мобільний інтернет навіть при перевантажених каналах.
Підіб'ємо висновки: Band 20 не є основним діапазоном в густонаселених пунктах. Там чудово можна обійтися без нього, але варто виїхати за місто або опинитися в невеликому містечку - і цей Band точно знадобиться. Ще у великих містах він використовується як резервний, коли канали з основними діапазонами перевантажуються. Якщо смартфон не підтримуватиме B20, то велика ймовірність, що на автомобільній трасі або в селищі мережа 4G стане постійно «відвалюватися», або пристрій взагалі переключиться на 3G, H, H+, E. Тому підтримка Band 20 вкрай бажана, але теоретично обійтися без цього діапазону можливо. Все залежить від того, в якій місцевості ви мешкаєте.
Які смартфони підтримують Band 20
Даним питанням задаються багато користувачів, які хочуть придбати китайську версію смартфона. Band 20 активно використовується в Росії та деяких інших європейських країнах. Тому цей частотний діапазон із ймовірністю 99% підтримуватиметься в будь-якому сучасному телефоні, який орієнтований на міжнародний чи російський ринок. Так-так, йдеться саме про глобальні версії. У Китаї Бенд 20 практично не використовується, тому в мобільних пристроях для внутрішнього ринку такого діапазону, швидше за все, не буде.
Якщо купуєте смартфон на AliExpress, обов'язково перевіряйте, щоб стояла позначка "Global Version". Якщо хочете придбати китайську або індійську версію, уточніть у продавця наявність B20.
Ми розібралися, навіщо потрібен Band 20 і чи можна обійтися без цього спектра. Сподіваюся, що стаття виявилася корисною та інформативною.
- 1
- 2