Як користуватися роумінгом за кордоном

30.11.2022 13557 4

Сьогоднішні реалії такі, що величезна кількість українців опинилась за кордоном. Але дуже важливо підтримувати зв'язок із родичами та друзями, а також мати доступ до інтернету. Тому користувачі цікавляться, як підключити роумінг у зарубіжних країнах, які умови діють та які тарифні плани пропонуються. У сьогоднішній статті обговоримо ці питання.

Скасування плати за роумінг для українців

Восени Євросоюз ухвалив рішення скасувати плату за роумінг для українців. Про приєднання України до внутрішнього роумінгу ЄС стало відомо 14 вересня. Це дуже актуально, адже мільйони людей, як і раніше перебувають у європейських країнах і хочуть постійно бути на зв'язку з близькими з України.

Після скасування платного роумінгу для українських користувачів став доступним внутрішній роумінг ЄС. Ним користуються і самі європейці: безкоштовний роумінг діє на всій території ЄС. Наприклад, абонент, який перебуває у Німеччині, може дзвонити до Польщі за своїм тарифом, і з нього не буде зніматись додаткова плата за роумінг. Такі самі умови тепер доступні для українців.

 

Перебуваючи у роумінгу, потрібно буде оплачувати лише свій тарифний пакет (щомісячна абонплата). Жодних доплат за роумінг вносити не потрібно. Наприклад, в Україні ви користувалися тарифом за 350 грн на місяць, і в цю суму входив безлімітний інтернет та безлімітні дзвінки у мережі оператора. Такі самі умови для вас будуть і за кордоном.

Нагадаємо, що до початку війни плата за роумінг у Євросоюзі була досить високою. Тим не менш, користувачі, які перебували за кордоном після 24 лютого, зазначали, що українські мобільні оператори не вимагають сплачувати за роумінг. Усі тарифні пакети працювали без доплат і ця тенденція буде збережена.

 

Вас може зацікавити: Випромінювання смартфонів (SAR) - чи реальна шкода ?

Які умови діють для українців за кордоном у 2022 році

Як ми вже зазначили вище, плату за роумінг скасовано. Тепер розглянемо, які умови надають конкретні оператори. Обговоримо трійку найбільших українських операторів – Київстар, Vodafone та lifecell.

 

Kyivstar

Цей оператор надає послугу «Роумінг як вдома». Сума оплати та тарифний пакет залишаються такими ж, як і в Україні. Зверніть увагу, що безкоштовний роумінг діє не по всьому світу, а лише у 30 країнах. А саме: Австрія, Бельгія, Болгарія, Литва, Латвія, Чехія, Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Нідерланди, Греція, Ірландія, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Данія, Хорватія, Фінляндія, Норвегія, Швейцарія, Швеція , Молдова, Великобританія, Португалія, Єгипет, Люксембург та Естонія.

Якщо країна відсутня у вказаному вище списку, значить, на неї поширюється стандартний платний роумінг. Київстар попереджає, що безкоштовний роумінг діятиме не завжди, але дата його закінчення невідома. Швидше за все, до кінця війни такі умови точно збережуться.

Ви можете без проблем переїжджати з однієї країни до іншої, і тарифний пакет продовжуватиме працювати. Безкоштовний роумінг активується, як тільки ви перетнете кордон. При поверненні в Україну жодних спеціальних маніпуляцій також проводити не потрібно: роумінг відключиться автоматично, і ви перейдете до звичайного використання тарифу.

 

Vodafone

Умови оператора Водафон відрізняються, але вони також вигідні. Послуга називається «Доступний роумінг», і вона є безкоштовною за умови підключення основного тарифу. На місяць ви отримуєте:

  • 10 ГБ Інтернету;
  • 250 хвилин на дзвінки у мережі Vodafone;
  • 50 хвилин на дзвінки в мережі інших операторів (українські номери та номери країни, в якій ви знаходитесь);
  • 100 штук SMS;
  • 50 хвилин на вхідні дзвінки.

Послуга «Доступний роумінг» працює у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Греція, Німеччина, Данія, Естонія, Ізраїль, Італія, Іспанія, Канада, Люксембург, Литва, Латвія, Молдова, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Польща, Румунія, Словенія, Словаччина, Франція, Фінляндія, Хорватія, Чехія, Швейцарія та Швеція.

 

Після вичерпання вищезгаданих пакетів з послугами підключиться базова тарифікація. Ознайомитись з нею ви можете на офіційній сторінці Vodafone .

 

Для підключення послуги «Доступний роумінг» необхідно ввести код *600*6# . Стандартний тариф має бути вже підключений заздалегідь. Для перевірки залишку необхідно набрати команду *600*61# .

Зверніть увагу, що роумінг підключається лише раз на місяць. Додатково можна підключити послугу «ГігаРоумінг», «ГігаРоумінгMax» або «ГігаРоумінгUltra», але вони вже платні. Безкоштовного роумінгу буде достатньо для базового використання: ви зможете періодично дзвонити до рідних, а також відвідувати веб-сторінки.

 

Lifecell

На жаль, умови цього оператора не такі вигідні, як у Київстар. Але Лайфселом користується велика кількість користувачів, і після приїзду за кордон у них немає можливості придбати іншу українську SIM-карту і змінити мобільного оператора.

До кінця 2022 року у lifecell діє акція «Гігабайти без кордонів». Користувачеві потрібно лише поповнити свій стандартний тариф, і він зможе користуватися інтернетом за кордоном на таких самих умовах, як і в Україні.

 

Послуга діє у таких країнах: Австрія, Болгарія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Греція, Німеччина, Данія, Естонія, Італія, Іспанія, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Ліхтенштейн, Молдова, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Польща, Румунія Північна Македонія, Словаччина, Словенія, Сербія, Туреччина, Франція, Хорватія, Чорногорія, Швейцарія та Швеція.

Окремо підключати роумінг "Гігабайти без кордонів" не потрібно. Він автоматично активується після оплати основного тарифу.

 

Також із безкоштовних пропозицій є послуга «Вхідні дзвінки без додаткової плати». Достатньо підключити свій звичайний тариф, і можна безкоштовно приймати вхідні дзвінки. Пропозиція актуальна лише для 12 країн: Болгарія, Бельгія, Греція, Іспанія, Люксембург, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Франція та Хорватія. Акція діє до 31.12.2022 р.

Що робити, якщо зв'язок у роумінгу не працює

Найчастіше проблеми з роумінгом виникають через неправильно виставлені налаштування в мобільному пристрої. Потрібно перейти до розділу «Мобільні мережі» та активувати рядок «Дані в роумінгу».

Якщо не вдається здійснювати та приймати дзвінки, необхідно відкрити пункт «Оператори мережі» та увімкнути повзунок «Вибирати автоматично». Мобільний зв'язок все одно не працює – тоді спробуйте вручну вибрати відповідного оператора.

Зверніть увагу! Якість зв'язку за кордоном може бути значно гіршою, ніж в Україні. Також можливе зниження швидкості Інтернету.

Як вимкнути роумінг

Після повернення в Україну роумінг вимикається автоматично. Якщо ви хочете вимкнути його самостійно, перейдіть в налаштування смартфона і просто деактивуйте галочку "Дані в роумінгу". Також можна зв'язатися зі своїм оператором та попросити вимкнути послугу.

Враховуйте, що український тарифний пакет не працюватиме за кордоном, якщо роумінг буде відключено. Як альтернативу можна придбати SIM-карту європейського мобільного оператора та підключити місцевий тариф. Але розцінки там значно вищі, ніж на українські тарифи.

 

Читайте також: Для чого потрібна технологія LTE+ і в чому відмінність від LTE ?

 

Тепер ви знаєте, які умови щодо роумінгу надають українські мобільні оператори, як підключити безкоштовну послугу та який пакет даних ви отримаєте. Пишіть у коментарі, який роумінг вважаєте найвигіднішим.

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 30.11.2022
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
Георгий
0
В Нидерландах тоже роуминг не работает
04.08.2023 12:25
Відповісти
Игорь
0
Добрый вечер,только на данный момент в Португалии "Роуминг как дома" для абонентов lifecell не работает (((
14.02.2023 01:17
Відповісти
Влад
0
дякую
10.02.2023 18:30
Відповісти
Ирина Серова
2
дякую
22.12.2022 13:56
Відповісти

Останні ролики на YouTube