Як прошити смартфон Xiaomi в режимі EDL

09.06.2021 70990 4

Прошивка Xiaomi через EDL – це єдиний робочий варіант, якщо телефон «окропив» через системний збій. На жаль, не завжди є можливість звернутися до фахівця, тому користувачі хочуть у домашніх умовах відновити мобільний пристрій. У статті ми описали дієві методи, що дозволяють встановити прошивку на смартфон Xiaomi .

Навіщо потрібний режим EDL

EDL – розширена утиліта, завдяки якій можна прошити смартфон без кастомного рекавері, root-прав та розблокованого бутлоадера. Цей режим підійде, якщо ви хочете перейти на кастомну оболонку або встановити іншу версію офіційної прошивки, але завантажувач у вас заблокований.

Як зазначалося вище, з допомогою EDL можна навіть відновити «цегла». Під цеглою мається на увазі мобільний пристрій, який не включається і не реагує на дії користувача. Або ж відбувається бутлуп - постійне перезавантаження, що не дозволяє запуститися операційній системі. Найчастіше «цеглини» трапляються після невдалої прошивки (наприклад, телефон розрядився в процесі).

Зверніть увагу! Прошивка через EDL буде ефективна, якщо девайс не працює саме через системну проблему. Але телефон може не вмикатися після механічного пошкодження. Тоді перепрошивка безсила, допоможе лише звернення до сервісного центру.

EDL є лише на смартфонах із процесором Qualcomm Snapdragon. Якщо у вас MediaTek – нічого не вийде.


Переваги і недоліки

Перш ніж перепрошувати смартфон, уважно ознайомтеся з плюсами та мінусами режиму EDL.

З плюсів хочеться виділити:

1.Установка прошивки з неактивним завантажувачем.

2.Можливість відновити «цеглу».

3.Не потрібне кастомне рекавері та рут-права.

До мінусів належить:

1. Процедура складна та багатоступінчаста.

2.Потрібен комп'ютер.

3.Немає 100% гарантії, що вдасться перепрошити телефон, тому що в процесі можливі помилки та вильоти.


Прошивка телефону Xiaomi за допомогою EDL

Якщо вирішили прошивати Сяомі, уважно дотримуйтесь нижчеописаних інструкцій. Ми не несемо відповідальності за ваші дії, стаття представлена лише для ознайомлення! Рекомендуємо приступати до процедури досвідченим користувачам із технічними навичками та знаннями.

Через Fastboot

Це програмний спосіб, який вимагає замикання контрольних точок. Зверніть увагу, що метод може не спрацювати на деяких моделях, випущених у 2020-2021 роках. Також часто потрібен авторизований Mi -аккаунт. Виконати таку процедуру можна у спеціалістів.

Крок 1: Завантаження необхідних файлів

Перед операцією потрібно обов'язково провести підготовчі дії, а саме завантажити на комп'ютер деякі програми та файли.

1. Насамперед завантажте службову програму Xiaomi Flash Tool. Це інструмент, через який встановлюватиметься прошивка. Рекомендуємо завантажувати програму з надійного джерела – форуму 4 pda або офіційного сайту . Вибирайте найактуальнішу версію програми. Після завантаження розпакуйте архів та запустіть інсталяційний файл з розширенням . msi . Якщо програма вимагає пароль, введіть xiaomiflash.com .

2.Далі завантажте adb -драйвера, використовуючи це посилання . Встановіть їх як звичайну програму з форматом . exe .

3. Перейдіть до скачування прошивки, яку ставитимете на телефон. Якщо хочете перепрошуватися на офіційне складання, використовуйте спеціальний розділ на форумі Mi Community . Розпакуйте вміст архіву на системний диск, а саму папку з файлами flash_all і images перейменуйте, використовуючи латиницю та цифри.

Крок 2: Переведення телефону в режим Фастбут

Починайте дії зі смартфоном. Переведіть його в режим Fastboot, утримуючи кнопку живлення та зниження гучності. За допомогою рідного кабелю ЮСБ підключіть пристрій до комп'ютера.

Тепер потрібно увійти до EDL . В окремій статті ми докладно розповідали, як це зробити. Тут продублюємо головну інформацію:



1.На ПК запустіть командний рядок і вбийте "fastboot devices" для визначення телефону. Не використовуйте лапки. Потім введіть "fastboot oem edl" або "fastboot oem reboot-edl" . Якщо дисплей смартфона згасне, то вхід до EDL успішно виконаний. Також можна перевірити коректність підключення в диспетчері пристроїв комп'ютера. Там має відображатися порт під назвою «Qualcomm Snapdragon HS-USB».

2.Якщо перший спосіб з використанням командного рядка не спрацював, завантажте спеціальний додаток Fastboot_edl-v2 . Розпакуйте архів і запустіть файл " Reboot ". Натисніть « Enter » та підтвердіть дію.


Крок 3: Прошивка через Flash Tool



Це фінальна процедура, що стосується безпосередньо прошивки девайсу:

1. Відкрийте раніше встановлену утиліту Xiaomi Flash Tool.

2. Натисніть на кнопку «S elect ».

3.Використовуючи вбудований провідник, вкажіть шлях до папки images.

4.Клацніть «Refresh» і зачекайте, поки утиліта визначить підключений телефон.

5.Кнопкою «Clean all» очистіть усі дані зі смартфона.

6.Тапніть «Flash», щоб почалося встановлення прошивки.

Через TestPoint

Більш складний варіант, який підійде лише досвідченим користувачам. Вхід EDL здійснюється за допомогою замикання контрольних точок TestPoint, а не через Fastboot . Тут є більш докладна інформація про ТестПоїнт.



1.Вимкніть пристрій. Якщо телефон перейшов у постійне перезавантаження, утримуйте кнопки живлення та гучності десять секунд.

2.Зніміть кришку смартфона.

3.Обережно від'єднайте шлейф батареї від материнської плати.

4.Замкніть контакти, використовуючи пінцет або інший гострий невеликий предмет. Фото TestPoint можна знайти в інтернеті. Розташування контактів відрізняється у кожної моделі.

5.Утримуючи замкнуті контакти, підключіть смартфон до комп'ютера через порт ЮСБ.

6.Перевірте підключення. Для цього зайдіть у диспетчер пристроїв. Там має відображатися порт Qualcomm 9080 . Після цього можна відпускати контакти.

7.Тепер приступайте до прошивки через Flash Tool, скориставшись наведеною вище інструкцією.



Що робити, якщо не вдається прошити смартфон у режимі EDL

  • Використовуйте оригінальний кабель USB .
  • Перевірте, чи встановлені всі необхідні драйвери.
  • Завантажуйте Xiaomi Flash Tool лише з надійного джерела.
  • Якщо драйвер не ставиться, вимкніть цифровий підпис.
  • Перевірте працездатність ЮСБ-порту та дроту.
  • Скористайтеся входом через TestPoint , якщо не вдається здійснити вхід через Фастбут.

Ось такими способами можна прошити Xiaomi , використовуючи режим EDL . Процедура підходить як для телефонів із заблокованим завантажувачем, так і з розблокованим. Найчастіше така прошивка дозволяє відновити «цеглу». Якщо ж операція не допомогла, залишається лише один вихід – звернення до СЦ.

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 09.06.2021
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
Максим Аведенко
0
на фото в шапке правильно показан последний телефон который нормально в едл входил через замыкание кабеля, и ещё пару бюджеток было
10.06.2021 09:04
Відповісти
Адам
1
День добрый! Мне вот кто-нибудь сможет помочь ? Как перевести Xiaomi 12 Pro в режим EDL? Где точки? В интернете нет информации.
22.01.2023 19:22
Відповісти
кокс
2
а смысл. все равно не прошьете без ми авторезированного акаунта
29.06.2023 10:02
Відповісти
Bloody
0
А для прошивки через EDL старичка MI NOTE 3(jason) тоже акаунт нужен?
При попытке прошить появляется ошибка Only nop and sig tag can be recevied before authentication
22.11.2023 10:28
Відповісти

Останні ролики на YouTube