Nothing Phone 1 – стильний європеєць з нюансами

30.07.2022 19391 3

Привіт, друзі! На сьогоднішньому огляді ми маємо новенький Nothing Phone 1, який нещодавно вийшов у Європі. Впевнені, що назва цього смартфону вам ні про що не говорить, оскільки Nothing – це новий бренд і, відповідно, Фон 1 є першим смартфоном цієї фірми. Не завантажуватимемо вас тривалою передісторією і тільки скажемо, що фірма Nothing створена Карлом Пеєм. Так-так, це засновник усіма улюбленої та популярної компанії OnePlus.

 

Але під брендом Ванплас виходять переважно флагмани за вигідною ціною, тоді як Nothing орієнтуватиметься на сегмент доступних субфлагманів. Noting Phone 1 позиціонується як стильний молодший флагман із особливостями та фішками. Давайте з'ясуємо, чи правда цей смартфон такий крутий та цікавий.

Nothing Phone 1 – стильний європеєць з нюансами

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн та матеріали

Екран

Процесор, пам'ять та ОС

Фірмовий інтерфейс та підтримка від виробника

Основна та фронтальна камера

Комунікації та звук

Акумулятор та швидка зарядка

Ціна та доступність на ринку

Висновки

Відеоогляд 

 

Технічні характеристики

Діагональ дисплея:

6,55″

Матриця:

OLED

Роздільна здатність екрану:

1080х2400 пікселів

Додаткові параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, пікова яскравість – 1200 нит, розпізнавання 1 мільярда кольорів, щільність пікселів – 402 ppi, підтримка формату HDR10+

Матеріали корпусу:

Скляна задня панель та алюмінієві грані + світлодіодні вставки

Кольору:

Білий (White), чорний (Black)

Захист:

Загартоване скло Corning Gorilla Glass 5 на передній та задній панелі; захист від пилу та вологи за стандартом IP53

Процесор:

6-нанометровий Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-A78 із максимальною тактовою частотою 2,5 ГГц + три ядра Cortex-A78 із тактовою частотою 2.4 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із частотою 1.8 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 642L

Варіанти пам'яті:

8/128 ГБ, 8/256 ГБ, 12/256 ГБ

Операційна система:

Android 12 з фірмовою прошивкою Nothing OS 1.1.0

Основна камера:

Головний модуль: сенсор Sony IMX766, роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.9, розмір матриці 1/1.56", розмір пікселя 1.0µm, фазовий автофокус (PDAF), оптична стабілізація зображення (OIS);

Ультраширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/2.76", розмір пікселя 0.64µm, кут огляду 114˚, автофокусування (AF);

Запис відео: 4K @ 30fps, 1080p @ 30/60fps;

Додатково: gyro-EIS (стабілізація за допомогою акселерометра), функції HDR та live HDR, світлодіодний спалах

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, розмір матриці 1/3.1", розмір пікселя 1.0µm, запис відео в роздільній здатності 1080p@30fps

Звук:

Стерео

Комунікаційні технології:

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, NFC

Підтримка мереж:

LTE-A, 2G, 3G, 4G, 5G

Ємність аккумулятору:

4500 мАг

Швидка зарядка:

Дротова 33-ватна зарядка, бездротова 15-ватна, реверсивна 5 ватна зарядка

Ціна:

 

За характеристиками все практично ідеально: AMOLED-екран високої якості, відсутність пластику в матеріалах корпусу, волого- та пилозахист, флагманські камери та навіть бездротова зарядка. Єдиний момент – насторожує процесор Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G, який належить до субфлагманського рівня. Але ніхто і не називав Nothing Phone 1 повноцінним флагманським пристроєм. Приблизно за 500 євро ми отримуємо молодший флагман із дуже цікавим дизайном та збалансованими характеристиками. Погнали розбиратися докладніше.

 

Комплектація

Почнемо не з найприємнішого - а саме з комплекту постачання, який вийшов дуже мізерним. Nothing Phone 1 приходить у невеликій квадратній коробці. На вигляд вона сильно відрізняється від упаковок інших брендів. Виглядає привабливо, але страшенно незручно відкривається: потрібно потягнути за паперову стрічку з правого боку, прибрати частину коробки, що від'єдналася, а потім просто витягнути телефон і додатковий пенальчик.

У цьому маленькому пеналі знаходяться всі комплектуючі елементи: кабель USB Type-C, прозора скріпка для вилучення SIM-лотка і нікому не потрібна документація. Блок живлення, фірмовий чохол та захисне скло потрібно купувати окремо. Нагадує політику Apple, що є досить сумно. Адже майже всі китайські бренди намагаються максимально комплектувати свої мобільні пристрої.

 

Ми почали з сумної ноти та одразу знайшли мінус новинки. Але не засмучуйтесь, далі Nothing Phone 1 буде радувати.

 

Читайте також: Огляд Xiaomi Band 7 та Band 7 Pro

 

Дизайн та матеріали

Перша думка, що спала на думку, коли береш Nothing в руки - це ж iPhone 13 Pro Max! Подібність до топової моделі від Айфона відразу впадає у вічі – однакові габарити, товщина рамок, плоскі грані. Виглядає новинка стильно та суворо. Найбільше уваги привертає прозора задня панель. Ми можемо розглянути внутрішні деталі, мікросхеми і навіть коло бездротової зарядки, що віддалено нагадує логотип Apple.

Каркас смартфона алюмінієвий, за що окремий лайк виробника. Адже молодші флагмани, випущені китайськими фірмами, найчастіше мають пластикові грані. До презентації корпус смартфона викликав суперечки та здивування: багато хто вважав, що це звичайний прозорий пластик. Але ми можемо впевнено сказати, що це справжнє скло. Більш того, передня та задня панель Nothing покриті загартованим склом Corning Gorilla Glass 5, яке захищає від подряпин та тріщин. Загалом, до матеріалів, з яких виконано Nothing Phone 1, не причепишся. Все солідно, надійно та по-дорослому.

І, звичайно ж, ще одна фішка полягає у світлодіодах, розташованих на задній панелі. За замовчуванням вони деактивовані, але легко вмикаються в телефоні. Лампочки можуть блимати в такт обраної мелодії, а також повідомляти про вхідні дзвінки та повідомлення. Під час заряджання світлодіод теж горить. Виглядає оригінально, але деяких така помітна індикація може дратувати.

 

Повернемося ненадовго до нудних технічних характеристик. Габарити Nothing Phone 1 складають 159,2 х 75,8 х 8,3 мм при вазі 193,5 грамів. Телефон у жодному разі не компактний: він широкий і досить громіздкий. Картка пам'яті не підтримується, можна встановити лише nano-SIM. Зате є захист від вологи і пилу за стандартом IP53. Занурювати пристрій у воду, зрозуміло, не можна, але невеликі бризки не нанесуть шкоди. Мобільний пристрій пропонується лише у двох кольорах – чорному та білому. Такі класичні кольори відповідають концепту моделі.

Блок основної камери виглядає дуже мінімалістично і просто, оскільки Nothing отримав всього два модулі, детальніше про які розповімо трохи згодом. Рамки симетричні, але назвати їх супер вузькими не можна – сенсорна робоча область займає 85.8% усієї передньої панелі. По роз'ємах все стандартно: на лівій грані розташовані клавіші регулювання гучності, на правій - кнопка живлення. Внизу знаходиться роз'єм USB Type-C та динамік. Аудіо порту немає, тому доведеться задовольнятися бездротовими навушниками або купувати перехідник.

 

Екран

Діагональ дисплея Nothing Phone 1 складає 6,55 дюйми. Матриця AMOLED з роздільною здатністю Full HD+ видає соковиту та контрастну картинку. Частота оновлення екрану складає 120 Гц, але цим уже нікого не здивуєш у 2022 році. Пікова яскравість досягає 1200 нит, завдяки чому навіть у сонячну погоду ви чудово бачитимете всю інформацію з дисплея.

Зрозуміло, є і режим Always on Display. Жодних претензій до екрану Nothing немає – кольори яскраві, насичені, передача кольору правильна. Захисну плівку вже наклеєно на екрані.

З горезвісним ШИМом теж все добре завдяки функції DC Dimming, яка працює досить справно. Нижче ви можете ознайомитись із відсотком шкідливого мерехтіння. Зліва вказана яскравість, праворуч – ШІМ.

  • 100% - 3%;
  • 75% - 4%;
  • 50% - 5%;
  • 35% - 7%;
  • 25% - 10%
  • 15% - 16%;
  • 0% - 10%.

 

Нагадаємо, що тільки рівень ШІМу вище 20% може викликати втому і подразнення очей та головний біль. Показники до 20% є абсолютно безпечними та нешкідливими для користувача. Єдиний момент – не можна самостійно активувати або деактивувати DC Dimming у налаштуваннях. Функцію увімкнено за замовчуванням.

Сканер відбитків пальців у Nothing Phone 1 розташований під екраном. Для розблокування достатньо прикласти палець до нижньої частини монітора. Відгук блискавичний, ніяких затримок та лагів у роботі сканера не було помічено. Це все, що ми хотіли сказати про екран. Рухаємось далі.

 

Вас може зацікавити: Випромінювання смартфонів (SAR) – чи реальна шкода?

 

Процесор, пам'ять та ОС

На борту Nothing Phone 1 встановлений чіп Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G, виконаний за 6-нанометровим техпроцесом. Це субфлагманський процесор, який можна зустріти і в бюджетніших моделях за 250-300 доларів. Тоді як новинка від Nothing коштує майже 500 євро. Так-так, ціна майже флагманська, чого не скажеш про залізо. Ядер, відповідно, вісім і максимальна тактова частота досягає 2.5 ГГц. Компанію процесору складає графічний прискорювач Adreno 642L.

Впевнені, що вам не дуже цікаво читати нудні технічні характеристики. Набагато цікавіше дізнатися, як поводиться телефон при реальному використанні, правда ж? І тут лише позитивні враження. Фірмова оболонка Nothing OS 1.1.0 під керуванням Android 12 забезпечує стабільну роботу мобільного пристрою. Все літає, ніяких глюків, підвисань та дрібних лагів. Картину доповнює 8 чи 12 ГБ оперативної пам'яті стандарту DDR5. У повсякденному використанні ви не відчуєте нестачу флагманського заліза, оскільки Snapdragon 778G+ 5G чудово справляється з усіма завданнями.

Які ж справи з вимогливими іграми, запитайте ви. Тут теж все чудово. Можна спокійно грати на ультрависоких налаштуваннях графіки та не переживати за можливі підвисання та лаги. Більше того, ви не зіткнетеся з таким шаленим нагріванням, яке зустрічається в топових чіпах. Наприклад, при грі Genshin Impact середня частота кадрів склала 45.7 FPS, а температура досягла максимальної позначки в 47°C.

Троттлінг, зрозуміло, є: приблизно після півгодини гри продуктивність падає на 40%. Чи це поганий показник? Ні, особливо для сублагманського процесора. Не забуваємо, що Nothing Phone 1 в жодному разі не позиціонується як ігровий смартфон, тому невеликі огріхи в цій галузі можна пробачити. Та й навряд чи відчуєте дискомфорт під час ігор. Погодьтеся, що ситуація набагато сумніша, коли смартфон з флагманським залізом гріється як піч і жахливо троттліт.

Насамкінець пару слів і модифікаціях: Nothing Phone 1 можна придбати у версіях 8/128 ГБ, 8/256 ГБ та 12/256 ГБ. Тип постійної пам'яті UFS 3.1.

 

Фірмовий інтерфейс та підтримка від виробника

Як ми вже зазначали, новий смартфон працює на базі фірмової оболонки Nothing OS. Враження від неї винятково позитивні. За інтерфейсом та налаштуваннями все максимально нагадує чистий Андроїд. Немає зайвої кастомізації та якихось хитромудрих функцій. Найголовніша перевага – стабільна робота, як і популярна прошивка OxygenOS.

Досі не впевнені, чи варто звертати увагу на Nothing Phone 1? Підкинемо вам ще одну причину придивитися до даної моделі. Виробник заявляє, що протягом 3 років смартфон гарантовано отримуватиме нові версії Android. Значить, Андроїд 13, 14 та 15 точно прийде на Nothing. Це чудова новина, адже китайці такою перевагою похвалитися не можуть.

 

Максимальний час підтримки для китайських смартфонів не перевищує 2 років. Потім доведеться купувати новий мобільний пристрій, щоб отримати новий Android. А з Nothing ви цілих 3 роки отримуватимете актуальне складання Android + ще 1-2 роки патчів безпеки.

 

Основна та фронтальна камера

Головна камера Nothing Phone 1 складається з двох модулів – головного 50-мегапіксельного сенсора Sony IMX766 з діафрагмою f/1.9 та оптичною стабілізацією зображення та ультраширокого, також на 50 Мп з кутом огляду 114˚. Тішить, що виробник не став додавати купу марних модулів, як зараз модно. Два флагманські сенсори цілком достатньо для якісних фото та відео. Знімки на основну камеру виходять яскравими, якісними та деталізованими. Усі як у флагманів.

Щоб було трохи цікавіше, ми порівняли фото з Nothing Phone 1, OnePlus Ace та iPhone 13. При денному освітленні різниці між Nothing та OnePlus практично немає, а ось Айфон 13 трохи виграє у плані деталізації та кольору. Вночі схожість більша саме з iPhone 13.

На окрему увагу заслуговує ультраширокий об'єктив, що створює якісні фото професійного рівня. За допомогою автофокусування можна робити чудові макрознімки. OnePlus Ace у цьому плані програє.

На Nothing Phone 1 не можна самостійно вибрати якийсь параметр камери, наприклад активувати HDR або увімкнути нічний режим. Знову ж таки, це дуже нагадує Айфони. Система самостійно визначає необхідні настройки. В результаті може трохи страждати динамічний діапазон.

Відео на Nothing Phone 1 записуються в максимальній якості 4K @ 30fps. 60 кадрів за секунду недоступні через субфлагманський процесор. Оптична стабілізація дозволяє записувати плавні відеоролики непоганої якості. Звичайно ж, це не рівень Айфона, але результат все одно краще, ніж на OnePlus Ace, де відео виходять надто засвіченими та неприродними.

Фронтальна 16-мегапіксельна камера Nothing робить нормальні селфи при

хороше освітлення. У важких умовах результат посередній – не вистачає деталізації, а перенесення кольорів неприродне. Відео записуються як 1080p@30fps. Знову ж таки, результат непоганий, але на рівні китайських молодших флагманів. iPhone 13 справляється із записом відеороликів набагато краще.

Комунікації та звук

Пройдемося за комунікаційними технологіями. Nothing Phone 1 отримав усі сучасні стандарти бездротових мереж: Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, A-GPS та інші навігаційні служби. Підтримується мережа 5G, яка може стати актуальною для багатьох країн. Є модуль NFC для безконтактних оплат.

Виробник заявляє про стереозвук, але повноцінного другого динаміка немає. Його роль виконує традиційний розмовний динамік. Звучання непогане, в міру голосне, з ледь помітними басами. Знову ж таки, на рівні молодших флагманів. Проте вібромотор точно порадує користувачів, які звертають увагу на якість вібрації.

 

Акумулятор та швидка зарядка

Nothing Phone 1 оснащений батареєю на 4500 мАг. Це стандартна та звична ємність акумулятора, яка зустрічається навіть у багатьох флагманах. Можна сміливо стверджувати, що заряду вистачить на день активного використання, після чого буде потрібно підживлення. Процес заповнення заряду набагато полегшує технологію швидкого заряджання. Дротова зарядка з потужністю 33 Вт нагодує акумулятор до 50% всього за 30 хвилин. До 100% телефон буде заряджатися лише 70 хвилин.

Новинка також отримала бездротову зарядку, що вирізняє її серед інших молодших флагманів. Жоден китайський субфлагман не підтримує цю технологію. Потужність бездротової зарядки становить лише 15 Вт. Натомість є реверсивна зарядка: достатньо покласти на корпус смартфона навушники, смарт-годинник або інший дрібний гаджет, щоб розпочався процес заповнення заряду. Погодьтеся, що це дуже зручно та швидко.

 

Ціна та доступність на ринку

Nothing Phone 1 орієнтований європейські країни. Сумно, що в Україні він безпосередньо продаватися не буде. Отже, розглянемо європейський прайс:

  • Мінімальна версія на 8/128 ГБ коштуватиме 472 євро.
  • Модифікацію на 8/256 ГБ можна придбати за 503 євро.
  • За топовий варіант 12/256 ГБ потрібно віддати 553 євро.

 

Сюди ж можна приплюсувати доставку, яка вийде 5-10 євро. Але більшість європейських інтернет-магазинів пропонують безкоштовну доставку найдорожчих товарів. Ось так справи в Європі.

Теоретично замовити Nothing Phone 1 в Україну можливо, але для цього доведеться скористатися послугами сторонніх постачальників. Доставка влетить у копієчку. З усіма перевезеннями, митами та податками вартість базової версії становитиме близько 600 євро. Чи є сенс платити такі гроші за субфлагман – велике питання.

 

Висновки

Nothing Phone 1 вийшов досить цікавим та нестандартним. Це збалансований смартфон, в якому дотримано всіх важливих характеристик та деталей. У китайських молодших флагманах акцент зазвичай робиться на потужний процесор: виробник додає топове залізо в пластиковий корпус. У результаті ми отримуємо круту продуктивність, але дизайн телефону та матеріали залишають бажати кращого.

У Nothing підхід зовсім інший: процесор не флагманського рівня, зате пристрій виконаний з металу та скла, є захист від вологи та пилу, є бездротова зарядка. Мобільний пристрій виглядає дорого та стильно, його приємно тримати в руках. Додамо сюди ще цікаві світлодіоди на задній панелі, які точно привертатимуть увагу оточуючих. Nothing Phone 1 можна назвати Айфоном під управлінням Андроїд. Телефон літає, інтерфейс прошивки інтуїтивно зрозумілий та простий. Не забуваємо і про обіцяні 3 роки підтримки. Загалом при першому огляді новинка показала себе тільки з кращого боку. Найближчим часом також вийде відеоролик із досвідом експлуатації.

 

Якщо ви перебуваєте в Європі, ми сміливо можемо рекомендувати Nothing Phone 1 до покупки. В Україні новинка обійдеться досить дорого – за таку ціну можна купити повноцінний китайський флагман або підтриманий iPhone. Щоб вам було легше ухвалити рішення про можливу покупку, ми підготували перелік переваг та недоліків Nothing Phone 1.

 

Плюси:

  • яскравий та якісний OLED-екран;
  • низький рівень ШІМу;
  • скляний корпус із металевим корпусом;
  • захист передньої та задньої панелі загартованим склом Gorilla Glass 5;
  • цікаві світлодіоди на корпусі, що повідомляють про дзвінки та оповіщення;
  • підтримка мережі 5G;
  • помірне нагрівання в іграх і достатній fps;
  • 8 чи 12 ГБ оперативної пам'яті;
  • крутий ультраширокий об'єктив із автофокусом;
  • головний сенсор Sony IMX766;
  • стабільна робота прошивки;
  • підтримка від виробника протягом 3 років;
  • бездротова та реверсивна зарядка;
  • чудовий вібромотор.

 

Мінуси:

  • убога комплектація;
  • громіздкі габарити;
  • субфлагманський процесор;
  • середня передня камера;
  • немає другого повноцінного стереодинаміку;
  • трохи завищена ціна.

 

Обов'язково перегляньте наш відеоогляд, а також залишайте свою думку про новинку в коментарях. До зустрічі!

 

Відео огляд

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 30.07.2022
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
Яна
1
Как этот телефон вышел я сразу купила. Он классный
05.04.2023 11:25
Відповісти
Андрій
-2
Крута реклама нового смартфону зі старим залізяччям на борту.
10.02.2023 02:10
Відповісти
Максим
-2
Обзор писал человек, который смартфон в глаза не видел и не имеет опыта эксплуатации:(
08.08.2022 15:51
Відповісти

Останні ролики на YouTube